Skocz do zawartości
Kris99

Projektor i Ekran

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Maro' post='24936' date='28.11.2006, 15:04 ']
Panowie a co powiecie o modelu Acera PH530? Przeglądałem stronę projectorcentral i nieco nowszy model
[url="http://www.projectorcentral.com/Acer-PH730-user-reviews.htm"]Acer PH 730[/url] zebrał 4.7 punktów na 5 możliwych. Wspomnę tylko, że 530'tka ma też matrycę 1280x720 jak w modelu 730! A żeby było smieszniej w polsce można go kupić [url="http://www.monroe.pl/index.php?seo=1"]TUTAJ[/url] za: [b]3119 zł ![/b]

ACER PH530
Jasnosc 1000 ANSI Lumen
Kontrast 2500:1
Rozdzielczosc HD 720p
1280x720
Format obrazu 16:9
Technologia DLP
Wejscia
WE: S-Video
WE: RGB
WE: 3xRCA-Component
WE: USB
WE: HDMI

Ps. Dodam tylk ze duzo drozsza 730'tka ma 1300ANSI oraz duzo wiecej (mi nie potrzebnych wejsc typu USB , D-Sub, etc...) nie zamiezam skakac z pendrivem do sufitu czy ogladac WindosXP na ścianie :)

Ps.2 Dodam jeszcze tylko że Sanyo PLV Z4 (4499zł) ma takie samo światło, matrycę, i wejścia jak Acer PH530 (3119zł). Zasadnicza różnica to kontrast ale zakładam że przygotuję pokój pod projekcję (ekran+wyciemnienie). Projektor miałby być używany tylko do Xboxa 360 oraz filmów HD via Xbox360 oraz sporadycznie upscalowanego DVD!
[/quote]

Droższa 730`tka wcale nie jest dużo droższa można dostać ją za około 3800 zł już [url="http://corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=2277"]http://corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=2277[/url]
Jednak bardzo mało opinii o tym sprzęcie na polskich forach:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dane producenta to nie wszystko.
Po pierwsze nie zawsze sa prawdziwe, co czesto wychodzi w testach.
Po drugie np. telewizory LCD tez czesto maja te same parametry, a kazdy ma inna jakosc obrazu.
Po trzecie wezcie pod uwage dodatkowe parametry, Panas 700 ma lekko przesuniete wzgledem siebie pixele-tego nie ma w podstawowych parametrach ! Od tego czasu firmy na pewno maja wiele swoich innych "patentow"
Moim zdaniem; albo porzadne testy albo opinie wielu uzytkownikow albo wlasne porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio znikly z allegro Z4 po 4200zl, wiec zmuszony bede kupic pana 700 tylko z zywotnoscia lampy to loteria, albo padnie po 100H albo po 2000h no i roznica w kontrascie (z4) jest dosc spora... :) do tego planuje podlaczyc odtwarzacz DVD PIONEER 696 (ma opcje skalera do 720p/1080i) i po HDMI obraz puszcze ciekawe jaki bedzie efekt :)
W sumie jak bym kupil 700 to zostanie kasa na aplituner, albo x360 :D

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój kolega zakupił Projektor EPSON EMP-TW620 za 5400zł brutto. Nie mało to, a marka też dziwna - ale jak zobaczyłem jak to działa, to wszystko rozumie. Cena usprawiedliwiona, a marka dostaje ode mnie wielkiego plusa. Wiedząc jakie parametry mają Z4, Panas700 i ile kosztują, wybiorę dla siebie także Epson'a. Kolego używa ciągle trybu Econo, ponieważ Normal jest za jasny i za mocny by używać w normalnym pokoju! Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='matt' post='26132' date='02.12.2006, 22:36 ']
Witam. Mój kolega zakupił Projektor EPSON EMP-TW620 za 5400zł brutto. Nie mało to, a marka też dziwna - ale jak zobaczyłem jak to działa, to wszystko rozumie. Cena usprawiedliwiona, a marka dostaje ode mnie wielkiego plusa. Wiedząc jakie parametry mają Z4, Panas700 i ile kosztują, wybiorę dla siebie także Epson'a. Kolego używa ciągle trybu Econo, ponieważ Normal jest za jasny i za mocny by używać w normalnym pokoju! Rewelacja.
[/quote]

