Skocz do zawartości
chiboogi

JVC DLA-X3 a Panasonic PT-AT5000E

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mimo wszystko uważam że warto się zadłużyć na proja za 14 tys i ekran za 5 tys,choćby z tego powodu aby np. za rok nie wymieniać zresztą kto dziś kupuje używaną elektronike chyba że naprawde jest to jakiś rarytas nie do z dobycia to juz go wycofali z produkcji nawet jeżeli znajdzie się kupca to trzeba i tak mocno zejść z ceny że nawet nie powiem ,mam teraz Plazme Panasa, o genialnym kontraście i nie zamienie go nawet na projektor LCD o słabej czerni czy DLP efekt tęczy WIELKOŚĆ OBRAZU TO NIE WSZYSTKO wolę mieć mniejszy obraz jak zyleta niż duży z pikselozą i nie doskonałościami, dlatego jedynym słusznym wyborem jeżeli chodzi o projektory to tylko z technologią LCOS proszę poczytać o tej technologi w internecie oraz o jej przewadze nad technologiami LCD czy DLP.

LCOS to innowacja Sony i JVC. Sony ma ją pod nazwą SXRD a JVC DILA.

Sony sprzedaje tę innowację marką takim jak Mitsubishi czy LG do ich projektorów a JVC swego czasu sprzedawało Pionkowi ale zrezygnowano z tego.

Jeżeli mówimy o projektorach kinowych to tylko Sony i JVC choć nie ukrywam że JVC jest lepszy kontrast natywny on/off w stosunku do dynamicznej przesłony w Sony.

Ja mimo wszystko uważam że warto się zadłużyć nawet kosztem ciuchów dla żony i dzieci czy też wspólnych wakacji na sprzęt który będzie taki jaki chcę, jak miałbym kupować za 4 tys i wiecznie narzekać chodzić niezadowolony i marudzi i być nieusatysfakcjonowany to wolę to jakoś przeboleć zwłaszcza ze chcę mieć to urządzenie na długie lata instalacje korytka kucie ścian itp, jak miałby za 2-3 lata wymieniać to wolałbym już tego w ogóle nie kupować.

No nie mogłem się powstrzymać. Przez takie myślenie Grecja upada i mamy kryzys. Rozumiem brać kredyt na mieszkanie. Ale na sprzęt? Na samochód? To trzeba mieć pusto w bani. :ninja: :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam że warto się zadłużyć na proja za 14 tys i ekran za 5 tys,choćby z tego powodu aby np. za rok nie wymieniać zresztą kto dziś kupuje używaną elektronike chyba że naprawde jest to jakiś rarytas nie do z dobycia to juz go wycofali z produkcji nawet jeżeli znajdzie się kupca to trzeba i tak mocno zejść z ceny że nawet nie powiem ,mam teraz Plazme Panasa, o genialnym kontraście i nie zamienie go nawet na projektor LCD o słabej czerni czy DLP efekt tęczy WIELKOŚĆ OBRAZU TO NIE WSZYSTKO wolę mieć mniejszy obraz jak zyleta niż duży z pikselozą i nie doskonałościami, dlatego jedynym słusznym wyborem jeżeli chodzi o projektory to tylko z technologią LCOS proszę poczytać o tej technologi w internecie oraz o jej przewadze nad technologiami LCD czy DLP.

LCOS to innowacja Sony i JVC. Sony ma ją pod nazwą SXRD a JVC DILA.

Sony sprzedaje tę innowację marką takim jak Mitsubishi czy LG do ich projektorów a JVC swego czasu sprzedawało Pionkowi ale zrezygnowano z tego.

Jeżeli mówimy o projektorach kinowych to tylko Sony i JVC choć nie ukrywam że JVC jest lepszy kontrast natywny on/off w stosunku do dynamicznej przesłony w Sony.

Hmmm powodzenia z takim podejściem... Kino domowe jako hobby to poważna choroba;) dużo bardziej niż stereo. Bardzo szybko pojawiają się kolejne nowości a wartość sprzętu poprzedniej generacji (choćby nawet najlepszego) gwałtownie spada. Zaręczam Tobie, że zaciągniesz kredyt, kupisz JVC a niedługo wejdą nowe technologie i Twój wymarzony projektor będzie przestarzały. Co wtedy zrobisz? Pamiętaj cały czas masz kredyt do spłacenia i "stary" projektor...

