Skocz do zawartości
x_MaCiEk_x

Egreat R200s USB 3.0 host

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.

Dlaczego po podłączeniu przenośnego HDD (dokładnie ADATA Superior SH14 1 TB, usb 3.0) do gniazda USB 3.0 HOST znajdującego się z tyłu odtwarzacza dysk nie jest wykrywany (widziany) i nie działa.

HDD jest widoczny tylko poprzez porty USB 2.0 na froncie. Do czego więc służy port USB 3.0 Host ???

Generalnie filmy w jakości 1080p odtwarzane przez port USB 2.0 w pewnych momentach wyraźnie gubią klatki ("skaczą"). Czy jest możliew że HDD jest wadliwy.

Mam również odtwarzacz PHILIPS HMP 3000/12, który te same filmy 1080p tylko z innym HDD odtwarzał bardzo płynnie.

Proszę o odpowiedz.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania filmów (nawet gdyby to była kopia 1:1 filmu Blu-Ray) wystarczy 10% przepustowości USB 2.0

Każdy nawet najgorszy dysk ma przynajmniej 20 razy większą szybkość odczytu niż jest to potrzebne.

Stawiał bym więc na:

- problemy z odtwarzaniem filmów (profil 5.1? zbyt duży chwilowy bitrate?)

- problemy z dyskiem (może ma niedostateczne zasilanie i czasem "staje")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dopasowanie częstotliwości odświeżania na wyjściu HDMI do FPS filmu. Drobne nieciągłości czy "gubienie" klatek mogą być efektem oglądania filmów 24fps np. w trybie 60Hz. Sprawdź też aktywność trybu 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tryb 24p. Niestety nie pomogło.

A co z portem USB 3.0 host? Dlaczego po podłączeniu dysku lub pendrivea odtwarzacz nic nie wykrywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales podlaczyc cokolwiek innego pod ten port , np jakiegos pendruve'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wrócic do tematu Egrat 200 lub 300.

Tam jest napisane że port usb 3 słuzy do transferu danych ale do otwarzacza na dysk zamontowany w otwarzaczu .

A nie do ogladania fimów z dysku zewnetrznego do tegosłuża porty USB2

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam tych konstrukcji ale skoro Kolega napisal "host"......to zakladam ze sobie tego okreslenia nie wymyslil tylko gdzies przeczytal. Tak wiec bez zastanowienia przyjalem tego Hosta na wiare.

Aczkolwiek Her Gregor ma zapewne racje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kwiatek w tym temacie.

Miałem R300 i wszystko było OK, poza tym, że wentyl się strasznie tłukł.

Zamieniłem na R200S Pro (z WiFi) - cichutki, mniejszy, brak klawiszy sterujących (nie potrzebne), LAN - 100Mbps (w R300 1Gbps -> transfery takie same), o WiFi przy materiale HD można zapomnieć.

I tu, zaczęły się problemy !

Mianowicie, mam dysk Transcend'a 750 GB USB 3.0/2.0. Ma on ciekawą właściwość, gdy jest podpięty do USB 2.0 to świeci na czerwono, w przypadku pracy na porcie USB 3.0 świeci w kolorze NIEBIESKIM.

Dysk ten podłączony do USB 3.0 Host (w Egeret R200S Pro - z WiFi) - świeci na czerwono, => czyli pracuje, jako USB 2.0.

W celu sprawdzenia podpięty do drugiego R200S w sklepie -> to samo.

Natomiast, wpięty do R300 (też w sklepie oraz moim poprzedniku) -> świeci w kolorze NIEBIESKIM => pracuje, jako USB 3.0 !

Próba połączenia w/w (tryb USB) z PC przez USB 3.0 Slave dała w efekcie komunikat o uszkodzonym urządzeniu i wyłączenie programowe portu w Win7-SP1 PL. Nadmieniam, że port w PC jest sprawny i pracuje normalnie (kontroler NEC'a). Z poprzednikiem (R300) było OK.

Wygląda mi to na "małą" niezgodność z dokumentacją (delikatnie mówiąc) !!!

============================================================

W związku z powyższym, zareklamowałem urządzenie (z żądaniem wymiany na nowy

- bez wad, zgodny ze specyfikacją).

Zobaczymy, co odpowie serwis, na razie podobno korespondują z chińczykami.

???

