Skocz do zawartości
BoDeX

Dune z SATA + napędy Blu-ray innych producentów.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was podpinał z pozytywnym skutkiem napędy innych niż DUNE firm, do modułów SMART

ze złączem SATA ??? Zewnętrzny BD LG podpięty przez SATA do H1 nie pozwala na odpalenie oryginałów !!!!!!

Czy ten producent zabezpieczył się tak, że nie dopuszcza innych do odtwarzania płyt BD ??? (DVD lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt z właścicieli nie próbował podpiąć BD po SATA do SMART-a ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardziej praktycznym okazalo sie kupienie firmowego B1 a do zewnetrznej, dodatkowej kieszeni (po ESATA lub USB) wlozyc dysk. Takie rozwiazanie nie ma problemów z kompatybilnością w zestawie SMART...

Prawdopodobnie pójdzie naped firmy BTC ( http://www.highfidelity.pl/@main-746 )

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że B1 to nie nagrywarka BD, moduł rozszerzający BD to także jedynie player.

No, ale jak widać, to wykorzystanie napędu innego niż DUNE nie wchodzi w grę - no, chyba, że komuś jednak się udało.

Ciekawe jak to się ma w praktyce z innymi napędami ? - LG nie rusza, a jak jest z innymi, bawił się tym ktoś z Was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dziala równiez napęd SONY , pisał o tym dystrybutor ITS 19 stycznia.

A to istotny sygnał, bo BTC uzywa podespołów SONY.

Obawiam sie również że nie da sie uzyć SMARTA do nagrywania na nagrywarce BD.

Nie dziala również próba wykorzystania przez DUNE udostepnionego napedu BD (na PC) we wspolnej sieci

lokalnej. Gdyby to dzialalo (równiez jako nagrywarka) , wtedy sprawa byłaby prostsza

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że DUNE preparuje firmware napędów tak, aby jedynie te od nich były kompatybilne .... istne dziadostwo.

Nie jestem pewien czy to aby nie narusza jakichś praw konsumenta, zmuszając klienta do zakupów drogich DUNE-napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex - pwnie że narusza ale nikt Ci nie każe kupować ich produktów :)

Tak samo jest z dziesiatkami innych towarów które nie są kompatybilne ze sprzetem konkurencji.

Powiedzmy sobie szczerze - na miejscu Dune robiłbyś tak samo - tak działa biznes. Każdy nastawia się na zysk. Mistrzem jest Apple - tam za durny kabelek typu DOCK-USB każą sobie płacić po 90zł

O innych elementach nie wspominając. Uwijałem się swego czasu jak w ukropie próbujac kupić europejską nasadke do zasilacza.

Podróby są żle spasowane (wyrzuciłem 3 dychy w błoto), u Apple'a musisz kupić cały zestaw podróżny za ok 180zł.

Fuksem udało mi się kupić cały nowy zasilacz do iPhone'a z ową przejsciówką za 55zł z wysyłką...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "kaca", bo namówiłem znajomą na SMART-a. Teraz dokupiła nagrywarkę zew. aby przy okazji pooglądać BD, a tu taki zonk ...

Złącze jest standardowe, producent nie ostrzegł o braku kompatybilności z innymi urządzeniami - jest punkt zaczepienia.

Ku...a, już niedługo powymyślają takie standardy sprzedaży, że chleba nie posmarujesz nie tym masłem co trzeba... :)

Szmaciarstwo i tyle. W sumie to nawet jest powód do reklamacji i zwrotu, to wada ukryta (świadomie) przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to (logiczne) zastosowanie które sobie wymysliles nie jest opisane ze DZIALA. Po E-sata i USB dzialaja dyski w dowolnych kieszeniach .

Zauwaz ze wiekszosc producentow nawet ostrzega ze mozna stossowac tylko firmowe zasilacze np. po mini/micro USB. Trudno wiec mowic

ze jakies prawa konsumenckie zostaly naruszone. Jaskrawym przykladem sa wlasnie zasilacze , wklady do drukarek itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze wiekszosc producentow nawet ostrzega ze mozna stossowac tylko firmowe ...

Zauważ więc, że takiego uprzedzenia przed zakupem nie dostajesz.

Tusze to firmowe opracowania (kształt, złącza, właściwości) i nie mają tu porównania.

Tutaj mamy złącze SATA i deklarację, że można podpiąć napęd BD - ani słowa o tym,

że jedynie tylko jednego producenta. Cwane bandziory i tyle .

