Skocz do zawartości
kada

nbox recorder - czy działa prawidłowo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nkę z dekoderem BSLA (wyczytałem już ze to najgorsza opcja <_< ). Proszę o pomoc gdyż nie jestem pewien czy działa on właściwie bo;

1- działa normalnie kilka godzin, aż nagle się sam wyłączy, wyświetli się komunikat "poza zakresem" i uruchomi się na nowo i działa dalej. Czy te typy tak mają?

2- Kiedy w ustawieniach jest Dolby Digital na "tak" to nie działa regulacja głośności z pilota tego dekodera, jak jest na "nie" to działa. Podłączone jest do tv po HDMI.

3- Trzecia sprawa to chcę kupić nowy konwerter żeby podłączyć drugi kabel, czy ten będzie dobry?

http://allegro.pl/konwerter-golden-interstar-gi-204s-platinum-x-quad-i2032334118.html

czy może polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nkę z dekoderem BSLA (wyczytałem już ze to najgorsza opcja <_< ). Proszę o pomoc gdyż nie jestem pewien czy działa on właściwie bo;

1- działa normalnie kilka godzin, aż nagle się sam wyłączy, wyświetli się komunikat "poza zakresem" i uruchomi się na nowo i działa dalej. Czy te typy tak mają?

2- Kiedy w ustawieniach jest Dolby Digital na "tak" to nie działa regulacja głośności z pilota tego dekodera, jak jest na "nie" to działa. Podłączone jest do tv po HDMI.

3- Trzecia sprawa to chcę kupić nowy konwerter żeby podłączyć drugi kabel, czy ten będzie dobry?

http://allegro.pl/konwerter-golden-interstar-gi-204s-platinum-x-quad-i2032334118.html

czy może polecacie coś innego?

Jeśli Ci się wyłącza-zawiesza to nie ma nad czym się zastanawiać. Idź i wymień na nowy. Nic to nie kosztuje a powinieneś już CLRA dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dżwiękiem dolby to wogóle są problemy na tv.

Konwerter polecam ci z zezem na Astre odrazu. Golden Interstar i Inverto sa polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się wyłącza-zawiesza to nie ma nad czym się zastanawiać. Idź i wymień na nowy. Nic to nie kosztuje a powinieneś już CLRA dostać.

Chyba, że w czasie testowania u nich się nie zrestartuje, to wtedy "nic nie kosztuje" wyniesie 20 zł - za sprawdzenie sprawnego sprzętu.

Istotne jest czy te restarty są są częste czy sporadyczne. I czy rzeczywiście są to restarty czy chwilowe zaniki obrazu.

Edytowane przez blue_voyager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że w czasie testowania u nich się nie zrestartuje, to wtedy "nic nie kosztuje" wyniesie 20 zł - za sprawdzenie sprawnego sprzętu.

No to tak.

Dzwonisz na infolinię i mówisz że Ci DD nie działa. Każą przeprowadzić resety. Mówisz że nic nie dały, i idziesz do punktu. Tam też zgłaszasz że DD Ci N-recorder nie wypluwa. I usłyszysz: A jak ja mam to Panu tu sprawdzić. I wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji ja zapytam:

Jeśli mam wlączone Dolby w nRec (CLRA) to przy skakaniu z kanału na kanał zawiesza mi się dżwięk w tv. Przez wzmacniacz kina jest,na tv nie ma.

Na infolinii stwierdzili,że skoro kanał nie jest nadawany w Dolby to dżwięku nie będzie. Tylko dlaczego wogóle go nie ma ?

Dlaczego po wyłączeniu tv i ponownym wlączeniu tv dżwięk się jednak pojawia ? Dlaczego u kolegi nic się nie wiesza a Pani z infolinii twierdzi,że u mnie tak ma być.

Czy też tak macie ?

Dodam,że dawniej tak nie było i również kiedy mialem jeszcze BLRA

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji ja zapytam:

Jeśli mam wlączone Dolby w nRec (CLRA) to przy skakaniu z kanału na kanał zawiesza mi się dżwięk w tv. Przez wzmacniacz kina jest,na tv nie ma.