Hmm, to troche dziwne, bo nie slyszalem zeby ktos do tej pory narzekal ze projektory LCD w trybie Normal sa "za mocne" - czy na pewno ma dobre ustawienia ? U mnie w trybie normal nie jest jasniej, natomiast kontrast i kolory sa o niebo lepsze!
Co do ceny, ktos tu pisal o Panasie 700 za 3,5 tys. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli skłaniam się do podjęcia decyzji o zakupie projektora OPTOMA H70 który kosztuje w stanach "aż" :( 999$ co daje "zawrotną" sume około 2800 zł. :huh: Naet jak doliczę cło i koszty przesyłki nadal wydaje mi się iż gra jest warta świeczki zważywszy na możliwości tego projektora i ceny w polsce. Ma ktoś doświadczenie w kupowaniu takich urządzeń za wielką wodą? Można śmiało brać czy lepiej poprosić kogoś o kupno i ewentualną wysyłkę? Podobno zajmuje się tym firma POLAMER która secjalizuje się w bezpiecznym i tanim wysyłaniu tego typu urządzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Posiadam projektor Benq W500 (1280x720),uzywam ekranu za 300 zł z allegro 2mx3m
Bardzo proszę o coś lepszego o takich wymiarach-obecnie jakoś wyświetlanego materiału z PS3 (HD,DVD) jest nie ciekawa.
Jaki bedzie najodpowiedniejszy ekran.
Dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki , który będzie Ci odpowiadał - tu nie ma żelaznych reguł ! ;)

Musisz eksperymentować , bo ekrany mają conajmniej kilka podstawowych własciwości , ale o tym poczytasz na forum.
Póki co, to określ , czy jest za ciemny , za jasny , lub co Ci w nim się nie podoba , a co najważniejsze , to ile masz do wydania .

Ja mogę Ci polecić OPTOMĘ , matt white, 16/9 , czarne bodery , napęd wg. zasobności portfele , napinacze także .

BTW - nałóż na ekran zwykły biały bristol ( na część ) i porównaj czy to cokolwiek by zmieniło ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='118409' date='15.09.2008, 15:42 ']Witam
Posiadam projektor Benq W500 (1280x720),uzywam ekranu za 300 zł z allegro 2mx3m
Bardzo proszę o coś lepszego o takich wymiarach-obecnie jakoś wyświetlanego materiału z PS3 (HD,DVD) jest nie ciekawa.
Jaki bedzie najodpowiedniejszy ekran.
Dziękuję i Pozdrawiam[/quote]


Są pewne reguły co do wielkości, odległości projektora od ekranu i rodzaju pokrycia ekranu.
Zacznij może od tego:

[url="http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-projection-calculator-pro.htm"]http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-...culator-pro.htm[/url]

Jak już wyliczysz rozmiar to zainteresuj się ekranami Projecta. Mają rozsądny stosunek jakości do ceny. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='118552' date='16.09.2008, 01:18 ']Są pewne reguły co do wielkości, odległości projektora od ekranu i rodzaju pokrycia ekranu.
Zacznij może od tego:

[url="http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-projection-calculator-pro.htm"]http://www.projectorcentral.com/BenQ-W500-...culator-pro.htm[/url]

Jak już wyliczysz rozmiar to zainteresuj się ekranami Projecta. Mają rozsądny stosunek jakości do ceny.[/quote]
ja mam w500 i do tego ekran projecty procinema hc , dałem za niego ok 1000 zł pewnie teraz juz staniały, gram na proju i ogladam wyłącznie filmy hd , jak dla mnie jakość bardzo dobra za tą cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
BoDex dzięki za odp.
Oglądam z PS3 HD i SD i obraz jest jakoś lekko zamglony (jasny),projektor W500 pod sufitem ok.5m od ekranu,
rozmiar materiału czasami zajmuje całą powierzchnię czyli 3x2m a przy innej wielkości 3x1,40m około (jaka proporcja)
Bardzo proszę o rade i pomoc ( a może porzadna kalibracja - ustawienia W500) ale próbowałem i marny efekt.
Jescze raz Bardzo proszę , POZDRAWIAM i Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może zacznijmy od "żelaznych zasad" dla ekranu do KD . ( min. wg mnie )

Proporcje ekranu - 16/9 , ekran z czarnymi borderami ( min. 5 cm dół i boki , a góra do oporu )
Powierzchnię ekranu można dobrać eksperymentalnie - kilka próbek podczas odtwarzania nałożonych na ekran.

No, ale widzę (czytam) , że Ty borykasz się z problemem zbyt jasnego świecenia . Powodów może być dużo .

