Skocz do zawartości
ForsonY

POGODA - Jakość sygnału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed chwila miałem opady deszczu i sygnał wiekszosci kanalow byl tragiczny lub wcale go nie bylo. Dobrze dzialaly tylko kanaly TVN'u. Zastanawia mnie czy to przypadlosc n'ki czy tak kiepsko jest tez na innych platformach (C+ lub PC)? Powiedzialbym ze to skandal zeby przez maly deszcz rwal sie sygnal na wiekszosci stacji.

Czy ktos moze potwierdzic takie problemy na innych platformach satelitarnych.

Pozdrawiam Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ForsonY' date='04.11.2006, 22:09 ' post='20029']
...
Czy ktos moze potwierdzic takie problemy na innych platformach satelitarnych.
...
/quote]
Potwierdzam. To normalka. A jak ci mokry śnieg czaszę oblepi to nic nie pooglądasz...
Jesli chcesz tego uniknąć, to większa czasza i w dodatku podgrzewana. Koszt spory, tylko czy warto? Złe warunki zdarzają się kilka, kilkanaście razy w roku przez kilkadziesiąt minut, maksymalnie kilka godzin. Jeśli nie możesz wytrzymać tych kilku godzin w roku bez telewizji, to warto.
Pozdrawiam.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote] Złe warunki zdarzają się kilka, kilkanaście razy w roku przez kilkadziesiąt minut, maksymalnie kilka godzin. [/quote]

Racja, ale właśnie wtedy niechce się wychodzić z domu i chciałoby się coś pooglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. W tym caly problem, siedzisz w domu to chcialbys cos poogladac. Ile taka antenka podgrzewana kosztuje (bo po dachu kamienicy zima to raczej strach biegac). Ale to dosc dziwne ze TVN jest i to bez zaklocen a inne nie, to mnie najbardziej dziwi skoro oni moga miec dobry sygnal to czemu inni nie :)

Edytowane przez ForsonY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ForsonY' post='20029' date='04.11.2006, 22:09 ']
Witam,

przed chwila miałem opady deszczu i sygnał wiekszosci kanalow byl tragiczny lub wcale go nie bylo. Dobrze dzialaly tylko kanaly TVN'u. Zastanawia mnie czy to przypadlosc n'ki czy tak kiepsko jest tez na innych platformach (C+ lub PC)? Powiedzialbym ze to skandal zeby przez maly deszcz rwal sie sygnal na wiekszosci stacji.

Czy ktos moze potwierdzic takie problemy na innych platformach satelitarnych.

Pozdrawiam
[/quote]
Przed chwilą skończyłem oglądać "Wojnę światów" na C+. Od kilku godzin pada mokry śnieg. Odbiór był idealny , DD5.1 bez zakłóceń. Antena 1,3 m , konwerter Grundig (8 letni) full-band. TV-Sony KDL 40V2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka wielka antena robi swoje, niestety nie każdy może taką wystawić. Przy 60cm np. z n-ki zakłócenia pewnie będą większe. Dlatego lepiej kupić osobno co najmniej 80-90cm czaszę. Edytowane przez airjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiaj nagle brak obrazu na wszystkich kanałach. Skok na strych, otwarcie wyłazu na dach, pozmiatałem talerz i konwerter i ... wszystko idealnie. W sumie ... 2 minuty pracy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie wydaje ze to tez po części przypadlosc N-ki
na TVN jest sygnał bo nadaje normalnie w dvb-s, a reszta leci w dvb-s2 i sporo ludzi ma tutaj problemy nawet na antenach gdzie reszta smiga ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba wina zestawu antenowego otrzymywanego razem z dekoderem. Sporo osób ma problemy z pogodą, a tak być nie powinno. Czytałem, że planują zmienić antenę, bo ta nie sparwdziła się w trudniejszych warunkach pogodowych - deszcz, śnieg, ale zmiany trzebaby dokonać od razu, a nie sprzedawać wadliwy sprzęt. Oto fragment artykułu z satkurier.pl

[quote]Co interesujące, n-ka ma dużo gorszą sprzedaż anten siatkowych z firmy Corab z konwerterami Alps. Nieoficjalnie wiadomo, że anteny te nie spełniły wymagań i zostaną wymienione na inne - prawdopodobnie już pełne i większego wymiaru. Do sprzedaży z nboxami recorderami wejdą jeszcze eliptyczne anteny siatkowe Triax 74cm z konwerterami Twin.

