Skocz do zawartości
pmcomp

sprzedam 4szt HDD 1TB SATA oraz perełka ... 1szt HDD 750 GB ATA (IDE)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

z powodu zmiany i znacznej rozbudowy serwera sprzedam swoje 4 dyski HDD 1TB SATA. 3 z nich to WD z serii green WD10EACS, a 1 to WD z serii green WD10EADS. Dwa dyski sa czyste, na pozostałych dwóch jest moja biblioteka własnych ripów DVD (ISO). Muzyka i filmy. Dwa dyski były moim prawie nieużywanym magazynem w playerze Popcorn B-110 w obudowie HFX (patrz test playera B-110). Pozostałe dwa słuzyły za dyski robocze to wgrywania materiałów HD i odtwarzania w Popcornie i Dune.

Dyski sa sprawne, bez ukrytych wad, nieprzechodzone. Nigdy nie upadły, obchodziłem sie z nimi jak z jajkiem. Objete są jeszcze ta starą wydłużoną gwarancją producenta, chyba 5 lat, nie wiem bo teraz się coś z gwarancjami dla HDD strasznie na niekorzyść pozmieniało.

Cena to 4 x 300,- zł. Oferta aktualna tylko kilka dni, w komplecie. Jak nie będzie chętnego to zbuduję na tych dyskach drugi serwer 3TB RAID5.

Dodatkowo do sprzedania dysk twardy 750GB ATA (IDE) Seagate Barracuda 7200.10 (ST3750640A). Dysk z mojego Popcorna B-110. Cena 400,- zł

Kontakt na PW.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300za za uzywkę ?

Dzisiaj z iBooda dostalem ofertę na zewnetrzny dysk Hitachi 2TB za 400zl - nówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

300za za uzywkę ?

Dzisiaj z iBooda dostalem ofertę na zewnetrzny dysk Hitachi 2TB za 400zl - nówka :)

Noooo ... dlatego moja cena jest o 25% niższa. Zawartości nie liczę.

Popatrz na ceny na alledrogo ... tam dopiero jest drogo.

BTW: http://www.ibood.com/pl/pl/ 419 a nie 400, ot mała różnica.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

już o te dwie dychy niema co się rozdrabniać

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja parę miesięcy temu sprzedawałem dyski 1TB, nie powiem że wyszedłem na tym świetnie, teraz mam kasę na dużą ilość dysków 2TB jak będą tańsze.

Teraz już jest spokojniej z dyskami i nie osiągają takich cen i szału nie ma. 2TB =410zł. Na pewnoe warto jeszcze poczekać.

Mnie bardziej interesują dyski wielkości 5TB szkoda mi wydawać kasy na 2TB jak ich mam z 10szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogłoszenie o dyskach SATA nieaktualne, dyski trafiły do serwera.

Dalej do sprzedania dysk ATA 750GB.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pmcomp: moze jednak je wyjmiesz.

Raid 5 na 4 dyskach jest malo oplacalny, bo wolny w stosunku do Raida 1+0, a przy tym tracisz 1/3 przestrzeni.

Gdybys skladal macierz Raid5 z 6 dyskow, gdzie tracisz tylko 1/5 ogolnej przestrzeni, albo dolaczyl do pool-a ZFS, gdzie identyczna pojemnosc poszczegolnych dyskow nie odgrywa znaczenia, mialoby to sens.

Nie chce sie wymadrzac, ale co zrobisz jak Ci jeden taki dysk padnie, bedziesz musial szybko znalezc zastepczy* albo przenoscic na gwalt dane na nowa macierz.

Moja rada sprzedaj puki sie da..i ceny atrakcyjne.

*-niekoniecznie identyczny, ale ciagle "stary", bo 1-2 TB (chyba, ze montujesz to na jakims nowym sprzecie, ktory bez problemu "lyka" 3TB, inna sprawa czy warto wkladac 3TB tracac 2 TB aby odzyskac 1TB macierzy, podejrzewam jednak, ze w przyszlosci nie zamierzasz dokupywac mniejszych dyskow )

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pmcomp: moze jednak je wyjmiesz.

Raid 5 na 4 dyskach jest malo oplacalny, bo wolny w stosunku do Raida 1+0, a przy tym tracisz 1/3 przestrzeni.

Gdybys skladal macierz Raid5 z 6 dyskow, gdzie tracisz tylko 1/5 ogolnej przestrzeni, albo dolaczyl do pool-a ZFS, gdzie identyczna pojemnosc poszczegolnych dyskow nie odgrywa znaczenia, mialoby to sens.

Nie chce sie wymadrzac, ale co zrobisz jak Ci jeden taki dysk padnie, bedziesz musial szybko znalezc zastepczy* albo przenoscic na gwalt dane na nowa macierz.

Moja rada sprzedaj puki sie da..i ceny atrakcyjne.

*-niekoniecznie identyczny, ale ciagle "stary", bo 1-2 TB (chyba, ze montujesz to na jakims nowym sprzecie, ktory bez problemu "lyka" 3TB, inna sprawa czy warto wkladac 3TB tracac 2 TB aby odzyskac 1TB macierzy, podejrzewam jednak, ze w przyszlosci nie zamierzasz dokupywac mniejszych dyskow )

Stawiam dwa serwery: jeden 12-o kieszeniowy ( z mozliwością rozbudowy do 24-ech) gdzie w tej chwili jest 10 x 2TB w RAID5. Ok. 17GB, świat i ludzie z dużym zapasem. Do starego serwera 4-o kieszeniowego włożyłem te 4 x 1TB także w RAID5. Ok. 2.8 TB wystarczy mi spokojnie jako serwer na muzykę (FLAC) i zdjęcia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...