Zacznij od najprostszego - od próby kalibracji projektora i ustawień w playerze. (720p)
Pomocna będzie płyta DVE BluRay , lub ew. DVE-PAL - możesz także materiał do kalibracji ściągnąć z sieci - chyba www.burosch.de


Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki
BoDex a co z proporcjami wyświetlania - pokój 5x4m jak pisałem projektor ok.5m od ekranu,
jak dobiore ekran mniejszy ja posiadam (2x3m) to co z wyświetlaniem innych proporcji
czy może projektor bliżej ekranu ( ja wybrałem taki wymiar bo z 5m mam na całej powierzchni a
jak inna-mniejsza proporcja to cześć ekranu) no a jak mniejszy ekran to co z wyswietleniem
proporcji większych?
Nie mam gdzie eksperymentować podpowiedz może jaki byś sugerował i jakie wymiary
przy obecnym podwieszeniu projektora czyli ok.5m.od ekranu.
Ps
Czy oglądając z ok.4,5m nie jest ten mój ekran za duży?(jak zajmuje film część to jest oky,
a jak cały to uważam że chyba za duży)
Wielkie dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optymalnym rozwiązaniem w KD jest ekran o proporcjach 16/9 - jako największy jeśli chodzi o proprcje filmów .
Zakładam, że kwadratową telewizję 4:3 pomijamy , ale i tak można przecież w razie czego ją wyświetlić na ekranie.

Najważniejszą wielością jest więc szerokość ekranu . Nie wiem jak masz ustawiony zoom w tej odległości , ale wiem,
że podstawowe pytanie jakie musisz sobie zadać, to ... JAK DUŻY CHCĘ MIEĆ EKRAN ? Następnie taki dobrać i
można eksperymentować z odległością ( bliżej-duży zoom , dalej -mały zoom ) .

Myślę, że dla tego projektora to najlepszym ekranem było bo coś max. do 100 " w proporcjach 16/9 , koniecznie z borderami.
Większość filmów dopasowuje się do takich proporcji , a węższe kinowe proporcje będą wymagały tylko lekkiego opuszczenia ekranu,
aby przysłonić górny czarny pasek ( na dolnym z regułu są napisy .

Ew. możesz pokusić się o takie rozwiązanie :

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images36.fotosik.pl/11/0a233971c662674d.gif[/img][/url]

KONIECZNIE CZARNE BORDERY - to bardzo podnosi komfort i jakość projekcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
BoDex znalazłem
czy może być (Pan z firmy mi go polecił)
opisałem Mu wszystko dokładnie
Dzieki i czekam na odp.
[url="http://www.allegro.pl/item436981994_ekran_projekcyjny_244x183_ramki_manualny_nascienny.html"]http://www.allegro.pl/item436981994_ekran_..._nascienny.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi nie pasuje .

Wymiary białej powierzchni muszą mieć proporcje 16 : 9 ( np: 240 cm x 135 cm )
do tego czarne ramki na dole i po bokach , zaś sama góra dużo większa - nie musi wtedy ekran wisieć na ścianie,
a pod sufitem - przy okazji będziesz miał możliwość jego opuszczenia w przypadku węższych filmów ...

Np. tak :

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images24.fotosik.pl/276/979e7e965060d950.jpg[/img][/url]

Skonsultuj to z "Panem" - może dorobią Ci taki jaki jest potrzebny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie i Panie.
Noszę się z zamiarem kupna Sanyo z700 albo z2000 (co polecacie?) do kina domowego - x360, nka, PC-HDMI. Czytałem opinie że z2000 ma nieostry obraz, ktoś wie jak to wygląd w przypadku z700?

Projektor będzie stał 5m od ekranu, przestrzeń jaką mam do zagospodarowania to wnęka między belkami, szerokość 232cm (230cm max szerokość kasety) i 190cm wysokość. I teraz są dwie opcje jakie biorę pod uwagę:
[list=1]
[*]ekran szerokości do 230cm ale z powierzchnią przepuszczającą dźwięk ponieważ tak szeroki ekran zasłoni mi głośniki frontowe
[*]ekran o szerokości 190-180cm z normalną powierzchnią (matt grey) która nie musi przepuszczać dźwięku bo przy tej szerokości ekranu fronty będą stały zaraz po bokach ekranu.
[/list]Co byście mi mogli polecić, zarówno chodzi mi o wybór projektora jak i ekranu (proszę o konkretne propozycje do rozważenia do 2k PLN).
Pokój jak narazie nie jest zaciemniony ale mam w planach zakup roletek z powłoką z aluminium, która w dużym stopniu odbija światło wpadające z zewnątrz więc gdy będzie potrzeba to będzie ciemno :D

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie rady i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym nieostrym obrazie to pewnie przeczytałeś w którymś z polskich czasopism.
Zagraniczne recenzje oraz sami użytkownicy tego projektora chwalą go właśnie za to, że daje jeden z najostrzejszych obrazów ze wszystkich 1080p.
Z tej dwójki brałbym Z2000 - Z700 to nowsza, ale trochę słabsza, ekonomiczna konstrukcja (o ile się orientuję w tej chwili najtańszy projektor 1080p).

