Skocz do zawartości
marcinekkg

Glosniki 5.1 - dzwięk 5.1 - jak połączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia głośników 5.1 firmy Creative. Wiem, że temat przewijał się już bardzo wiele razy jednak nie znalazłem sensownej odpowiedzi u wujka Google.

Chcę połączyć konsolę ps3 z monitorem LG E2380 za pomocą kabla HDMI. Pozostaje kwestia dźwięku. Głośniki to Creative T6060 5.1. Jak najlepiej to połączyć żeby był dźwięk 5.1 ? Jak wiadomo głośniki te nie posiadają złącza optycznego ani HDMI , amplitunera też nie posiadam . Jedyne co mam to zewnętrzną kartę dźwiękową -> http://merlin.pl/Karta-dzwiekowa-Creative-SB1090-X-FI-5-1_Creative/browse/product/208,649601.html

W internecie znalazłem również taką przejściówkę -> http://i.pgcdn.com/pi/1/39/39/13939442_640.jpg

Macie jakieś pomysły ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci dekoder dzwieku DTS. Mialem kiedys cos takiego - bo moj amplituner posiadal tylko analogowe wejscie 5.1

Creative kiedys robil cos takiego (ale to bialy kruk teraz):

http://pclab.pl/art21565-5.html

Na popularnym serwisie aukcyjnym jest taki wynalazek: HDV18A Dekoder audio cyfrowego DTS - ale kosztuje krocie.

Optykiem podlaczasz z PS3 do dekodera, z dekodera chinchami podlaczasz glosniki.

A przelotka ktora pokazales pozwala podlaczyc dzwiek stereo do glosnikow 5.1, ale prawdziwego dzwieku 5.1 nigdy w ten sposob nie otrzymasz.

Moze 2x stereo - w tylnych i przednich glosnikach to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz wyprowadzić dzwięk cyfrowy wielokanałowy z PS3 skoro ta karta nie ma wejścia optycznego a jedynie wyjście.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na tych sprawach, stąd ten temat. Czyli jak to zrobić najtańszym kosztem ? Zmiana głośników / dokup amplitunera ?

I jak to podłączyć żeby grało normalnie w 2.1 ? Rozumiem że wtedy 2 przednie + subwoofer będą działały a satelity i centralny cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem Ci jak to zrobic w prawidlowy sposob. W najtanszy - kup ta przelotke bedziesz mial stereo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...