Skocz do zawartości
marianowic

Różnica pomiędzy odtwarzaczami BD

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kupujemy wypasiony odtwarzacz BR, bo fajnie DVD czyta. :blink: No cóż nie będę dyskutował o gustach. Ponadto formaty dźwięku HD są odczytywane przez większość ampli. O tym, że pozycji filmowych ze ścieżką HD to ze świeca szukać, nawet nie wspomnę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu temat ucieka od zasadniczego clue którym jest TYP ZASTOSOWANEGO PROCESORA

O ile pomiedzy różnymi aplikacjami stosując różne rozwiązania możemy dostrzec (pod warunkiem że będziemy się bardzo starać) różnice w obrazie o tyle przy zastosowaniu tych samych procesorów - klasa cenowa urzadzenia nie ma absolutnie zadnego znaczenia. Efekt zawsze bedzie ten sam (mam na myśli HDMI oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupujemy wypasiony odtwarzacz BR, bo fajnie DVD czyta. :blink: No cóż nie będę dyskutował o gustach. Ponadto formaty dźwięku HD są odczytywane przez większość ampli. O tym, że pozycji filmowych ze ścieżką HD to ze świeca szukać, nawet nie wspomnę. ;)

Ja piszę tylko o tym co mam u używam u siebie. I faktem jest, że odtawarzacz BD u mnie odtwarza pół na pół filmy BD z DVD. W ostatni weekend np. obejrzałem Melancholię i niestety na BD jej nie ma. Więc dostępne jest tylko DVD. I takich filmów jezt dużo. Moim zdaniem u większości użytkowników odtawarzacz BD często ma do czynienia z DVD.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melancholię obejrzałem we wrześniu chyba,...oczywiście w HD. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melancholię obejrzałem we wrześniu chyba,...oczywiście w HD. ;)

No to masz szczęście bo muzyka i zdjęcia ekstra. W Video World niestety mają tylko na DVD. I takich filmów jest sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

Nie wiem skąd czerpiesz te wszystkie mądrości ale chyba jeszcze nie widziałeś w działaniu odtwarzacza z dobry procesorem wideo nie wspominając już o zewnętrznym procesorze. To jest przepaść w stosunku do odtwarzaczy jedno-chipowych.

Spróbuj odtworzyć płytę BD na dużym ekranie 120 calowym z budżetowego odtwarzacza i z odtwarzacza z wbudowanym z jednym z procesorów które wymieniłem.

Przede wszystkim uściślij co to budżetowy odtwarzazcz, bo za 500zł można kupić np. Panasonic BDT-110, który wypada bardzo dobrze, włącznie z funkcjami filtrującymi obraz. Więc na pewno przepaści nie ma w stosunku do otwarzacza referencyjnego (oppo 93/95), który jest 700% droższy. Uważam, że zadowoli on większość użytkowników z dużą przekątną. Oczywiście videofile, mogą chcieć dopłacić do Oppo, czy innego high-endowego odtwarzacza, żeby lepiej krawędzie wygładzał, czy usuwał ziarno. Tylko, że 99% z tego to będą pieniądze za markę, a 1% widoczne korzyści. Poza tym wiele urządzeń wysokiej klasy robione jest na tych samych układach co tańsze odpowiedniki. O to dyskusja się rozbija. Mówimy tu o szczególnym przypadku odtwarzaczy blu-ray, nie o innym sprzęcie.

To co napisałeś o cyfryzacji video to teoria i pobożne życzenia a w praktyce jest znacznie gorzej. Znacznie lepiej wygląda to (mniejszym obarczonym błędem) w systemach analogowych.

W studio obraz przetwarzany jest w głębi 10 bitowej i szerokim gamucie (DCI P3). To że trafia na rynek okrojony do rec 709 i 8 bit to wina producentów i żaden procesor sygnału nie ma na to wpływu. Tego procesu nie da się cofnąć. Dostajemy materiał jaki dostajemy. Systemy analogowe... cóż miały swoje zalety np. jakość o której piszesz, ale świat poszedł w kierunku cyfryzacji.

Nawet nie chce mi się wrzucić fotek obrazu z różnic pomiędzy odtwarzaczami blu-ray.

Grunt że chciało Ci się napisać, że Ci się nie chce :)

Idąc twoim tokiem rozumowania, to nie ma sensu kupowania TV za 30 tyś zł. skoro o takiej wielkości ekranu można kopić za 3 tys, zł.

Po co kupować projektor za grube tysiące jak można kupić za kilka tysięcy bo przecież obraz będzie taki sam.

To dlaczego kopiłeś sprzęt pomiarowy do kalibracji za duże pieniądze a nie podstawowy typu Spyder.

Przecież analiza i pobieranie danych odbywa się na drodze cyfrowej i nie powinno być żadnych różnic w pomiarze.

