Skocz do zawartości
artois

Dżem - Symfonicznie - BLU-RAY -

Rekomendowane odpowiedzi

dzemCD.jpg

z obowiązku podam spis utworów:

1. Złoty paw
2. Do przodu
3. Szara mgła
4. Kim jestem - jestem sobie
5. Ćma barowa
6. Gorszy dzień
7. W drodze do nieba
8. Wokół sami lunatycy
9. Strach
10. List do M.
11. Słoneczny dzionek w pewli wielkiej
12. A jednak czegoś żal
13. Partyzant
14. Do kołyski
15. Jak malowany ptak
16. Wehikuł czasu - To byłby cud
17. Modlitwa III - Pozwól mi
18. Skazany na bluesa
19. Harley mój
20. Naiwne pytania
21. Autsajder
22. Whisky
23. Czerwony jak cegła
24. Sen o Victorii


Wszystko było by ok (no powiedzmy, że prawie O.K.- gdyż oryginalnego składu nikt już nie przywróci :( a obecny frontman właśnie znalazł żonę i to nie tę na W...),
tylko niepokoi mnie ścieżka dźwiękowa - 5.1? Czyli na DTS- HD nie ma szans, heh? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... niepokoi mnie ścieżka dźwiękowa - 5.1? Czyli na DTS- HD nie ma szans, heh? :(

Jedno z drugim ma niewiele wspólnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę to przegięcie na maxa.150 zł !!!!. Po cholerę te 3 płyty audio w boxie. Jakby nie można była wydać video i audio osobno.

Edytowane przez coyote333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDZYSTKO CO Z TYM ZWIĄZANE JEST KOMERCYJNYM PRZEGIĘCIEM ...

- pomysł

- wykonanie

- gwiazdorstwo

- wydawnictwo (BOX)

- jakość techniczna

- CENA !!!

Format nagrania dźwięku: Dolby Digital 5.1, Dolby Digital 2.0 Stereo - co to za HD ?

Gdzie chociażby Stereofoniczny LPCM ? Poczekam na skan z BDInfo, ale pachnie trupem .

BOJKOT !

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BD Info Report

DISC INFO:

Disc Title: DZEM SYMFONICZNY

Disc Size: 33 443 602 025 bytes

Protection: AACS

BD-Java: No

Extras: 50Hz Content

BDInfo: 0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name: 00000.MPLS

Length: 2:50:43.440 (h:m:s.ms)

Size: 26 988 036 096 bytes

Total Bitrate: 21,08 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description

----- ------- -----------

MPEG-4 AVC Video 19423 kbps 1080i / 25 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description

----- -------- ------- -----------

Dolby Digital Audio Polish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB

Dolby Digital Audio Polish 192 kbps 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital Audio 5.1 448 kbps

Dolby Digital Audio 2.0 192 kbps

To jakiś żart .... ale badziew - omijać szerokim łukiem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital Audio 2.0 192 kbps !!?? Czy to w ogóle możliwe, żeby w dzisiejszych czasach dla wersji stereo dali 192 kbps??? Tak niskiego bitrate nie daje się już nawet do mp3... To dramat jakiś...

No i wspomnę jeszcze, że materiałach promocyjnych przed wydaniem tej płyty wyraźnie pisano o 1080p, co od razu wydawało się niemożliwe. Tylko w jakim celu wypisuje się takie głupoty a na końcu... wsadza na płytę stereo w 128 kbps?

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obecny frontman właśnie znalazł żonę

Maciek jest z Vigą od kilkunastu lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192 Kbps... To Mp3 i to słabych lotów :D 5.1 rodem z kiepskiego DVD... Nie no, ale w sumie po polskich wydawcach niczego porządnego się nie spodziewałem.

Edytowane przez Forest89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki w tym sens, kto o tym decyduje? Na płycie hektar wolnego miejsca a oni oszczędzają na audio? No chyba taniej z tego powodu im nie wyszła produkcja. Myślę, że to prędzej jakiś błąd w podaniu / odczytaniu parametrów... Zwyczajnie nie wierzę, że ktoś walnął coś takiego i jeszcze to przy muzycznym bluray takiego zespołu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, też bym chciał poznać powód stosowania tak niskich parametrów dźwięku czy obrazu. Niejeden z nas sobie lepiej skroi domowe wideo w Pinnacle czy Sony Vegas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj płytę w Saturnie i po włożeniu do odtwarzacza okazało się ,że gra w 4.1 zamiast w dd 5.1,brak prawego surroundu .Czy u Was też tak jest ,czy ta płyta jest skopana.Dodam,że sprawdzałem na dwóch odtwarzaczach i taki sam efekt.Póki co jadę jutro zareklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta oddana,sprawdziłem drugą którą mieli i ten sam efekt.Prawdopodobnie jakaś partia tych wydań ma opisanego ZONKA .Radzę przed kupnem sprawdzić płytę w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby wrzucić info do wydawcy lub menagementu zespołu Dżem. Po ścieżce stereo o tragicznych parametrach, to już druga "niespodzianka" na tym wydawnictwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital Audio 5.1 448 kbps