Wiadomo już, że anteny siatkowe nie do końca sprawdziły się w polskich warunkach (w zimie może być z nimi tragedia, zwłaszcza przy większych opadach śniegu lub zmianach pogodowych: słońce w dzień i mróz w nocy=zero odbioru). Dodatkowo mimo opakowania w marketach i przy transporcie siatkowe anteny są uszkadzane w tzw. 'śmigiełko' i nie nadają się do instalacji. A i tak najczęściej nowo upieczeni abonenci mają już jakąś antenę satelitarną.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko : Czy w takich warunkach jak w ten weekend (niemal ciągłe opady deszczu i silny wiatr) jest wogóle szansa na ustawienie anteny ? Po dwóch dniach spędzonych w deszczu na drabinie wkońcu się poddałem. Chcę zawołać fachowca z czujnikami, skanerami itp itd... Muszę czekać na wiosnę i słońce czy fachowiec da radę w jesienną pogodę ? Mam antenę 90 z konwerterem GI-202 platinum X. Cały czas siła sygnału pomiędzy 90-100 a jakość 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pan od ciasteczek' post='20172' date='05.11.2006, 15:37 ']
Muszę czekać na wiosnę i słońce czy fachowiec da radę w jesienną pogodę ?[/quote]

Oczywiście że dobry monter ustawi to wszystko w 15 minut. U mnie ustawiał to za pierwszym razem w grudniu więc nie musisz czekać do wiosny ;-)

A nie masz może jakiegoś diseq-a po drodze ? U mnie też było 0 i musiałem wypiąć diseq aby mieć pewność że to nie wina diseq-a ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj przez cały dzień padał mokry śnieg. Wieczorem ok. 23, nie można było poogladac nawet Tvn. Powodem była zasypana czasza anteny. Nie chciało mi sie wyłazić z domu by ją oczyścić więc nic nie ogladałem. Dzisiaj śnieg "zjechał" z anteny i wszystko wróciło do normy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ThYX' post='20174' date='05.11.2006, 13:46 ']

A nie masz może jakiegoś diseq-a po drodze ? U mnie też było 0 i musiałem wypiąć diseq aby mieć pewność że to nie wina diseq-a ..
[/quote]

Nie mam. Świeża instalacja, pierwsza w życiu antena. Wszystko kupione wczoraj i wg wskazówek z tego forum ustawiane. Niech przyjdzie fachowiec i popatrzy, może coś skopałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś DD 5.1 na C+ ? To do napi11. Mam antenę 60 do Cyfry i n, sygnał mocno spadł, ale raczej bez wpływu na obie platformy. Edytowane przez gabor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Potwierdzam, że wczoraj wieczorkiem (sobota) podczas opadów mokrego śniegu JAKOSC spadał do "0" przy czym normalnie mam 40-50% jakosci.

Wypad na balkon - czyszczonko - i ok. Ale juz dzisiaj znowu podczas opadów deszczu - spadła jakosc do 18-24%.

Generalnie zakładam, że takie sytuacje przy naszej pogodzie będą się powtarzały.

[color="#FF0000"] PIEPRZĘ TO! UBIERAĆ SIE O 23.00 i LECIEĆ NA BALKON CZYSCIC CZASZE! [/color] Muszę coś wymyślić - moze wycieraczka? :) Coś wykombinuje - mam zmysl wymyslania trudnych acz praktycznych rzeczy! [color="#006600"] [b]

A może wy macie jakieś sprawdzone pomysły?[/color][/b]

