Skocz do zawartości
Maly90001

LG 42LW570S problem z filmami SBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem TV

LG 42LW570S, więc chciałem skorzystać z funkcji 3D i tu pojawia się problem.

Mianowicie posiadam sprzet podlączony w takije konfiguracji; Komputer HDMI 1.4 do Amplitunera Yamaha

RX-V567, od ktorego rowniez kablem 1.4 podlaczone jest pod TV LG wyzej wymieniony.

Odpalam film sbs na komputerze i ustawiam jako monitor domyslny TV. Przelączam na tryb 3D w zaleznosci od filmu pion czy poziom. I tu pojawia sie problem , efekt filmu jest mizerny a wrecz malo zauwazalny. Obraz sa bardzo slabo pokryte i nie trafiaja w siebie co psuje wizualizacje. Testowalem na kilku filmach, Moze ktoś wie jaka temu przyczyna lub ewentuanie co musze ustawic zeby to dawalo efekt. Dodam że tv znajduje sie 2 m od pola widzenia oczu.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj film na pendrive i odpal bezpośrednio przez tv - wtedy na pewno nie powinno być crosstalku.

a jak jest to znaczy że nie siedzisz prosto przed tv - głowa musi być w pionie i na wysokości środka tv.

to jest optymalne dla pasywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac posiadam ,lecz post nie dotyczyl pytania o Bluray.....

klaus71 Oki dzięki , a istnieje wykalibrowania tego zjawiska z komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.

nie używam kompa do oglądania - tylko od czasu do czasu pena.

ale lg odtwarza całkiem sporo formatów, więc za bardzo nie mam potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dla testu podłaczyłem komp do swojego lg (poprzez hdmi)

grafika radeon hd5770(hdmi w grafice v1.3)

do odtwarzania filmu uzyłem PowerDVD 12, film over-under formatu mkv.

w zalezosci od ustawien Powerdvd(zaznaczajac w programie ze to film over-under), tv automatycznie właczyl tryb 3D i obraz był bardzo dobry

w drugiej opcji nie zaznaczalem ze to film 3d, na tv wyswietli sie obraz podzielony w poziomie nastepnie wcisłem przycisk 3D na pilocie i wybrałem odpowiedni obrazek.

w obu przypadkach jakosc filmu 3D była taka sama, nie była zadnych problemow ze złym nakładaniem sie obrazow itp.

mozna jescze spróbowac w opcjach 3D zmienic ustawienia typu "lewo/prawo"

U mnie domyslnie było "lewo/prawo" , po zmianie na "prawo/lewo" obraz stracił efekt 3D i był taki "dziwny", nienaturalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem film z prezentacji lg i powiem wam ze miedzy moim tv a ustawionym w sklepie jest kolosalna roznica U mnie mimo wlaczonego 3d efektu prawie nie ma a to material od lg nic nie wychodzi poza ekran itp a krawedzie sa rozmyte W sklepie pilke mialem przed oczami Wie ktos o co tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij z youtuba jakies dema lg w 3d

Jezeli w nich nie zobaczysz swietnych efektow 3d to chyba tv masz uszkodzony

Edytowane przez ozi22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...