Dolby Digital Audio 2.0 192 kbps

To jakiś żart .... ale badziew - omijać szerokim łukiem.

Dolby Digital Audio 2.0 192 kbps !!?? Czy to w ogóle możliwe, żeby w dzisiejszych czasach dla wersji stereo dali 192 kbps??? Tak niskiego bitrate nie daje się już nawet do mp3... To dramat jakiś...

No i wspomnę jeszcze, że materiałach promocyjnych przed wydaniem tej płyty wyraźnie pisano o 1080p, co od razu wydawało się niemożliwe. Tylko w jakim celu wypisuje się takie głupoty a na końcu... wsadza na płytę stereo w 128 kbps?

192 Kbps... To Mp3 i to słabych lotów :D 5.1 rodem z kiepskiego DVD... Nie no, ale w sumie po polskich wydawcach niczego porządnego się nie spodziewałem.

No nie No ! To już jest przegięcie ! Nośnik Blu-Ray jest taki pojemny, a oni taki szopki z dźwiękiem robią ?! Masakra ! Mogli jeszcze zmniejszyć bitrate obrazu i wydać ten koncert na DVD !

Mam wrażenie że ich nie było stać finansowo na lepszy format Audio ? No ale to też dziwne ? Bo dźwięk Nieskompresowany PCM można zrobić na darmowych programach Audio-Video ! DOLBY DIGITAL też można zrobić na darmowych programach, DTS też można zrobić na darmowych programach, a ostatnio można na darmowym programie zrobić dźwięk DOLBY DIGITAL PLUS w Kontenerze Matroska Audio. Więc coś jest nie tak ?

Też dziwne jest to że na Blu-Ray nie stosuje się formatu Audio DOLBY DIGITAL PLUS ? Do dziś się zastanawiam po co na odtwarzaczu jest logo DOLBY DIGITAL PLUS ? Może do ozdoby ? Bo tego formatu Audio chyba nigdy nie używano na Blu-Ray ? Widział ktoś z was płytę Blu-Ray z DOLBY DIGITAL PLUS ? Bo ja jeszcze nie widziałem ? A płyty Blu-Ray z DOLBY TRUE HD też należą do rzadkości, no ale nie ma się co dziwić, winę za to ponosi sama firma DOLBY. No bo kto to wymyślił żeby program do robienia dźwięku DOLBY był tylko na komputery z systemem operacyjnym Apple Mac OS X ? A system operacyjny Apple Mac OS X nie jest na świecie tak popularny jak system operacyjny Windows. Dlatego chyba firma DTS okazała się mądrzejsza i otwarta bo program do robienia dźwięku DTS działa na każdym komputerze nie ważne jest jaki komputer ma system operacyjny. Wielkie brawa dla firmy DTS. No dzięki temu mamy tak dużo filmów z dźwiękiem DTS. A firmie DOLBY możemy powiedzieć Żegnaj, Pa Pa.

A jeszcze jedno, mogliby wprowadzić do Blu-Ray format Audio FLAC, bo ten format Audio też można za darmo zrobić, może dzięki temu więcej byłoby nagrań z bezstratnym Audio, jestem za.

Mogliby do Blu-Ray wprowadzić bezstratny format HD-AAC, też jestem za.

Edytowane przez grzegorz288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komplikować temat ?

LPCM z długim słowem i taktem jest wzorcem i tego się trzymajmy - jeśli jest miejsce na nośniku, to tak powinno to być zapisywane.

Jeśli zaś miejsce jest ograniczone, to stosuje się jeden z dwóch BEZSTRATNYCH kodeków ( DTS HD MA lub TrueHD )

Zapewne ze względów tańszej licencji i sprzętu do kodowania w większości wybierany jest algorytm DTS HD MA - to nie jest tajemnicą .

Ten, który podjął tą idiotyczną decyzję i składał ścieżkę do tej płyty powinien natychmiast z wielkim hukiem wylecieć z roboty z

dożywotnim zakazem pracy w branży ....

