Skocz do zawartości
pmcomp

Special Forces - polecam

Rekomendowane odpowiedzi

91wpvdwbrdlaa1500.jpg

Witam poświątecznie.

Było troche wolnego czasu więc popełniłem, w ramach relaksu po sprzataniu chałupy, bardzo ciekawy film: Special Forces (2011) http://www.imdb.com/title/tt1656192/ , z piekną Dianą Ktuger w roli głównej. BTW była tu bardziej przekonująca niż w Troji. Dowódcę oddziału specjalnego gra Djimon Hounsou znany z filmu Blood Diamond.

Produkcja francuska, a nie rodem z Hollywood, co w tym przypadku jest niezaprzeczalnym atutem tego filmu.

W skrócie film opowiada o akcji odbicia przez francuskie siłe specjalne dziennikarki porwanej w Pakistanie przez Talibów i ucieczce do Afganistanu.

Dawno nie nakręcono tak dobrego filmu o tematyce wojennej choć ktoś może powiedzieć że to przecież "o tereorystach". Jak obejrzycie to przyznacie mi rację, to prawdziwy film wojenny, który koniecznie trzeba zobaczyć.

Obraz i dźwiek znakomity, moim zdanie pozycja must have.

Dane wydania BD: http://www.blu-ray.c...-Blu-ray/34644/ .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartka akcja, dobry montaż, słabe dialogi. Tyle mogę od siebie dodać. Ale bez jakieś specjalnej rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe dialogi?

Hmmm, jak na film o takiej tematyce dialogi oddaja rczeczywistość i klimat.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam opisywanej przez film rzeczywistości, więc nie wiem, czy dialogi dobrze ją oddają

subiektywnie - film mocno przeciętny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podyskutujmy ...

Zapewne nie jest to film klasy Helikoptera w ogniu czy 9 kompanii, o Szeregowcu nie wspomnę ale na przestrzeni ostatnich dwóch, trzech lat nie przypominam sobie jakiegos killera o takiej tematyce. Była dwa dobre: The Kingdom i The Hurt Locker, choć Special Forces w porównaniu do tych dwóch to raczej film akcji.

BTW znalezione w sieci: http://www.digitaldr.../movie_war.html i http://www.foxnews.com/slideshow/entertainment/2010/03/12/greatest-war-movies-time/#slide=1 .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą pmcomp.Bardzo dobry film. Poprawnie oddający realia (na ile w filmie to możliwe oczywiście). Bez zbędnej propagandy z którą często mamy styczność w produkcjach z USA.

Z pewnością pozycja, którą można polecić do obejrzenia.

montas

co do filmu Act of Valor obyś się nie rozczarował.....(niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podyskutujmy ...

ale nie ma sensu dyskutowac o filmie w kategoriach dobry - zły. Mi się nie podoba, Tobie podoba. Jak dla mnie, całkiem normalna sprawa. Odnoszę się tylko to Waszych kwestii że poprawnie/świetnie oddaje rzeczywistość. Skąd wiecie jaka jest rzeczywistość wojny. Co najwyżej może dobrze oddawać Wasze wyobrażenia o wojnie i tyle.

BTW - Hurt Locker był świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati29

Po pierwsze pisaliśmy o tym (przynajmniej ja), że ten film oddaje lepiej klimat od innych ( oczywiście nie wszystkich) filmów o tej tematyce.

A co do wyobrażenia o konfliktach zbrojnych to skąd wiesz jakie kto ma w tej materii doświadczenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, był jeszcze jeden film o podobnej tematyce jednego z braci Scott'ów z O Bloomem bodaj - wg mnie kapitalny

w sieci kłamstw

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati29

Po pierwsze pisaliśmy o tym (przynajmniej ja), że ten film oddaje lepiej klimat od innych ( oczywiście nie wszystkich) filmów o tej tematyce.

A co do wyobrażenia o konfliktach zbrojnych to skąd wiesz jakie kto ma w tej materii doświadczenia....

mogę to pytanie odwrócić, pytając, skąd wiesz jakie ja mam doświadczenie w tej kwestii i wejść na jałową dyskusję anonimowych łosi z internetu, ale po co

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia. Wyobrażenia jednych lepiej oddaje Rambo, innych Platoon, a jeszcze innych "Na terytorium wroga"

Ale nie warto chyba udowadniać sobie nawzajem, że moja wizja wojny jest prawdziwsza od Twojej.

I vice versa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati29

Nie no oczywiście jałowa dyskusja nie ma żadnego sensu, w pełni się z Tobą zgadzam!

A co do filmu, każdy ogląda to co mu się podoba, nic nie musimy sobie udowadniać. (Jednemu podoba się córka, drugiemu teściowa.. :D )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Bloomowi przykro by bylo, ze go z Di Caprio pomyliles. Po dwakroc przykro, bo film bardzo fajny i pewnie chcialby w nim zagrac glowna role. Mnie sie podobal...

Wracajac do tematu jest jeszcze pare innych filmow ,z ostatnich 3 lat, o tematyce wojennej jak chocby Lebanon czy Green Zone oraz pol tuzina innych, mniej lub bardziej glosnych. Ot takie kronikarskie przypomnienie,

A co do filmu, to zobaczymy wieczorem czy sie obroni.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe - nie przywiazuje wagi do aktorów

Czesto mozna trafic na gwiazdę w szmirze i na nieznaną twarz w arcydziele - i pewnie dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Bloomowi przykro by bylo, ze go z Di Caprio pomyliles. Po dwakroc przykro, bo film bardzo fajny i pewnie chcialby w nim zagrac glowna role. Mnie sie podobal...

Wracajac do tematu jest jeszcze pare innych filmow ,z ostatnich 3 lat, o tematyce wojennej jak chocby Lebanon czy Green Zone oraz pol tuzina innych, mniej lub bardziej glosnych. Ot takie kronikarskie przypomnienie,

A co do filmu, to zobaczymy wieczorem czy sie obroni.

Lebanon mi umknął a Green Zone obejrzałem, mam i ... nie pamietam o czym był :_bezradny: . Znaczy nie zapadł mi w pamięci az tak bardzo. Co nie znaczy że to zły film skoro go mam ;) .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Act of valor, obowiązkowo dla fanow gier "strzelanek". Jak dla mnie taka sfilmowana gra.

Sent from my LT15i using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp.

Zakpiles sobie z nas okrutnie.

Daje 1pkt za krajobrazy i jeden za jedno ujecie podczas starcia w wiosce.

2/10 naciagane. Totalna porazka.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta, gusta, gusteczka ... ja jestem na TAK.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...