Skocz do zawartości
nervee

TV do 3k zł (VOD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę jakim model się zainteresować. Wstępnie zainteresowałem się :

Panasonic TX-42ET5E

Samsung UE40D6500

- Odległość od ekranu: 1,8-2,2m

- Jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci z boku telewizora, w pokój ogólnie nie jest zbyt jasno

- Jak duży jest pokój: 4,6m x 4,6m

- Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, sport

- Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem

- Preferowana wielkość telewizora: 40-46"

- Jakie urządzenia będą podłączone: laptop (HDMI), dysk zewnętrzny (USB), UPC, DVD

- Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% telewizja (w tym VOD), 20% USB, 10% laptop

- Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost

- Czy ważne jest wifi: tak

- Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak, jeżeli możliwe

- Czy chcesz korzystać z serwisów typu Ipla, VOD, TVNplayer: tak

- Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak

- Ma mieć 3D: chętnie

- Ma mieć slot na karty SD: raczej tak

- Jaki masz sygnał: UPC BASIC PLUS z kilkoma programami HD

- Ma stać czy wisieć: na początku stać, lecz później wisieć

- Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h

Ogólnie rzecz biorąc potrzebuję TV na którym bez problemu działałoby VOD, TVNplayer.

Nie wiem dokładnie jak to działa, ale jak to jest ze Skype , czy potrzeba jakąś specjalną kamerę + mic czy raczej radzą sobie ze zwykłymi kamerami USB ?

Uprzejmie proszę o jakieś porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Philips 40 PFL5507K/12, opinie o nim są pozytywne,

a co do skype to jeśli tv ma go to na pewno trzeba dokupić dedykowaną kamerkę z wbudowanym mikrofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Philips 40 PFL5507K/12, opinie o nim są pozytywne,

a co do skype to jeśli tv ma go to na pewno trzeba dokupić dedykowaną kamerkę z wbudowanym mikrofonem.

Sam już nie wiem, z tego co wyczytałem to akurat ten model ma duży problem z szybkością działania menu, smart TV..

Dodatkowo poczytałem i zainteresowałem się jeszcze :

- Panasonic TX-P42G30- lecz nie jestem przekonany do plazmy no i brakuje wifi

- Philips 42PFL7606H - który z tego co czytałem zbiera dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV najlepiej podłączyć kablem do neta, na pewno będzie stabilniej wszystko działało, chyba, że nie ma możliwości ciągnąć kabla, to pozostaje tylko wifi, tegoroczne tv w większości mają wbudowane wifi, to dobre posunięcie z ich strony bo wifi dedykowane na usb były dość drogie.

Co do tv nie wiem jak panasonic et5 się sprawuje ale na zeszłorocznym samsungu d6500 jakbym widział lekkie szarpanie obrazu, w sklepie wiadomo nie jest to miarodajne ale czytałem o tym również.

G30 to dobry tv ale jak zależy Ci na smart tv to samsungi są w tym chyba najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie oferta Samiego 6500 i Panasa G30 są bardzo zbliżone. Iplex, Ipla, TVNPlayer... Samsung z tego co wiem ma TVP czego brak w Panasie G30. Oczywiście YT, Twiter, FB i inne takie. G30kę 46" wrwałem miesiąc temu za 3k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w temacie. Co do WiFi i kabla, to raczej nie będę mieć z tym problemów jeżeli chodzi o jakość połączenia. Dużym plusem jednak jest iż po przestawieniu TV w inne miejsce nie będę musiał się męczyć z chowaniem dodatkowych kabli.

Jedyną wadą Panasonica G30 o której na wielu forach można poczytać to buczenie. Ciężko powiedzieć od czego to zależy i czy nie trafię na jakiś buczący egzemplarz.

Podsumowując :

Panasonic TX-42ET5E - ok 2800 zł

Panasonic TX-P42G30 - ok 2600 zł

Panasonic TX-P46G30 - ok 3000 zł

Samsung UE40D6500 -ok 3200 zł

Philips 42PFL7606 - ok 2900 zł

Już sam nie wiem na co się zdecydować, mam lekki mętlik w głowie.

Aktualnie najbliżej jestem TX-P42G30 oraz 42PFL7607.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... G30 ma wentylatory ale słysze je dopiero jak przyłożę ucho do wylotu. Jedyny odgłos "nie z głosników" to klik przekażnika gdy TV się uruchamia i wyłącza... poza tym zuepłna cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pomyśl nad jakimś modelem Sony z tego roku ? Bravia Internet Video posiada naprawdę sporo zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z rekomendacjami Sony poza HX850 które jest dla mnie nieosiągalne.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie spotkałem się z rekomendacjami Sony...

Słabo czytasz forum ;-) Niektórzy wręcz piętnują tutaj admina za rekomandace ;-)

A na poważnie: HX720 zbiera dobra opinie wszędzie. Ma mniej wiecej te same usługi jeśli chodzi o polskie VOD co Samsung i Panasonic. Trudno sie dziwić, skoro realnie istnieja 4 serwisy, Ipla, TVNPlayer, Iplex i VOD TVP. Póki coś w tym temacie nie drgnie (a nie zanosi się) to w sumie max co da się z telewizorów wycisnąć. Mnie się śni po nocach Netflix ale jak widać ich polityka globalna zamyka się na USA/UK. Poniekąd to zrozumiałe, bo to ten sam język... nie muszą się bawić w dokładanie napisów/lektora itp.

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcza.. jakąś godzinę temu zdecydowałem się że kupię TX-L42ET5 ;-)

Co do HX720 to możliwe że masz rację ale z tego co widzę 40HX720 nie schodzi poniżej 3,5k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cos słabo szukaleś ;) do kupienia spokojnie juz od 3160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mój błąd szukałem HX750 ;-) Czy mam przez to rozumieć ze zamiast TX-L42ET5 lepiej szukać 40HX720 ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak zdecydujesz się na et5 to daj znać jak się sprawuje bo też mam dylemat co wybrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.trustedre...2et5b_TV_review

http://www.trustedre...hx723_TV_review

Osobiscie wolalbym HX720 z tych dwóch lepsza jakosc SD,HD,3D, Panas znowu troszke wiekszy, ale spory inputlag mozna wyczytac z recki, pasywne 3D moze byc zaletą dla niektórych.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem kupowanie odbiornika FullHD z pasywem, to jak nabycie ferrari z silnikiem forda (nie mam nic przeciwko fordom ;-) ). Okulary i tak na nosie a jakość gorsza WIDOCZNIE. Ja też myślałem nad HX720 ale zdecydowałem się na GT30, bo w cenie 3K dostałem potencjalnie więcej: 46" i .MKV. Nie jestem aż takim purystą obrazu jak cześć HDmaniaków tutaj i jestem totalnie zadowolony z tego co dostałem.

Prawda jest taka, że w średniej klasie TV róznice widać raczej tylko gdy stoją obok siebie. Jeśli już rzuci Cię na kolana obraz z jakiegoś TV to raczej nie będzie to inny TV za 3k ;-)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

obcypl - jestem dokladnie tego samego zdania pasywnego 3D nie trawie, tym bardziej ze ogladam dosc blisko ekranu takze nie nadaje sie zupelnie, ale sa i tacy co to wola bo tanie okulary dla calej rodzinki ;) i teoretycznie mniej meczy wzrok na dluzsza mete.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Sony w aktywnych ma chyba jedne z tanszych okularów więc nie jest tak źle w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...