Andrzeju czy ty celowo wypisujesz takie bzdury, czy na prawdę tak myślisz? Twierdzenie, że analiza światła odbywa się na drodze cyfrowej to jakiś szczyt. Światło ma Twoim zdaniem cyfrową naturę? Widzisz zerojedynkowo, czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju czy ty celowo wypisujesz takie bzdury, czy na prawdę tak myślisz? Twierdzenie, że analiza światła odbywa się na drodze cyfrowej to jakiś szczyt. Światło ma Twoim zdaniem cyfrową naturę? Widzisz zerojedynkowo, czy jak? :)

Celowo podałem ten przykład na jakoś bezwzględną.

Chodzi o to, że urządzenia dobrej jakości o dobrych parametrach muszę, niestety kosztować. Czym jesteś najlepszym przykładem.

Poza tym wiele urządzeń wysokiej klasy robione jest na tych samych układach co tańsze odpowiedniki. O to dyskusja się rozbija. Mówimy tu o szczególnym przypadku odtwarzaczy blu-ray, nie o innym sprzęcie.

Ciekawe !!!!

Czy mógłbyś podać przykłady takich rozwiązań, gdzie odtwarza Blu-ray za kilkaset złotych posiada te same bebechy co np. OPPO 93/95, a w szczególności zaimplementowany w nich procesor wizyjny.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako zwykłego zjadacza chleba , sprawa jest bardzo prosta. Kupując 3-4-15 krotnie droższy odtwarzacz oczekuje od niego 3-4-15 krotnej różnicy? (na plus )

Czytając wasze wypociny to można wywnioskować że tak nie jest. Ja akurat do BD używam PS3 i jestem zadowolony i poserfuje się po necie i w gierki pogram :D, przynajmniej wiem że był to udany zakup i nie potrzebuje lepszego odtwarzacza, ponieważ nie mam w domu 120 cali by te różnice dostrzec :(.

A skoro WIELKIEJ różnicy nie ma (o ile jest w ogóle ) to po co przepłacać ???.

Proste niczym drut :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo podałem ten przykład na jakoś bezwzględną.

Chodzi o to, że urządzenia dobrej jakości o dobrych parametrach muszę, niestety kosztować. Czym jesteś najlepszym przykładem.

Ciekawe !!!!

Zakup spektrofotometru, który kosztuje 10 krotnie więcej od Spydera przekłada się bezpośrednio na kilkunastokrotnie większą dokładność. To są przyrządy miernicze o określonej dokładności. Nie działają cyfrowo, bo światło nie jest zjawiskiem cyfrowym... Za to 5 metrowy kabel USB, którym podłączam urządzenie nie jest pozłacany, tylko najtańszy. Rozumiesz analogię? Nie ma czegoś takiego jak jakość bezwzględna. Podam Ci przykład na sprzęcie do kalibracji. Spektrofotometr JETI Specbos 1211 kosztuje około 10 000$ Na rynku amerykańskim jest klon tego urządzenia pod nazwą Orb Optronix SP-200, który jest znacznie tańszy, pomimo tego że różni się wyłącznie naklejką.

Czy mógłbyś podać przykłady takich rozwiązań, gdzie odtwarza Blu-ray za kilkaset złotych posiada te same bebechy co np. OPPO 93/95, a w szczególności zaimplementowany w nich procesor wizyjny.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Kolega @Fantom podał Ci nawet link dwie strony wcześniej

http://hdtvpolska.com/topic/15944-bd-funai-onkyo-philips-denon-marantz-pioneer-goldmund/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty wierzysz w te brednie.

Posiłkujesz się tym co ktoś napisał a nie sprawdził do końca.

To nic nowego. Wiele firm tak robi i korzystają z rozwiązań innych (Globalizacja) bo jest taniej, ale to jeszcze nie dowodzi, że poszczególne podzespoły są takie same.

Prosiłem o przykład namacalny.

Budowa odtwarzacza budżetowego/topowego a w szczególności interesuje mnie procesor wizyjny, bo zasilanie, napęd. płyta główna mogą być takie sama.

Najlepiej abyś pokazał to na schemacie blokowym jednego i drugiego odtwarzacza.

Tak jak jest w sprzęcie komputerowym, gdzie płyty główne posiadają te same rozwiązania ale inną wydajność. Ponadto posesory komputerowe w tych płytach są różnie taktowane mimo, że nazywają się procesorami.

Analogicznie jest tak w odtwarzaczach BD.

Jeszcze jeden przyblady. Dwa samochody na tej samej płycie podłogowej a inna marka (patrz odnośnik kolegi @Fantom) rożne ceny, inny standard.

