Skocz do zawartości
mar89tum

Jak podłaczyć NBOX do monitora z Display port

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sytuacja wygląda tak :

Chcę NBOX podłączyć do monitora w którym mam DVI i display port.

DVI używa komputer , wiec dla dekodera zostaje display port. Zastosowałem przejściówkę HDMI - DP

http://allegro.pl/display-port-na-hd...469653678.html - sygnał niby miał iść w dwie strony jednak okazuje się ze to działa w tylko jedną stronę i nie tą co trzeba.

Monitor pokazuje " brak sygnału DP "

Macie pomysły jak mogę NBOX przez HDMI podłączyć do monitora z wejściem display port ??? Jakie zastosować przejście ?

Bardzo proszę o pomoc

Monitor to BENQ BL2400PT

Jak to razem złączyć ?

EDIT:

http://allegro.pl/al-oem-82-display-...464106740.html - może takim sprobować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 2 wątki takie same ?

Nie podłączysz, działa to w jedną stronę Displayport > HDMI, potrzeba aktywnego konwertera.

http://www.newegg.co...N82E16815158264

Dlatego moim zdaniem pakowanie DisplayPort w monitory zamiast HDMI jest powszechną głupotą, ale wiadomo koszty.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz co by było potrzebne żeby zadziałało ?

EDIT

Ok dzieki za odpowiedź.

Już wole sprzedać mojego BENQ BL2400PT i kupić coś na IPS / VA z HDMi i DVI na pokładzie

Innego wyjścia nie widzę. Nie chce mi się żonglować kablem DVI ,ale do tego czasu będę to robił ,a jak sie trafi okazja to sobie zmienię monitor

Edytowane przez mar89tum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myślę np. z tanich to obadaj BenQ GW2450HM na MVA ma HDMI, albo coś konkretniejszego to Eizo FS2331 na SPVA.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstraszyło mnie to jeśli chodzi o tego GW2450HM http://mva.pl/viewto....php?f=26&t=608 .

EIZO za drogo. Wydałem w ostatnim czasie tak wiele forsy ze wiecej juz nie moge.

Widziałem od kupna BL2400PT wyszło sporo monitorów na IPS/VA. Coś powinienem znaleść ciekawego

Bede celował w IPS. Chyba są szybsze.

W sumie miałem kiedyś legendarny BENQ FP93GP i myślałem ze nowy nowoczesny BL2400PT będzie szybszy a tu szok. Smuży mocniej lecz musze dodać ,że i tak słabo i wcale to nie przeszkadza. Praktycznie nie widac

Teraz wsiądę chyba na IPS jakiś. Wszytko zależy co sie trafi i ile forsy będę miał

Edytowane przez mar89tum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował IPS ze względu na słabą czerń, nieporównywalnie lepsze pod tym względem są SPVA tylko szkoda ze ich coraz mniej na rynku, duzo lepiej sie sprawdzają w warunkach domowych.

Co do tej recenzji to każdy monitor w takiej cenie dostanie bęcki od kolegi który ma rację nie ma sie co oszukiwać :) ale mimo sporej krytyki z jego strony ten BenQ jak na swoją cene nie jest taki wcale zły, trudno oczekiwać poziomu Eizo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Już samo to ze jest na VA czyni go napewno lepszym niz nasze kochane wszędobylskie TNki

Tylko cholera nie chce sie cofac. Jak juz bym kupował to cos lepszego niż mój BL2400PT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, ja jestem w podobnej sytuacji ale zeby sie nie cofać to raczej trzeba celować chyba jedynie teraz w Eizo :) bo sama lipa rynku, łącznie z nowymi modelami Dell'a a szkoda bo kiedyś mieli lepsze monitory, teraz juz nawet nie dają wejścia HDMI np. w takim U2412 i to niby nastepca 2408, U2410 ciekawe z której strony :wacko:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jakbym miał dac prawie 1000 za tą Iyame :) zapewne na MVA to za 1300zł wychodze z duzo lepszym Eizo FS2331 na SPVA z 5 letnią gwar, co wcale nie jest drogo, tylko kurcze czemu oni nie zrobią tego modelu również w 16:10 za powiedzmy 2000zł a nie od razu ponad 4500 za Foris FX2431.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ by mi ten EIZO pasował. Ma pilot wiec właczanie go z łóżka było by zapewnione. Tak sami zmiana żródła obrazu też pilocikiem. Pasowało by mi do mutlirooma jak cholera. Tylko serio ksay brak. Ledwo co kupiłem samochod , a jeszcze tyle wydatków. Ale ten świetny monitor + pilocik.....

Chyba na raty wezme

Edytowane przez mar89tum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) nom w tej cenie to na prawdę jest świetny, tylko cholewka szkoda ze nie 16:10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś BL2400PT poleci na allegro. Sprzedam to zdecyduje czy IYAMA na IPS , 23 cale ktora moge mieć za ponad 700 zł. W testach wypada dobrze.

Wtedy bym miał dobry monitor , nie tracąc pieniędzy.

Być może jakimś cudem kupie tego EIZO

Edytowane przez mar89tum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko o tego EIZO FS2331

Piszą ,że ma HDCP ale tylko na DVI. Dekoder nbox wymaga działania HDCP. Ten Eizo nie sprawi przypadkiem problemu bo chce miec podłączony dekoder z nim przez HDMI ?

W sumie jesli by tak było to to i tak obejde to bo podłącze sie przez DVI ,a komp poleci przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą tak bo oczywistą sprawą jest ze HDMI ma tam HDCP

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem napalony na EIZO ale gdyby jednak nie wypaliło bo to różnie z kasą jest to co byś proponował w cenie około 800 zł ?

Bo jak sie nie zdecyduje na EIZO to mysle zeby brać to http://iiyama-sklep....li-p-22124.html .

Nic nie strace i bede miał to cholerne HDMI

Edytowane przez mar89tum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepszy jednak ten BenQ GW2450HM na MVA z uwagi na lepszą czerń, ale w tej cenie to mozna powiedzieć konkurencyjny produkt dla tego BenQ'a.

Z drugiej strony w IPS prawdopodobnie będziesz miał znowu lepsze kąty, takze zależy na czym komu bardziej zależy :)

[media=]

[/media]

Najlepiej spytaj kolegę Tom01 http://mva.pl/viewto...ic.php?f=26&t=7 on moze bedzie miał możliwość napisania kilka słów o nim.

Mozesz tez poszukać opini o nim np. na forum HardForum.com http://hardforum.com/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne ze nie pomyślałem o zmianie graficznej. Przecież mogę kupic grafikę z DP ,a wtedy DVI zostaje dla dekodera

Mam GTX 560 obecnie. Z checia zamienił bym go na cos nowoczesnego z 2 GB pamieci. Radeon 7850 2 gb pasuje mi idealnie.

Jednak ciagle ten EIZO kusi niemiłosiernie jakością obrazu i pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje na BL2400PT.

Wymieniłem sie kartą graficzną. Teraz komputer leci przez Display port, a dekdoer przez DVI.

Dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...