Skocz do zawartości
lrs_tio

KDL-40HX720 czy LC40LE830E

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru jednego z poniższych telewizorów.

Podaję także najniższe ceny jakie udało mi się do tej pory znaleźć za poszczególne modele, jednak w związku z tym, że są one porównywalne, cena nie będzie stanowić kryterium.

1. SONY KDL-40HX720 // 3 377,00 PLN

2. SHARP LC40LE830E // 3 478,98 PLN

Jakość obrazu 2D jest priorytetem. Później jakość obrazu w 3D. Wszystkie dodatki typu aplikacje, wygoda przeglądania internetu itd. są dla mnie sprawą marginalną. Jestem laikiem, więc przez "jakość obrazu" rozumiem ładne kolory, głęboką czerń, ostrość, niski czas reakcji/brak smużenia itp. Nie mam pojęcia co to są przeploty itd. Musi tak samo dobrze wyglądać film Matrix, mecze Euro 2012 jak i koncerty muzyczne (przy czym jakość dźwięku nie będzie stanowić kryterium)

Źródła sygnału:

- UPC z dużym pakietem kanałów HD

- Komputer (HDMI)

- Playstation 3 / blue-ray (HDMI)

Decyzję chciałbym podjąć w tym miesiącu. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez lrs_tio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zastanowiałem się nad zakupem jednego z tych dwóch tv do sypialni i wybrałem Sony 40EX720 ^_^ bo .... w Sony Center kupiłem go za 2799 zł i dostałem jeszcze za free blu-ray BDP-S185. Pozdro

Edytowane przez mateo739

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

HX720 sprawi się naprawdę bardzo dobrze. X-Reality Pro zapewni naprawdę bardzo dobry obraz w standardowych rozdzielczościach, a 200Hz będzie się dobrze wpływać na komfort oglądania Euro 2012 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sony w tym wypadku ma lepsze podświetlenie, żywsze kolory natomiast sharp ma konwersje 2d-3d (co może być plusem dla Ciebie) i w zestawie pare okularów (albo nawet dwie). Ja na twoim miejscu rozejrzałbym się nad czymś takim jak np. 40" nx720 (lepszy dźwięk od hx720 / brak x-reality w wersji PRO / konw. 2-3d / tylko 100hz.) w cenie ok. 3,5

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu.. HX bardzo mi się podoba i gdyby nie szklana matryca i 3D aktywne to wziąłbym go bez zmrużenia oka... a tak mam dylemat między najtanszą Toshibą 40TL838 (też aktywna niestety) albo pasywny LGik 42LW570S!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irs_tio - z tych dwóch TV które wymieniłeś, moim zdaniem, HX da Ci o niebo lepszy obraz. Utarł się już pogląd mowiący o tym, że gdy chcesz mieć najleszy obraz kupujesz Sony, a gdy chcesz mieć dodatkowe bajerki w cenie bierzesz np Samsunga czy inną markę. Teraz HX ma już tyle opcji w środku, że niczym nie ustępuje konkurencji, a do tego obraz (zwlaszcza, gdy piszesz o HD) jest wyśmienity. Bawiłem się takim TV dłuższy czas w pracy (w sali konferencyjnej) i powiem Ci że film HD jest pełen mocy! MotionFlow działa jak należy, niektórzy narzekali na to, że wygląda "sztucznie", moim zdaniem sprawdza się w 100%.

Mogę polecić bo miałem we własnych rękach i nie ma się do czeko przyczepić jak za taką kwotę (chyba, że na siłe szukasz ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...