Urządzenie nie posiada właściwości deklarowanych przez producenta ... koniec,kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie producent deklaruje, że napędy "nie HDI" będą odtwarzały oryginały BD? ;)

Jeśli dobrze pamiętam, to odtwarzają nawet oryginały DVD, co w branży jest raczej ponad standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie ....

Optical disc formats:

data discs (CD/DVD/BD), Audio CD (PCM/DTS), DVD-Video (retail and user-authored discs), Blu-ray (retail and user-authored discs)

Działa ale tylko z napędami, które sami spreparują i drogo sprzedają.

Nie możesz nawet odczytać swoich materiałów zapisanych na BD, o komercji już nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ więc, że takiego uprzedzenia przed zakupem nie dostajesz.

Tusze to firmowe opracowania (kształt, złącza, właściwości) i nie mają tu porównania.

Tutaj mamy złącze SATA i deklarację, że można podpiąć napęd BD - ani słowa o tym,

że jedynie tylko jednego producenta. Cwane bandziory i tyle .

Urządzenie nie posiada właściwości deklarowanych przez producenta ... koniec,kropka.

He, he ... to się nazywa niezgodność towaru z umową ... jak ktoś chce Dune zwracać. Moim zdaniem nie warto bo to najlepszy player na rynku. Ja mam H1 i tam nie ma tego problemu :ninja: więc nic nie będę zwracał.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam H1 i tam nie ma tego problemu ...

Problem dotyczy właśnie tego modelu (H1) - spróbuj podłączyć do niego (po SATA lub USB) zewnętrzny napęd BD .... i już masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy właśnie tego modelu (H1) - spróbuj podłączyć do niego (po SATA lub USB) zewnętrzny napęd BD .... i już masz problem.

Ups ... nie podłączałem ... bo nie miałem takiej potrzeby. Stacjonarne BD playery mam dwa czyli i tak o jeden za dużo. Dobrze że sprzedałem flagowego SONY bo miałbym trzy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. W sierpniu ubiegłego roku, na prośbę jednego z użytkowników (w temacie o smartach) przetestowalem moje d1 z nagrywarka lg w obudowie 5.25. Wszystko czytało aż miło.

http://hdtvpolska.com/topic/25975-dune-kupic-nie-kupic/page__st__40__p__253623#entry253623

Podejrzewam, że ogranioczono kompatybilność w jednym późniejszych z update'ów firmware. Może downdate do wcześniejszej wersji coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślałem ... po weryfikacji okazało się , że jednak nie działa.

Czy masz w dalszym ciągu te elementy? Jeśli tak (i działa) to na jakim firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest, tyle, ze nie podpięte do dune. Jeśli znajdę dziś wolną chwilę to sprawdzę i dam znać.

Pamiętam, że sprawdzałem na jednym z pierwszych firmware (stare menu/szata graficza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Poczekam cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie ....

Optical disc formats:

data discs (CD/DVD/BD), Audio CD (PCM/DTS), DVD-Video (retail and user-authored discs), Blu-ray (retail and user-authored discs)

Działa ale tylko z napędami, które sami spreparują i drogo sprzedają.

Nie możesz nawet odczytać swoich materiałów zapisanych na BD, o komercji już nie wspominam.

Ja z kolei, nie pamiętam już skąd, zawsze miałem przekonanie że oryginały BD chodzą tylko z modułów HDI.

Z ciekawości zajrzałem na stronę HDI:

".....

Blu-ray playback: Blu-ray menu, BD-J, BonusView, BD-Live – for both Blu-ray discs (retail and user-authored) (*) and full Blu-ray structures (Blu-ray-ISO, BDMV) played from HDD and network

......

Notes

  • * Playback of optical discs requires an external optical drive. Playback of retail Blu-ray discs requires Dune HD Smart BE extension module.

..........."

http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windmil napisal -> "and full Blu-ray structures (Blu-ray-ISO, BDMV) played from HDD and network,"

No i to dziala . Nie ma tu natomiast jawnego wskazania ze powyzsze typy plikow działają z zewnetrznym napedem Blu-ray.

Edytowane przez ernestwp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i174318_11111111.jpg

Pełna instrukcja Dune - dział : odtwarzanie Blu-Ray

BTW - w menu playera, w dziale optical drive, jest możliwość wyboru - typ 1, typ 2 - czym to się może różnić ?????

Co na to sprzedawcy ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka LG (podpięta przez sata) czyta wyłącznie moje customy. Oryginały wysypują się kilka sekund po starcie (security validation).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

110606_1315

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...