Skocz do zawartości
andsie1

Total Media Theatre 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest możliwość zmiany położenie napisów w Total Media Theatre 5 góra/dół?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, "łapiesz" myszą i dowolnie przesuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Faktycznie, sprawdziłem, działa.

A ja się nad tym głowiłem.

A czy z pilota jest taka możliwość?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało też kto wie, ale zmieniać można nie tylko położenie napisów, ale również ich wielkość (zarówno tych "wtopionych" w strukturę BD jak i zewnętrznych).

Najeżdzamy kursorem na napisy i kółeczkiem od myszy zmniejszamy/zwiekszamy ich wielkość do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba,

Dzięki.

06af7bacab9a2eda.png

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program, ale nie moge zmieniac ani położenia napisów ani rozmiaru. (nie da sie "chwycic" myszką ani rolka nic nie daje)

Napisy mi się wyświetlają ale są poprostu za małe na telewizorze tak samo lepiej by było je przenieśc niżej na czarny pasek.

Program bardzo dobry, obraz żyleta tylko gdyby nie te napisy ...

Wie ktoś co trzeba zrobic żeby to działało ?

Może musi byc odpowiedni format ich (montowałem sub i srt)

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Edytowane przez nicrambass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisał @misfit.

Działa.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisał @misfit.

Działa.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

No własnie w tym rzecz że u mnie to nie działa.

Jak najade kursorem na napisy to i tak zwiększa mi się obraz filmu a napisy nie :(

Jakiego formatu napisy wczytujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie odtwarzasz w TMT5 ? Nie jest to przypadkiem mkv ?

Bo jeśli tak to w takim przypadku musisz napisy "wkleić" do kontenera, np. przy pomocy mkvmerge i wtedy można zmieniać ich położenie czy wielkość w TMT.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie odtwarzasz w TMT5 ? Nie jest to przypadkiem mkv ?

Bo jeśli tak to w takim przypadku musisz napisy "wkleić" do kontenera, np. przy pomocy mkvmerge i wtedy można zmieniać ich położenie czy wielkość w TMT.

O widzisz, i o to mi właśnie chodziło !

Nie sprecyzowałem mojego problemu, ale tak, chodziło mi o mkv.

Dzięki wielkie !!!

a co np. z divx ? też trzeba je jakoś wkleic w film by móc edytowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co chcesz odtwarzać divx'a w TMT, ale odpowiadając na Twoje pytanie to divx'a, xvida, itp bez problemu też można wrzucić do kontenera matroski tym samym programem, który wcześniej podałem (mkvmerge).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Poprostu lubie miec jeden odtwarzac i wszystko nim otwierac - jak sie da (niby co jest do wszystkiego to jest do niczego.

TMT mi sie spodobał no i ma tą funkcje SimHD a to chyba jest do poprawy właśnie divx'ów (włączyłem na chwile to faktycznie troche było lepiej... jeszcze potestuje)

Wcześniej używałem Splash PRO EX, w sumie dobry odtwarzacz, ładny obraz itp., ale jakoś nie moge sie przyzwyczaic do tego płynnego niby obrazu przez funkcje Motion2 - zwiększone FPS do 60 - za szybko sie wydaje, czasem sie przytnie.

Oglądam filmy na LCD z laptopa przez HDMI i gdzieś czytałem że cieżko uzyskac idealną płynnośc filmow mkv na TV dlatego że maja fps ok. 23 a powinno byc 25, wiec sprawdzam programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można odpalić film poprzez TMT, który nie ma polskich napisów w swoich plikach, a dałożyć zewnętrzne napisy np. txt albo srt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale bez menu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli to tak samo jakbym sobie best playerem odtworzyl pojedyncze pliki i dorzucil napisy, bo mi to raczej chodziło o to że zaznaczam sobie caly folder z filmem ( nie obraz ) i potem dodatkowo załączam zewnętrzny plik z napisami ? Nie musze mieć menu chodzi mi tylko o to ze jak mam duzo plikow m2ts to zebym nie musial kazdego odpalac po kolei jak leci film ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Chodzi Ci o to, że masz kilka filmów w folderze i do każdego napisy i chcesz zrobić listę odtwarzania, Czy tak ?

Film Blu-ray składa się z kilku plików (m2ts) w tym przeważnie jeden główny film. Pozostałe pliki to MENU, dodatki i zwiastuny.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie jasno napisałem, nie chodziło mi o listę, ale twoja odpowiedź trochę mi pomogła: jeśli jeden plik "przeważnie" to film to nie ma problemu ( mowie o np. bestplayerze ), bo sobie zsynchronizuję napisy z innej wersji i będzie latać, ale gorzej będzie jeśli film będzie w kilku plikach to stało by się troszkę uciążliwe. W takim razie TMT będzie działał jak każdy zwykły odtwarzacz, a instalowałem go głównie po to, że zaznaczam sobie cały folder przenoszę i wszystko włącznie z menu działa. I moje pytanie teraz brzmi z jakim rozszerzeniem są pliki z napisami w orginalnej płycie BR, bo po głowie chodzi mi taki pomysł, żeby przerobic plik txt. na odpowiedni format i dorzucić go do folderu z filmem czy tam do obrazu ( cały czas mówię o filmie full hd nie ripowanym czyli m2ts) i wtedy będzie w menu bedzie mozna wybrac nasz jezyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format napisów na płycie Blu-ray to SUB.

Nie ma możliwości wybory napisów z menu bez ich muksowania do głównego pliku z filmem

Nie będę Ci dokładnie opisywał jak to wygląda.

Tu masz temat o tym

http://hdtvpolska.com/topic/6081-napisy-do-blu-ray.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie jasno napisałem, nie chodziło mi o listę, ale twoja odpowiedź trochę mi pomogła: jeśli jeden plik "przeważnie" to film to nie ma problemu ( mowie o np. bestplayerze ), bo sobie zsynchronizuję napisy z innej wersji i będzie latać, ale gorzej będzie jeśli film będzie w kilku plikach to stało by się troszkę uciążliwe. W takim razie TMT będzie działał jak każdy zwykły odtwarzacz, a instalowałem go głównie po to, że zaznaczam sobie cały folder przenoszę i wszystko włącznie z menu działa. I moje pytanie teraz brzmi z jakim rozszerzeniem są pliki z napisami w oryginalnej płycie BR, bo po głowie chodzi mi taki pomysł, żeby przerobic plik txt. na odpowiedni format i dorzucić go do folderu z filmem czy tam do obrazu ( cały czas mówię o filmie full hd nie ripowanym czyli m2ts) i wtedy będzie w menu bedzie mozna wybrac nasz jezyk.

M2ts nie jest jakimś "ripem" tylko jest to kontener AV używany najczęściej w strukturze BD. Jak będziesz "rozbierał" BD to go znajdziesz w katalogu BDMV/STREAM podpisanym 0000. Bierzesz txt synchronizujesz z filmem w pliku m2ts za pomocą np. Bestplayera, następnie konwertujesz napisy do SRT (najlepiej w ogóle od nich zacząć). Pozostaje jeszcze zabawa tsMuxeR em czyli wmuxowanie napisów do kontenera m2ts,a następnie utworzenie struktury i/lub ISO BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...