Skocz do zawartości
misfit

Wydzielony offtop z tematu: Miniaturowy HTPC o przyzwoitych parametrach vs odtwarzacz stacjonarny dedykowany

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy poziom humoru w Polsce spadl juz do poziomu dobrego wychowania ale skoro mamy nowy dzien i Twoje wypowiedzi ciagle tu widnieja w oryginalnej formie, to prosze:

Tutaj dostaniesz z FV i przesylka

Tutaj kosztuje 99 USD

Ten drugi link wysyłka tylko do USA. Czyli wychodzi 479PLN, tak czy siak pisanie, że te urzadzonko pod względem funkcjonalności niczym nie ustępuje HTPC to trzeba być naprawdę odważnym... :)

Jeśli skupiamy się jedynie na odtwarzaniu filmów to z tego co widzę to ten Apple TV nawet nie ma funkcjonalności blisko dwa razy tańszych NMT. Popraw mnie jeśli się mylę, ale nie wypluwa 24p, o zwykłym DTS też można zapomnieć (nie wspominając o bezstratnych formatach dźwięku) i nijak nie podłączy się do tego dysku.

Swojego HTPC złożyłem za niecałe 800PLN (na Intelu Sandy Bridge - H61M + G530), a i tak możnaby jeszcze uszczknąć co nieco na płycie, obudowie i zasilaczu jeśli koniecznie chce się złożyć HTPC jak najniższym kosztem.

Robi mi on za odtwarzacz filmów/muzyki/zdjęć (bez żadnych kompromisów za wyjątkiem obsługi BD 3D, bo mnie to zupełnie nie kręci), prosty serwer plików po sieci i tuner sat z możliwością nagrywania. Mogę też go w przyszłości rozszerzyć niskim nakładem środków do obsługi 4K (w przyszłym roku karty graficzne ze sprzętową akceleracją 4K staną się już standardem). Jedyna jego "wada" jest to, że nie bierze 2W lecz 30W średnio, ale cóż... te 5PLN kosztów zużycia prądu miesięcznie jakoś będę musiał przełknąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak zauważył jeden z kolegów ... temat jest o HTPC :)

Wywód binarego przerzucił bym to tematu: Uniwersalny HD media player dla każdego.

Fantomastycznie!

Ten mondry Kolega, co to uwaza, ze analogowa fotografia czy plyty winylowe dalej sa mainstreamem?!

Ciekawe ile fotografii analogowych ostatnio zrobil i ile nowej muzyki z winylow odsluchal?!?

"Blyskotliwa" wypowiedz o CAD/CAM i "modelowaniu 3D", w kontekscie HTPC, to juz wogole jakas farsa. No ale moze nie zrozumial, ze ja o zmierzchu PC, pisalem w kontekscie odtwarzania multimediow. Moze z nerwow nie zauwazyl.

W koncu mogl sie zdenerwowac skoro Jego super energooszczedny komputer pobiera w idle 1000% wiecej energii niz "moj" odtwarzacz, w stresie. ktory robi to samo, A tylko to chcialem podkreslic. Nic poza tym.

Koledze misfitowi najwyrazniej tez rozum odebralo, Czyzby tez z nerwow, ze jego nowy nabytek nie dziala tak jakby chcial ?

Nie ma na tym forum tematu: "Uniwersalny HD media player dla każdego"! Czyli co do kosza?!

Co Wami kieruje ludzie, ze nie jestescie przyjac normalnie argumentow krytycznych.

temat jest o HTPC

Czyli o czym? Czy nie o budowaniu multimedialnego odtwarzacza z podzespolow komputerowych?

Jesli tak, to niech mi ktos odpowie, jaka jest praktyczna roznica, pomiedzy odtwarzaczem zrobionym z komputera, a innym, gotowym?

Iluzja mozliwosci wyboru? Przeczytajcie sobie watek od poczatku, przypomnijcie jak ograniczone byly Wasze wybory, co do obudowy, czy bebechow. To moze ktos mi powie, ze chodzi o elatycznosc i bogactwo wyboru oprogramowania?

Fuckt!

Macie nie lada wybor- 3 systemy operacyjne i 3 nakladki. Przyjzyjmy sie zatem.

XBMC....nie. Jakos nie daje pelni mozliwosci albo nie dziala na wszystkich platformach, ale zawsze jest nadzieja.....

No to moze MCE? Co tez nie?