Pytał ktoś wydawcy o powód takiego okaleczenia tego wydawnictwa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komplikować temat ?

LPCM z długim słowem i taktem jest wzorcem i tego się trzymajmy - jeśli jest miejsce na nośniku, to tak powinno to być zapisywane.

Jeśli zaś miejsce jest ograniczone, to stosuje się jeden z dwóch BEZSTRATNYCH kodeków ( DTS HD MA lub TrueHD )

Zapewne ze względów tańszej licencji i sprzętu do kodowania w większości wybierany jest algorytm DTS HD MA - to nie jest tajemnicą .

Ten, który podjął tą idiotyczną decyzję i składał ścieżkę do tej płyty powinien natychmiast z wielkim hukiem wylecieć z roboty z

dożywotnim zakazem pracy w branży ....

Pytał ktoś wydawcy o powód takiego okaleczenia tego wydawnictwa ???

Wcale się nie dziwię że wybierają DTS-HD MA. Wydaje mi się że format DOLBY True HD okazał się klapą ?

A co do bezstratnych kodeków Audio. Moim zdaniem inne bezstratne kodeki Audio, takie jak FLAC, HD-AAC czy MP3 HD, śmiało mogą być stosowane na Blu-Ray. A licencja na te kodeki jest na pewno tańsza, a efekt dźwięku jest taki sam jak DTS-HD MA, DOLBY True HD i PCM

Moim zdaniem kodek Audio jest nie ważny, najważniejsze jest to aby dźwięk był jak najlepszy. Wydaje mi się że trzymanie się kurczowo trzech kodeków Audio, czyli PCM, DTS-HD MA i DOLBY True HD jest kompletną bzdurą i idiotyzmem. Bo moim zdaniem Inni też potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i potrafią ale trochę nie o tym jest temat. Tutaj nawet nie potrafili za pomocą dostępnych i popularnych kodeków zapewnić odpowiednio wysokiego bitrate, co jest raczej trudne do wytłumaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, dlaczego do dziś wydaje się płyty Blu-Ray, które nie mają wiele wspólnego z HD ?

A co do DOLBY DIGITAL, to moim zdaniem, miejsce tego formatu dźwięku powinno być w Muzeum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, aż dziwne jest że dźwięk DOLBY DIGITAL, do dziś stosowany jest w kinach. Mogliby ten DOLBY DIGITAL wymienić na format Audio w wyższej jakości.

Tak się zastanawiam ? Skoro DOLBY DIGITAL to takie badziewie i tandeta. To jaki jest sens istnienia DOLBY DIGITAL ? Może by trzeba było wycofać DOLBY DIGITAL z rynku ?

Zgadza się ! Ale bawią mnie te narzekania na DOLBY DIGITAL. Jestem ciekawy czy w kinie też narzekacie na DOLBY DIGITAL ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma związek z zespołem Dżem i jego płytą??? To chyba temat na inny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz288 - Kompletnie nie rozumiesz problemu.

Poczytaj o DOLBY DIGITAL w kinie, a potem przeczytaj specyfikację płyty Dżemu .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję BoDeX za edycję komentarza.

A co do DOLBY DIGITAL. Z tego co wiem to w kinie cyfrowym DOLBY DIGITAL ma maksymalny bitrate 640 kbps. A w kinach gdzie film odtwarzany jest z Taśmy filmowej 35 mm to stosuje się bitrate 320 kbps. Ale w kinie DOLBY DIGITAL to inna bajka, bo mają do tego specjalny sprzęt i sala jest do dźwięku specjalnie przygotowana. No a to że na tym koncercie DOLBY DIGITAL jest kiepskie to winę ponosi ten kto robił ten dźwięk do tego wydania Blu-Ray. No bo jak mamy dźwięk dobrej jakości, a sprzęt audio jest kiepski (Odwrotnie też to działa) to jakość dźwięku nie będzie dobra. Także jakość dźwięku zależy od tego czy dźwięk jest dobrze zrobiony, od sprzętu audio i od naszego pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także jakość dźwięku zależy od tego czy dźwięk jest dobrze zrobiony, od sprzętu audio i od naszego pokoju.

WoW! Jak na to wpadłeś??? A już całkiem poważnie... jakie to polskie - biadolić, marudzić i zawracać Wisłę kijem. A odezwał się ktoś do dystrybutora i przedstawił swoje uwagi??? No raczej nie z tego co czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...