Skocz do zawartości
mobor

sieciowy odtwarzacz AUDIO - tak czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciwko Marantzowi nic nie mam, ale Oppo w wersji NE bym nie wyśmiewał, szczególnie stosując tak wątły oręż jak NA7004.

To w końcu "nic nie masz" czy "tak wątły oręż"? Po za gapless ...? Czy chodzi raczej o porównanie do 93NE?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor - jak juz tak się podjarałeś, to kup ( przez Internet, abyś mógł ew. zwrócić ) i rowiej swoje wątpliwości - tak będzie chyba najlepiej.

No, a recenzja w której jest napisane : " przez Wi-Fi Marantz gra nieco lżej i mniej namacalnie " z reguły czytam z przymrużeniem oka ... :)

A jeśli szukasz fajnego DAC-a tylko do 44.1 , to masz tutaj za ~ 700 pln. a w komplecie gratis dostajesz piękną stereofoniczną amplifikację. :)

http://allegro.pl/akai-am-75-digital-wzmacniacz-czarny-i2006484714.html

A jak lubisz dodatkowo "starsze nośniki", to do kompletu w podobnej cenie mistrzowski , referencyjny GX-95 za grosze :)

http://allegro.pl/akai-gx-95-reference-master-i2019263893.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wzmak (coś a'la) właśnie mam u siebie (nie podłaczony na razie)

To pod niego ma być docelowo ten marantz

Magnetofonik też jeszcze kiszę. Za ładny (jest) i za drogi (był) by go oddawac na Allegro za flaszkę lepszej wódy

testy testami - wiadomo

Nawet pmcomp pisał o testach zeby brać je z przymrużeniem oka. I biorę

Ale skądś jednak tą wiedzę trzeba czerpać. Nigdy nie ma się 100% pewności czy test to test czy zabawa w ciuciubabkę

Opinii szeregowych słuchaczy i używaczy też trochę poczytałem. Ponad 95% ludzi jest wniebowiżeta. Pozostała garstka narzeka na brak gapless

Audiofilska konstrukcja to to nie jest ale też i takowej nie szukam. Nie z takim budżetem

Mam doswiadczenia z podobną aplikacją w CD playerku i wiem że moje ucho na pewno od tego nie zwiędnie

Zaryzykuję :)

BTW Opinia o WiFi nie była wzięta z powietrza. W necie są wykresy z oscyloskopu z których wynika że po WiFi nie ma już bit-perfect

WiFi to jest Wifi. Chyba gorszego (bo bardziej podatnego na utratę pakietów danych) nośnika dla cyfrowego audio nie można sobie wyobrazić

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi z takim protokołem gubienia pakietów,to jakaś popierdułka - musi być bit perfect.

Kanał zwrotny i do bólu domagać sie paczki - po to buforuje się wchodzące dane.

Jak niby z takim knotem przesyłać po WiFi np. obszerne archiwum ZIP ? Porażka.

Porażką może być także brak obsługi NTFS , no, ale to już jak uważasz.

Mobor - przemyśl raz jeszcze, bo dokonując małej rewolucji możesz się zagracić i strzelić sobie w stopę.

Nie lepiej poszukać dobrego PRE-AMPA ze wszystkim i oddzielnym torem dla STEREO ?

Pogonić wszystkie te pudełka i zbudować coś w pełni uniwersalnego i solidnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś , do 31 w AudioKlanie bez VAT...tylko w salonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NE bym nie wyśmiewał, szczególnie stosując tak wątły oręż jak NA7004.

NE nie wyśmiewam ale chyba przyznasz ze "zwykły" 93 (od strony 2 kanałowego audio) raczej niczym nie zachwyca w porównaniu do NA7004. Mam na myśli konstrukcję analogowego toru audio

A teraz niech przemówią obrazy:

Płyta audio Oppo-93 (multichannel)

http://imageshack.us/photo/my-images/31/60467872.jpg/

Płyta audio Oppo-93 NE (multichannel)

http://imageshack.us/photo/my-images/718/93nux.jpg/

Płyta audio Marantz (należy do tego jeszcze dodać niewidoczny na zdjeciu transformator w ekranowanej puszczce, dedykowany wyłącznie dla tej płyty) Zamalowałem część odpowiadzailną za HP-amp. DAC wlutowany powierzchniowo po drugiej stronie laminatu dlatego nie jest widoczny (aczkolwiek widać jego zarys na płycie głównej pomiędzy dwoma elektrolitami- na srodku zdjęcia)