Podliczamy statystyyki...jest zwyciezca - MEDiA PORTAL!!! Po walce z Windowsem, sterownikami, odtwarzaczem programowym, konfiguracja Media portalu i zamapowaniem uniwersalenego pilota wreszcie mozemy pogratulowac sobie zasluzonej satysfakcji z dokonania czegos, na co nie bylo stac innych

Wydalismy tylko 2 razy wiecej kasy co i tak jest niebyle jaka oszczednoscia, bo przeciez tak naprawde zaoszczedzilismy, sprowadzajac z niemieckiego sklepu obudowe, 70E Ha gratka! Losie kupujacy Origena czy HFX placa 4x wiecej. Zaoszczedzilismy tez nie instalujac oprogramowania za 1200 PLN-ow. Ale instalacja i crackowanie poszly gladko. Troche stresu, bo HDMI nie przesylalo HD AUDIO, ale Kolega podeslal "EDIDcostacostam" i teraz juz dziala. (prawie zawsze)

No i mam mamy teraz cichutki i energooszczedny komputerek 35W !!!!! co 2W? co z tego przeciez to nie HTPC

Co z tego z tego ze Twoj player kosztowal mniej, ze dzialal out of the box, ze miesci sie w kieszeni (bez dodatkowe cegly za zasilacz), nie ma wiatrakow, ma aluminiowa obudowe, dedykowanego metalowego pilota i kilka innych aplikacji-pilotow na kazdy telefon.

Jestes losiem i sie tu nie odzywaj, bo MY tu o HTPC..HTCP...tfu...HTPC rozmawiamy.

To milego weekendu kolegom zycze i duzo satysfakcji z zabawy htpc i innymi anachronizmami ....ups....akronimami

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec offtopa i powrót do tematu HTPC.

Czy zestaw oparty o mobo Gigabyte GA-A75N-USB3 oraz procesor AMD APU A6 X3 3500 nada się na energooszczędny HTPC (do tego jakiś dysk SSD na system; wszelkiej maści media trzymane na NASie); całość upakowana w obudowie Lian Li PC-Q09FB

Przeznaczenie HTPC zgodnie z nazwą - szeroko rozumiany "Home Theater" (nie tylko z metariału MKV ale i płyt BD - do budy trzeba będzie wcisnąć jakiś napęd slim)

Czy ten proc da radę z materiałami 1080p ?

Dać radę da, ale jeśli to ma być koniecznie AMD to poczekałbym na premierę Trinity, która będzie miała miejsce lada chwila.

Pytanie podstawowe czy 3D to mus dla ciebie ? Bo jeśli nie to spokojnie wystarczy G620 czy G530 - procesor nieco bardziej wydajny od tego A6 3500 i nieco niższe zużycie prądu, a przy tym jest to tańsze rozwiązanie. Wydajność GPU w AMD jest dużo wyższa, ale jak rozumiem nie składasz komputera do grania - do odtwarzania filmów funkcjonalność taka sama poza tym BD 3D.

Płyty na Sandy Bridge na chipsecie H61 np. od Asrocka czy MSI już mają support dla nadchodzących procków Ivy Bridge, więc tez jest to przyszłościowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie nie lada wybor- 3 systemy operacyjne i 3 nakladki. Przyjzyjmy sie zatem.

Jeszcze nie wspomniałeś o nakładka na WMC takich jak,

Media Browser.

My Movies

Movie Collector i innych

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andsie1

I pewnie paru innych, o ktorych jeszcze nie wiemy ;)

Dzieki .Moze ktos inny skorzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi link wysyłka tylko do USA. Czyli wychodzi 479PLN, tak czy siak pisanie, że te urzadzonko pod względem funkcjonalności niczym nie ustępuje HTPC to trzeba być naprawdę odważnym... :)

Jeśli skupiamy się jedynie na odtwarzaniu filmów to z tego co widzę to ten Apple TV nawet nie ma funkcjonalności blisko dwa razy tańszych NMT. Popraw mnie jeśli się mylę, ale nie wypluwa 24p, o zwykłym DTS też można zapomnieć (nie wspominając o bezstratnych formatach dźwięku) i nijak nie podłączy się do tego dysku.

Widzisz misfit bez wzgledu na Twoj stosunek do mnie mam dla Ciebie wielki szacunek. Pewnie masz to gdzies...

Doskonale zdajesz sobie sprawe z tego, o co mi w tym wszystkim chodzi, wiec prosze Cie nie udawaj, ze tak nie jest, a przynajmniej nie wyjezdzaj z tekstami, z ktorych wynika, ze nie masz aparatu, zeby to ogarnac.

