Skocz do zawartości
TheMichal

Skaler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam DVD jedynie z RGB a planuję zakup telewizora HD - czy istnieje jakaś wstawka do której wpina się EURO RGB z odtwarzacza i to podbija rozdzielczość do np. 720p - z drugiej strony jest wyjście component/HDMI które już upscalowany sygnał dociera do TV. Jest taki sprzęt czy muszę wymienić odtwarzacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TheMichal' post='20166' date='05.11.2006, 13:24 ']
Witam
Mam DVD jedynie z RGB a planuję zakup telewizora HD - czy istnieje jakaś wstawka do której wpina się EURO RGB z odtwarzacza i to podbija rozdzielczość do np. 720p - z drugiej strony jest wyjście component/HDMI które już upscalowany sygnał dociera do TV. Jest taki sprzęt czy muszę wymienić odtwarzacz ?
[/quote]
Witam
Sa takie sprzety np. firmy Cinematiq, DVDO, ale: 1. sa bardzo drogie, 2. sa rozwiazaniem ... hmmm jak by to ujac prowizorycznym. Sztucznie polepszaja sygnał ale hmmmm. poszukaj troche, temat byl juz omawiany, sa na forum wlasciciele takich uzadzen, bodajze pcomcp czy jakos tak. Twierdza ze ladnie to hula.
Sam nosilem sie z zamiarem kupna, DVDO kosztuje cos kolo 1900$ a cinemateq jest bodajze jeszcze drozszy
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TheMichal' post='20166' date='05.11.2006, 15:24 ']
Witam
Mam DVD jedynie z RGB a planuję zakup telewizora HD - czy istnieje jakaś wstawka do której wpina się EURO RGB z odtwarzacza i to podbija rozdzielczość do np. 720p - z drugiej strony jest wyjście component/HDMI które już upscalowany sygnał dociera do TV. Jest taki sprzęt czy muszę wymienić odtwarzacz ?
[/quote]


niczego nie musisz kupowac
Skaler jest ZAWSZE wbudowany w TV
Z drugiej strony - jego jakosc zazwyczaj jest daleka od ideału wiec czasami warto pomyslec o lepszym rozwiązaniu Problem jest tym bardziej palący z im wiekszą matrycą mamy doczynienia
Do 32" wystarczy odtwarzacz DVD z ukłądem DCDi Farudja
Do 40" wymagany jest juz lepszej klasy sprzet np Denon 2930 lub 3930 ze skalerami Reon VX, Realta
Przy 46 i wiecej calach - do oglądania DVD raczej musisz miec zewnetrzny skaler kosztujacy niemal tyle co telewizor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='29478' date='16.12.2006, 02:24 ']Przy 46 i wiecej calach - do oglądania DVD raczej musisz miec zewnetrzny skaler kosztujacy niemal tyle co telewizor [/quote]


Niczego nie musisz ! ! !

Zewnętrzny skaler to wydatek rzędu 8 000 pln. ( DVDO iSCAN VP30 )
Za dużo mniejszą kwotę nabędziesz napęd nowej generacji , który posiada
zdolność ponadprzeciętnego skalowania płyt DVD do pełnego HD .
Poczytaj fora i zapoznaj się z opiniami użytkowników . Za ok. 2000 pln
już niedługo będziesz mógł zakupić taki napęd ( Toshiba HD-E1 ) i cieszyć
wzrok tak standardem DVD , jak i nową super jakością HDDVD na odbiorniku HD.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mówimy o tym co bedzie za "niedługo" tylko co jest DZIŚ tzn W SKLEPACH
Póki co- trudno sie wypowiadac na temat sprzetu którego nie mozna nigdzie zobaczyc. No i ostatnia sprawa- ciekawe jakiz to skaler znajduje sie w Toschibie że jest "o niebo lepszy" od np Denonowej Realty.... Chetnie bym o nim poczytał Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzet AV soniacza omijaj z daleka - podobnie jak DVD Harman Kardon (w srodku siedzi Panasonic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę za późno ten post, właśnie go kupiłem :angry: . Czytam instrukcję bo trochę mnie to urządzonko przerosło. Jestem ciekaw jak FAROUDJA poradzi sobie z convertem do 1080p z mojego starego DVD Philipsa.
Jak będzie do bani ;) to sprzedam synowi. :o
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda

PS Sony nie zyczę najwiekszemu wrogowi a Ty chcesz sprzedac wlasnemu dziecku ? Co z Ciebie za ojciec :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='29478' date='16.12.2006, 02:24 ']Przy 46 i wiecej calach - do oglądania DVD raczej musisz miec zewnetrzny skaler kosztujacy niemal tyle co telewizor[/quote]


Przepraszam, że zwrócę uwagę ale to jest bzdura :) Sam mam TV 55 cali i nie używam żadnego zewnętrznego skalera! Można spokojnie oglądać nawet divxy z komputera, który swoją drogą idealnie skaluje sygnał. Oglądam z 3,5m.

Jeśli coś jest problemem to nie brak rozdzielczości meteriałów SD, a ich przekompresowanie (widoczne makrobloki itp) - zarówno nka jak dvd czy divx. Na to skaler nic nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='36245' date='24.01.2007, 17:29 ']Przepraszam, że zwrócę uwagę ale to jest bzdura :angry: Sam mam TV 55 cali i nie używam żadnego zewnętrznego skalera! Można spokojnie oglądać nawet divxy z komputera, który swoją drogą idealnie skaluje sygnał. Oglądam z 3,5m.

Jeśli coś jest problemem to nie brak rozdzielczości meteriałów SD, a ich przekompresowanie (widoczne makrobloki itp) - zarówno nka jak dvd czy divx. Na to skaler nic nie poradzi.[/quote]


Święta prawda, na fatalną kompresję w Nce na niektórych kanałach (TVP1,TVP2) żaden skaler i inne cudowne urządzenia nie pomogą, bo z próżnego to i Salomon nie naleje :) Jedyne co można wtedy zrobić to odsunąć się od ekranu i liczyć na to że mniej będzie cały ten syf widać. Albo kupić CRT, najlepiej drętwy, on tam już to po swojemu uśredni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sober

z tego co piszesz niesmiało wnioskuję że masz tzw tylną projekcję. Na takim czymś mało co widać - nie obraź się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='36299' date='25.01.2007, 00:39 ']z tego co piszesz niesmiało wnioskuję że masz tzw tylną projekcję. Na takim czymś mało co widać - nie obraź się :([/quote]

Ależ ja się nie obrażam :P Szkoda tylko że w kolejnej wypowiedzi pokazujesz że nie wiesz o czym piszesz ;-)

Z pewnością na Twoim DVD Denona z magicznym upscallerem dodającym szczegóły o których się nie śniło kamerzyście widać więcej niż u mnie na filmach full hd :) Żyj sobie dalej w świecie propagandy producentów takich wynalazków ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyję w swiecie realnym a nie katalogowym - piszę co widzę a o czym Tobie sie nie sniło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - na pewno to co napisałeś o tv tylnoprojektyjnych Ci się jednak przyśniło :) Bo jakbyś widział w akcji Sony KDS to byś nie pisał takich bzdur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

widzialem takiego KDSa stojącego w Media Markt - przy 60 stopniach jest praktycznie czarny obraz...
Moge pstryknąć foto i wkleić dla niedowiarków - to chyba najlepszy dowod na to że nie śnię - zgadza sie ? Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jeśli masz kanapę podwieszoną na suficie to faktycznie zwracam honor. Na tym TV nic nie widać ;PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widzialem w media kanap podwieszonych przy suficie ale moze mieszkasz w okolicy gdzie tak wyposarzone sklepy są normą - wtedy zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej wyobrażasz sobie go oglądać w warunach domowych z kąta 60 stopni jeśli minimalna zalecana przez producenta odległość to 2,1 metra (a w praktyce nikt raczej go nie ogląda z bliższa niż z 3m)? Jak nic wypada na sufit i to jeszcze wysoki :)) Jeśli nie kanapa na suficie to chyba tylko z żyrandola :)

PS: Wiesz, ja oglądam filmy w domu, a nie w mediamarkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...