Płyta wyłącznie do stereo

http://imageshack.us/photo/my-images/525/7004g.jpg/

BODEX

Brak NTFS boli mnie najbardziej ale z drugiej strony - najcześciej odtwarzane płyty polecą w pierwszym rzucie na pendraka. 32 GB. Formatnę we Facie i po ptaszkach

Reszta do NAS'a (już kupiony ale jeszcze nie odpalony) a tam format plików partycji nie ma znaczenia. Wszystko po kabelkach więc WiFi mnie nie dotyczy (tym bardziej że Marantz i tak nie ma tego modułu)

Pogonić te wszystkie pudełka chciałbym - ale jak wiesz, realia rynkowe są takie że sprzedać=wydać :) Też wolałbym inaczej ale głową muru nie rozbiję

Docelowo planuję NAS->router Draytek(wydajność NAT na poziomie 800 megabitów)-> i to ma zasilać z 1 LAN audiostreamer i wzmak stereo a z 2 LAN - Dune/Popcorn i amplituner

Prościej chyba się nie da :)

Co do reszty graciarni - pewnie wydam po rodzinie jak już nazbieram te muzyki o które mi biega :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają 2 szt po 2600 w Sopocie i w Warszawie na Nowogrodzkiej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać dzisiaj MD to niezły sukces!

Za player można dostać +/- tyle ile kosztuje średniej klasy kabelek HDMI (i to nie za długi) :)

Jeśli chodzi o Dune czy inne Popcorny. Mam oba. Do video super - do audio tego nie chcę

Pewnie że można tego używać ale zwykło sie mówić że "jeśli cos jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do d...y" (cytat) :)

Dobry (czyli dając więcej "mięcha" niż DAC Marantza ) to wydatek minimum 3tyś.

Nie mam żadnych szans na jakiekolwiek oszczędności o ile chciałbym zachować poziom Marantza jeśli chodzi o zakup samego DAC'a

Przyznam jednak, że świat DAC'ów jest mi mało znany (jak dotad) - być może są jakies wybitne konstrukcje za 1500-2000zł ale już nawet przy pułapie 2000zł za DAC'a, bardziej opłaca mi się Marantz

Gapless nie ma dla mnie wielkiego znaczenia. Te 3 płyty na krzyż zripuję sobie jako całe track'i i po kłopocie.

I tu mała anegdota. Płyta o której mowa ma 50 minut i ok 45 tracków. W iTunes każą płacić za utwór 0.79 euro. Za całą płytkę wołają zatem blisko 40 euro. Sprawdziłem z ciekawości ! :)

Ale się uśmiałem ! :D

Mobor, Twój sposób myślenia jak dla mnie jest prawidłowy. Sam mam Popcorna i również myślałem o zakupie DACa ale cena takowego to 1,5tys i wyżej. W tej cenie mogę mieć Pioneera n30 lub Marantza (dokładając). Na dodatek uzyskam jeszcze radio internetowe. Ciekaw jestem jaką jakość dźwięku da się uzyskać z wyjścia słuchawkowego w Marantzu. Zwracam tutaj uwagę, że cena na allegro rDAC ARCAM to 1tys zł. przy cenie zakupu nowego 1,5tys. DLaczego? Oczywiście martwi mnie stopień rozbudowania zestawu "audio-video". Bardziej jest to teraz sprzęt komputerowy (router, NAS, odtwarzacz plików audio, odtwarzacz plików video) i audio (wzmacniacz, AMP, kolumny). Twój przykład co do plików z iTunes jest bardzo dobry. Nie mogę zrozumieć polityki firm fonograficznych. Dzięki temu Rapidy i różne Filesoniki żyć będą długo. Jak się młode pokolenie tak nauczy pobierać muzykę to nie będzie już odwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień słuchawkowy spisuje się znakomicie !

Oparty jest wprawdzie na scalaku NMJ z 2 ampami operacyjnymi ale do tego jeszcze jest wzmak z elementów dyskretnych (po 4 tranzystory na kanał). Mam identyczne rozwiązanie w CD Marantza i gra to - na moich słuchawkach - bardzo dobrze /a nawet jeszcze lepiej/

Schemat mogę wkleić jeśli będziesz chciał

Cena tego streamerka jest dzisiaj znakomita

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopień słuchawkowy spisuje się znakomicie !

