Skocz do zawartości
pmcomp

Najbardziej kolorowy film ... po prostu perfekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj po prostu mi szczena opadła, wiem po co wyprodukowali plazmy i do czego potrzebna jest kalibracja.

Ano po to aby zobaczyć ten film:

"De vrais mensonges"

devraismensonges.jpg

czyli "Kłamstewka" albo "Beautiful Lies" z Audrey Tautou w roli głównej (jak ktoś nie pamięta to ta z filmu Amelia).

http://www.imdb.com/title/tt1529569/

Film jak film ... komedia romantyczna rodem z Europy a nie z Holiłudu, co na ekranie widać i czuć. No właśnie ... WIDAĆ ...

Dlatego piszę tego posta bo ten film jest dla mnie referencją jeśli chodzi o kolory. Południe Francji gdzie operator pięknie operował światłem w słonecznych plenerach, głębokich cieniach i w ostrym słońcu ale przede wszystkim w pomieszczeniach. Po prostu mistrzostwo świata. Wszystkie kolory wyglądały tak jak w naturze, chciało się ich dotykać, jeść, mieć. Przede wszystkim czerwienie ... dawno w filmie nie widziałem tak dobrych czerwieni. Prawdziwa czerwona szminka i lakier do paznokci u Emilly, czerwona bluzeczka no i w końcu ta głęboko ciemno czerwona kurtka. A dom i aranżacja wnętrza u Maddy to mistrzostwo świata. Zobaczcie sami.

No i kolory łączone ze sobą w scenach w sposób perfekcyjny. Kontrastowo, z zachowaniem prawidłowych proporcji poziomów czerni i bieli. Mniam.

Polecam wszystkim. Az jestem ciekaw co powie na to nasz nadworny kalibrator. Dla mnie pozycja referencyjna.

Pozdro

EDIT: BTW właśnie strzeliło mi 4000 postów i ten film wart jest takiej okrągłej liczby :hura: .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba kupić :)

Połowa sukcesu przy produkcjach filmowych to odpowiednia korekcja barw podczas post produkcji..

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy zawrót głowy i MEGA JAKOŚĆ jest na płycie " BluScenes The Fractal Plane" - co prawda to nie jest obyczaj, ale warto rzucić okiem

na ten produkt graficznego odwzorowania świata matematyki ....

http://www.bluscenes.com/products/bluscenes-the-fractal-plane-by-christopher-ursitti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy zawrót głowy i MEGA JAKOŚĆ jest na płycie " BluScenes The Fractal Plane" - co prawda to nie jest obyczaj, ale warto rzucić okiem

na ten produkt graficznego odwzorowania świata matematyki ....

http://www.bluscenes...stopher-ursitti

Mi chodzi o kolory naturalne a nie ze sztucznych fractali :_bezradny: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem tylko trailer na You Tube w HD i faktycznie masz rację kolory są prześliczne oraz mocno nasycone ale nie "przebarwione" przesycone, robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...