Skocz do zawartości
dante82

Kino domowe do max 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższym czasie przymierzam sie do kupna kina domowego.

Mam do wydania 2000 zł. Chciałbym do niego podłączyć TV, PS3 oraz dekoder z N-ki. Od razu mówie, że nie interesuje mnie zestaw z dvd/blu-ray. Wole Głośniki + amplituner. Co o tym myślicie ? Ewentualnie co mogę w tej cenie kupić wartego uwagi ?

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety za 2 tys nie kupisz nic ciekawego, sam dobrze grający amplituner to blisko 2 tys zł. Za mniej, aby w budżecie sie zmieścić to możeeeee kupisz możliwie najtańszy amplituner i najtańsze głośniki (nie jestem pewien czy nawet na to starczy), ale wówczas wydane pieniądze będą wyrzucone w błoto. Mój znajomy kupił coś podobnego za tą kasę i teraż żałuje. Niestety coś co warto wydać kasę to wydatek koło 3 tys zł, np. Onkyo 609 i głosniki QUADRAL QUINTAS 5000 (niektórzy i tak nazywają je głośnikami budżetowymi, ale są dobre moim zdaniem ). Taki zestaw za 2 tys. to i będzie lepiej odbierać niż głośniki tv, ale będzie się nadawać do oglądania jedynie wiadomości w porównaniu do tego jak bys powiększył troszkę budżet. Poczytaj więcej tematów na tym forum to sie przekonasz, że wiele osób moją opinię potwierdzi. Jeśli nie masz więcej kasy to może poszukaj czegoś używanego, bo na nowy sprzęt to trudno jest coś doradzić. Napisz czy używany wchodzi w grę, to może ktoś coś znajdzie ciekawego.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie sposób się nie zgodzić z tym co napisał kolega wyżej. Też posiadam tzw. "budżetowe" QQ5000 i Onkyo z niższej półki, ale po prostu na to mnie było stać :)

Dołożyłem jednak, bo wpierw też chciałem za 2k coś znaleźć - niestety jak masz kupić słabiznę za 2k to lepiej dozbieraj do tego co proponuje kolega pgrzegorz.

Ja jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule jest 20 000 pln. - gdzie więc jest błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega napisał, że nie interesuje go zestaw z DVD/Blu-ray to 2000 ; )

Tylko, że w takiej kasie to właśnie by było najrozsądniejsze posunięcie bo sam ampli to koszt 1500zł żeby miało to jakiś sens. Teraz dostałem parę kin Sony do 2000 i do normalnego użytkowania robią robotę jak najbardziej. Jedno ma nawet głośniki tyle bezprzewodowe.

Inna opcja to głośniki logitecha np. najwyższy model > też dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Pioneer VSX-S300 (1299 zł*) + głośniki 5.1 Pioneer S-HS100 (699 zł*) lub 5.0 Pioneer S-ESR2TB (829 zł*). Głośniki dobierz w zależności od możliwości ich ustawienia w pokoju, a materiał z PS3 nabierze nowego znaczenia :)

Wiele racji ma Gmeru pisząc o zestawach KD w tym przedziale cenowym ale jak wspomniałeś nie potrzebujesz dodatkowego napędu BD/DVD.

* Ceny wzięte z http://www.audiopioneer.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam rozwazałem zakup amplitunera o małych rozmiarach, w szczególności VSX-S300. Jednak nawet w sklepie MediaMarkt mi to odradzil. Szybko z tego pomyśłu się wyleczyłem.

Za te pieniądze ja bym już wybrał Pioneer VSX-821, na sieci znalazłem za 1.279,00 zł. Jak by dołożyć 500 zł to by wyszły kolumny Quadral Quintas 5000(za 1 225,00 zł) i byłby juz zestaw moim zdaniem lepszy. Całość około 2500 plus dostawa (kable zazwyczaj są w zestawie dołączone do głośników).

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziękuje panowie na informacje. Co do kwoty wydawało mi sie że 2000 tysiaki będzie optymalnie, ale tak bywa jak laik sie nie zna. :P

Co do uzywanego sprzetu, jakoś nie jestem przekonany, wolę nowy. Mówicie że 3000 będzie optymalnie. Zawsze mogę się wstrzymać z zakupem, i dozbierac kasę.

Głównie będę słuchał muzyki + gry ma PS3, żadziej filmy. Pokuj ma około 20m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może lepiej ampli plus dobre stereo? Wtedy za taki budżet już można coś fajnego zakupić. A w przyszłości pomyśleć o pozostałych głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam rozwazałem zakup amplitunera o małych rozmiarach, w szczególności VSX-S300. Jednak nawet w sklepie MediaMarkt mi to odradzil. Szybko z tego pomyśłu się wyleczyłem.

Z mojej strony trochę offtopic ale chcę się ustosunkować do tego fragmentu.

Specjalistów ds. obsługi klienta (bo tak się ich teraz zowie) w sklepach wielkopowierzchniowych mogę zapytać się tylko o ilość dostępnych sztuk lub gdzie mogę coś znaleźć na półce. Ich wiedza z reguły jest bliska zeru (lub jak kto woli wprost proporcjonalna do zarobków - jaka płaca taka praca, ludzie często z przypadku, itp.). Wiele "fachowych" opinii słyszałem w tego typu sklepach, a opinie te głównie bazują na tym czy sprzedawcy mają coś od sprzedanej sztuki (swego czasu program punktowy dla sprzedawców miało LG Electronics).

