Skocz do zawartości
Trumturumtum

Sharp aquos lc-46le830e vs Sony KDL-46HX750

Rekomendowane odpowiedzi

Masz bardzo dobry wynik! :)

Zachwalają TotalConventerVideo. Sam nie próbowałem bo skusiłem się na opcję przesyłania DLNA.

Wielkość pliku i sporo potrzebnych informacji znajdziesz w i-Manualu którego masz w necie i w Twoim TV.

i-Manual

Wyniki niezłe ale nie było to moim zamiarem, po prostu zjechałem dość mocno z ustawieniami bo nie lubię sklepowej charakterystyki obrazu, napatrzyłem się trochę w plazmy i chciałem zbliżyć się z obrazem do nich :)

Ja też nastawiłem się na DLNA i chyba tego będę używał, zawsze to mniej uciążliwe.

Mimo, że ciężko znaleźć soft, który będzie poprawnie działał i pliki wideo będą widoczne w menu TV.

Moje dodatkowe wymaganie jest takie, ze program nie może być oparty na Javie.

A oglądałeś jakiś mecz na nim, jak wrażenia?

solergdy, szczerze Ci powiem, że nie oglądam sportu więc nie jestem w stanie ocenić tego w sposób obiektywny i zarazem krytyczny.

Teraz włączyłem jedynie by zobaczyć jak to wygląda na jedynce, HD z naziemnej, i SD z cyfrowej, ale jak wygląda HD na jedynce to każdy wie i ciekawie z tym HD nie jest. Mam tutaj na myśli jakość samego HD w sensie sygnały, nie zaś telewizora.

Telewizor sobie całkiem przyjemnie z tematyką sportową radzi.

Ogólnie jeśli chodzi o przemieszczanie kamery z boku boiska nie widziałem jakichś większych zakłóceń na powierzchni boiska, które widziałem na panasonicu ET5 w sklepie. To samo z artefaktami wokół piłki, tutaj tego nie ma. Zapewne soft lepiej sobie z tym radzi na HX750.

Piłka nie smuży, a przynajmniej nie jest to dostrzegalne na tyle by zwrócić uwagę.

Ale nie mam punktu odniesienia, bo nie lubię oglądać sportu, i nigdy nie widziałem piłki na plazmie. A to chyba byłby najlepszy odnośnik w ocenie danego TV w związku ze sportem.

Ale chyba w przypadku gdy ktoś lubi oglądać mecze to może faktycznie warto rozważyć plazmę, albo HX850.

Bo według mnie jeśli chodzi o naturalność kolorów, żaden LED nie jest w stanie pobić plazmy, chyba, że zmieni się technologia podświetlania jak i konstrukcja matryc.

Nie bez powodu monitory graficzne o jako takiej jakości, robione są z podświetleniem lampami fluorescencyjnymi.

Dodam jeszcze, że trzeba trochę pomęczyć się z niebieskim. To znaczy niebieskiego jest za dużo, szkoda, że nie mam spektrofotometru to pobawiłbym się w kalibrację.

Do ręcznych ustawień przydałby się jakiś obraz wzorcowy. Ale i tak każdy kanał wygląda inaczej.

W domu nikt nie dostrzega jakichś odstępstw, czy dominaty niebieskiego ale ja jestem dość wrażliwy na tym punkcie gdyż param się grafiką i fotografią.

Moim zdaniem w sklepie nie da się ocenić praktycznie wcale telewizora i jego walorów lub rażących wad, a jedynie pewne ogólne cechy. Na pewno nie da się ocenić naturalności kolorów, nawet dzierżąc w dłoni przez kilka godzin pilota i przebierając swój materiał na przyniesionym nośniku.

Plastyka i kolorystyka plazm mnie zachwyca, ale inne cechy plazm już nie.

Dlatego wybór padł na ten TV. A do zakupów podchodzę z dość dużym dystansem, zaś do samego sprzętu z pewną pogardą wobec współczesnej elektroniki :)

Jeśli chodzi o stopkę, na początku cholernie mi się nie podobała, ale w sklepie. Zwłaszcza gdy TV jest pochylony. W domu to całkiem fajnie wygląda, nie kurzy się, nie rysuje.

Edytowane przez Trumturumtum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trumturumtum jeżeli można wiedzieć; jaki masz tryb motionflow? Czy mógłbyś dla mnie choć przez chwilę wypróbować tryb impuls? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impuls przyprawia mnie o chorobę morską, to kompletnie nieużywalny tryb, nie nadaje się do normalnego oglądania. Tryb jaki używam to standard.

Impuls przy normalnym oglądaniu jest trybem masochistycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...