Skocz do zawartości
wydziub

ATV1200 EnjoyTV Geniatech / MyGica

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzeń jest tyle że można dostać zawrotów głowy :)
Dobrze że jest takie forum, i że forumowicze mogą dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Reasumując:

Do płynnego działania XBMC jak i codziennej pracy ( weeb.tv 720p około 85% przeznaczenia) (i 1080p filmy 15% przeznaczenia) urządzenie powinno być wspierane Amlogic.
Atv 1200 powinno wystarczyć zupełnie do tego celu? a może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie na testach ATV1200. W domyślnym XBMC w opcjach video jako rozdzielczość jest tylko 1280x720. Czy nie powinienem mieć do wyboru 1080p?

Gdzieś czytałem, że interfejs jest renderowany w 720p, ale już odtwarzany film w 1080p jeśli taką ma rozdzielczość. Czy tak jest w tym wypadku, czy muszę zainstalować inną wersję XBMC?

Jak upewnić się w jakiej jakości film jest wyświetlany? Jeżeli w informacjach diagnostycznych (klawisz "o") na ekranie wyświetlane jest :

Video:h264(High), yuv420p, 1920x1080) to czy mogę przyjąć, że faktycznie odtwarzany jest w pełnym 1080p?

Będę wdzięczny, za szybką odpowiedź, gdyż nie wiem jak długo będę mógł jeszcze ATV1200 testować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się przełącza na 1080 p to powinnien ci to zasygnalizować tv..

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv w żaden sposób się nie przełącza. W opcjach androida mam 1080p. jedynie w opcjach XBMC jest 720p. Ale wg info o filmie to już w trakcie odtwarzania niby 1080p.

W wątku o ATV1200 na forum XBMC napisali:

You should also know that the GUI is always rendered at 720p and then upscaled to 1080p, but video is output at 1080p.

Zastanawiam się czy u mnie jest właśnie taka sytuacja i nie za bardzo wiem jak się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz w tv żadnego przycisku typu info? Wracając do ATV 1200 jakby nie było ma na xmbc akcelaracje hw, więc te 1080p powinno pójść bez bólu..

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam informację w TV o sygnale wejściowym. Ale cały czas wyświetla się 1080p. Niezależnie czy jestem na pulpicie andka, w GUI XBMC czy odtwarzany jest film.

Dopiero jak w ustawieniach androida zmienię wyjście np. na 720p to wtedy TV się przełącza i pokazuje faktycznie rozdzielczość po zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv w żaden sposób się nie przełącza. W opcjach androida mam 1080p. jedynie w opcjach XBMC jest 720p. Ale wg info o filmie to już w trakcie odtwarzania niby 1080p.

W wątku o ATV1200 na forum XBMC napisali:

You should also know that the GUI is always rendered at 720p and then upscaled to 1080p, but video is output at 1080p.

Zastanawiam się czy u mnie jest właśnie taka sytuacja i nie za bardzo wiem jak się upewnić.

Znalazlem takie info:

Video on AMLogic devices is rendered to a separate video plane that XBMC's GLES cannot see. It is behind the GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dywaguje sobie ... ale mogę mieć rację]

Problem jest, że to przełączanie najprawdopodobniej nie działa w XMBC.

Działa tylko na wbudowanym w system playerze.

Osoby które mają ATV1200 proszę o sprawdzenie tego.

Większość TV pokazuje przełączenie rozdzielczości.

Na marginesie. Zrobiłem testy dwóch mini momputerków na RK3188 (MK908 i T-R42).

Z najnowszymi firmare'mi wszystkie testowane przeze mnie filmy śmigały jak głupie. Łącznie z dekodowaniem DTS'a.

Przy tym są bardzo szybkie do gier i internetu :)

Można śmiało powiedzieć, że doczekaliśmy się w końcu Androidowych dongli które można nazwać media playerami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATV1200 też chodzi jak burza. Wszelkiej maści AC3, DD czy DTS'y działają i po HDMI i po TOSLINK'u. Obraz na moje oko też brzytwa i raczej w pełnym HD. Nie jestem w stanie znaleźć różnicy w jakości pomiędzy XBMC, a np. MX Player'em. Mówię o XBMC zainstalowanym fabrycznie (najnowsza 13 beta również OK), ale np. na wersjach JustXBMC i XBMC Beyond 1080p tnie jak diabli i w ogóle są nie do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JustXBMC i XBMC Beyond są raczej optymalizowane pod procesory RockChip'a.

Dlatego się nie dziwię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Dywaguje sobie ... ale mogę mieć rację]

Problem jest, że to przełączanie najprawdopodobniej nie działa w XMBC.

Działa tylko na wbudowanym w system playerze.

Osoby które mają ATV1200 proszę o sprawdzenie tego.

Większość TV pokazuje przełączenie rozdzielczości.

Na marginesie. Zrobiłem testy dwóch mini momputerków na RK3188 (MK908 i T-R42).

Z najnowszymi firmare'mi wszystkie testowane przeze mnie filmy śmigały jak głupie. Łącznie z dekodowaniem DTS'a.

Przy tym są bardzo szybkie do gier i internetu :)

Można śmiało powiedzieć, że doczekaliśmy się w końcu Androidowych dongli które można nazwać media playerami :)

Tak. Amlogic rzadzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Amlogic rzadzi :)

Ja tego nie pisałem ... kolega nie umie stosować cytatów :(

Chciałem napisać, że już nie tylko Amlogic.

RockChipy z najnowszymi firmware'ami (+ Beyond XBMC) też radzą sobie bez zarzutu.

A przy tym do pozostałych zadań (gry, internet) są o wiele szybsze od AmLogiców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stron http://jell.yfish.us/ oraz http://www.auby.no/files/video_tests/ pobrałem pliki do testowania.

Do wersji 70Mbps czyli:

Jellyfish-70-Mbps.mkv High@L5.0 - wszystkie działają płynnie.

Pliki:

Birds mkv 1080p h264 high profile 4.1 40mbps none none Direct bluray (or hddvd) remux
hddvd mkv 1080p vc1 ap l3 18mbps ac3 none Direct hddvd remux
Monsters mkv 1080p h264 high profile 4.1 10mbps dts Unstyled subs Typical recompressed 1080p

również płynnie. Wyjście do interfejsu i przechodzenie po nim w trakcie odtwarzania tych plików, nie powoduje zaburzeń w płynności odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyłem właśnie ATV1220. Śmiga jak burza, DVB-T tez działa OK. Pytanie natomiast ( z racji moich pierwszych kroków na Androidzie) jak ogarnąć kilka spraw sprawy:

1.Włączenie Bluetooth - nie udaje mi się to, cały czas pokazuje Bluetooth jako off

2. Jak przedefiniować domyślne "kolorowe" klawisze, logiki w przypisaniu funkcji do nich jakoś ciężko się doszukać ;)

3. Jakie zaklęcie trzeba zrobić, aby poprawnie działało adresowanie po DHCP, zawsze po restarcie wstaje z adresacją 0.0.0.0, trzeba dopiero wejść w ustawienia, potwierdzić jeszcze raz dhcp i dopiero wtedy wskakuje poprawny adres. Na adresacjo statycznej jest OK

4. Jak włączyć obsługę pendrive'ów lub sformatować włożomy pendrive. Stick jako taki ma zasilanie, ES File manager widzi USB natomiast nie widzi w ogóle zawartości sticka, żadnej domyślnej apki do formatowania nie udało mi się znaleźć.

Edytowane przez barnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...