Ja mimo wszystko uważam że warto się zadłużyć nawet kosztem ciuchów dla żony i dzieci czy też wspólnych wakacji na sprzęt który będzie taki jaki chcę, jak miałbym kupować za 4 tys i wiecznie narzekać chodzić niezadowolony i marudzi i być nieusatysfakcjonowany to wolę to jakoś przeboleć zwłaszcza ze chcę mieć to urządzenie na długie lata instalacje korytka kucie ścian itp, jak miałby za 2-3 lata wymieniać to wolałbym już tego w ogóle nie kupować.

Tu już przegiąłeś... Zastaw i postaw się żeby mieć projektor a żona i dzieci mogą chodzić gołe i siedzieć cały rok w tych samych ścianach... przepraszam w ogrodzie... bo masz domek... żałosne. Powiem wprost jak Cię nie stać to nie kupuj a kredyt możesz jeszcze kiedyś potrzebować na ważniejsze rzeczy. Mam nadzieje, że żona i dzieci nie wiedzą jakie brednie wypisujesz na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam że warto się zadłużyć nawet kosztem ciuchów dla żony i dzieci czy też wspólnych wakacji na sprzęt który będzie taki jaki chcę, jak miałbym kupować za 4 tys i wiecznie narzekać chodzić niezadowolony i marudzi i być nieusatysfakcjonowany to wolę to jakoś przeboleć zwłaszcza ze chcę mieć to urządzenie na długie lata instalacje korytka kucie ścian itp, jak miałby za 2-3 lata wymieniać to wolałbym już tego w ogóle nie kupować.

W poprzednich postach pisesz jak to fatalnie ci się układa w życiu pod względem finansowym ale od razu chcesz mieć sprzęt z najwyższej półki. Czy miałeś u siebie w domu proja za ok 4 tys? widziałeś na nim pikseloze? puśc sobie materiał bluray i z metra NIE ZOBACZYSZ ŻADNEGO PIKSELA NA OBRAZIE 120 CALI.

W domu mam plazme 50, led 40, proja 120 i...chyba nie muszę mówić gdzie oglądam z największą przyjemnościa :D

Podałem Ci rozwiązenie na Twoją kieszeń ale wybór należy do Ciebie...tylko, że są rzeczy ważne i ważniejsze...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ no..... wszystko fajnie, ale to nie jest forum publicystyczno-psychologiczne tylko HDTV :) moderatora prosilbym o porzadek i pozostawienie postow czysto technicznych..... dziekuje !! :)

Panowie jak z tymi ekranami z wlasnej fabryki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam, jeszcze jeden post o biedzie i bogactwie i ban dla tej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tymi ekranami z wlasnej fabryki ????

Właśnie, widziałem w linku budowę typu -konstrukcja drewniana - na to płyty osb - szpachlowanie - malowanie - i takie właśnie rozwiązanie widzę u siebie, montował może ktoś z Was taki ekran u siebie?

Edytowane przez dybson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale ja nadal widze to z tkanina a nie farbami.... Ktos cos wie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mogłem się powstrzymać. Przez takie myślenie Grecja upada i mamy kryzys. Rozumiem brać kredyt na mieszkanie. Ale na sprzęt? Na samochód? To trzeba mieć pusto w bani. :ninja: :ph34r:

Nie chcę się chwalić ale mam salonowe BMW kupione kilka lat temu na kredyt i nie jestem zmuszony jezdzić jakimś Matizem.

A co do sprzętu to jest moja passa ok technologie się zmieniają ale i tak kto kupi dzis używkę więc jak kupować coś to tylko drogie i bardzo dobre aby starczyło na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem. Ban na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, widziałem w linku budowę typu -konstrukcja drewniana - na to płyty osb - szpachlowanie - malowanie - i takie właśnie rozwiązanie widzę u siebie, montował może ktoś z Was taki ekran u siebie?

Na samym początku mojej przygody z pj wykonałem ekran przy użyciu zwykłej farby matowej duluxa, materiał jaki wykorzystałem to płyta PCV, chociaż teraz użyłbym po prostu zwykłej ściany (wystarczy zagruntować) - mniej roboty. Jeśliby warunki pozwalały, sięgałbym po Screen Goo bez zastanowienia: wielkość jaka tylko mi pasuję, zero zmarszczek, fałd które są dopiero zniwelowane przy ekranach elektrycznych z napinaczami - jednak ceny jak dla mnie są chore.

