Skocz do zawartości
Slawmax

Jakość 100, siła 100 - zacinania obrazu i dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch tygodni męczę się z nką. Cały czas zacina mi się obraz i dźwięk. Wymieniony przewód, antena, konwerter. Jakość 100 siła 100 i nadal to samo. Płynnie chodzą tylko TVN-y. Czy ktoś miał podobny problem. Co mam robić??
Sprawdzone po scarcie i komponencie. Edytowane przez Slawmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawmax' post='19579' date='03.11.2006, 08:18 ']
Witam. Od dwóch tygodni męczę się z nką. Cały czas zacina mi się obraz i dźwięk. Wymieniony przewód, antena, konwerter. Jakość 100 siła 100 i nadal to samo. Płynnie chodzą tylko TVN-y. Czy ktoś miał podobny problem. Co mam robić??
Sprawdzone po scarcie i komponencie.
[/quote]

Sprawdz nboxa na innej instalacjii antenowej
Jezeli problem nie ustapi -Tuner jest na 100 % uszkodzony
Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='potargany' post='19650' date='03.11.2006, 11:56 ']
troszke dzwine zeby wsedzie byla jakosc 100 / sila 100
na bank tuner walniety
[/quote]

Jest jeszcze mozliwe ze konwerter nie pracuje na wszystkich pasmach
Dlatego polecam raz jeszcze sprawdzic nboxa na innej sprawnej instalacjii antenowe
To rutynowa czynnosc ktora moze potwierdzic czy tuner czy antena nie pracuje poprawnie
Pisze to dlatego gdyz znane mi sa przypadki ze klient przychodzi do sklepu z reklamacja tunera
Sprzedawca wlacza go u siebie i o dziwo sprzet pracuje poprawnie
Zdziwiony klient wraca do domu Podlacza i kiszka dalej zle

Niektorym osoba czasami trudno wytlumaczyc iz konwerter potrawi uszkodzic sie w taki sposob iz nie obluguje prawidlowo wszystkich pasm
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maromen44' post='19657' date='03.11.2006, 13:07 ']
Jest jeszcze mozliwe ze konwerter nie pracuje na wszystkich pasmach
Dlatego polecam raz jeszcze sprawdzic nboxa na innej sprawnej instalacjii antenowe
To rutynowa czynnosc ktora moze potwierdzic czy tuner czy antena nie pracuje poprawnie
Pisze to dlatego gdyz znane mi sa przypadki ze klient przychodzi do sklepu z reklamacja tunera
Sprzedawca wlacza go u siebie i o dziwo sprzet pracuje poprawnie
Zdziwiony klient wraca do domu Podlacza i kiszka dalej zle

Niektorym osoba czasami trudno wytlumaczyc iz konwerter potrawi uszkodzic sie w taki sposob iz nie obluguje prawidlowo wszystkich pasm
Pozdrawiam
[/quote]


Siła i jakość na tvn-ch 75/95, na pozostałych 100/100.
Konwerter to już drugi (wcześniej po cyfrze) teraz Golden Twin LNB GI 202 Platinum X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawmax' post='19661' date='03.11.2006, 12:30 ']
Siła i jakość na tvn-ch 75/95, na pozostałych 100/100.
Konwerter to już drugi (wcześniej po cyfrze) teraz Golden Twin LNB GI 202 Platinum X
[/quote]

Wiec na co czekasz? Tutaj nikt Ci juz nic nie pomoze
Reklamacja w miejcu zakupu tunera
Powodzenia Edytowane przez maromen44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam miałem podobnie i mówili wszyscy, że to tuner, konwerter itp. a wziełem wyjełem kabel antenowy zrobiłem sporo dłuższy ten bolec co wchodzi w gniazdo dekodera i jak ręką odjoł. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Slawmax' post='19661' date='03.11.2006, 12:30 ']
Siła i jakość na tvn-ch 75/95, na pozostałych 100/100.
Konwerter to już drugi (wcześniej po cyfrze) teraz Golden Twin LNB GI 202 Platinum X
[/quote]

jak juz wiesz, u mnie jest podobnie

pokrecilem antena, konwerterem, zmienilem parametry na gorsze- tzn. jakosc ustawilem na <40% i jest lepiej (ale wciaz mu duzo brakuje)

ja mam quada Platinum X, Ty twina Platinum X
moze tu lezy problem??

niech moze inni sie wypowiedza, co maja podobny sprzet



Dzis (niedziela) sprawdzilem swojego n-boxa na innej instalacji antenowej. Po ok. 15 minutach ogladania (poczatkowo bylo OK) problem powrocil. Tak wiec u mnie raczej jst walniety tuner, ktory nie radzi sobie z nadmiarem danych w MPEG4. Edytowane przez dober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w poniedzialek zadzwonilem na party line po raz 3.

zglosilem zamiar wymiany nboxa ze wzgledu na problemy z odbiorem programow oraz podejrzenie awarii tunera.

we wtorek wymienilem, podpisalem nowa umowe i od dzis testuje.
od 3 godzin jest OK

w punkcie sprzedazy dowiedzialem sie o kilku przypadkach wymian tunerow z takich samych powodow.
tobie tez to radze.

pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni użytkownicy,

macie problemy, które dla Was są ważne, ale odpowiedzcie nam, co one wnoszą do forum o High Definition.