Oparty jest wprawdzie na scalaku NMJ z 2 ampami operacyjnymi ale do tego jeszcze jest wzmak z elementów dyskretnych (po 4 tranzystory na kanał). Mam identyczne rozwiązanie w CD Marantza i gra to - na moich słuchawkach - bardzo dobrze /a nawet jeszcze lepiej/

Schemat mogę wkleić jeśli będziesz chciał

Cena tego streamerka jest dzisiaj znakomita

A na jakich słuchawkach próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi z takim protokołem gubienia pakietów,to jakaś popierdułka - musi być bit perfect.

Kanał zwrotny i do bólu domagać sie paczki - po to buforuje się wchodzące dane.

.

Właśnie że nie :)

Bo jak chcesz mieć Bit-perfect to będziesz miał...tylko nie w funkcji czasu. I tu tkwi cały problem

Ja to tak rozumiem ale może się mylę :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich słuchawkach próbowałeś?

Pioneer SE-A 1000

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/67/226/SE-A1000/index.html

Kupowałem w Saturnie po odsłuchu tych i Sennheisera za 1k zł - te (tzn Pionki) wg mnie grały soczysciej i miały głębszy bass

Ale to już jest kwestia indywidualnych preferencji. Tak czy inaczej - w Mediach czy Saturnach są do obsłuchania

Opinie userów masz tu: http://www.ceneo.pl/;015376248-10.htm

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak chcesz mieć Bit-perfect to będziesz miał...tylko nie w funkcji czasu. I tu tkwi cały problem

Jeśli do tego dodasz spory bufor odbiorczy to będziesz miał swój bit-perfect. Nawet w funkcji czasu. I nie ma problemu :)

Opóźnienia na najgorszych łączach Wi-Fi nie są większe niż kilkaset milisekund. Wystarczy zacząć odtwarzanie po np. sekundzie i po kłopotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - JEŚLI

U mnie niestety w eterze tłoczno. Nawet bardzo (dużo młodych mam w okolicy)

Po WiFi zapuszczam tylko net na drugiego kompa ale już np pograć po sieci w PS3 się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie przez WiFi to zupełnie inne zagadnienie. Gra jest interaktywna czyli komunikacja musi być dwustronna i natychmiastowa (bez opóźnień).

Odtwarzanie muzyki czy filmu to zupełnie inna sprawa. Tu mogą być lagi i to nawet duże.

Wystarczy odpowiednio pojemny bufor odbiorczy i lekkie opóźnienie odtwarzania na starcie. Coś w rodzaju słuchania płyt CD w samochodzie jadącym po dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NE nie wyśmiewam ale chyba przyznasz ze "zwykły" 93 (od strony 2 kanałowego audio) raczej niczym nie zachwyca w porównaniu do NA7004. Mam na myśli konstrukcję analogowego toru audio

Nie patrzyłbym tylko oczami. 93NE i 95 wizualnie tory audio dzieli przepaść. A grają praktycznie identycznie ... może z malutkim wskazaniem na 93NE (mam 95 :P ).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie przez WiFi to zupełnie inne zagadnienie. Gra jest interaktywna czyli komunikacja musi być dwustronna i natychmiastowa (bez opóźnień).

Odtwarzanie muzyki czy filmu to zupełnie inna sprawa. Tu mogą być lagi i to nawet duże.

Wystarczy odpowiednio pojemny bufor odbiorczy i lekkie opóźnienie odtwarzania na starcie. Coś w rodzaju słuchania płyt CD w samochodzie jadącym po dziurach.

Sorki że się wtrąceę ale po co muzę pchać po sieci?

Mam flaców od metra i wszystko siedzi na małym przenośnym HDD 500GB podpiętym do OPPO przez USB.

