Skocz do zawartości
olokos

Możliwość odtwarzania telewizji w drugim pokoju na monitorze komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj telefonicznie zamówiłem przez telefon UPC Select Max HD i mam pytanie na które nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. (sprzedawca przyzwyczajony dla ludzi nie znających się w temacie albo sam się nie orientuje kompletnie. np. - Czy można wybrać dekoder z dyskiem 320 GB zamiast 250 GB? - Wszystkie dekodery mają podobne specyfikacje i możliwości <_< )

Czy jest jakaś możliwość odtwarzania na ekranie komputera (przez HDMI) sygnału z tunera? Nie zależy mi nawet na tym żeby zmieniać kanały. Wystarczy mi tylko "podgląd" tego co obecnie dzieje się na telewizorze. Myślałem o czymś w stylu przeciągnięcia 50m kabla HDMI do komputera ale nie wiem jak to będzie działało i czy to w ogóle jest wykonalne. Dostałem informację, że drugi dekoder kosztuje 200zł i w tym wypadku mogę się obejść. A może jakaś inna opcja? Z tego co tu już wyczytałem kupno innego dekodera praktycznie nie wchodzi w grę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk na szybko,

50m kabla hdmi kosztowałoby cię znacznie więcej niż 200 PLN

A już takiego który by działał to wielokrotnie więcej.

Poza tym, gdzie niby chciałbyś podpiąć ten kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalne jest jak najbardziej, tylko czy jest to opłacalne

Potrzebowałbyś przedłużacza HDMI po skrętce.

http://www.kabelek.p...del ve 800.html do 60m dla 1080i.

http://allegro.pl/ex...2633659278.html tańszy ale raczej mniej pewny na tę odległość sądząc po opisie, choć niekoniecznie tak musi być, brak tez obsługi HDMI 1.3.

No i do tego nSplitter by sie przydał aby rozdzielić gniazdo HDMI w tunerze na 2 ekrany.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak jakimś sposobem przesłać dane z tunera przez LAN i odebrać obraz z tunera jako stream czy coś w tym stylu?

TAk na szybko,

50m kabla hdmi kosztowałoby cię znacznie więcej niż 200 PLN

A już takiego który by działał to wielokrotnie więcej.

Poza tym, gdzie niby chciałbyś podpiąć ten kabel ?

Bezpośrednio do monitora przez wejście HDMI.

Edytowane przez olokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak jakimś sposobem przesłać dane z tunera przez LAN i odebrać obraz z tunera jako stream czy coś w tym stylu?

Chyba jedyna opcja to to co napisał powyżej PeterMac, z twojego pierwszego posta wnosze jednak że tę opcję odrzuciłeś na wstępie

Bezpośrednio do monitora przez wejście HDMI.

Chdziło mi raczej o drugi koniec kabla. Dokładniej mówiąc, jeśli TV podpinasz do dekodera kablem HDMI to drugiego kabla do twojego monitora nie będziesz miał jak wpiąć do dekodera. No chyba że, zastosujesz wspomniany Przez PeterMac'a nSplitter.

Edytowane przez Pizzojad
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest stary jak cholera i za czasów jak był kupowany był gówniany bo kobieta kupowała. Czemu taki kupiła? Bo miał wbudowane DVD (po prostu, jedyne co oprócz tego ma to MP3 >_<) rozumiem. dziękuję wam za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...