Ja nie musze skladac komputera zeby ogladac filmy z BD, bo mam do tego odtwarzacz, ktory zrobi to lepiej niz komputer. Nie potrzebuje HD Audio w sypialni ( jak wiekszosc) choc mam odpowiedni sprzet aby to sobie zapewnic. Jesli uwazam natomiast, ze warto bylo zastapic naprawde cichy i energooszczedny HTPC w sypialni innym urzadzeniem, tzn ze najwyrazniej IMO jest tego warte, choc jeszcze kilka tygodni temu, tak jak Ty, nie zdawalem sobie z tego sprawy. Filmy streamuje, o czym oczywiscie wiesz, jak wiekszosc ludzi tutaj, bo tak jest najwygodniej.

Co do reszty technikaliow, to oczywiscie sie myslisz ale przyjemnosc odkrycia szczegolow pozostawiam Tobie.

NIe bede sie nad tym rozwodzil, w takiej sytuacji, zwlaszcza, ze nigdy nie chodzilo mi o promowanie tego produktu czy jego producenta.

Chyba dla wszystkich stalych forumowiczow i dojrzalych czytelnikow tego watku, zrozumialym jest fakt, ze stosunek do HTPC jest odmienny dla osob, dla ktorych jest on jedynym/glownym odtwarzaczem, niz dla osob, dla ktorych stanowi on uzupelnienie dla glownego systemu. Sa tez tacy, jak ja, dla ktorych to po prostu, kolejny thiny-client ( przy kazdym TV), ktory ma za zadanie dostarczyc mi przed snem, czy podczas posilku, itp, dostep do podcastu, filmu, czy muzyki/radio. Nie widze powodu dla ktorego trzeba byloby to wyjasniac, przy kazdej wypowiedzi dotyczacej HTPC.

Ten drugi link wysyłka tylko do USA. Czyli wychodzi 479PLN, tak czy siak pisanie, że te urzadzonko pod względem funkcjonalności niczym nie ustępuje HTPC to trzeba być naprawdę odważnym...

:)Swojego HTPC złożyłem za niecałe 800PLN (na Intelu Sandy Bridge - H61M + G530), a i tak możnaby jeszcze uszczknąć co nieco na płycie, obudowie i zasilaczu jeśli koniecznie chce się złożyć HTPC jak najniższym kosztem.

Robi mi on za odtwarzacz filmów/muzyki/zdjęć (bez żadnych kompromisów za wyjątkiem obsługi BD 3D, bo mnie to zupełnie nie kręci), prosty serwer plików po sieci i tuner sat z możliwością nagrywania. Mogę też go w przyszłości rozszerzyć niskim nakładem środków do obsługi 4K (w przyszłym roku karty graficzne ze sprzętową akceleracją 4K staną się już standardem). Jedyna jego "wada" jest to, że nie bierze 2W lecz 30W średnio, ale cóż... te 5PLN kosztów zużycia prądu miesięcznie jakoś będę musiał przełknąć ;)

Mam dla Ciebie komentarz ale szkoda czasu..prawda?!

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binarciu ... nie wiem czemu ma służyć ta dyskusja.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie wypuszczono (jeszcze) media player'a który chodził by idealnie. Każdy z nich ma jakieś ale. Nawet Diune za grubo ponad tyś. zł ma swoje minusy.

HTPC składa się właśnie po to aby móc we własnym zakresie stworzyć sobie "idealniejszego" playera. A przynajmniej takiego nad którym możemy własnoręcznie popracować. Jeśli coś nie chodzi spróbować czegoś innego, zainstalować nowe oprogramowanie, poprawione kodeki czy sterowniki.

W wypadku playerka musimy czekać na nowszy firmware który poprawi albo i nie poprawi błędy, wprowadzi albo i nie wprowadzi nowe kodeki, usunie albo i nie usunie mankamenty. A to ... (w skrajnych przypadkach) może nigdy nie nadejść.

I jeszcze raz podkreślam ... co kto lubi. Temat jest o HTPC. I trzymajmy się go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego skoro robi dokladnie to samo co HTPC. Taniej latwiej i przyjemniej. Do tego miesci sie w kieszeni i bezglosny.

Co mnie to obchodzi skoro temat jest o HTPC. Czyli Home Theater Personal Computer . Kumasz człowieczku?

Pozostajac w swiecie Twojej metafory: mozesz w piekny, sloneczny dzien jechac rowerem, na skroty, co zajmie Ci 5minut, lub pokonac 3x wiekszy dystans samochodem, stojac w porannym traficu, tracac benzyne, nerwy i czas (10min). To jest realny przyklad z zycia wyjety, zadna imaginacja ( sytuacja w 100% powtarzalna w kazdy dzien roboczy, o tej samej porze dnia). Ktora wersja wydaje sie byc bardziej atrakcyjna?

Zreszta w tym zestawieniu Twoj "samochod" to w zasadzie hulajnoga i nie chodzi mi wylacznie o MIPSy czy FLOPy.