I tak jest optymalnie i mobilnie. Na sieci mam tylko kopię tego dysku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji kiedy nie można ocenić sprzętu uszami - pozostaje czyste teoretyzowanie. :)

Na tym polu - co by nie mówić - konstrukcja Marantza prezentuje się od strony wizualnej po prostu lepiej

W kwestii przenośnego dysku 500 GB - masz rację ale pod warunkiem że muza leci tylko do 1 odbiornika

Ja planuję zakup także jakiegoś mikrozestawu muzycznego do innego pomieszczenia i właśnie sieć będzie dla mnie istnym zbawieniem

Do tej pory było bieganie z płytami po chacie. To samo z video.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocek już na półce

Całkowicie spełnił moje założenia jako nowoczesne źródło dobrej klasy audio w tym jako swietny DAC

Polecam !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocek już na półce

Całkowicie spełnił moje założenia jako nowoczesne źródło dobrej klasy audio w tym jako swietny DAC

Polecam !! :)

Czyli masz Marantza? Gratuluje! Ale sterujesz go z pilota? W jakiej cenie udało się go dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam

Steruję z pilota, przez www oraz z iPad'a - do wyboru do koloru

Udało mi isę go wyszarpnac za 2850zl w normalnym sklepie To była oferta jednodniowa wiec nie miałem wyboru

Przez net mógłbym miec drozej ale z opcją zwrotu. Zarzyzykowalem ale nie żałuję

Solidny klocek do stereo dla kazdego kto nie lubi mieszać sprzętu audio i video :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu pełna recka tego Marantza jest w hi fi choice edycja Polska numer 11/11 jak ktos chce poczytac o tym pozdrawiam.

Edytowane przez Krisso71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skonczyłem czytać tą reckę. Generalnie potraktowali NA7004 łaskawie ale na temat rzetelnosci (a raczej wiedzy) testera sprzętu mógłbym trochę napisać :)

Może wymienię tylko dwie rzeczy które są ewidentne i łatwe do sprawdzenia - co do reszty nie chce mi się polemizować bo to nie ten temat

Na drugiej stronie testu jest zdjecie wnętrza urządzenia - autor testu opisał je tak

1) Kondensatory elektrolityczne filtrujace napięcie z gałęzi zasilania (znajdują się obok układów stablizujacych napięcie), oddzielnie dla każdego kanału są dla autora testu WYJŚCIEM SYGNAŁU analogowego :D

Żeby było śmieszniej - znajdują sie one dokładnie na przeciwległym koncu płyty audio niż wyjscia analogowe cinch !!

2) Pamięć FLASH dla układu DSP SHARC o oznaczeniu IC504 I.C , FLASH ( 16Mbit, TSOP-48)EN29LV160BB-70TIP) jest dla autora testu "układem DSP M-DAX" :D Tymczasem w/w funkcję pełni układ Analog Devices SHARC

Testerowi nie chciało się nawet odczytać symbolu układu i wrzucić w google.

W teście znalazła się też niezła pochwala pod adresem wbudowanego w NA7004 portu USB (a raczej scalaka je osbługującego). Podobno wejscie to "mało szumi" :D

Tymczasem rolą układu który obsługuje wejście USB jest streaming plików z pamięci masowych i przekazanie sygnału cyfrowego (COAX) do switcha cyfrowego którym jest chip firmy AKM

Gdzie tam może pojawić się szum, cholera wie :)

Ktoś kto nie potrafi wlasciwie rozpoznać elementów budowy sprzętu, nie powinien wogóle go rozkręcać nie wspominajac o pisaniu recenzji. Skoro kardynalne błędy pojawiają sie już na etapie wstępnych oględzin - jak można mieć zaufanie do testera w kwestii odsłuchu czy pomiarów ?

Facet nie ma zielonego pojęcia o branży w której "robi"

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie fajne.

Widzę trzy wady:

- pliki tylko do 96kHz

- brak toru zbalansowanego

- brak łącza eSATA, a USB tylko na froncie (nie mówię o wejściu USB dla przetwornika DA).

W tym OPPO bije go na głowę :P. Do tego ma wbudowany czytnik płyt CD/SACD/DVD-Audio/DVD/Blu-Ray/HDCD. Także odtwarzanie BD ISO 3D, BD ISO, DVD ISO oraz ze struktur plików.

Ale w OPPO brak radia i wejść cyfrowych.

Obydwa urządzenia jako sieciowe streamery moim zdaniem są do doopy bo codzienna obsługa DLNA i UPnP to porażka. Brak obsługi SMB i NFS dyskwalifikuje niestety oba klocki jako urządzenia sieciowe. Dlatego ja gram z OPPO po USB.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...