Skocz do zawartości
sergio213

1080p contra 1080i

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście przypomina to polemikę z twoim kolegą. Nie chcę wchodzić w kolalicje,itd. przypominanie innych wątków nie jest fair. Wydawało mi się, że jesteśmy wszyscy tutaj, żeby się czegoś nauczyć, wyglada na to, że niektórzy prowadzą prywatne wojny.
Poddaję się. <_< Nie napiszę czy to bzdura czy nie. Staram się czytać ze zrozumieniem, ale nie wszystkim to wychodzi.

W tym watku jest co najmniej kilka tematów, każdy widzi to co chce.

1080i vs 1080p (nieokreślone bliżej)
format 1080p/24 transfer z filmu 35 mm
format 1080p/24 kamer HD i sposobu nagrywania np. elementów filmu Star Wars
format 1080p/24 jako format wyjściowy BD i HDDVD ( jest ale player zmienia go na 50i)
to czy tv go akceptuja
efekty uboczne de-inerlacingu - wg niektórych ich nie ma
spór o to czy 24p - ma "movie like feel" a 25p lub 50i - "tv camera look" - i wyśmiana płynność
wmieszano nagrywanie w 24p
dodatkowe zamieszanie z telecine i reverese telecine, metody
kodowanie na dvd i do broadcastu
de-interalcing wewn. tv
teoria spiskowa o marketingu - wszyscy chcą nas oszukać :)

Rzeczywiście - zostawmy to empirycznym przeżyciom, brakuje jeszcze czy zewnetrzny scaler coś daje i dyskusji czy 720p jest lepsze do sportu. :D
Na początku napisałem, że jest coś czego chyba nikt z nas nie widział 1080p/24 - [u]ale wszyscy maja już opinię - łącznie ze mną. :D:D:D [/u]

A chodziło mi tylko o to, ze nie ma nic za darmo - tylko tyle - że de-inerlacing pozostawia ślady - artefakty i nie jest procesem idealnym, że ma znaczenie czy oryginał jest "p" czy "i", czy 50 czy 24 i czy sygnał na wejściu jest "i" czy "p". Oraz o zwrócenie uwagi na nowy (marketingowy) format 1080p/24.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='22010' date='14.11.2006, 04:55 ']
Nie wiem czym się podniecacie. Facet podał 2 sygnały: 1080p i 1080i. Niestety zapomiał powiedzieć nam o jednej rzeczy: ile klatek w tym teście idzie na 1080p ? Jesli idzie ich 2x mniej niż półklatek w 1080i to dlaczego się dziwi że większość osób uważa tą różnicę za ledwo zauważalną ? Przeciez to sprawa oczywista. Ponieważ taki test można przeprowadzić dla dowolnej rozdzielczości, a z materiałem 1080p/50 może być problem więc proponuję żeby umieścił 2 takie same plazmy obok siebie i puścił mecz piłki nożnej 720p/50 vs 720i/50 - czy wtedy też nie zobaczy różnicy ? <_<
[/quote]

Jasne, tylko ze 100% materiału (HD-DVD albo BD) to 24 klatki (ew. 30). Zadna telewizja nie ma zamiaru przejsc na sygnal 1080p. To sie nada tylko do jednego - gry/konsole (PS3 1080p w trybie 50/60) i jak niektorzy pisza do PC-ta, gdzie 1080i wyglada tak sobie a 1080p (natywna rozdzielczosc i do tego naturalne 16:9) to jest TO. Tylko ze my tu chyba o telewizorach gadamy a nie monitorach :)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...