Co do ekranu to w jakiej odległości będziesz od niego siedział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuję miejsca siedzące w odległości ok 3-4m od ekranu

Widzę że raczej nie za często ktoś tu zagląda ;(
Mam nadzieję że do końca tygodnia ktoś odpowie bo najpóźniej do niedzieli chciałem się wyrobić z zakupami ;] Edytowane przez kys_sobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś w ogóle odwiedza to miejsce? bo coś mi tu wygląda na to jakby aktywność w dziale 'Projektory HD' umarła na amen ;( Edytowane przez kys_sobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kys_sobi' post='133678' date='29.11.2008, 10:06 ']czy ktoś w ogóle odwiedza to miejsce? bo coś mi tu wygląda na to jakby aktywność w dziale 'Projektory HD' umarła na amen ;([/quote]


kupuj z 2000 jest duzo lepszy od z700, ekran polecam ci z firmy suprema, podobno wszystkie ekrany sa dzwiekowo transparentne ale jakos w tonie do końca wieże, z 3-4 metrów obraz w podstawie 190 bedzie juz naprawde niezły , polecam powierzdchnie mat grey bo przy projkach które maja troche słabsza czerń idealnie sie sprawdza,lepszy kontrast i szczegółowośc niż mat white
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kys_sobi' post='133678' date='29.11.2008, 11:06 ']czy ktoś w ogóle odwiedza to miejsce? bo coś mi tu wygląda na to jakby aktywność w dziale 'Projektory HD' umarła na amen ;([/quote]
No napewno mniej osób ma proje niz lcd czy plazmy , z drugiej strony co ja np. posiadacz poja benq mam ci ściemniać na temat sanyo ? musisz poszukać w sieci a poza tym najlepiej zobaczyc o ile masz mozliwosc na oczy bo opinie nie zawsze się pokrywają z osobistymi odczuciami. Ja mam Benq w500 720p (pewnie wymiana w przyszłym roku na 1080p) i dla mnie jest git , a naczytałem się nie których opini ze to gniot .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='133683' date='29.11.2008, 09:27 ']kupuj z 2000 jest duzo lepszy od z700[/quote]
A wiesz może jak wygląda z eksploatacją z2000 i z700, ile kosztują lampy? bo z2000 ma 3 lata na proj i na lampę a z kolei z700 3 na proj a tylko 90dni na lampę. Jeśli mam lampę zmienić w z700 za pół roku to wolę dołożyć te 1,5k więcej i mieć gw na nią w z2000 :angry:

Jeśli chodzi o ekran to nabieram podstaw teoretycznych, jeszcze tylko muszę ustalić jaki stopień odbicia będzie najlepszy w moich warunkach. Poszukuję ekranu do 2k najlepiej elektryczny na pilota bezprzewodowego z czarnymi ramkami na powierzchni projekcyjnej. Zaraz zobaczę co tam suprema ma w ofercie :>

[quote name='lipa_ml' post='133716' date='29.11.2008, 12:09 ']No napewno mniej osób ma proje niz lcd czy plazmy , z drugiej strony co ja np. posiadacz poja benq mam ci ściemniać na temat sanyo ? musisz poszukać w sieci a poza tym najlepiej zobaczyc o ile masz mozliwosc na oczy bo opinie nie zawsze się pokrywają z osobistymi odczuciami. Ja mam Benq w500 720p (pewnie wymiana w przyszłym roku na 1080p) i dla mnie jest git , a naczytałem się nie których opini ze to gniot .[/quote]
Niestety w Bydgoszczy nie ma możliwości z tego co mi wiadomo obejrzeć tych modeli na żywo na ekranie na jakim byś chciał, ale może brat mi pomoże bo w wawie znalazłem jeden taki ;] Jak narazie naczytałem się tylko pozytywnych opinii na temat sanyo, jedyne co im zarzucali na forach to to że jest ponoć mało ostry obraz.

Myślę że do 7 grudnia podejmę decyzję i będę mógł się podzielić wrażeniami :D

*****
A co myślicie o SUPREMA ANDROMEDA 203x114cm Glass Beaded ?? ;)

Edytowane przez kys_sobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Sanyo plv-z200 do tego ekran avers screens mat grey 2,45mx1,85m .Ten rozmiar i kolor ekranu do tego projektora polecił specjalista z Monroe.Ogladam z 3,5m jest o.k.Projektor wyświetla według mnie neutralnie ,co to oznacza?.Jeżeli źródło jest dobre wyświetla dobrze ,jeżeli nagranie jest złej jakości obnaża jego niedostatki.Co do jakości obrazu.To odpowiedz sobie sam i spawdź jak się ten model sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.projectorcentral.com/home-theater-multimedia-projectors.htm"]http://www.projectorcentral.com/home-theat...-projectors.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...