2/ [b] Specjalistom PRECZ![/b] Mój ustawiał mi wieczorkiem ustawił siłę czujnikiem na 80% - pokazał na Swoim tunerze że jest odbiór - podłaczył do mojego - i kazał se wymienić Tuner. PSIA jego mać szkolonego z N-ki i 20 lat doświadczenia. [color="#FF0000"]Poczytałem - podzwoniłem do n-ki - i Specjalistę umówiłem ponownie - po czym powiedziałem mu CO ON MA ZROBIĆ ZA MOJE PIENIADZE KTORE WZIAŁ ZA MONTAŻ I USTAWIENIE! [/color]

[color="#006600"]Może wiecie co zrobić aby ten sygnał zwiększyć z 40% na 80 -100 jak niektórzy mają ?[/color]

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie ogladladam 4 pancernych na Kino Polska a tu nagle ulewa i jakosc sygnalu 0 (bylo 40-50%)
CO TO MA BYC ????
Oczywiscie mowie o antenie/konwerterze od "n"
Jak tak ma to wygladac caly czas to ja to ....ole
Sory, ale sie wkurzylem maxymalnie, co z tego ze maja wymieniac anteny, jak ja juz za montaz tej
zabulilem 150zl i teraz bede czekal laskawie az cos z tym zrobia nie wiadomo kiedy i za ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam Wasze posty to sie ciesze że wydałęm wiecej 100 zł i kupiłem sobie 80 cm i średni konwerter
A z tego co czytałem to te czasze są lubiane przez monterów (Triax TD)

Już gdzieś w jakimś watku pisałęm jakość spadała mi o jakieś 4-10% była na poziomie 82-100% tam gdzie było 100 jest teraz około 92-89 a tam gdzie było 80% jest teraz 75-74
Czyli jednak ta 60 siatkowa może byc do bani przy naprawdę beznadziejnej pogodzie (teraz jest fatalna)

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zorro' post='20241' date='05.11.2006, 18:23 ']
1/ Potwierdzam, że wczoraj wieczorkiem (sobota) podczas opadów mokrego śniegu JAKOSC spadał do "0" przy czym normalnie mam 40-50% jakosci.

Wypad na balkon - czyszczonko - i ok. Ale juz dzisiaj znowu podczas opadów deszczu - spadła jakosc do 18-24%.

Generalnie zakładam, że takie sytuacje przy naszej pogodzie będą się powtarzały.

[color="#FF0000"] PIEPRZĘ TO! UBIERAĆ SIE O 23.00 i LECIEĆ NA BALKON CZYSCIC CZASZE! [/color] Muszę coś wymyślić - moze wycieraczka? :P Coś wykombinuje - mam zmysl wymyslania trudnych acz praktycznych rzeczy! [color="#006600"] [b]

A może wy macie jakieś sprawdzone pomysły?[/color][/b]

2/ [b] Specjalistom PRECZ![/b] Mój ustawiał mi wieczorkiem ustawił siłę czujnikiem na 80% - pokazał na Swoim tunerze że jest odbiór - podłaczył do mojego - i kazał se wymienić Tuner. PSIA jego mać szkolonego z N-ki i 20 lat doświadczenia. [color="#FF0000"]Poczytałem - podzwoniłem do n-ki - i Specjalistę umówiłem ponownie - po czym powiedziałem mu CO ON MA ZROBIĆ ZA MOJE PIENIADZE KTORE WZIAŁ ZA MONTAŻ I USTAWIENIE! [/color]

[color="#006600"]Może wiecie co zrobić aby ten sygnał zwiększyć z 40% na 80 -100 jak niektórzy mają ?[/color]
[/quote]

