Skocz do zawartości
pgrzegor

HDI Dune - nowa wersja oprogramowania - 120815_2150

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Dune duo. Przez odtwarzacz sprawdziłem, że jest nowa wersja softu oznaczona numerem 120815_2150.

Dopiero co ją zainstalowałem. Według mnie to chyba wersja stabilna na podstawie wcześniejszej wersji beta. Na oficjalnej stronie producenta nie ma jeszcze tej wersji do pobrania, ani opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nic nie znalazłem o zmianach.

Jeśli ktoś coś wie - niech napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w tej wersji 120815_2150 zaaplikowali już CINAVIĘ ? :)

Ktoś coś wie ? No i dlaczego nie ma tego na stronie, wraz z opisem zmian ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dmuchać na zimne ... opcję "cofania" także można zdalnie wyłączyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten soft - na razie zaliczyłem 1 film BD (struktura) i wszystko OK

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raportują ISO, które udaje płytę w playerach z napędem BD. Potem pomyślą nad czymś dot. struktury ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to każdego ISO czy tylko tych zasyfionych ?

Najwyżej się cofnę z FW o jedno "oczko" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. specyfikacji działa to tak:

- do napędu wkładasz "kopię" i player startuje.

- przez 25 minut podczas odtwarzania szuka znaczników (zaszytych w audio)i jeśli ich nie znajdzie, to uwala granie.

- w przypadku ISO może to działać podobnie.

Pozostaje pytanie, co z ze zbiorami płyt które nie posiadają znaczników, gdyż jeszcze nie było Cinavii ?

Trochę to więc wydaje się rozdmuchane. Czytałem, że będzie się tak zachowywało w przypadku struktury BDMV,

no ale jak to niby ma rozpoznać, to ja nie bardzo wiem. Musicie więc poczekać na jakieś dokładniejsze opisy i

wyjaśnienia. Dziwi zachowanie DUNE, nic nie komentują, ani niczemu nie zaprzeczają :) Może dostali propozycje

nie do odrzucenia ? Wyciągnięcie kabelka nie zaszkodzi ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zaników dźwięku mam takowe na niektórych materiałach na Dune TV101, pisalem o tym juz gdzieś.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex

Nie do konca jest tak jak piszesz. To że nie znajdzie znaczników nie może powodować uwalenia grania ponieważ oznaczałoby to problemy ze wszystkimi płytami które nie mają Cinavii - w tym oryginalne starsze pozycje.

To działa tylko z oflagowanym materiałem, flaga zawiera informacje o licencji (z czego moze być materiał odpalany) a FW sprawdza czy nośnik jest zgodny z zawartą we fladze licencją i wtedy zapada decyzja - uwalić czy nie uwalić i masz komunikat na ekranie

Czyli problem dotyczy nowszych wydawnictw a jedynym lekarstwem będzie odsyfianie podczas ripowania /rebuild/

Przetestowałem mojego smarta na najnowszym fw z pierwszym z brzegu ISO - 2 godziny odtwarzania - zero problemów

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej zagadce dot. starszych płyt napisałem powyżej - nie czytasz uważnie. :)

Doczytałem (choć może to tylko domysły autora), że ten soft potrafi rozpoznać precyzyjnie nośnik (inna struktura pitch/land) i wywalić materiał w strukturze BD (komercyjnej). Byłoby to (chyba) złamaniem prawa, które pozwala na

wykonanie kopii posiadanej płyty, choć takie prawo nie obowiązuje w kraju twórcy oprogramowania ! :)

Temat ciekawy, a tak mało o nim jest w sieci - nie ma za bardzo gdzie poczytać. No, ale jeśli te zamierzenia się

sprawdzą, to dosyć mocny kaganiec zostanie nałożony, choć jak wiadomo: potrzeba matką wynalazków ! :)

DUNE milczy dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerstwo ma ponoc byc implementowane nawet w kinach

To ma byc forma walki z piractwem kinowym. Podobno bitrate tego syfu osiąga 0.2 bita na sekundę. Zapewne tu tkwi tajemnica dlaczego dopiero po ok 25 minutach film się wywala

Tak czy inaczej w obcnej wersji softu Dune jest czysty. To co ma pmcomp to nowszy player - tegoroczny wiec tu jest szansa ze został skażony (istrona Cinavii mówi o odtwarzaczach produkowanych od 2012 r)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarstwem będzie odsyfianie podczas ripowania /rebuild/

Nie, nie - nie ma lekarstwa !:) (póki co)

Nawet zgrywanie mikrofonem nic nie da (podobno)to taka przebiegła wiedźma,ENIGMA przy tym

to jak ubogi krewny. :) Żadne konwersje, żadne zabawy tu nie pomogą. (źródło WIKI)

No i juz jest w sofcie na HTPC :)

http://forum.slysoft.com/showpost.php?p=352292&postcount=1193

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2252999.html#10699212

"Zainspirowany tym że ktoś wyżej napisał, że kod CINAVIA jest zapisany w górnych partiach ścieżki dźwiękowej postanowiłem obciąć górne partie ścieżki filmu z CINAVIA ( u mnie CARRANGE z dts) z 48khz do 32khz ( jak w divix kiedyś ).

1. Otwieram MKV z dts w media coder x64 i nim tworze plik .mp3/32khz/stereo ( 2 minuty roboty przy 4 rdzeniach 3ghz)

2. Otwieram MKV z dts w mkvtoolnix i dodaję ścieżkę .mp3/32khz a usuwam DTS. (MUX bez kompresji)

3. Działa ! Odtwarzacz BD D5500 nie wykrywa CINAVIA.

Potestujcie u siebie. :!:

Ps. Nie ma problemu z utworzeniem .ac3 5.1/32khz "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt raczej nie bedzie zainteresowany tego typu partyzantką

MP3/32 Khz ma się tak do filmu HD jak pieść do nosa

Wgrę wchodzi tylko i wyącznie oryginalny strumien audio lossless

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...