Skocz do zawartości
czarny1910

Sony HX920 46" czy HX820 55" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze w imieniu znajomego. Waha sie miedzy HX920 w wersji 46" oraz 55" wersji HX820. U mnie moze podejrzec 920, jednak ma pare pytan (tu sam pisze):

Czy warto wziac wiekszy rozmiar do salonu (3-3,5m do tv) o nieco gorszym podswietleniu? Czy roznia sie czyms znaczacym procz typu podswietlenia? Prosze o podpowiedzi, bo porownujac stojacy w domu hx920 do stojacego w markecie hx820 nie mam zupelnie pojecia, gdzie znalezc te roznice... Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze w imieniu znajomego. Waha sie miedzy HX920 w wersji 46" oraz 55" wersji HX820. U mnie moze podejrzec 920, jednak ma pare pytan (tu sam pisze):

Czy warto wziac wiekszy rozmiar do salonu (3-3,5m do tv) o nieco gorszym podswietleniu? Czy roznia sie czyms znaczacym procz typu podswietlenia? Prosze o podpowiedzi, bo porownujac stojacy w domu hx920 do stojacego w markecie hx820 nie mam zupelnie pojecia, gdzie znalezc te roznice... Pzdr

Moim zdaniem warto brać większy rozmiar w tej odległości zdecydowanie 55 cali.Ale nie o gorszym podświetleniu.Więc trzeba dozbierać kasę lub zostają raty.

Ja stawiam na jakość a nie na wielkość.Edge led Sony HX 820 to taki sam bubel jak wszystkie inne w tej technologii.A Hx 920 to perła której zalety uwierz mi docenisz nie raz.(zresztą masz go to wiesz)Nierówne poświetlenie w edge ledzie prędzej czy póżniej ujrzysz - więc co ci po rozmiarze? Ale to Twój (Jego wybór)

W salonie na obrazie z bluraya nawet ex720 cze seria Nx Ci się spodoba.W warunkach domowych przyjdzie otrzeźwienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze w imieniu znajomego. Waha sie miedzy HX920 w wersji 46" oraz 55" wersji HX820. U mnie moze podejrzec 920, jednak ma pare pytan (tu sam pisze):

Czy warto wziac wiekszy rozmiar do salonu (3-3,5m do tv) o nieco gorszym podswietleniu? Czy roznia sie czyms znaczacym procz typu podswietlenia? Prosze o podpowiedzi, bo porownujac stojacy w domu hx920 do stojacego w markecie hx820 nie mam zupelnie pojecia, gdzie znalezc te roznice... Pzdr

Główna różnica pomiędzy tymi modelami jest w rozmiarze. Weź pod uwagę że te 9 cali róznicy to ponad 40% powierzchni telewizora więcej. I to będzie bardziej widoczne niż różnica w jakości obrazu. A podświetlenie w tych modelach to całkiem inna bajka. To nie jest nieco gorsze podświetlenie. To jest inny TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z odległości ok 3 metrów nie kupił 46 cali.To zbyt mały tv.Z czasem każdy doceni te 55 cali bo Hd i 3d na takim tv to dopiero przyjemność,Co do jakości warto sprawdzić swoim wzrokiem czy ta różnica w obrazie jest i na ile widoczna w konkretnych modelach.Czy akceptujemy ją ale porównanie należy robić na materiale z tego samego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EdgeLED to wcale nie jest bubel. Sprawdza sie znakomicie - warunek - na niewielkim rozmiarze matrycy. Sam wykorzystuję 24EX320 w charakterze monitora do kompa. Sprawdza się rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EdgeLED to wcale nie jest bubel. Sprawdza sie znakomicie - warunek - na niewielkim rozmiarze matrycy. Sam wykorzystuję 24EX320 w charakterze monitora do kompa. Sprawdza się rewelacyjnie

Tak ,ale my mówimy o wielkościach rzędu 46-55 cali a nie o monitorach.Chyba nie myślisz że ktoś wyprodukuje full led 20 calowy?To nie miało by sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX920 to naprawdę topowy, świetny telewizor, ale w tutataj dochodzi odległość i wybór jest naprawdę trudny. HX820 napewno nie zagwarantuje takiej czerni jak HX920, a dodatkwo HX920 ma dwie sztuki okularów 3D w zestawie, oraz zostosowano w nim Motionflow XR 800. Przy odległości ponad 3 metry przydałby się właśnie model w okolicach 55", więc wybór naprawdę bardzo cięzki. Moim zdaniem dobrym pomysłem była by prezentacja telewizora w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o odległość. Może wytnij sobie z gazet? ;) i zobacz jak to będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się o pewnym "systemie", który udostępniło Sony. Pozwala określić jaki rozmiar telewizora będzie odpowieni dla nas.

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...