Skocz do zawartości
walosek

NTFS przez USB w TV SONY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mocno zastanawiam się nad zakupem TV 46" EX720 lub HX720 lecz z tego co widzę w sieci nie obsługują one przez USB pendrive ani dysków w formacie NTFS. Czy ktoś potrafi to potwierdzić? Jeśli tak to które modele LED z 3D mają taką obsługę. U szwagra na 40" HX800 tez nie widzi Pena w NTFS. Był by to niezły paradoź bo jak tu oglądać mkv 8GB?

Proszę o info. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei. Telewizory Sony, nie rozpoznają systemu plików NTFS, oraz nie czytając plików .mkv . Zeszłoroczne modele ( mające 2 w numerze modelu np EX720) rozpoznają system exFat, który nie ma ograniczenie 4GB do wielkości pojedynczego pliku. Aby objeść brak obsługi NTFS oraz .mkv, można zakupić nawet prosty odtwarzacz Blu-Ray Sony, który już je obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tymi "Hercami" skoro mam w domu stary TV Sony z odświeżaniem bodajże 50Hz to widzę na DVD ustawienia obrazu 1080/50hz , skoro kupie 100 lub 200Hz TV (ex702 lub Hx 720) to powinno być wówczas 1080/100Hz lub 1080/200hz?

Czemu zaś CI co twierdzą że by nie było efektu juddera (czyli płynny obraz) to musi być opcja 24p (24hz) wówczas w ustawieniach np blu razya lub odtwarzacza HD trzeba ustawić 1080/24HZ ? czyli mniej niż ma nasz TV? pogubiłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój BDP-S370 - .mkv nie widział od urodzenia i nadal nie widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział bo nie odpalałeś? Bo czytać to mkv czyta. Dowolne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czytać to mkv czyta. Dowolne...

Czytać czyta większość, ale ze stwierdzeniem, że dowolne bym się wstrzymał troszkę :) jeden .mkv krótko mówiąc nie równy drugiemu i może być w dziwny sposób zakodowany i niestety Blu-Ray nie odtworzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no - jasne. Ale ogólnie MKV czyta :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak radzą sobie odtwarzacze SONY BLU RAY z napisami TXT oraz z napisami zewnętrznymi do plików MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kombinować, czyta/nie czyta, wystarczy zakup dowolnego playerka w kwocie kilkudzisięciu złotych. Jak ktos chce jakieś wypasa, to wyda może ze 150 PLN. Wszelkie problemy pryskają jak bańka mydlana, bo im goryszy badziew się kupi, tym większe i miłe zaskoczenie nas spotka. Takie urządzenia czytają wszystko i ze wszystkiego. Rozszerzenie funkcjonalności posiadanego sprzętu... bezcenne. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK THX za odpowiedź, mimo wszystko ponaglam pytanie dotyczące SONY

"a jak radzą sobie odtwarzacze SONY BLU RAY z napisami TXT oraz z napisami zewnętrznymi do plików MKV?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widział bo nie odpalałeś? Bo czytać to mkv czyta. Dowolne...

mea culpa- czyta tylko mnie się pomyliło z NTFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mieschko a jak radzi sobie z napisami txt Twój Blu ? Czyta txt, a jak z napisami zewnętrznymi przy MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze nie kojarzę abym oglądał coś z napisami, ale dla zaspokojenia własnej ciekawości postaram się odpalić coś z napisami w weekend i napisze co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę autorytatywnie opisać tylko BDP-S370, bo taki posiadam. Nie czyta NTFS, czyli mamy ograniczenie wielkości pliku do 4GB. Nie czyta napisów zewnętrznych, a i z innymi ma też problemy. O polskich znakach wiele też było na tym forum...

Zanim nabyłem playerka bawiłem się w wypalanie płyt. Z MKV jakaś struktura AVCHD i takie tam... straszny zawrót głowy. Na końcu wiele płyt i tak nie odpalało. Nie ma co, teraz wiem że albo należy mieć odtwarzacz, który śmiga z dyskami NTFS, albo player.

Z odtawarzaczami też nie jest tak pięknie. Wiele z nich nie widzi dużych dysków podpiętych pod porty USB, bo jest tam zbyt niskie zasilanie. Pendrive chodzą, ale dyski już nikoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...