Skocz do zawartości
alfaalfa

Telewizor dla rodzicow do 50"

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam szanownych kolegów

Ponieważ już raz doradziliście mi przy zakupie LCD - wybór padł na LG 55LW570S - z którego jestem niesamowicie zadowolony teraz poproszę was o pomoc w doborze telewizora dla rodziców.

1. Odległość od ekranu: 4,0m

2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno balkonowe z prawej strony TV od południa

3. Jak duży jest pokój: około 35 m2

4. Preferowana technologia: LED ze wzgledu na okno

5. Jaki masz obecnie telewizor: SAMSUNG LE37A, LG 55LW570S

6. Jakie programy najczęściej : filmy i kanały HD

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: późne popołudnie i wieczór(najczęściej)

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: salon lekko doswietlany (doswietlane LEDami ściany i sufit )

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry

10. Matryca błyszcząca czy matowa: Matowa ( chyba bardziej wskazana przy oknie )

12. Preferowana marka: BRAK

13. Czego nie lubisz w telewizorach:BRAK

14. Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder N,

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost

17. Czy ważne jest wifi : nie

18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie

19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : nie

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : wzkazane

22. Ma mieć 3D: nie

23. Ma mieć slot na karty SD: obojętnie

24. Ma mieć tuner DVB-S: nie

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Większość na hdmi i dźwięk pewnie na optycznym

26. Jaki masz sygnał: DVB-T z czasem Telewizja N

27. Ile programów HD: z czasem okolo 15

27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: do 6h, w weekendy czasami nawet caly dzień

28. Ma stać czy wisieć: wisieć

29. Rozdzielczość: full HD

30. Dvb-t: tak

31. Na czym najbardziej Ci zależy: płynny i ostry obraz

32. Ile osób ogląda: 2

33. Jaka klasa cenowa:4000zł

34. Rozmiar: 47-50"

Telewizor służył będzie głównie do oglądania TV cyfrowej i z czasem HD. Uprzejmie proszę o wskazanie kilku modeli różnych producentów na które warto zwrócić uwagę. Głównym kryterium wyboru jest kategoria cena/jakosć. Telewizor musi mieć dobre skalowanie z kanałów SD, około 50" i dobrą matową matryce.

Nie ukrywam że rodzice nie potrzebują telewizora na już więc zapewne będą szukać czegoś z promocji ( może przed euro coś się wysypie w MM). Nie będą również korzystać z żadnych "zaawansowanych" funkcji więc im prostszy tym lepiej.

Co powiecie np o (nie wiem które mają matową matryce ?? )

LG 47LV570S

LG 47LE5300

LG 47LE5500

Sony KDL-EX650

Sharp LC-46LE822E

Sharp LC-46LE730E

Samsung UE 46 D5500

Dzięki za pomoc

Edytowane przez alfaalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą odległość dobry by był ten co już masz tym bardziej że jesteś zadowolony z niego,ale cena

w klasie cenowej to wtedy w 47calach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem bardzo zadowolony, świetnie radzi sobie z wszelkimi formatami .avi, mkv, mp4, napisami, plex działa super, pasywne 3d jest ekstra Niestety rodzice nie wydadzą tyle pieniążków na telewizor. Poza tym im wystarcza 29" CRT Panasonica z przed 10 lat :/

55" jest dla nich za duże, podobno ciężko się im ogląda tak duży ekran :) stąd granica 46-52 "

100Hz mile widziane :)

3D jest im zupełnie nie potrzebne gdyż nie planują zakupu Blu-ray wtedy granica 4000zł jest chyba wystarczająca żeby poszaleć

Jak już pisałem interesują mnie modele różnych producentów na które warto zwrócić uwagę Jak któryś się trafi w dobrej cenie to zabierzemy go do domu :)

Edytowane przez alfaalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest duzo tanszy: LG 47LK950 a rownie atrakcyjny :) Mam go od soboty i jestem bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakosci modelowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

4metry od TV i 55'' za duży :blink: przy tej odległości to 65'' jest nie duży, jak jest dobry sygnał HD to brać 55'' z zamkniętymi oczami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest duzo tanszy: LG 47LK950 a rownie atrakcyjny :) Mam go od soboty i jestem bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakosci modelowy.

No cenowo wygląda super ale ciekawe jak jakościowo do LG 47LV570S. Jeśli było by to na poziomie to do 4000 zł byłby nawet i 55"

4metry od TV i 55'' za duży :blink: przy tej odległości to 65'' jest nie duży, jak jest dobry sygnał HD to brać 55'' z zamkniętymi oczami.

Oni mają 29" cali przy tej odległości i im pasuje, a u mnie przy 55 podobno nie ogarniają całego ekranu :/

Nie ukrywam również że cena ma tu duże znaczenie i na pewno nie wydadzą 6,5 tyś zł na LED-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o LG 47LM620S w porownaniu do 47LW570S czy LW5500 ??

W neonecie jest na ciego promocja za 3799 + magic i adapter wifi za 2zł

Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie

W necie i na forum info o nim jak na lekarstwo poza achami i ochami względem wygladu

Różnica jest w Motion Clarity Index Te wcześniejsze mają 600 Hz a nowy 400Hz ale to w zasadzie o niczym nie swiadczy

Dziś jadę go obejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://hdtvpolska.co...2le830e-kontra/

47LM620S ma bardziej świecącą matrycę

Obecnie fajna promocja jest w MM 47LM670S za 4499 z 4 parami okularów, Magic motion, wbudowanym wifi i bluray3D dodawanym podobno na www.dorzucamybluray.pl chociaż coś tam się nie zgadza bo oni daja dopiero od 50" więc trzeba to sprawdzic

Edytowane przez alfaalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...