Skocz do zawartości
cichy.

55-60 co kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję tv 55-65 cali, pierwszy wybór padł na Panasonica 55VT50, zastanawiam sie jeszcze nad Sharpem 60le840 lub Philipsem seria 8 lub coś innego.Proszę o jakieś propozycje, sugestie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 5mx5m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 3,7m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-3

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? – stać lub wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? – pokój od wschodu mocno przeszklony

7.Co chcemy aby telewizor posiadał ? – wszystko co może się przydać w użytku codziennym

8.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - N

9.Jakie urządzenia ? – platforma cyfrowa, kino i może konsola

10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 4-6 h.

11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania

12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - 50% filmy- 50% TV.

13.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorem

14.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – ok. 9000zl

15.Czy telewizor ma mieć 3D - tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz przeważnie wieczorem, oraz nie masz bezpośredniego światła uderzającego w matrycę. Plazma powinna dobrze się sprawdzić. Twoja odległość jest jednak znacznie za duża dla matrycy 55". Powinieneś rozważyć telewizory od 60" w górę czyli:

- Panasonic 65" ST50 - jakością obrazu nie ustępuje VT50, lepiej sprawdzi się do filmów

- Samsung 64" E8000 & Samsung 60" E6500 - jakością trochę ustępują VT50 i ST50 w filmach, ale nie mają denerwującego bug'a 50Hz, więc do telewizji lepiej się sprawdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości wydaje mi się że 55" jest optymalnym rozmiarem( obecnie mam 37"), porównywałem 55 z 60 niby niewielka różnica 5", ale 60 wydawała mi się olbrzymim ekranem, ale nic nie jest jeszcze postanowione

W saturnie porównywałem VT50 z E8000, wydawało mi sie ze lepiej gra Samsung, ale to może była kwestia kalibracji, a co sądzicie o Philipsie pfl8007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko Ci sie wydawało.Kupiłem 2 tygodnie temu 60 cali Philipsa 9607 z i Twojej odległości wydaje mi się że jest już mały.Do szczęścia brakuje 5-10 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj jeszcze HX850, albo HX920. No i przeczytaj test 4 modelu od Panasa, LG, Sony i Samsunga który jest na forum , gdyż myślę że znajdziesz tam ciekawe informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko poczytałem i coraz bardziej skłaniam się ku 65st50, na forach dużo jest podobnych dylematów do mojego co kupić 55vt50 czy 65st50 i większość proponuje tak jak Maciej aby iść w stronę 65, tymbardziej żę ceny tych telewizorów są na tym samym poziomie. Jescze jedno pytanie na ile jest denerwujący bug 50HZ

Najgorzej jest z czasem aby gdzieś podjechać i porównać TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w oglądałem panasonica 65vt50 co do czerni nic dodać nic ująć, ale zaniepokoił mnie kolor biały w tym TV biały wpadal w żółty, dla porównania obok stał Samsung ES8000 i tu biały był ok. Próbowałem w Panasonicu pozmieniac ustawienia ale to nic nie pomogło, w czym był problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W plazmach nigdy biały nie jest biały - podobnie jak w wiekszości lcd czarny tylko przypomina ten kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w oglądałem panasonica 65vt50 co do czerni nic dodać nic ująć, ale zaniepokoił mnie kolor biały w tym TV biały wpadal w żółty, dla porównania obok stał Samsung ES8000 i tu biały był ok. Próbowałem w Panasonicu pozmieniac ustawienia ale to nic nie pomogło, w czym był problem

Ostatnio coraz więcej VT50 z którymi mam do czynienia ma zbyt ciepło ustawioną biel. Pomiarowo wychodzi około 5800-5900K na jasnych bielach, więc obraz jest żółtawy. Jeżeli interesują cię tryby THX to ustawienie ich wymaga kalibracji w menu serwisowym.

W plazmach nigdy biały nie jest biały - podobnie jak w wiekszości lcd czarny tylko przypomina ten kolor.

Możesz tą myśl o bielach rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Macieju żal komentować rzeczy oczywiste.I żadna kalibracja tu nie pomoże.Lcd led oraz plazma w zupełnie inny sposób oddają barwy .

To są dwie zupełnie inne technologie.Materiałów w internecie na ten temat bez liku.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca że plazma oddaje inaczej kolor biały, np u mojego taty na Kuro 8XD kolor biały jest idealny. Panie Maćku na ile kalibracja poprawi problem z kolorem białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Macieju żal komentować rzeczy oczywiste.I żadna kalibracja tu nie pomoże.Lcd led oraz plazma w zupełnie inny sposób oddają barwy .

To są dwie zupełnie inne technologie.Materiałów w internecie na ten temat bez liku.

Widzisz, a dla mnie właśnie nie jest oczywiste to co napisałeś. Nie rozumiem tego zdania, że na plazmie nie ma koloru białego, więc poprosiłem o wytłumaczenia. Oczywistością jest, że plazma i LCD działają zupełnie inaczej, ale powiedzenie, że inaczej oddają wszystkie barwy jest też nieprawdziwe. Trzeba by uściślić, że niektóre barwy są inne np. ciemne, które na LCD są reprodukowane dużo gorzej.

Tak nie do końca że plazma oddaje inaczej kolor biały, np u mojego taty na Kuro 8XD kolor biały jest idealny. Panie Maćku na ile kalibracja poprawi problem z kolorem białym.

Nie wiem jaka jest skala problemu na opisywanym VT50. Różne się trafiają egzemplarze. Te pierwsze były bardzo dobrze ustawione i poprawki były bardzo kosmetyczne, teraz co z następnym się spotkam to potrafi odbiegać od wzorca nawet o wspomniane 700K a to już wnosi widoczne zażółcenie.

Nie wiem też jak wygląda idealnie biały na Kuro 8XD do którego przyrównujesz. W rzeczywistości też może mieć jakąś tintę. Kuro były dobre, ale nie były ideałami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panie Maćku to napisałem .Czerń w plazmach jest wzorcowa(Pioneer Kuro) w przeciwieństwie do lcd ... no chyba że chcesz porównywać barwy (oddanie bieli i czerni w każdych warunkach)na moim Philipsie 9607.Chętnie stanę do pojedynku z każdym wybranym tv na rynku.Mam nadzieję że w końcu zrobicie test Philipsa serii 9.(pewno w potyczce z Sony Hx950)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach, telewizor został zakupiony - wybór padł na Panasonica 65ST50. Jutro pewnie zostanie dostarczony przez kuriera i zobaczymy co to cudo potrafi :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...