Skocz do zawartości
Andrzej1984

Nie mogę nagrywać na pendrive programów z Cyfry +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aby nagrywać programy, kupiłem do dekodera Cyfry + Sagemcom DS183 pendrive Kingston DataTravel 100 G2 8GB. Po podłączeniu pendrive do dekodera wyświetlił się komunikat o konieczności formatowania. Próbowałem go sformatować za pomocą dekodera, ale nawet czekając kilka godzin nic się nie działo. Postanowiłem go więc sformatować za pomocą komputera. Udało się, podłączyłem go do dekodera, wykrył go, i mogłem spokojnie nagrywać. Potem jakiś czas później, chyba Cyfra zaktualizowała oprogramowanie do dekodera, i nawet po formatowaniu pendrive na komputerze dekoder nie wykrywa go. Próbowałem go formatować zarówno w FAT32 jak i NTFS, oraz chyba nawet exFAT, i to różnymi programami. Nic nie pomogło. Nie wiem już co dalej robić. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nowe oprogramowanie c+ wprowadziło ograniczenie aby nie podłączać do dekoderów pamięci typu flash, a tylko twarde dyski. Pamięć flash w dekoderze bardzo szybko ulegnie uszkodzeniu (chodzi o ilość cykli zapisu i odczytu danych).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby nagrywać programy, kupiłem do dekodera Cyfry + Sagemcom DS183 pendrive Kingston DataTravel 100 G2 8GB. Po podłączeniu pendrive do dekodera wyświetlił się komunikat o konieczności formatowania. Próbowałem go sformatować za pomocą dekodera, ale nawet czekając kilka godzin nic się nie działo. Postanowiłem go więc sformatować za pomocą komputera. Udało się, podłączyłem go do dekodera, wykrył go, i mogłem spokojnie nagrywać. Potem jakiś czas później, chyba Cyfra zaktualizowała oprogramowanie do dekodera, i nawet po formatowaniu pendrive na komputerze dekoder nie wykrywa go. Próbowałem go formatować zarówno w FAT32 jak i NTFS, oraz chyba nawet exFAT, i to różnymi programami. Nic nie pomogło. Nie wiem już co dalej robić. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję z góry.

Spróbuj sformatować go w samym dekoderze ale wcześniej wyłącz go i ponownie włącz. Druga sprawa to to , że być może 8GB po aktualizacji to za mało do nagrywania a jest tylko do timeshift . Najprawdopodobniej jednak pendrive poszedł w diabły. Edytowane przez angola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sformatować go w samym dekoderze ale wcześniej wyłącz go i ponownie włącz. Druga sprawa to to , że być może 8GB po aktualizacji to za mało do nagrywania a jest tylko do timeshift . Najprawdopodobniej jednak pendrive poszedł w diabły.

Sprawdzałem pendrive na komputerze, i działa. Spróbuje jak mówisz sformatować jeszcze przez dekoder, ale jak wspominałem wcześniej chciałem to już nie raz zrobić, ale trwało to godzinami, niby ikonka pokazywała się że formatuje, ale brak było końcowego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...