Skocz do zawartości
skalmen

Optoma Hd 83 pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

do dziś uważam że obraz 2d w tym projektorze jest fenomenalny ,wcale nie gorszy niż z Sony HW55 może jedynie w czerni ale róznica dla mnie jest praktycznie niezauważalna , zresztą 3d tak samo tyle ze na moim ekranie był za ciemny ale przypuszczam że magic screen może robić tu dobra robotę , mój obecny Sony wygrywa tylko i wyłącznie jasnością w 3d , obraz w 2d ma nawet po kalibracji mniej nasycone kolory i głębię że już nie wspomnie o podwójnych konturach w 3d które można trochę wyeliminować ale nigdy do końca, no cóż posłuchałem się "znawców tematu" i niestety wybrałem mniejsze zło , gdby pojawiłby sie jakis DLP z 3d i jesnoscia 1600 Lum to z chęcia chyba bym go zamienił

gratuluje doskonałego wyboru , na pewno po epsonie to przepaść

pozdr

Edytowane przez skalmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój obecny Sony wygrywa tylko i wyłącznie jasnością w 3d , obraz w 2d ma nawet po kalibracji mniej nasycone kolory

Nie ma takiej opcji, bo w 2D akurat Soniak fenomenalnie pokrywa przestrzeń barwną :) Albo marna kalibracja, albo HD83 ma niestandardową, poszerzoną paletę barw (czego już nie pamiętam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej projek jest dobrze skalibrowany delta e wręcz referencyjna , mowię o odczuciach nie tabelkach , ogólnie według mnie dlp ma lepsze kolory niż sxrd , ale to moja prywatna opinia :) Sony jest dobrym projektorem ma swoje plusy tak jak Optoma ja poprostu wole obraz z dlp i uważam ze 3d rownież jest w dlp lepsze problemem jest ti tylko jasność :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D lepsze zgoda, ale co do barw to albo wierzysz w deltaE, albo w "lepszość". Skoro np. na wzornikach typu CC24 i tym podobnych wychodzą delty poniżej 1,5 to znaczy że kropka w kropkę powinien pasować do projektora referencyjnego i w przypadku HW55 tak może być. Wiem z autopsji bo w jednym domu post-produkcyjnym kalibrowałem HW55 i doskonale spasował się z resztą systemu, więc nie bardzo można stworzyć coś jeszcze lepszego jeśli o kolory chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...