Wiecie już, że na stronie macierzystej platformy N jest nowe forum dotyczące platformy N i tam kierujcie, proszę, swoje zapytania w tej sprawie.

Z poważaniem

AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do AreckiW

Rozumiem Pana intencje ze jak jest forum tylko o HD to powinno być tylko o HD.Wiem ze jest tez forum dla abonentów n na oficjalnej stronie "n"
wiec niech Pan mi odpowie na jedno kilka pytan.
Jesli to tylko forum o HD to dlaczego wstawiliscie wiadomosci o platformie "n" o grach komputerów o PS3 o XBOX 360 itp nie maja nic wspolnego.
na samym forum o HD powinna byc tylko tychnologia,odtwrzacze nagrywakri i TV nic po za tym.Co z tego ze XBOC ma HD ale to nic nie idzie z tematem o HD

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jacusmars' post='21090' date='08.11.2006, 20:22 ']
do AreckiW

Rozumiem Pana intencje ze jak jest forum tylko o HD to powinno być tylko o HD.Wiem ze jest tez forum dla abonentów n na oficjalnej stronie "n"
wiec niech Pan mi odpowie na jedno kilka pytan.
Jesli to tylko forum o HD to dlaczego wstawiliscie wiadomosci o platformie "n" o grach komputerów o PS3 o XBOX 360 itp nie maja nic wspolnego.
na samym forum o HD powinna byc tylko tychnologia,odtwrzacze nagrywakri i TV nic po za tym.Co z tego ze XBOC ma HD ale to nic nie idzie z tematem o HD

Pozdrawiam
[/quote]


no właśnie że idzie z tematem o HD, ponieważ:
PS3 i XBOX360 podają sygnał HD, PS3 ma wbudowany odtwarzacz Blu-Ray (przecież HD), zaś XBOX dołączany HD-DVD player, można oglądać filmy w HD, grać w gry HD,
platforma n nadaje kanały w HD, to jak nie ma to nic w temacie HD.
Przecież że ma !
Sam Pan na to pytanie odpowiedział, no czy nie tak?
A jak się ma temat o zacinaniu obrazu i sile sygnału do HD, w ogóle się nie ma, nie idzie z tematem o HD.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='21138' date='09.11.2006, 01:15 ']
no właśnie że idzie z tematem o HD, ponieważ:
PS3 i XBOX360 podają sygnał HD, PS3 ma wbudowany odtwarzacz Blu-Ray (przecież HD), zaś XBOX dołączany HD-DVD player, można oglądać filmy w HD, grać w gry HD,
platforma n nadaje kanały w HD, to jak nie ma to nic w temacie HD.
Przecież że ma !
Sam Pan na to pytanie odpowiedział, no czy nie tak?
A jak się ma temat o zacinaniu obrazu i sile sygnału do HD, w ogóle się nie ma, nie idzie z tematem o HD.
Pozdrowienia
[/quote]

Przyznam, że wypowiedź AreckW mnie zaskoczyła. Kiedy zadawałem pytanie nie było jeszcze forum n. Wtedy bardzo się chyba cieszyliście, że taka ilość użytkowników do Was trafia i porusza tematy związane z Telowizją Nowej Generacji jakby nie było nadającej także HD.

Ale cóż chcąc zamknąć temat. Udało mi się znaleźć odpowiedź na moje pytanie.
Wystarczyło przekręcić konwerter w lewo (na 11-tą), wcześniej w prawo (na 1-ą).

PS.
Od teraz będę już korzystał tylko z forum n-ki i innego HTDV

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na programie 1 ,2 i wielu innych mam sile sygnalu 98-100% jakosc 80-84%. natomiast na tvn-owskich sile sygnalu 74-76% ,a jakosc 98-100%. czy tak ma byc? czy jest zle ustawiona antena?logicznie myslac wszystkie programy leca z tego samego satelity to chyba tak ma byc? mimo to mam dylemat.prosze o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest już taki temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2256"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2256[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
dekodor polsatu - samsung pokazuje mi sygnal 100 na 100, po podlaczeniu N sygnal na moment jest jakis za sekunde zero i nic. Infolinia kaze mi krecic antena, tylko po co? Co moze byc nie tak 0 tuner, czy ustawienia? disec ma byc wlaczony czy nie? ktore lnb?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli nie masz przelacznika diseq to ma byc wylaczony, jesli masz diseq to n musi byc na lnb2 i takie ustawienie nalezy zrobic w nboxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lemonpl' post='23087' date='19.11.2006, 16:09 ']
jesli nie masz przelacznika diseq to ma byc wylaczony, jesli masz diseq to n musi byc na lnb2 i takie ustawienie nalezy zrobic w nboxie.
[/quote]

nie nie mam, czyli diseq off, na takich ustawieniach nic :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tu Was uczulam - okazało się, że jest walnięty tuner. W mix electronics powiedziano, że to nie pierwszy ale oczywiście na wymianę nie mieli. Dlatego uprzedzam po zakupie sprawdzajcie tunery, nie kupujcie tam, gdzie nie ma takiej możliwości. Objawem uszkodzenia jest brak siły sygnału przy prawidłowo ustawionej antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...