Skocz do zawartości
Wołek

czy są tv 40" IPS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanko , jestem ciekawy czy będą matryce z 40" calowe IPS LED LCD? czy w ogóle są telewizory 40" z matrycą IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko , jestem ciekawy czy będą matryce z 40" calowe IPS LED LCD? czy w ogóle są telewizory 40" z matrycą IPS ?

Niestety, raczej nie. No dla mnie to w sumie stety bo matryce IPS uważam za złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko , jestem ciekawy czy będą matryce z 40" calowe IPS LED LCD? czy w ogóle są telewizory 40" z matrycą IPS ?

Nie ma.

IPSy w telewizorach występują w 32, 42, 46 cali. Co do 37 cali to nie mam pewności, ale chyba też takowe występują. W 40 calach są tylko matryce PVA/MVA.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, raczej nie. No dla mnie to w sumie stety bo matryce IPS uważam za złom.

Każdy ma swoje zdanie. A moje akurat jest w 100% odmienne :). Matryce IPS uważam za najlepsze matryce LCD jakie kiedykolwiek wymyślono i wyprodukowano. Oczywiście w obrębie samej tej technologii, są produkty lepsze i gorsze. Kolega pewnie miał do czynienia głównie z tymi tanimi, gorszymi. Aczkolwiek do najlepszych IPSów, pod wieloma względami, żadne MVA/PVA nie mają nawet startu.Gdybym musiał kupić urządzenie (telewizor, monitor, telefon, tablet) z matrycą LCD, to wybierałbym wyłącznie wśród IPSów.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. A moje akurat jest w 100% odmienne :). Matryce IPS uważam za najlepsze matryce LCD jakie kiedykolwiek wymyślono i wyprodukowano. Oczywiście w obrębie samej tej technologii, są produkty lepsze i gorsze. Kolega pewnie miał do czynienia głównie z tymi tanimi, gorszymi. Aczkolwiek do najlepszych IPSów, pod wieloma względami, żadne MVA/PVA nie mają nawet startu.Gdybym musiał kupić urządzenie (telewizor, monitor, telefon, tablet) z matrycą LCD, to wybierałbym wyłącznie wśród IPSów.

A w czym matryce IPS są lepsze od np. matryc PVA ? Bo minimalnie lepsze kąty to żaden argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A choćby w zdecydowanie bardziej liniowej zależności czasu reakcji w funkcji koloru, co odpowiada bardziej zbliżonemu do naturalnego odtwarzaniu obrazu ruchomego.

Kolejna rzecz, to odniesieniu do "minimalnie lepszych kątów". W matrycach IPS nie występuje zjawisko "black crush", czyli znikanie detali na ciemnych obiektach, przy jasności 10-20 IRE, a które to zjawisko występuje we wszystkich matrycach MVA/PVA, już przy minimalnych odchyłkach optymalnego kąta patrzenia. I dotyczy to wszystkich matryc PVA/MVA, niezależnie od ich jakości i ceny. W sumie im teoretycznie lepszy poziom czerni takiej matrycy, tym mocniej to zjawisko występuje.

Matryce IPS są w 100% wolne od tych problemów.Oczywiście można argumentować, że mają one inne wady, na przykład shift czerni w kolor śliwkowy pod kątem, albo srebrzenie rogów. To oczywiście wszystko prawda, jest wszakże jeden szczegół.

Im lepsza matryca IPS, tym wady matryc tego typu są mniej widoczne. Czyli -> lepsza matryca (niestety droższa) -> jeszcze lepszy obraz (mniej negatywnych cech IPSa). W matrycach PVA/MVA już tak dobrze nie ma, tam im lepsza matryca, tym wcale wady danej technologii nie są mniejsze. Ba, paradoksalnie, zazwyczaj są większe. Coś za coś, wyżyłowany poziom czerni, powoduje większy "black crush" i większą nieliniowość czasu reakcji w funkcji koloru. Więc nie mamy nawet wyboru: lepsza (droższa) matryca MVA/PVA -> będzie lepszy obraz. W IPSie taki wybór mamy zawsze.

Aczkolwiek trzeba jasno stwierdzić, że "tanie mięso psi jedzą". Tanie matryce IPS są po prostu kiepskie. Błędnym jest wyrabianie sobie opinii o technologii IPS, na podstawie najprostszych przedstawicieli "gatunku". Za to te najlepsze stanowią już ucztę dla oczu :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości kto teraz robi najlepsze i najgorsze matryce IPS (bardziej chodzi mi o tv niż o monitory)?

tzn. jakiej firmy warto kupić a jakie warto unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to pytanie należałoby odnieść do konkretnego modelu TV, nie do producenta matryc.

Matryce IPS mają też gorszą czerń od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...