Dalej nie rozumiesz , czy na forum samochodowym w wątku "tani samochód do pracy" wyskoczył byś z tym swoim rowerkiem ? Może powiesz : "Po co wam samochody jak już nadchodzi ich zmierzch i będziemy zapieprzać elektrycznymi mydeliczkami". Piszesz nie na temat . Rozmawiamy o innych rzeczach , które mają podobne cele , ale robią to w inny sposób i są zupełnie inne . Idź się chwalić do działu : Tani odtwarzacz sieciowy lub coś podobnego. Wchodzę na ten wątek by poczytać o HTPC zbudowanym na architekturze x86 a nie na ARM czy innych(co jest diametralną różnicą; to dla kolegi binarego bo ma chłopak trudności ze zrozumieniem różnic) a nie o tym że komuś playerek zużywa mniej prądu a tak w ogóle to komputery wyginą?

Idąc dalej , skoro "mój" HTPC na którym można zainstalować praktycznie wszystko i jest faktycznie pełnoprawnym komputerem PC nazywasz hulajnogą to czym jest twój wynalazek ? Rowerkiem dziecięcym z kółkami bocznymi ,mogący jechać tylko na wprost?

"Jako doswiadczony uzytkownik forum" wogole nie powinienem odpowiadac na Twoj post.

Reszty nawet nie komentuje, zeby nie spoilowac Kolegom watku. Napisze Ci tylko, ze zrodlem naszego nieporozumienia nie jest brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem z Mojej strony, tylko kompletnego braku zrozumienia moich intencji z Twojej strony. Zaoszczedze Ci czytania kilkuletniego archiwum i podpowiem, ze nie jestem przeciwnikim HTPC, co nie zmienia faktu, ze wszystkie znaki wskazuja na to, ze idea HTPC przezywa schylkowa faze zycia, bez wzgledu na to, czy Ci sie to podoba czy nie.

Nie interesuje mnie czy jesteś przeciwnikiem czy zwolennikiem ,odnoszę się do postu twoja wypowiedź nie miała nic wspólnego z tematem i tyle. W temacie o HTPC wyskakujesz tu o jakimś playerku i o wynikach zużycia prądu. Niestety podtrzymuje to co napisałem wcześniej:Pomimo długiej bytności na forum ,nie umiesz czytać tematów wątku. Koniec historii.

Ktoś z Was bawił się z procesorami AMD APU ?

NA koniec żeby nie było OT . Testowałem AMD Brazos w wersjach E-350 , E-450 i T56N (właściwie to to samo co E-350) i mogę polecić . Dużo lepszy od Atomów , nawet tych nowych . Z Llano nie miałem okazji się zapoznać.

Jeszcze edycja co do kolegi binarego . Nie denerwuje się z tego powodu , że mój htpc zużywa więcej prądu bo póki co stać mnie na to. Irytują mnie za to ludzie , którzy nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia mówią tylko to co mogą byle coś powiedzieć.

Edytowane przez tramall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

NO ale to ja sie wlasnie glosno zastanawiam po co ta dyskusja.

Dlaczego musze odpierac czyjes ataki i cos udowadniac.

Zobacz od czego sie zaczelo.

Szczerze pogratulowalem gosciowi wynikow, dodajac przy tym swoje wyniki, wskazujace jaka jest roznica w stosunku do rozwiazan SoC.

Doskonale wiesz,, ze planuje moj nastepny HTPC o poborze pradu ponizej 10W co jest mozliwe, przy uzyciu podzespolo mobilych. Zawsze mam nadzieje na jakas dyskusje na ten temat, ktora przyniesie jakies informacje czyjes doswiadczenia.

Nie stoje wiec po przeciwnej stronie barykady. Jestem i kibicem i uczestnikiem tej gry. Zdaje sobie jednak sprawe, ze trendy sie zmieniaja i calkowicie rozumiem dlaczego. Zagrzewam wiec do podjecia decyzji , tych, ktorzy jeszcze czekaja, dajac wyraz swiadomosci, ze im pozniej tym trudniej bedzie im sie zdecydowac, wlasnie z tego wzgledu, ze komputer tracil bedzie na swej atrakcyjnosci, jako zastosowanie do odtwarzania multimediow, nawet jesli producenci podzespolow komputerowych, widzac oczywiste zagrozenie ze strony tabletow, chmur, uslug typu computing czy gaming on-line, skieruja sie w strone konsumenta HTPC uatrakcyjniajac i zwiekszajac ilosc produktow dla tej polki.