Na infolinii stwierdzili,że skoro kanał nie jest nadawany w Dolby to dżwięku nie będzie. Tylko dlaczego wogóle go nie ma ?

Dlaczego po wyłączeniu tv i ponownym wlączeniu tv dżwięk się jednak pojawia ? Dlaczego u kolegi nic się nie wiesza a Pani z infolinii twierdzi,że u mnie tak ma być.

Czy też tak macie ?

Dodam,że dawniej tak nie było i również kiedy mialem jeszcze BLRA

Tak ma nie być. U mnie nic się nie wiesza. Zawsze mam wybrane DD5.1 i dźwięk mam na TV zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie. Ja nie wymagam Dolby tam gdzie go nie ma ale sam dżwięk powinien być.

Babka z infolinii tak mnie wkurzyla,że wkońcu rzucilem sluchawką bo gadka z nią nie miala sensu.

Głownie chodzi o to,że nie zawsze człowiek wlącza wzmacniacz i słucha na tv.

Znowu gdy leci coś fajnego i zalącze wzmacniasz to...muszę wejsć w menu recordera i dac DD na TAK...bo po to przecież jest sprzęt żeby cieszyć się efektami dżwiękowymi.

Tylko bezsensem totalnym w dzisiejszych czasach jest ciągłe wchodzenie w menu żeby wł ,wył

Jeszcze chodzi mi po głowie sprawdzenie mojego recordera u kumpla a jego podłączyc u mnie i sprawdzić.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie. Ja nie wymagam Dolby tam gdzie go nie ma ale sam dżwięk powinien być.

Babka z infolinii tak mnie wkurzyla,że wkońcu rzucilem sluchawką bo gadka z nią nie miala sensu.

Głownie chodzi o to,że nie zawsze człowiek wlącza wzmacniacz i słucha na tv.

Znowu gdy leci coś fajnego i zalącze wzmacniasz to...muszę wejsć w menu recordera i dac DD na TAK...bo po to przecież jest sprzęt żeby cieszyć się efektami dżwiękowymi.

Tylko bezsensem totalnym w dzisiejszych czasach jest ciągłe wchodzenie w menu żeby wł ,wył

Jeszcze chodzi mi po głowie sprawdzenie mojego recordera u kumpla a jego podłączyc u mnie i sprawdzić.

Oczywiście dźwięk na TV przez HDMI przy ustawionym DD=TAK powinien być zawsze.

Nie będzie go, jeśli Twój telewizor nieprawidłowo raportuje obsługiwane formaty audio na wejściu HDMI. Co raportuje możesz sprawdzić w menu "Łącze HDMI" dekodera.

Możesz prosto rozwiązać problem przełączając dekoder w tryb DVI i dociągając do telewizora kabelek audio stereo - łącząc go z wejściem telewizora "audio for DVI".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba jeszcze wiedzieć o co chodzi z tymi raportami. Dziwi mnie,ze kiedys było dobrze więc to chyba nie będzie wina tv...Philips 32PFL9603

Z DVI poradzila mi inna Pani z infolinii przy okazji namawiania mnie na przedłużenie.

Cieszyłem się,że pomogło do chwili kiedy zaczęło mnie wkurzać przesunięcie dżwięku z obrazem przy takim połączeniu DVI+cinch. H.. tzn. zle się ogląda jak ruchy ust nie zgadzają się z dżwiękiem.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Dzwonisz na infolinię i mówisz że Ci DD nie działa. Każą przeprowadzić resety. Mówisz że nic nie dały, i idziesz do punktu. Tam też zgłaszasz że DD Ci N-recorder nie wypluwa. I usłyszysz: A jak ja mam to Panu tu sprawdzić. I wymiana.

Tak właśnie zrobię, bo marne szanse że wyłączy się akurat podczas sprawdzanie w punkcie obsugi, w domu gaśnie średnio raz na dwa dni. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...