Skocz do zawartości
xxsliwaxx

60" tv smart led 3d jaki kupić proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym kupić smart tv led 3d 60" z jak najmiejsza ramką ( czyli praktycznie sam ekran).

Niestety lub stety jest tyle modeli na rynku ze nie mam pojęcia na jakich trzech powinienem sie skupić i które modele są godne polecenia.

Budżet 7 tys złotych.

Proszę zatem o wasze typy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6m na 9m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 6m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 do 4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tylko na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? umiarkowanie

7. Jaki masz obecnie telewizor? 42 całe

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Tv smart z internetem wi-fi 3d

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa naziemna, cyfrowa satelita,

10 .Jakie urządzenia? Boi-ray, x-bob, kino domowe

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 3 do max 8

12. Preferujesz matrycę matową czy śmieciach? Nie wiem - nie znam sie.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmowe

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 10%

16. Preferencje co do marki? LG Samsung

17. Preferencje co do wielkości? 60"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? .... Nie wiem...

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? róznie ale wiecej wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7 tys

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie wiem co znaczy pasywne czy aktywne ?....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużego wyboru nie ma-moje typy;Samsung UE60 ES 6100 i Samsung UE60 ES 6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6m do ekranu 60" to zdecydowanie daleka droga.

Spójrz na stronę:

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341535

Do odległości 5m i dla sygnału 720p (najniższa półka HD) powinieneś mieć wielkość TV 67". A gdzie kolejny metr?

Z łatwych wyliczeń wynika, że 6m dla średnio-dobrej jakości sygnału powinieneś rozglądać się za TV wielkości około 80" (pół metra przekątnej więcej niż 60" które zamierzasz kupić).

Wiadomo, że im większy TV tym różnice cenowe są duuużo większe dlatego proponowałbym Ci zmienić ustawienie mebli w domu tak abyś mógł skrócić dystans do około 4m. Oczywiście jeśli masz takie możliwości i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej odległości 60 cali tak jak wspomnieli poprzednicy to będzie naprawdę dosyć mało do komfortowego oglądania materiałów 3D. Pytanie jednak czy znajdzie się odpowiedni telewizor z większą przekątną, mieszczący się w podanej kwocie. Tak więc szukając TV na pewno nie schodź poniżej 60cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. XXSLIWAXX chce podłączyć do tv BR , konsole , cyfrową naziemną i satelitę . Pytanie jak pogodzić w tym przypadku wielkość ekranu i odległość oglądania z rodzajem sygnału ? . 60 cali dla sygnału 1080p np. z BR TO 2,5 metra , ale dla SD z dekodera to 6m . Albo kolega wyjedzie z sofą na środek pokoju i będzie rozkoszował się pięknym obrazem FHD , i kaleczył oczy wciąż szeroko dostępnym SD , albo zostawi tak jak jest i będzie miał akceptowalne SD , kosztem FHD. Raczej nie wyobrażam sobie żeby jeździł z sofą po pokoju w zależności od tego co będzie akurat oglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco 3d ogląda sie okazjonalnie raczej w weekend jakaś bajkę z dziećmi albo film więc jestem raczej twojego zdania nie będę przesuwać kanapy chyba ze wymyślne jakiś mechanizm synchronizujacy - po włączeniu 3d kanapa sie sama przesunie :)))

Miejsce na tv na ścianie jestbtak przygotowane ze wiecej niż 65" nie powieszenie a nawet nie chce obecnie oglądam z 6m mój stary 42" tv i wcale sie z tym zlecenie czuje. Zrobiłem mały fotomontaż jak by wyglądał tv 65" a 60" na ścianie pozniejmwkleje fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 8 000zł można dostać 65" Panasonic ST50 - to wariant jakościowy, ma też smart TV, wbudowane wi-fi, sterowanie z iphone/android itd. Z drugiej strony na odległość większą od 3,5m przydał by się większy ekran, ale w tych pieniądzach nie dostaniesz. Najtańszy dalej będzie 70" Sharp LE740, ale jakość obrazu już co najwyżej przeciętna i by miał prawdziwe smart tv potrzebować będzie jakiegoś dongla z androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że możliwie jak największy , w tym przypadku 65cali. Jeszcze taka mała propozycja pod kątem 3D, czy w ogóle hd z BR , bo przynajmniej to pierwsze dla lepszego efektu wymaga aby od odbiornika siedzieć względnie niedaleko, jeżeli przed odbiornikiem masz trochę więcej wolnego miejsca , to zobacz na takie pufy wypełnione granulatem styropianowym są dostępne w różnej wielkości , nawet dwuosobowe , są lekkie , bardzo wygodne , można siedzieć albo wygodnie leżeć . Sam mam taką pufę ( fatty.pl) i jest OK , pewnym mankamentem może być że zajmuje trochę więcej miejsca niż zwykły fotel .

Edytowane przez marco752

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...