Zamiast ewentualnej dykusji, dostaje uswiadamiajaca polajanke o [beeep]e marynii. Drugi zas z Kolegow zachowuje sie jeszcze glupiej, sugerujac, ze klamie i nie wiem o czym pisze. przy okazji osmieszajac sie okrutnie, bo choc czytac umie i zwykle przygotowany jest, jak nikt inny, nie wyczytal najwyrazniej jak jest naprawde ale wie przeciez najlepiej, ze ATV jest [beeep]. Moze jest ale z pewnoscia wypluwa DTS, rozwala geste flaki, a nawet z m2ts -ow DTS-MA wyrzuca core 5.1 na obu wyjsciach. Gra rowniez DTS 96/24 o czym chyba malo kto wie. Oczywiscie do tego potrzebne jest XBMC. Jak ktos zechce postawic kase, to i zdjecie z 24fps sie znajdzie

I dochodzimy do sedna sprawy, sporu, ktory jest pomiedzy mna a Toba.

Czy to jest komputer na Intelu AMD czy jakims ARMie j pozostaje tak naprawde bez znaczenia, poniewaz i tak o wszystkim decyduje OPROGRAMOWANIE.

Ty jestes praktycznie uwiaziony w MSWindows, a wiec i programach napisanych dla tego systemu. Dla mnie, preferujacego XBMC jest bez roznicy na czym go odpalam.

Czy jest to x86/i64/ARM na dzialac i wyglac tak samo.

Jak ktos napisze ze dostal wlasnie Maline i opisze swoje przeboje z XBMC, to tez mu powiesz, zeby spadal, bo to nie jest komputer?

A moze od dzisiaj przestalo Was to interesowac?!

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz , czy na forum samochodowym w wątku "tani samochód do pracy" wyskoczył byś z tym swoim rowerkiem ? Mówisz nie na temat . Rozmawiamy o innych rzeczach , które mają podobne cele , ale robią to w inny sposób i są zupełnie inne . Idź się chwalić do działu : Tani odtwarzacz sieciowy lub coś podobnego. Idąc dalej , skoro "mój" HTPC na którym można zainstalować praktycznie wszystko i jest faktycznie pełnoprawnym komputerem PC nazywasz hulajnogą to czym jest twój wynalazek ? Rowerkiem dziecięcym z kółkami bocznymi , mogący jechać tylko na wprost?

Bardzo mi zaimponowales. Wracajac do zrodla naszego nieporozumienia.

Twoj komputer jest komputerkiem, Zestawianie go z aplikacjami do CAD/CAM czy jakiejkolwiek powaznej pracy obliczeniowej, jest takim samym nieporozumieniem, jak pisanie o tych wszystkich czynnosciach, w watku dotyczacym malego i energooszczednego HTPC. Uzylem tego stwierdzenia, z tego powodu i w tym wlasnie kontekscie

Nie interesuje mnie czy jesteś przeciwnikiem czy zwolennikiem , twoja wypowiedź nie miała nic wspólnego z tematem i tyle. W temacie o HTPC wyskakujesz tu o jakimś playerku i o wynikach zużycia prądu. Niestety podtrzymuje to co napisałem wcześniej:Pomimo długiej bytności na forum ,nie umiesz czytać tematów wątku. Koniec historii.

A powinno Cie zaintreresowac. Mogloby sie bowiem okazac, ze opiekuje sie serwerownia lub klastrem, albo zajmuje sie zawodowo jedna z dziedzin, ktore przywolujesz, zeby nadac Swoim slowom jakies niepotrzebnej magii i juz chocby z racji tego moglobys zmienic ksywe na Ronald, Donald czy cos w tym guscie. No ale zanim zaczniemy sie dzielic historiami z zycia zawodowego czy osobistego musimy sie troche lepiej poznac.

Idąc dalej , skoro "mój" HTPC na którym można zainstalować praktycznie wszystko i jest faktycznie pełnoprawnym komputerem PC nazywasz hulajnogą to czym jest twój wynalazek ? Rowerkiem dziecięcym z kółkami bocznymi , mogący jechać tylko na wprost?

Ujmujace okreslenie "na ktorym można zainstalować praktycznie wszystko". Tam skad ja pochodze, liczy sie zeby mozna bylo pracowac, a nie jedynie instalowac. No ale nie bede Ci zagladal w zyciorys. Skupmy sie na temacie.

Pochwal sie co masz w srodku, jakie masz oprogramowanie i do czego go uzywasz?

Napisz tez o warunkach uzytkowania, jak glosno sie zachowuje i jakie problemy Ci sprawia albo co bys chcial poprawic/zmienic.

Chcialbym ocenic jaka praktyczna roznica miedzy Twoim komputerem, a "moim dzieciecym rowerkiem".

