Skocz do zawartości
TOmeKK

Transport LCD i plazmy

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykanie są bardzo praktyczni.
Jak wiadomo plazmy i LCD - szczególnie dużych rozmiarów przewozić się powinno w pionie.

Myśląc o 52" w przyszłym tyg. - bardzo to dla mnie ważne. :)

Przeglądając (jak zwykle, temat rzeka - sharp d62u) natknąłem się na opis technologii - tak to trzeba nazwać - prostej naklejki - pewnie z tuszem, która zmienia kolor po zmianie pozycji pudełka. Co ciekawe, naklejka nakładana jest przez firmę dystrybucyjną, a nie przez producenta.

Czyli nie wierzymy całemu łańcuszkowi dostaw - prosta naklejka na pudełku nam powie, czy pudło leżało na boku. ;)
Napisane jest wprost, że w costco (coś jak makro C&C) pudła leżą na boku, jedno na drugim.

Chylę kapelusz, przed gościem, który to wymyślił i pewnie opatentował.

Link:

[url="http://www.archivalsuppliers.com/images/Picture%20924.jpg"]http://www.archivalsuppliers.com/images/Picture%20924.jpg[/url]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomekk, liczysz, że taka naklejka będzie u nas????

Już ją widzę (oczami wyobraźni) zaklejoną, zapaćkaną pisakiem, ("koham paniom zenię"), czy czymkolwiek innym...

Z drugiej strony - moze nie wszyscy umieją czytać na inastrannych jazykach.


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, ty przecież zawsze jesteś idealistą, napisy Chwdp itd nie zmienią faktu, że tv leżał na boku, naklejka jest niebieska, nie kupuję grata, chyba, że po obniżonej cenie i mogę obejrzeć najpierw. ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to żadna nowość,
wielu producentów stosuje tzw, wskaźniki wstrząsu i pionu
Np wszystkie plazmy Fujitsu-Siemens mają taki znacznik, stosowany od wielu wielu lat,
w przypadku dużego wstrząsu lub położeniu opakowania w nieprawidłowy sposób, barwnik zabarwia sie na czerwono, co znaczy że mozemy towar nieotwierajac oddac !
Jest to proste, banalene rozwiazanie ale jak praktyczne !!!

Moze wkońcu Samsung zmądrzeje, bo do tej pory robi opakowania do Plazm jak i LCD poziome, bezmyślność zupełna, a w gwarancji wykluczają nieprawidłowe prezwożenie towaru czyli w poziomie, a sami je tak pakują !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o możliwość zamazania

zwróć uwagę na opis do zdjęcia

w wypadku zbytniego wychylenia od pionu biały czubek strzałki zrobi się niebieski jak reszta strzałki

po prostu

polecam również ten link na zaprzyjaźnione forum,gdzie ten temat również poruszono

[url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=57459#post57459"]http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.ph...57459#post57459[/url]

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tak OffTopic trochę, a tutaj poważny temat się zrobił. ;) Olatigid, praktyka to podstawa, kto jeszcze używa oprócz F-S?
Banalne rzeczy..., ale patent to są konkretne pieniądze. Pomysł się liczy.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='19224' date='01.11.2006, 23:17 ']
Chciałem tak OffTopic trochę, a tutaj poważny temat się zrobił. ;) Olatigid, praktyka to podstawa, kto jeszcze używa oprócz F-S?
Banalne rzeczy..., ale patent to są konkretne pieniądze. Pomysł się liczy.

pozdr.
[/quote]
profesjonalne marki:
Fujitsu-Siemens
Fujitsu
NEC
Conrac
Yamaha
np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pilną odpowiedź muszę przewieź LCD Sharp 37 GE1 za chińskiego luda nie wejdzie mi w pionie do auta wziąłbym taxi bagażowe ale to 200 km, LCD fabrycznie zapakowane. Co się stanie jak będę je przewoził w poziomie? Czy stracę gwarancję? Myślałem o kurierze ale mając negatywne doświadczenie (potłuczone butelki z winem zapakowane w skrzynkach) obawiam się że mój kochany sprzęcik :) będzie podróżował tak jak się zmieści a nie tak jak powinien. Bardzo Was proszę o radę i pozdrawiam. Piter

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plizzzzzzzzzzzz

muszę podjąć decyzję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...