Mam nadzieję, że to zrozumiałeś, bo wydaje mi się, że nie bardzo wiesz o co w tym chodzi.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie o Asusie BDS-700 ( sugerowano cenę ~ 800 pln. ) - http://pl.asus.com/M...r/OPlay_BDS700/

Warto także pamiętać do czego głównie stosowane są procesory obrazu typu Qdeo ....

Marvell Qdeo video processing to upscale to 1080p for the best possible picture quality from your SD content.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem - ale to andsie1 ciagle o tym Oppo więc piszę pod niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba - dziwi mnie, że do tej pory nikt z Forum nie rzucił się na zorganizowanie fajnego testu w miłym gronie - może i przy piwku.

Szkoda, że nie mieszkam w stolicy ( bo stąd jednak jest największa liczba fachowców i łatwiej byłoby się skrzyknąć) sam bym coś zorganizował ...

Każdy przyniósłby co może i po kilku godzinkach zapewne doszłoby do wniosku, że RÓŻNIC w odbiorze nie widać i że nie ma o co kruszyć kopii ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teoretycy.

W takim razie to ja podam namacalnym przykład.

Dwa urządzenie:

DVDO VP 50Pro

Meridian Dvp-2351

2084db7e7dc3cbf0.jpeg

fa75e7361f4eafef.jpg

Wyglądają identycznie, ponieważ Meridian Dvp-2351 jest klonem DVDO VP 50Pro

Ta sama obudowa, te same podzespoły ten sam chips ABT1030 is Anchor Bay’s latest addition to the Video Reference Series™ (VRS) family of video processing chips.

Różnica, logo na obudowie. Jeden ma logo DVDO, drugi Meridian. No i oczywiście cena, Median jest kilka razy droższy od DVDO.

Czyżby tylko takie były różnice.

Niestety nie. Mimo, że oba urządzenia korzystają z tych samach podzespołów mają jedną subtelną różnicę. Podzespoły do Dvp-2351 są selekcjonowane i sprawdzane na stanowisku kontroli wg norm podanych przez Meridiana.

Oprogramowanie do Dvp-2351 jest napisane przez inżynierów Merdiana i aktualizacja odbywa się z ich strony po zarejestrowaniu urządzenia a nie ze stromy DVDO z której ja korzystam.

Jakość Dvp-2351 jest bezwzględnie lepsza od VP50Pro. Miałem oba urządzenia i porównywałem je. Nawet chciałem wymienić ale jak się dowiedziałem ile kosztuje Meridian to tak jak szybko chciałem wymiany to jeszcze szybciej zrezygnowałem z tego pomysłu.

Drugi przykład to projektor wizyjny Meridiana MF10 Digital Projector na podzespołach JVC. Jest tak samo realizowany jak Meridian Dvp-2351. Cena projektora to kosmos.

3c3e6c6c36a2abc6.png

@BoDeX

Jeżeli przywieziesz piwo to czuj się zaproszony do mnie hahahaha....

Warszawa – jak wiadomo – da się lubić, tu szczęście można znaleźć i tu serce można zgubić. Wiadoma rzecz – stolica

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andsie jestem pewny że nie oglądałeś obrazków w odnośniku który zamieściłem.

Porównaj sobie układ ścieżek na płytach tych kilu odtwarzaczy (obrazki są w temacie). Są ... uwaga ... identyczne!

Postulujesz że pewnie "procesory wizyjne" są różne. Oświecę cię. Kilka firm na świecie produkuje układy dekodujące strumień audio video.

I zaręczam ci (gdybyś miał blade pojęcie o elektronice wiedział byś to), że nie są one o tak po prostu zamienne. Każdy ma inny układ wyprowadzeń, każdy ma inne płytki referencyjne, inaczej może używać pamięci itd. Jednym słowem nie ma takiej możliwości aby je zamieniać bez zmiany całej elektroniki na płycie. To jest niemożliwe.

Twoje porównanie z samochodami i ich płytami podłogowymi jest bardzo słabo trafione. Poza płytą podłogową jest też zawieszenie (stabilizatory, amortyzatory, wahacze), układ napędowy (silniki, skrzynia biegów) itd. Jednym słowem jak popatrzysz na dwa samochody na tej samej płycie to poza nią to są zupełnie różne samochody.

A na tych obrazkach odtwarzaczy z diametralnie różne półki cenowej ... cała elektronika wygląda identycznie! Jak to wytłumaczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byłoby to sprawdzić w realu.