Druga opcja to ekrany ramowe - od bodajże 1200 zł można mieć firmówkę, płótno będzie tak samo naciągnięte i bezproblemowe jak z napinaczami za który trzeba wybulić parę ładnych tysięcy.

Więc jak są ku temu warunki, wal śmiało z DIY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy płótno ma jakąs strukturę, wygląda jak płótno malarskie? akurat dostęp do takiego o szer 112 cm, długośc z rolki i kolor jest taki...brudny biały w strone ecru/szary...no i ma na sobie własnie strukture delikatną...

A co do ekranu do myśle, że taki na konstrukcji, oddalonu od ściany będzie się efektownie prezentował a o to też chodzi :). Pokój będzie tylko do kina/muzyki

dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu Panowie ...

Byłem na prezentacji Epsona 6000 i Panasonica 5000. Tyle mogę powiedzieć o nich dwóch. Wybieram się jeszcze obejrzeć X30 i Epsona 9000 ale z tego co w kilku sklepach mi mówiono, to jak na razie do 2 i 3D panasonic oczywiście w tym przedziale cenowym 12-13k.

Epson 6000 był bez kontrastu i ciemny w 3D, w 2D też nie specjalnie w porównaniu z panasonikiem, może nie to że niespecjalnie, ale rów mariański, wielki kanion, taka różnica. Jednak to inny przedział cenowy, wiec i taka sama różnica w obrazie jak i w cenie.

Tylko jak na razie słyszałem i to by się zgadzało z tabelką na samej górze tego tematu, ze jvc wypada słabo z panasem, podobno jest dużo ciemniejszy w 3D a to niestety lub stety najważniesza rzecz teraz przy kupowaniu projektora, zmienia się moje widzenie oglądania koncertów czy filmów przyrodniczych. Jeżeli do samego 2D to wydawać 12 tys chyba jest przesadzone, ok 6 można nabyć zacne projektory.

Jeżeli ktoś ma informacje o Epsonie 9000 to bardzo proszę o sugestie. Ja jak obejrzę, chętnie podzielę się informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.... no i stalo sie...... jestem posiadaczem jvc x-30

W salonie widzialem panasonica 5000 i jvc x-30. Obraz jak dla mnie o wiele lepszy w jvc, glebia jest tak wielka ze ma sie wrazenie prawie 3d czasami. Jezeli chodzi o 3d to powiem tak..... dziwie sie tym firma ze sie nie wstydza wypuszczac czegos takiego. W panasoniku po 2 minutach oczy mi same zeza robily. W jvc cross talk byl duzo wiekszy natomiast nie meczyl mnie.... tak czy siak 3d to jest TRAGEDIA. Jak i panas tak i jvc. Co do jasnosci.... panas ma 2000tys a jvc 1300. Jak dla mnie, obraz jvc jest duzo jasniejszy i uwaga.... nawet na najjasniejszym kontrast byl super. W panasoniku widac tragedie dzieki automatycznej przeslonie..... dlatego wybralem JVC. po prostu natura i tyle.... troche boli to 3d ale i tak ja traktuje to jako dodatek. Bede sie dlugo zastanawial nad kupnem transmitera i okularow......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś kiepski film Ci chyba pokazano ; ) Albo masz problem natury wrodzonej w 3D. Każdy ma inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś kiepski film Ci chyba pokazano ; ) Albo masz problem natury wrodzonej w 3D. Każdy ma inaczej...

film to AVATAR 3D w kinie np IMAX nie widzialem migania w 3d, tutaj na obu projektorach to widzialem. Zreszta nie tylko ja, bo bylem ze najomym na prezentacji. Pozatym nawet bez zakladania okularow bylo widac straszne migotanie.... (scena gdzie pokazane jest jak wyciagaja ich z kapsul na poczatku filmu taki jasno szary-niebieskawy-srebrny kolor wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, u mnie na X3 nie zauwazylem nic takiego. Tez nie cierpie 3D a moze inaczej, cierpie jak ogladam 3D :) Mam i projektor X3 i TV panasa 65 i nie sposob tego ogladac. Mozna to traktowac jako bajer dla gosci aby przez 10 minut zrobili och i ach i tyle. Ja wole 2D.