Edytowane przez misio777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz gniazdo HOST - płaskie czy kwadratowe ? No i poczytajcie o host-owaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz gniazdo HOST - płaskie czy kwadratowe ? No i poczytajcie o host-owaniu.

ad. 1 -> płaskie

ad. 2 - ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wrócic do tematu Egrat 200 lub 300.

Tam jest napisane że port usb 3 słuzy do transferu danych ale do otwarzacza na dysk zamontowany w otwarzaczu .

A nie do ogladania fimów z dysku zewnetrznego do tegosłuża porty USB2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dokładnie mówiąc odtwarzacz ma dwa porty USB 3.0. Jeden opisany jako USB 3.0 PC ( i to jest ten o którym piszesz) oraz drugi opisany USB 3.0 HOST. Dodam, że między innymi dlatego wybrałem ten model, żeby swobodnie korzystać z mojego dysku ADATA posiadającego złącze USB 3.0. Oba gniazda w odtwarzaczu są płaskie.

Co do sugestii binary-ego to zwykłego pendriva KINGSTON 2GB odczytuje przez wspomniany port jak i pozostałe USB 2.0.

Postaram się zdobyć inne dyski przenośne i przetestuję czy będą widziane(najwcześniej w niedzielę).

PS

Jeżeli ktoś ma tego Egreata oraz jakiś dysk na USB 3.0 to niech da znać czy wszystko działa tak jak powinno czy jest podobnie jak w moim przypadku.

Jestem na skraju rozstroju nerwowego :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kwiatek w tym temacie.

Miałem R300 i wszystko było OK, poza tym, że wentyl się strasznie tłukł.

Zamieniłem na R200S Pro (z WiFi) - cichutki, mniejszy, brak klawiszy sterujących (nie potrzebne), LAN - 100Mbps (w R300 1Gbps -> transfery takie same), o WiFi przy materiale HD można zapomnieć.

I tu, zaczęły się problemy !

Mianowicie, mam dysk Transcend'a 750 GB USB 3.0/2.0. Ma on ciekawą właściwość, gdy jest podpięty do USB 2.0 to świeci na czerwono, w przypadku pracy na porcie USB 3.0 świeci w kolorze NIEBIESKIM.

Dysk ten podłączony do USB 3.0 Host (w Egeret R200S Pro - z WiFi) - świeci na czerwono, => czyli pracuje, jako USB 2.0.

W celu sprawdzenia podpięty do drugiego R200S w sklepie -> to samo.

Natomiast, wpięty do R300 (też w sklepie oraz moim poprzedniku) -> świeci w kolorze NIEBIESKIM => pracuje, jako USB 3.0 !

Próba połączenia w/w (tryb USB) z PC przez USB 3.0 Slave dała w efekcie komunikat o uszkodzonym urządzeniu i wyłączenie programowe portu w Win7-SP1 PL. Nadmieniam, że port w PC jest sprawny i pracuje normalnie (kontroler NEC'a). Z poprzednikiem (R300) było OK.

Wygląda mi to na "małą" niezgodność z dokumentacją (delikatnie mówiąc) !!!

============================================================

W związku z powyższym, zareklamowałem urządzenie (z żądaniem wymiany na nowy

- bez wad, zgodny ze specyfikacją).

Zobaczymy, co odpowie serwis, na razie podobno korespondują z chińczykami.

???

Ale generalnie Twój dysk jest wykrywany tylko nie działa z deklarowaną prędkościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie Twój dysk jest wykrywany tylko nie działa z deklarowaną prędkościa.

Dokładnie tak, port USB 3.0 Host => dysk twierdzi że USB 2.0 i działa jako 2.0 !

Żeby nie było niejasności, port USB 3.0 Host służy do podpięcia dysku (i nie tylko) USB 3.0/2.0 i operacje na nim - zapis / odczyt z pełną (odpowiednio 3.0/2.0) prędkością.

Natomiast port USB 3.0 Slave (USB 3.0 PC), do szybkich transferów między PC a zamontowanym dyskiem w R200S.

Egeret przełącza się w tryb urządzenia USB 3,0 i tak jest widziany ze strony PC'ta.

Do pozostałych portów USB 2.0 Host, podłączamy dyski USB 3.0/2.0, myszki, klawiatury, itd. - transfer max -> odpowiednio dla USB 2.0.

EG_R200Spro_03.jpg

Edytowane przez misio777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...