Tylko nie uchylaj sie od odpowiedzi, zebysmy tu mogli ocenic, Twoje doswiadczenie i co masz miedzy uszami.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi zas z Kolegow zachowuje sie jeszcze glupiej, sugerujac, ze klamie i nie wiem o czym pisze. przy okazji osmieszajac sie okrutnie, bo choc czytac umie i zwykle przygotowany jest, jak nikt inny, nie wyczytal najwyrazniej jak jest naprawde ale wie przeciez najlepiej, ze ATV jest [beeep]. Moze jest ale z pewnoscia wypluwa DTS, rozwala geste flaki, a nawet z m2ts -ow DTS-MA wyrzuca core 5.1 na obu wyjsciach. Gra rowniez DTS 96/24 o czym chyba malo kto wie. Oczywiscie do tego potrzebne jest XBMC. Jak ktos zechce postawic kase, to i zdjecie z 24fps sie znajdzie

Naprawdę proponuję zejść nieco z emocjami, nie zliczę która to już jest złośliwość skierowana (pośrednio lub bezpośrednio) w moim kierunku, a które poprzednio ignorowałem aby nie doprowadzić dyskusji do pyskówki...

O ograniczeniach Apple TV przeczytałem na forach mu poświęconych, a były to posty z lutego tego roku, jeśli twierdzisz, że odtwarza DTS'a i puszcza na wyjściu 24p to nie pozostaje mi nic innego jak Ci uwierzyć. Załóż temat o tym odtwarzaczu, jak chcesz podaj przepis jak zwiększyć jego funkcjonalność, który z pewnością przysłuży się reszcie użytkowników, a i ja z chęcią o tym przeczytam, ale błagam, nie bawmy się w kolejną ciuciubabkę jak z wyjawieniem nazwy tego urządzonka, do którego trzeba było kilku postów trzech forumowiczów...

Ja nie musze skladac komputera zeby ogladac filmy z BD, bo mam do tego odtwarzacz, ktory zrobi to lepiej niz komputer. Nie potrzebuje HD Audio w sypialni ( jak wiekszosc) choc mam odpowiedni sprzet aby to sobie zapewnic. Jesli uwazam natomiast, ze warto bylo zastapic naprawde cichy i energooszczedny HTPC w sypialni innym urzadzeniem, tzn ze najwyrazniej IMO jest tego warte, choc jeszcze kilka tygodni temu, tak jak Ty, nie zdawalem sobie z tego sprawy. Filmy streamuje, o czym oczywiscie wiesz, jak wiekszosc ludzi tutaj, bo tak jest najwygodniej.

[...]

Chyba dla wszystkich stalych forumowiczow i dojrzalych czytelnikow tego watku, zrozumialym jest fakt, ze stosunek do HTPC jest odmienny dla osob, dla ktorych jest on jedynym/glownym odtwarzaczem, niz dla osob, dla ktorych stanowi on uzupelnienie dla glownego systemu. Sa tez tacy, jak ja, dla ktorych to po prostu, kolejny thiny-client ( przy kazdym TV), ktory ma za zadanie dostarczyc mi przed snem, czy podczas posilku, itp, dostep do podcastu, filmu, czy muzyki/radio. Nie widze powodu dla ktorego trzeba byloby to wyjasniac, przy kazdej wypowiedzi dotyczacej HTPC.

Teraz wszystko jasne. Do filmów BD korzystasz z innego odtwarzacza, a Apple TV robi za uzupełnienie w innym pokoju... nie wiedziałem tego bo niby skąd ? Możesz wierzyć lub nie, ale byłem przekonany, że ten Apple TV robi za podstawowy odtwarzacz u Ciebie.

Z mojej strony EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę proponuję zejść nieco z emocjami, nie zliczę która to już jest złośliwość skierowana (pośrednio lub bezpośrednio) w moim kierunku, a które poprzednio ignorowałem aby nie doprowadzić dyskusji do pyskówki...

Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek byl wobec Ciebie zlosliwy. Poza dyskusja o grze na projekotrze, nie mielismy zadnych scysji, ale jesli jakakolwiek moja dotychczasowa wypowiedz, skierowana do Ciebie, odebrales jako zlosliwa, czy pozostaje mi tylko nad tym ubolewac. Trudno jest mi zrozumiec, dlaczego postanowiles prowadzic ze mna wymiane zdan w tak prowokujacej formie.

O ograniczeniach Apple TV przeczytałem na forach mu poświęconych, a były to posty z lutego tego roku, jeśli twierdzisz, że odtwarza DTS'a i puszcza na wyjściu 24p to nie pozostaje mi nic innego jak Ci uwierzyć.