A MOŻE PODASZ CO CI Z N-KI POWIEDZIELI - CO ON MA ZROBIĆ ZA MOJE PIENIADZE KTORE WZIAŁ ZA MONTAŻ I USTAWIENIE! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam antene i konwerter po C+ w sobote i w niedziele mialem jakosc 82% sila 72-28%
Dzis mam tak samo.Ale zamowilem juz sobie antene TRIAX TD-100 oraz kowerter GOLDEN INTERSTAR TWIN 0,2db.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam triaxa 115TD i na tym 4lnb i nie ma mowy o jakims sniegu na czasie albo zrywaniu sygnalu czy pixelozie , konwertery MTI high-end ( ten niebieski to QUAD) , kabel CTF 113 no i sam w swojej osobie triax 115TD , moja real fotka mego triaxa [url="http://nbsd.one.pl/new_dish/DSCF1141.JPG"]http://nbsd.one.pl/new_dish/DSCF1141.JPG[/url] , polecam taki zestaw( nie koniecznie 4lnb) ;) , wszystko sam ustawialem bez zadnych specjalistow bo do niczego nie sa potrzebni , wystarczyl mi tylko pionek od cyfry z wlaczonym paskiem sygnalu , wybralem program z najslabszym sygnalem z transpondera na HB i na jego podstawie ustawilem idealnie HB , reszta satek to tylko kwestia przesowu w poziomie i zlapania sygnalu,

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gabor' post='20191' date='05.11.2006, 15:32 ']
Miałeś DD 5.1 na C+ ? To do napi11. Mam antenę 60 do Cyfry i n, sygnał mocno spadł, ale raczej bez wpływu na obie platformy.
[/quote]
Tak , mialem DD5.1. Sygnal z pionka poprzez euro do nagrywarki Sony HDR 910 ,a stamtad optykiem do SONY SF800(kino). Na display'u SF800 są wyswietlane aktywne głosniki. Użylem opcji Dolby Digital PL2 (Movie).
Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakłócenia w odbiorze świadczą raczej o małej czułości głowicy tunera nbox. Wygląda to na wadę konstrukcyjną tunerów oferowanych przez "n". Potwierdzają to liczne posty użytkowników, którym na tym samym zestawie antenowym inne platformy cyfrowe odbierają bez problemu. Technicy "n" muszą o tym wiedzieć, ale pary z gęby nie puszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz napi11, ale zupełnie pomieszałeś pojęcia. Cyfra+ nadawała dżwięk Dolby ProLogic, tj. analog wielokanałowy, ty to przesłałeś euro, czyli też analog do nagrywarki, z nagrywarki do amplitunera przewodem cyfrowym i myślisz, że po drodze z sygnału analogowego urodziłeś DD?. Dostałeś też analog wielokanałowy na amlitunerze. Tylko że przewodem cyfrowym i twoje KD nie rozróżniło co odbiera. Cyfra jeszcze nigdy nie nadawała w DD, znajdziesz go tylko w N. Gdyby tak było prosto otrzymać dżwięk DD, to już wszyscy by się razem z tobą delektowali tym dżwiękiem. Wielu ma nagrywarki z wyjściem cyfrowym i porządne amplitunery, ale jeszcze żaden nie tworzy z analogu dżwięku cyfrowego, może go tylko odtworzyć!!!! Jak go dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gabor' post='20554' date='06.11.2006, 21:01 ']
Wybacz napi11, ale zupełnie pomieszałeś pojęcia. Cyfra+ nadawała dżwięk Dolby ProLogic, tj. analog wielokanałowy, ty to przesłałeś euro, czyli też analog do nagrywarki, z nagrywarki do amplitunera przewodem cyfrowym i myślisz, że po drodze z sygnału analogowego urodziłeś DD?. Dostałeś też analog wielokanałowy na amlitunerze. Tylko że przewodem cyfrowym i twoje KD nie rozróżniło co odbiera. Cyfra jeszcze nigdy nie nadawała w DD, znajdziesz go tylko w N. Gdyby tak było prosto otrzymać dżwięk DD, to już wszyscy by się razem z tobą delektowali tym dżwiękiem. Wielu ma nagrywarki z wyjściem cyfrowym i porządne amplitunery, ale jeszcze żaden nie tworzy z analogu dżwięku cyfrowego, może go tylko odtworzyć!!!! Jak go dostanie.
[/quote]
Może i pomieszałem. Ale to co słyszałem w zupełności mnie zadowoliło. Porównywalne to było z firmowymi "Harry Poterami" np. Może mam niewielkie wymagania? Ja wiem,..........?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wypożycz ten film na płycie i puść go jeszcze raz z prawdziwym DD. I bez lektora a z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...