Skocz do zawartości
Mielony27

LG 37LV450U--XBOX360 I KOLOR HDMI-PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie otóz posiadam tv led LG 37lv450u,tak wiec problem lezy w tym ze po podłączeniu xbox360 przez kabel hdmi ,moje 1 wrazenie jest takie ze kolory sa pozbawione barwy,są wyblakłe ,ekran jest znacznie przyciemniony(próbowałem wszystkich mozliwosci poprzez ustawienia w tv i konsoli),,jakis czas temu miałem sony kdl40v3000 i obraz gry był wysmienity!!,,Prosze o jakąś rade jak w tym LG ustawic lepszy obraz i soczysty kolor gier przez xbox360.Z góry dziekuje za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując: na ten sam materiał puszczony z innego źródła (przy takich samych ustawieniach tv) wygląda dobrze, a na xbox360 jest wyblakły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowując: na ten sam materiał puszczony z innego źródła (przy takich samych ustawieniach tv) wygląda dobrze, a na xbox360 jest wyblakły?

dokładnie ,przy bluray nie ma tego problemu ,przyjemnie tez ogląda sie tv dvb ,ale przy sygnale hdmi z konsoli xbox360 ,czegos mi brakuje i jak to skorygowac żeby było ładnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym mógłby tkwić twój problem. Ten sam film puszczony z innego odtwarzacza i z xbox'a wygląda diametralnie inaczej? Może pokręć trochę suwakami typu "kolor"? Masz dokładnie takie same ustawienia obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o

Nie wiem w czym mógłby tkwić twój problem. Ten sam film puszczony z innego odtwarzacza i z xbox'a wygląda diametralnie inaczej? Może pokręć trochę suwakami typu "kolor"? Masz dokładnie takie same ustawienia obrazu?

Ok jezeli jestesmy przy kalibracji koloru ,to mam pytanie wartosc kontrastu powinna byc wieksza od wartosci jasnosci -,czy na odwrót???,natomiast kolor u mnie nigdy nie przekracza 50% wartosci...moje pytanie jest także jezeli chodzi o wartosc podświetlenia,mógłbyś wyrazic % jak ma byc ustawiony,dodam ,że 100% to maksymalna wartosc..prosze o odpowiedz z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EUREKA!!!!! kalibracja nowych tv na włąsną ręke jest bardzo trudna,zauwazyłem dużą zależnosc miedzy jasnoscia i kontrastem,podswietlenia ekranu uzyłem tylko 35%,kontrastu60%,jasnosci55%,koloru 45%--- i powiem wam ,że teraz obraz i kollory prezentują sie naprawde bardzo dobrze,trzeba posiedziec długie godziny by w miare ustawic tv..pozdrawiam ,DZIEKI KOPER ZA WSKAZÓWKI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o

Ok jezeli jestesmy przy kalibracji koloru ,to mam pytanie wartosc kontrastu powinna byc wieksza od wartosci jasnosci -,czy na odwrót???,natomiast kolor u mnie nigdy nie przekracza 50% wartosci...moje pytanie jest także jezeli chodzi o wartosc podświetlenia,mógłbyś wyrazic % jak ma byc ustawiony,dodam ,że 100% to maksymalna wartosc..prosze o odpowiedz z góry dziekuje.

Pisałem jak ustawić odcięcie czerni i bieli (kontrast i jasność) w wątku dotyczącym kalibracji. Zacytuję Ci:

Na płycie AVS HD jest plansza do ustawiania odcięcia czerni w zakładce basic settings. Używając suwaka "jasność" ustaw tak, aby pasek na bicie 16 był niewidoczny (zlany z tłem, które jest kodowane na bicie 1), a pasek 17 widoczny (będzie ledwo widoczny więc podejdź blisko telewizora). Następnie kontrast, na białej planszy - paski powinny być widoczne przynajmniej do bitu 234. Zmniejszając kontrast (mierzony od referencyjnej czerni do referencyjnej bieli), najprawdopodobniej będziesz w stanie odkrywać kolejne paski i proponuję zostawić je widoczne do poziomu 250. Operatorzy kamer często w środku pracy decydują się na zmianę poziomu referencyjnej bieli i niektóre poziomy już przechwyconego video wypadają wtedy poza "standardowy" obszar kodowania 16 - 235. Schodząc delikatnie z kontrastu i pozostawiając rozróżnialne wyższe poziomy zapewnisz sobie widoczność szczegółów na filmie w takim przypadku. Drugim warunkiem stopu zwiększania kontrastu jest sytuacja gdy szare paski zaczynają nabierać jakiegoś wyraźnego odcienia.

Po ustawieniu kontrastu musisz powrócić znowu do ustawiania odcięcia czerni. Jeżeli dokonasz korekt idziesz znowu na kontrast i tak w koło macieju.

Przy użyciu tych plansz możesz też (i powinieneś) sprawdzić czy tor HDMI działa tak jak należy. Jeżeli pomimo przesuwania suwaka jasność w górę, albo kontrastu w dół paski z zakresu 1-15, 235-254 nie będą chciały się pokazać może się okazać, że odtwarzacz pracuje na poziomach komputerowych (1 - 254) i część obrazu wyrzuca poza zakres widzialny na telewizorze (black crush). Jest też możliwość, że po prostu Twój TV ich nie pokazuje "z natury".

EUREKA!!!!! kalibracja nowych tv na włąsną ręke jest bardzo trudna,zauwazyłem dużą zależnosc miedzy jasnoscia i kontrastem,podswietlenia ekranu uzyłem tylko 35%,kontrastu60%,jasnosci55%,koloru 45%--- i powiem wam ,że teraz obraz i kollory prezentują sie naprawde bardzo dobrze,trzeba posiedziec długie godziny by w miare ustawic tv..pozdrawiam ,DZIEKI KOPER ZA WSKAZÓWKI...

Mnogość ustawień kalibracyjnych to nie żadna eureka, a zależność jasności i kontrastu istnieje odkąd istnieje telewizja ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jak ustawić odcięcie czerni i bieli (kontrast i jasność) w wątku dotyczącym kalibracji. Zacytuję Ci:

Mnogość ustawień kalibracyjnych to nie żadna eureka, a zależność jasności i kontrastu istnieje odkąd istnieje telewizja ;)

KOPER dzieki za uwagi ,po twoim poscie nie mam problemu z jasnoscia ,kontarstem i kolorem ,plansze sie przydały,filmy z pendrive fajnie juz wygladaja(cukierkowo),ostania rzecz KOPER w tym a chodzi tylko i wyłącznie o PODŚWIETLENIE,JAKĄ USTAWIC WARTOSC ŻEBY OCZKA SIE NIE MECZYŁY...w moim lcd tv podświetlenie wystepuje jako 1 na liscie ustawien,Koper czy mógłbys co nieco wyjasnic na temat podswietlenia mego tv ...z góry dzieki z odpowiedz.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOPER dzieki za uwagi ,po twoim poscie nie mam problemu z jasnoscia ,kontarstem i kolorem ,plansze sie przydały,filmy z pendrive fajnie juz wygladaja(cukierkowo),ostania rzecz KOPER w tym a chodzi tylko i wyłącznie o PODŚWIETLENIE,JAKĄ USTAWIC WARTOSC ŻEBY OCZKA SIE NIE MECZYŁY...w moim lcd tv podświetlenie wystepuje jako 1 na liscie ustawien,Koper czy mógłbys co nieco wyjasnic na temat podswietlenia mego tv ...z góry dzieki z odpowiedz.]

Jak już ustawiłeś sobie poprawnie jasność/kontrast to teraz podświetlenie ustaw tak żeby Ci pasowało. Ten parametr rzadko ustawia się pomiarowo nawet podczas kalibracji. Po prostu ma być jasno ale nie męczyć oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...