To Interesujace wyjanienie, w swietle tego, ze w lutym obecnego roku, funkcjonalnosc ATV2 byla taka sama jak w chwili obecnej ( jest moze nawet mniejsza niz przedtem, z uwagi na zamkniecie i wyczyszczenie serwerow hostingowych, z ktorych to kontent szedl automatycznie dzieki aplikacjom typu ICEMOVIES do ATV). To wyjasnienie, rowniez niepotrzebne, bo nie jest dla mnie problemem, ze probujesz pokazac, ze wiesz na temat urzadzenia, ktore posiadam, wiecej ode mnie, czy nie doceniasz mojej wiedzy i doswiadczenia w tematyce, sugerujac, ze nie zdaje sobie sprawy z wagi tych kluczowych cech, ktore wymieniles.

Zabolaly mnie natomiast Twoje sugestie, o tym, ze rozmijam sie z prawda.

.. ale błagam, nie bawmy się w kolejną ciuciubabkę jak z wyjawieniem nazwy tego urządzonka, do którego trzeba było kilku postów trzech forumowiczów...

A moze warto abys spojrzal na to z nieco innej perspektywy. To nie jest watek a ATV. Przywolalem go tylko jako przyklad, bo mam go akurat "na tapecie". To Wy, a przede wszystkim Ty, ze swoimi sugestiami o tym, ze konfabuluje, spowodowaliscie, ze abym wyszedl z twarza, musialem tak wiele o nim napisac. "Ciuciubaka", jak to okresliles, nie wynika z tego, ze cos chcialem zakombinowac, ale stad, ze to jaki to jest odtwarzacz, nie mialo tu nic do rzeczy. Chodzilo o slepe porownanie. Ktos jednak najwyrazniej zainteresowal sie tematem XBMC on SoC i zapytal. Nie jestem fanem marki Apple, nie uwazam tez ATV2 za model idealny (czego zreszta dalem wyraz w innym watku dotyczacym HTPC, w ktorym to opisujesz swoje klopoty z dzialaniem swojego HTPC), stad tez moja wypowiedz swiadczoca o zaklopotaniu czy niecheci. Jednoczesnie opis, ktory podalem jest jednoznaczny, albowiem Apple nieoferuje innych playerow w czarnej ubudowie, mogacych zmiescic sie w kieszeni. Jesli wiec pomyliles sie to wylacznie jest to Twoja wina. Szkoda, bo to wlasnie Twoja ignorancja i chec zaczepki doprowadzila do takiego obrotu rzeczy.

Teraz wszystko jasne. Do filmów BD korzystasz z innego odtwarzacza, a Apple TV robi za uzupełnienie w innym pokoju... nie wiedziałem tego bo niby skąd ? Możesz wierzyć lub nie, ale byłem przekonany, że ten Apple TV robi za podstawowy odtwarzacz u Ciebie.

Z mojej strony EOD.

Tym swierdzeniem pogrzebales sie kompletnie w moich oczach. Pokazuje ono niestety jak bardzo falszywa jestes osoba.

Nawet najbardziej bezmyslna istota, ktora przeczytala kilka moich postow, nie moglaby wyciagnac takiego wniosku.

Pomijam juz fakt posiadania kilkuset dyskow BD i projektora ( to chyba dzial ktory czytasz!), 2 "doroslych" zestawow HT, PS3 (tego akurat ciezko przegapic skoro pisze ze gram), multiregionalnego BD playera, niedawnej klotni odnosnie wyczekiwania 4k, ktorej byles swiadkiem i paru jeszcze innych rzeczy, ktore moglyby swiadczyc, choc juz nie w tak oczywisty sposob, o tym, ze poszukuje jednak nieco wyzszego standardu A/V, niz jest mi w stanie zaoferowac ATV2 z 720p na wyjsciu i brakiem Audio HD, lagujacym XBMC, na ktore narzekalem (czego akurat moglas nie zauwazyc), a wg ciebie bez 24p, i DTS na dokladke.

Uwazam ze swiadomie rozmijasz sie z prawda, poniewaz polanalfabeta, czytajacy forum co weekend wiedzialby, ze to zdanie jest falszywe, a co dopiero osoba na Twoim poziomie, czytajaca forum dokladnie ( wiem bo spotykam Cie w tych samych watkach). Najwyrazniej jednak przecenilem Twoj poziom.

Zrobilem 2 zdjecia z materialu 24 i 25 kl pokazujace ze ATV2 na XBMC dostosowuje framerate do wyswietlanego materialu, pomimo iz jest ustawiony na 50/60 Hz W zaistnialej sytacji nie widze jednak powodu, aby je publikowac, czy silic sie kiedykowiek na traktowanie Cie jako powaznej osoby.

