Skocz do zawartości
chiboogi

JVC DLA-X3 a Panasonic PT-AT5000E

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3 000 pln. miałbyś ~ 6 szt. takiego PT AE 500 - strasznie przepłaciłeś i w sumie na darmo.

No trudno będę musiał jakoś żyć z myślą, że kasa poszła ... myślę teraz nad sprzedażą mojego TV KURO-aka co by zamienić się na jakiegoś taniego CRT-owca co by chociaż część kasy odzyskać :D ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....W projektorze nie tylko rozdzielczośc jest ważna !....

Święte słowa!

Ale ten antyczny PanSłoik nie tylko rozdzielczość ma słabowitą... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktuj i omawiaj ale nie zrobisz tego bo Pojęcia nie masz

Cytat:

GOŃ SIĘ TĘPY BARANIE Ale jako że nie lubię używać brzydkich epitetów, typu ;OSZOŁOMIONY BURAKU

jesteś kolego zdrowy na umyśle ?? najpierw piszesz GOŃ SIĘ TĘPY BARANIE ...OSZOŁOMIONY BURAKU a póżniej piszesz że tego nie zrobisz :-)

Nie przyjmuje 1080i tylko posiada taką rozdzielczość a konkretnie posiada tryb HD60 i HD50

A co to znaczy doucz się WIELKI FACHOWCU Bodexie ! bo akurat TY bzdury piszesz

Dobrze że napisałeś że nie zawsze jest 1080p bo tak jak napisałem w teori powinno być lepiej ileś razy

a w praktyce wychodzi inaczej

Panowie wierzcie w takie Bzdury na temat Kontrastu 300 000:1

To jest podobnie jak z podawaniem przez producentów mocy wzmacniacza PMPO 1000 wat

przy wydajnosci zasilacza sieciowego (transformatora) 50VA

Jeżeli macie mozliwość pożyczenia miernika -

wystarczy zrobić pomiar i wszystko będzie jasne jak to jest z tym kontrastem - kilka zer trzeba bedzie uciąc

To że wchodzi nowy model nie oznacza że jest urządzenie lepsze pod kazdym względem Po 500 wyszły modele 700 - 900

na stronie są dostępne testy http://www.cine4home

700 i 900 miałem w domu i pomimo teoretycznie lepszych parametrów nie zdecydowałem się na wymianę bo obraz był gorszy

Na stronie w testach również gożej wypadły

Panowie zdaję sobie sprawę że Ful HD jest lepsze od mojego 1050i X 720 ale róznica jest nie na tyle duża aby z JEZOREM lecieć po nowy model a stać mnie i wzrok mam dobry

Szcególnie jeżeli wezmie się pod uwagę praktyczne rzeczy które wymieniłem a o których

euGENIUSZ BODEKs nic nie powie bo nie ma pojecia

Porównywałem do HD konkretnie za 20 000 tys 3 lata temu i stwierdziłem że nie warto wymieniać gdyż wymiana jest wtedy sensowna jezeli róznica jest ewidętna

EUGENIUSZU B napisz coś więcej szczególnie do moich wyliczeń bo twierdzę że ty bzdury wypisujesz

3 lata temu kupiłem Pioneera BDP-LX91 i myślę że przez najblizsze 5 -10 lat nie bede musiał wymieniać urządzeni

bodexie JARAJ się nową technologią SHAJSUNGIEM za 300 zł z SACD z lepszym skalerem lepszym nowszym procesorem

Twoja nowa technologia waży 1k mój stary rupieć technologiczny 15KG

;

Edytowane przez lot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprzątaj po sobie, bo nawet poprawnie pisać nie potrafisz ... <lol>

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisz szczególnie na moje wyliczenia, HD50 HD60, 1080i

Nic nie napiszesz bo w głowie pusto :-) udajemy Fachowca ??

najlepiej napisac Bzdura, pisać nie potrafisz itd.

Zacytuję twoimi słowami

GOŃ SIĘ TĘPY BARANIE OSZOŁOMIONY BURAKU :-)

Edytowane przez lot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej półce cenowej szukasz (albo próbujesz znaleźć albo porównujesz, nieważne) tego nowego projektora? Bo jestem przekonany że za odpowiednią cenę na pewno da się znaleźć coś lepszego, np. ten JVC z tytułu na pewno będzie lepszy (bo ma wyższą rozdzielczość, pewnie wyższą jasność i kontrast (dla Panasonica nie ma podanych zmierzonych wartości, stąd to pewnie), wreszcie 3d z którego można korzystać albo nie, ale jest)

W testach jest napisane, że ten projektor ma rozdzielczość 720p (1280x720), czyli 1:1 jest w stanie wyświetlić tylko sygnał o takiej rozdzielczości. Jeśli chcesz zweryfikować rzeczywistą rozdzielczość przygotuj sobie plik (tylko nie jpg!) z "szachownicą" czarnych i białych pól o wysokości i szerokości 1px w różnych rozdzielczościach, tylko przy 1:1 będą widoczne wszystkie piksele w równych odległościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuję się do zasady - " Nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Ale odpowiem ...

Odpowiem Ci grzecznie, abyś forumowy trolu zrozumiał, że zgodnie z definicją Słownika Języka Polskiego, w stu procentach

klasyfikujesz się pod medyczne pojęcie IDI.OTA - pomyśl o tym na poważnie, może coś da się z tym zrobić poza eutanazją ?

http://www.sjp.pl/idio.ta

Dla uściślenia:

debil - upośledzony umysłowo w stopniu lekkim;

imbecyl - upośledzony umysłowo w stopniu umiarkowanym;

i.d.i.o.t.a. - upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim

Nie obrażam Cię - to jedynie pobieżna diagnoza.

No i już nie brnij w ten swój ciemnogród typu :

" Nie przyjmuje 1080i tylko posiada taką rozdzielczość a konkretnie posiada tryb HD60 i HD50 ",

tylko MATOLE usiądź i chociaż poczytaj ... może coś kiedyś z tego zrozumiesz !

PT-AE 500 ma panele o ilości punktów 1280 x 720 , więc nie posiada rozdzielczości 1080i ( co to w ogóle za nazwa :) )

a jedynie może przyjąć taki sygnał (1080i) i pomniejszyć go do rozmiaru swojej natywnej rozdzielczości (1280 x 720 )

Jeśli liczysz rodzielczość swoję metodą ( x 3 ) , to kolejny dowód, że nie masz zielonego pojęcia, ale to już udowodniłeś sam.

Ty, który widzisz różnice pomiędzy modelami 700, 900 a swoim 500, nie potrafisz zobaczyć różnicy pomiędzy

921 600px (720p) , a 2 073 600px (1080p) ??? No, ale to może dlatego, że cały świat wydaje BD tylko 1080i ??? :)

Pozostałe Twoje wywody już nawet nie są śmieszne - są żałosne ...

No i na koniec mała prośba - nie produkuj się już tutaj więcej, bo robisz śmietnik, a to nie jest mile widziane.

Edytowane przez BoDeX
Cenzura słowa IDI.OTA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie.

Opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Kto ma rację to chyba każdy sam oceni - nie ma potrzeby już dalej dyskutować i się obrażać. Póki co zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...