Hitem jaki usłyszałem, w latach kiedy o LCD jeszcze nikt nie myślał, a wchodziły dopiero tv 16:9 CRT były negatywne opinie od jednego ze wspominanych specjalistów w MediaMarkt o Trinitronie Sonego. Stanowisko obok zajmowały Philipsy z maks. podkręconym kontrastem, pięknie wyeksponowane, Sony (i Panasonic ze swoim Quintrixem) natomiast lekko z boku, wyglądał jakoś tak blado. Tak się sprzedaje dzisiaj towar w tego typu sklepach. Sytuacja teraźniejsza - wchodzę do sklepu na wprost stanowisko Samsunga, na 3 tv prezentacja materiału demo z BD (obraz cudowny, kontrastowy), tv pozostałych firm jakby w cieniu i na każdym ekranie puszczony materiał kiepskiej jakości SD z reklamami sklepu... echhh. Szkoda tylko, że taką ciemnotę wciska się dziś ludziom, a ludzie naprawdę w to wierzą.

Opinie coś warte lub wnoszące do decyzji o potencjalnym zakupie można spotkać jedynie w mniejszych sklepach, ściśle zorientowanych na konkretną gałąź elektroniki, gdzie obsługa liczy sobie kilka osób i osoby te prowadzą sklep również m.in. hobbystycznie (oczywiście kwestia materialna jest tu podstawowa). Nie będę robił nikomu reklamy i nie wymienię nazwy ale w Szczecinie taki sklep znam.

Ps. Pgrzegor, nie traktuj mojej wypowiedzi personalnie, intencją moją było tylko wyrazić zdanie o wiedzy personelu np. w MediaMarkt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobil bym tak jak Gmeru napisal i tak tez kiedys zrobiem ze najpierw zlozylem ampli plus fronty a pozniej dokupilem center i reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziękuje panowie na informacje. Co do kwoty wydawało mi sie że 2000 tysiaki będzie optymalnie, ale tak bywa jak laik sie nie zna. :P

Co do uzywanego sprzetu, jakoś nie jestem przekonany, wolę nowy. Mówicie że 3000 będzie optymalnie. Zawsze mogę się wstrzymać z zakupem, i dozbierac kasę.

Głównie będę słuchał muzyki + gry ma PS3, żadziej filmy. Pokuj ma około 20m

Uważam że to będzie optymalne rozwiązanie. Gmeru zaproponował stereo - ja osobiście uważam, że do wielu gier 5.1 się bardzo przydaje :) szczególnie do FPP/TPP - ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez moonfall84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to będzie optymalne rozwiązanie. Gmeru zaproponował stereo - ja osobiście uważam, że do wielu gier 5.1 się bardzo przydaje :) szczególnie do FPP/TPP - ale to tylko moje zdanie.

zaproponowal stereo ale tylko jako rozwiazanie tymczasowe pozniej cierpliwie mozna skladac do 5.1.wiadomo ze 5.1 w grach to 5.1 ale jak sie nie ma odrazu to trzeba cierpliwie skladac. ja nie ladowalbym sie w zestawy z pudla za 2 tys Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Pgrzegor, nie traktuj mojej wypowiedzi personalnie, intencją moją było tylko wyrazić zdanie o wiedzy personelu np. w MediaMarkt ;)

Wszystko ok.

Zgadzam się z opinią, że z jakością obsługi w dużych sklepach można trafić kiepsko, dlatego rozmawiamy tutaj na forum, aby wybór był jak najlepszy.

Moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę, że niektóre modele głośników wychodzą taniej jak sie kupuje od razu zestaw 5.0 , niż oddzielnie najpierw 2.0 i reszta. Wszystko zależy od konkretnego modelu (np. QUADRAL QUINTAS 5000).

Jeśli miałbys długo zbierać na 5.1 to kup zestaw amplituner plus same głośniki frontowe, ale jeśli nie chyba lepiej kupic całość.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak maja zostac same fronty to wtedy wzmak lub ampli stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli miałbys długo zbierać na 5.1 to kup zestaw amplituner plus same głośniki frontowe, ale jeśli nie chyba lepiej kupic całość.

Powiem tak, nie ma przypału. ;) Mogę poczekać ze 3 m-ce i kupić całość.

Zaciekawił mnie :

Za te pieniądze ja bym już wybrał Pioneer VSX-821

Mam tylko pytanie. Obecnie dekoder N-ki i PS3 mam podłączoną za pomocą HDMI do TV. A po zakupie amplitunera jak mam podłączyć ? wystarczy, ze podłącze za pomocą optycznego wejścia, bo widze tam dwa, czy jakos inaczej ?

A zobaczyłem że model Pioneer VSX-921 nie dużo różni się cenowo od Pioneer VSX-821warto zainwestować.? Widze, że system ma 7.1 a czy nie będzie problemu z ustawienie 5.1 ? czy wyłacznie muszę dokupić głośniki pod system 7.1 ?

Edytowane przez dante82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam tylko pytanie. Obecnie dekoder N-ki i PS3 mam podłączoną za pomocą HDMI do TV. A po zakupie amplitunera jak mam podłączyć ? wystarczy, ze podłącze za pomocą optycznego wejścia, bo widze tam dwa, czy jakos inaczej ?

PS3 podpinasz pod np. BD IN (HDMI), dekoder N pod VIDEO 1 IN (HDMI) i amplituner poprzez wyjście OUT (HDMI) na wejście np. HDMI 1 w Twoim TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...