W Polsce, ktora pamietam, mowilo sie "Przepraszam", nie zas "EOT". Najwyrazniej zeszmaciala jeszcze bardziej po tym jak ja opuscilem.

Sorry Panowie. Wystarczy tych smutnych off-topow.

Tramall odluzmy pogawedke na inna okazje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek Cie slaggowal, tym badziej byl zlosliwy, Poza dyskusja o grze na projekotrze, nie mielismy zadnych scysji, ale jesli jakakolwiek moja dotychczasowa wypowiedz, skierowana do Ciebie, odebrales jako zlosliwa, czy pozostaje mi tylko nad tym ubolewac. Trudno jest mi zrozumiec, dlaczego postanowiles prowadzic ze mna wymiane zdan w tak prowokujacej formie.

Chodziło mi o Twoje posty z ostatnich dni w tym temacie, nie będę tutaj podawał cytatów bo nie o to chodzi. Po prostu nie wiem czemu do moich (i nie tylko moich) postów podchodzisz tak emocjonalnie w tym temacie.

Nie inaczej ma się sprawa z Twoim ostatnim postem gdzie jestem określany różnymi przymiotnikami. Tak jak to robiłem poprzednio tak i teraz je zignoruję i mogę mieć tylko nadzieję, że któryś z moderatorów zrobi w tym temacie porządek.

Dodam tylko, że nie zbieram informacji o każdym użytkowniku kto kiedyś tam napisał jakim sprzętem dysponuje, nie jestem też pamiętliwy. Jakbyśmy wszyscy przyjęli zwyczaj z konkurencyjnego forum odnośnie wypisywania swojego sprzętu w podpisie to może doprowadzałoby to do mniejszej ilości nieporozumień.

Nigdy też nie zarzuciłem Ci kłamstwa, jeśli tak potraktowałeś któryś z moich postów w tym temacie to pozostaje mi tylko nad tym ubolewać.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy też nie zarzuciłem Ci kłamstwa, jeśli tak potraktowałeś któryś z moich postów w tym temacie to pozostaje mi tylko nad tym ubolewać.

Rozumiem, ze kazdorazowe rozpoczecie z kims rozmowy, w tym stylu, jest dla Ciebie normalna kurtuazja, a ponizsze zdania, oznaczaja po polsku, nic wiecej, tylko: '" Czesc, A jaki to player?. oraz "Gdzie kupiles w tak okazjonalnej cenie?"

jabłuszko, w cenie 30% taniego HTPC i z podobną funkcjonalnością ? Dział fantastyki dwa piętra wyżej :D

Jest to więcej niż 30% taniego HTPC, ale niech stracę... Biorę 10szt. - rozumiem, że nówka, na gwarancji i wysyłka do Polski i vat wliczone w cenę ?

Jeszcze tylko prosiłbym opisa w jaki sposób to ma mi zastąpić HTPC.

Tak jak to robiłem poprzednio tak i teraz je zignoruję i mogę mieć tylko nadzieję, że któryś z moderatorów zrobi w tym temacie porządek.

Jasne. Najlepiej byloby, zeby Ktos zatarl slady Twojej kompromitacji.

Ja zywie niepoprawna nadzieje, ze jednak pozostawi na pamiatke i ku przestrodze.

To co, chyba mozemy juz zakonczyc wymiane zdan na ten temat.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze kazdorazowe rozpoczecie z kims rozmowy, w tym stylu, jest dla Ciebie normalna kurtuazja, a ponizsze zdania, oznaczaja po polsku, nic wiecej, tylko: '" Czesc, A jaki to player?. oraz "Gdzie kupiles w tak okazjonalnej cenie?"

Mój ironiczny ton miał Cię sprowokować do wyjawienia nazwy urządzenia i jak widać spełnił swoje zadanie. Jakbym napisał w podobny sposób jak dwaj poprzedni forumowicze to mam wątpliwości czy do dzisiaj nie bawilibyśmy się w zgadywankę co do nazwy urządzenia o którym mowa ;)

Podtrzymuję swoje zdanie, że cena Apple TV to nie jest 30% taniego HTPC (podawałem za jaką kwotę złożyłem swojego HTPC), a i samemu urządzeniu daleko do jego funkcjonalności, co zresztą w dalszej części dyskusji poniekąd potwierdziłeś, ale nigdy nie zarzuciłem Ci kłamstwa czyli celowego rozmijania się z prawdą. Idąc tym tokiem rozumowania to każda wymiana poglądów to jest wzajemne zarzucanie sobie kłamstwa... :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...