Znam wiele urządzeń które moją takie same środki a jakość jest inna ( patrzy powyżej #90) lub podrabiają oryginały w taki sposób, że trudno odróżnić.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując

Kolega andsie1 wierzy że OPPO kupuje lepsze Qdeo a ci którzy sprzedają taniej - gorszy sort

czy tak ? :)

Bylby to pierwszy raz gdyby sie okazało że takie manewry robi sie z kośćmi zerojedynkowymi

Owszem - selekcjonowanie elementów uprawia się - ale dotyczy to wylącznie analogowych sekcji bo tylko tam ma to jakikolwiek sens i dotyczy glównie kondensatorów i tranzystorów (szczególnie mocy które się paruje)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele urządzeń które moją takie same środki a jakość jest inna

andsie ... nie wygłaszaj takich poglądów bo stajesz się jeszcze mniej wiarygodny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując

Kolega andsie1 wierzy że OPPO kupuje lepsze Qdeo a ci którzy sprzedają taniej - gorszy sort

czy tak ? :)

Bylby to pierwszy raz gdyby sie okazało że takie manewry robi sie z kośćmi zerojedynkowymi

Owszem - selekcjonowanie elementów uprawia się - ale dotyczy to wylącznie analogowych sekcji bo tylko tam ma to jakikolwiek sens i dotyczy glównie kondensatorów i tranzystorów (szczególnie mocy które się paruje)

To możne inaczej.

Firma Sony a obecnie i Loewe korzystają z paneli LCD Samsunga.

Właściwie to nic zdrożnego tylko jest mała różnicą panela dla tych firm są produkowana na innej lini produkcyjnej pod kontrolą Sony i Loewe. Mały szczegół ale jak istotny.

Tak sam było w przypadku Pioneera, który miał korzystać z paneli plazmowych Panasonica.

Panasonic miał już przygotowaną oddzielną linie produkcyjną.

andsie ... nie wygłaszaj takich poglądów bo stajesz się jeszcze mniej wiarygodny :)

W ten sposób nie będziemy dyskutować, bo to nie ma sensu.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Sony a obecnie i Loewe korzystają z paneli LCD Samsunga.

Właściwie to nic zdrożnego tylko jest mała różnicą panela dla tych firm są produkowana na innej lini produkcyjnej pod kontrolą Sony i Loewe. Mały szczegół ale jak istotny.

Ale to właśnie nie jest "mały" szczegół. Inna linia produkcyjna + panel LCD (którego naturą jest działanie niejako analogowe) robi duuużą różnicę.

Znów dajesz nie trafiony przykład :)

My mówimy o tym że sprzęt z zupełnie innej półki cenowej miewa w 100% identyczną elektronikę, lub dokładnie "te same procesory wizyjne". To nie jest analogia do twoich przykładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że mają taką samą elektronikę. Widziałeś, czy tak twierdzisz na podstawie fotek ?. Bo to też jest wielka różnica.

Jeżeli nie widziałeś, to nie pisz na 100%, że tak jest.

Może są to odrzuty z produkcji i sprzedawane jako niepełnowartościowe.

Ja też tak myślałem i pogłaskałem napis na płocie, myśląc, że to jest „d….a” i drzazga mi weszła w dłoń.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że mają taką samą elektronikę. Widziałeś, czy tak twierdzisz na podstawie fotek ?. Bo to też jest wielka różnica.

Jeżeli nie widziałeś, to nie pisz na 100%, że tak jest.

Tak na podstawie fotek tak własnie twierdzę.

Może są to odrzuty z produkcji i sprzedawane jako niepełnowartościowe.

Proszę ... nie pogrążaj się :)

Specjalnie w odrzutach produkcyjnych zamieszczają bebechy z odtwarzaczy z niższej półki ... litości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tu masz rozbebeszonego pionka LX55

Gołym okiem widać Marvell'a sterującego transmitterem Silicona - czyli powszechnie stosowany standard w najwyższej (i nie tylko) klasie urządzen

Mam nadzieje że rzetelności AreaDVD nie podważasz :)

http://www.areadvd.de/hardware/2011/pioneer_bdp_lx55.shtml

O czym to świadczy,

Ty ani ja nie wiemy jak jest faktycznie. Trzeba byłoby prześledzić cały proces produkcyjny tych urządzeń. A to jest trudna sprawa, bo jest to chronione tajemnicą firm.

Podawałem już przykłady dlaczego tak może być.

Trzeba te dwa urządzenia przetestować i zobaczyć, gdzie tkwi diabeł a jak wiemy tkwi w szczegółach.

Właściwie, to mnie ani ziębi ani grzeje i nie mam zamiaru dociekać, bo to do niczego nie jest mi potrzebne.

Jeżeli wolisz zamienniki to twoja sprawa. Ja wolę oryginały i samochód serwisuję w ASO.

Tak na podstawie fotek tak własnie twierdzę.

To jesteś specjalistą skoro na podstawie zdjęć jesteś w stanie stwierdzić stan faktyczny. Gratuluję

Proszę ... nie pogrążaj się :)

Specjalnie w odrzutach produkcyjnych zamieszczają bebechy z odtwarzaczy z niższej półki ... litości ;)

To jeszcze mało wiesz i mało widziałeś.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...