Skocz do zawartości
darekrocznik71

Jakość Canal + Sport w porównaniu do N-sport

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem obecnie abonentem Cyfry,mój tuner to Dreambox 5620 podłaczony dobry scartem Profigold do LCD LG L2CR, ogłądając ostatnio mecze na Canal+ obserwuje podczas zbliżeń przede wszystkim piłkarzy wystepujący wokół głów tak jakby padał deszcz mimo, że na stadionie jest pogoda bezdeszczowa, czy to jest przyczyna LCD, czy też wina upchania przez Cyfrę programów w wyniku czego występuje takie zjawisko, czy na N-sport widzicie też takie coś. Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) ja też jestem abonentem c+ mam samsunga lcd LE32R71W i nic takiego nie widziałem??? :P Teraz leci na c+sport Górnik-Arka-ale tylko pada śnieg!!

a przy głowach nic nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to o czym mowisz, to tzw. mosquito noise. charakterystyczny efekt kompresji JPEG/MPEG (skompresuj mocno zdjecie glowy na tle nieba-tez to zobaczysz pod lupa). niestety ladny sport wymaga duzego bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na nsport beziesz miał raz na dwa tygodnie super obraz w HD, leci liga mistrzów, a po za tym wszystie przekazy jak C+sport czyli SD, lecz obraz będziesz miał w 4/3 i nie dasz rady go rozciągnąć jak w C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mariuk' post='20754' date='07.11.2006, 15:42 ']
... lecz obraz będziesz miał w 4/3 i nie dasz rady go rozciągnąć jak w C+.
[/quote]

Czy to znaczy że Nsport nadaje w 4:3? Jesli tak to jak często nadają w panoramie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 16:9 nadaja programy produkcji wlasnej + liga mistrzow + niektore transmisje. Materialy ktore maja od innych nadawcow sa niestety przewazne 4/3 (jakies skroty itp) To ze nie nadaja wszystkiego 16/9 nie mowiac juz o HD to nie do konca wina N. Po prostu malo wyarzen sportowych jest w ten sposob realizowana (poza LM liga angielska , pojedyncze mecze w lidze francuskiej) Dla przykladu liga niemiecka nie jest robiona w HD! Niestety troche potrwa zanim bedziemy mogli ogladac duzo sportu w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same brawa będziesz bił dla Canal+SportHD ;):):lol::lol:

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy ten Canal+PSport HD ruszy, przecież na to trzeba mieć dużo miejsca na transponderze a tego cyfra nie ma dlatego jakość programów tej platformy jest coraz gorsza, w wyniku czego wyskakują te latające piksele, a człowiek oglądając mecz ma wrażenie, że pada deszcz a ja tyle czasu poświęciłem na testowanie ustawień obrazu mojego LCD, myśląc że to jego wina..

Właśnie otworzyłem kopertę z pismem od Cyfry, pisałem pod koniec września do nich pismo o rozwiązanie umowy z dn. 01.01.2007 i na pewno do nich dotarło przed 01.10.06, mój błąd był, że nie podpisałem prośby o rozwiązanie umowy własnoręcznie tylko na komputerze, co niezwłocznie poprawiłem i wysłałem uzupełnione a te łobuzy dzisiaj mi przysłali informację, że rozwiązanie umowy nastąpi z dn.31.01.07. Mam nadzieję, że jak przejdę do N takich zagrywaek jakie lubi Cyfra nie odczuję, czekam tylko na n-boxa recordera ( kiedy dokladnie się pokaże macie namiary?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie na nsport nadają mecz Cracovia - Zagłębie w 16:9. Nie jest to HD ale można porównać jak powinny wyglądać transmisje w C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak byś czytał regulanin to byś wiedział że jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia a tak na przyszłość to od ręki możesz złożyć wypowiedzenie w każdym biurze obsługi a oni zrobią wszystko za ciebie-mam "N" i c+ bo mam umowę do marca ale chyba z niej nie zrezygnuje dlatego bo jak narazie to na "N" zabardzo nie ma co oglądać chyba że lubicie ciągle oglądać przyrodę na Discavery HD!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Liga Mistrzów, ale Puchar UEFA taż był( IMHO) HD. Po drugie można rozciągać lub powiększać bez rozciągania i zniekształcania obrazu a po trzecie mecz polski pucharowy myślałem przez chwilę, że też w HD (16:9 i jakość nieporównywalna do C+), po czwarte to trzeba mieć n-kę by coś o niej konstruktywnego pisać. Pozdrówka Edytowane przez euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamcyk26
masz racje, ze to, ze nie wszystkie mecze sa w HD to nie wina N, tylko czy zwykly czlowiek ktory nie interesuje sie zbytnio jak to wyglada od strony technicznej wie o tym?
N tak "ładnie" to reklamuje i sie wydaje ze wszystko bedzie w HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
romanow 74 - ja wiem, że jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, moje pierwsze pismo wplynęło do nich w wrześniu tylko nie było na nim własnoręcznego podpisu tylko na komputerze dlatego wysłałem do nich pismo z informacją, że jest to uzupełnienie poprzedniej rezygnacji z wrzesnia ale oni cyk i wydłużyli mi okres wypowiedzenia o następny miesiąc. Może i zostawiłbym cyfrę ze względu na zapowiadany HD Sport ale znając ich za tuner będą krzyczeć na pewno dużą sumę a podejrzewam, że kanał HD będzie dodatkowo płatny z opcją jako dodatek do pakietu prestiż lub komfort czyli znowu podwyżka abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='romanow74' post='20847' date='07.11.2006, 20:18 ']
brawo za poziom polskiej ligi i wy to oglądaliście?
[/quote]
Po pierwsze-chodziło o ustosunkowanie się do jakości, po drugie-o gustach się nie dyskutuje:)
I tak naprawdę dalej nie jestem pewiem, czy to nie HD! Jakość b.dobra!! Edytowane przez euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to że cię tak zrobili to nieładnie,a programy HD mają być w ofercie premium zo 29zl-podobno-c+sport hd,c+film hd i c+!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie takie podejście obniża notowania Cyfry, a czy nie można było kanały HD dołaczyć do pakietu niższego tylko do jednego z droższych? Ciekawe ile krzykną za dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem na info n-ki i mecz jest nadawany w HD! Czyli mamy także coś jeszcze i już mamy a nie w zapowiedziach jak w C+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darekrocznik71' post='20854' date='07.11.2006, 19:50 ']
Własnie takie podejście obniża notowania Cyfry, a czy nie można było kanały HD dołaczyć do pakietu niższego tylko do jednego z droższych? Ciekawe ile krzykną za dekoder?
[/quote]
ALE ON CHYBA BĘDZIE ZA STARY PREMIUM-CZYLI NIC SIĘ NIE ZMIENI TERAZ PAKIET Z TRZEMAC+,C+SPORI I C+ FILM TEŻ KOSZTUJE 29ZL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj dostałem gazetkę Cyfry z informacją , że wkrótce będą dostępne dekodery HD Philips, ciekawe co to będą za tunery i ile za nie krzykną, nie orientujecie sie czy będą miały optyczne wyjście dźwięku, bo wizyjne to do HD będzie HDMI i Component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...