Gratuluje zakupu. JVC do 2D to jeden z najlepszych projektorow. Na pewno bedziesz bardzo zadowolony. Jeden minus tego projektora to wymiary i waga. Powiesic go na suficie to niezly wyczyn :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluje zakupu. JVC do 2D to jeden z najlepszych projektorow. Na pewno bedziesz bardzo zadowolony. Jeden minus tego projektora to wymiary i waga. Powiesic go na suficie to niezly wyczyn :)

pozdr. dawmac

no wlasnie.... 2d jest tutaj bajka. Do tej pory ogladam na sony vpl-bw7 i to co zobaczylem na x30 wczoraj to mnie zatkalo. nawet same piksle.... u mnie z 3m od ekranu jak sie przyjzec to widac pikseloze (110 cali) a tutaj na x30 przy ekranie stojac wytezalem wzrok zeby dostrzec piksla :hura: .

Wielki to on faktycznie jest :) jak go zobaczylem to wrazenie tak samo wielkie jak on sam. Jak dla mnie pod wzgledem wizualnym wlasnie ta wielkosc dodatkowo uatrakcyjnia go....... no i ta cisza........ na moim sony to w filmach akcji itp bylo OK. Ale jak oglada sie film "dla inteligentnych" w ktorym praktycznie sa same dialogi i cisza to halas docierajacy z projka meczy jak diabli :)

tak czy siak musze zrezygnowac z uchwytu ktory mam obecnie bo balbym sie ze na 2 dzien bedzie sam kabelek wisial :> Musze zaprojektowac jakis uchyt do sciany na ktorym posadze projektor.

Edytowane przez chiboogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiesilem swoj jvc na Vogels PPC 2075 . Naprawde fajny uchwyt. Nie pasowaly troche otwory do zamocowania projektora ale wystarczylo wywiercic dwie dziurki i jest ok

:) Daje mozliwosc regulacji praktycznie w kazdej plaszczyznie a to sie przydaje bo nie zawsze za pomoca projektora mozna dopasowac wyswietlany obraz do ekranu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

taki maly off... Panowie zdecydowanie robie samemu ekran ramowy. Dostalem probki tkaniny i bordera i jest bardzo Ok. Co prawda nie mam porownania z jakims referencyjnym ekranem typu STEWART, ale do tej pory wyswietlalem obraz na biala sciane i jest duza roznica na korzysc tkaniny. A juz o borderach nie wspomne co one potrafia zrobic.... Pytanie mam takie....

obraz chce miec 245cm szeroki, jakie beda wymiary ekranu 16:9 ?? bo rozumiem ze to standardowy format kinowy a potem to juz 2.39:1 czyli paski czarne na gorze i dole ?? Ze wstepnych obliczen wyszlo mi ze powierzchnia aktywna powinna miec 245x138 ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładny wymiar proporcji 16:9 to: 245,000 x 137,813 czyli dobrze obliczyłes w zaokragleniu :)

to jest sam ekran a do tego bord tak?

Powiedz jak wygląda tkanina, możesz wrzucić jej fotkę?

dzięki i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli jak zrobie w zaokragleniu do pelnego wymiaru to obraz bedzie poza ekranem ?? czy to sa milimetry i bedzie wszystko OK ?? Tak to jest sama powierzchnia aktywna + do tego dodam wymiar borderu. Fotki nie dam bo nie mam aparatu, a tel. kom. to nic nie widac. A tkanina to MW&LG HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to dziesiąte milimetra, tak tylko napisałem, nie ma sznas, żeby to przeszkadzało/było widoczne.

Tkanina , której nazwę podałeś, to nie zwykłe płótno ,tylko jak widać z opisu świetnie przygotowany materiał który odbija częściowo światło.

Jak tylko będziesz miał zamontowany zdaj relację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w markecie i za bardzo nie ma z czego zrobic ramy ;/ wszystko ma dl 260cm.... a jak jest 300cm to cena jest 800zl, a gdzie reszta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednego ze sprzedawcow cena Panasa spadla do poziomu 11400 zl. JVC x30 trzyma cene 13900 , a X3 zdrozalo 14450 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...