Skocz do zawartości
skalmen

Optoma Hd 83 pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu trzeba kupić projektor i dopasować wielkość ekranu do własnych potrzeb.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa - wyświetlić obraz na ścianie i naocznie przekonać się jaka jego wielkość jest odpowiednia; dopiero potem kupować / montować ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba kupić projektor i dopasować wielkość ekranu do własnych potrzeb.

Dobra rada od dawnego adwersaża :) - Andrzeju , uderz w ekran CIH 2.40 - nie błądź, wykorzystaj całą możliwą dostępną szerokość ... zaufaj ! :) Będzie git !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobię z kolumnami ?

Jeżeli ustawię ekran na maksa to zakryje kolumny. Muszę zachować bazę pomniejszy kolumnami, to wtedy podstawa ekranu będzie mała, niestety.

W moim przypadku maksymalna podstawa ekranu to 170 cm tj około 77 cali.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andsie1.

Jesli masz duzy TV, a o ile mnie pamiec nie myli miales KURO 60", to mozesz wyswietlac na nim filmy 16:9 zas proja uzywac wylacznie do formatu 2,4:1 Taki ekran bedzie krotszy. Sprawdz czy jak zainstalujesz go tak, konczyl sie ponad kolumnamii aby obraz nie byl przy tym za wysoko.

Dzieki takiemu rozwiazaniu obraz kinowy pewnie bedziesz mial ze 2x wiekszy niz teraz. Ostatecznie zreszta mozesz zoom(out)owac obraz z proja i wyswietlac filmy 16x9 tyle ze pewnie przy dotychczasowej wielkosci ekranu (CIH) a Kure na rosoł albo do innego pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, he.....

Gdybym miał 60", to nie szukałbym większego rozmiaru.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobię z kolumnami ?

Jeżeli ustawię ekran na maksa to zakryje kolumny. Muszę zachować bazę pomniejszy kolumnami, to wtedy podstawa ekranu będzie mała, niestety.

W moim przypadku maksymalna podstawa ekranu to 170 cm tj około 77 cali.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Mam ten: http://sklep.rms.pl/index.php?p1805,suprema-andromeda-fa-m77-ekran-projekcyjny-16-9-170-4x95-8-rozwijany-elektrycznie

Nie faluje, nie śmierdzi, zrobiłem sterowanie przez harmony, kasetę okleiłem na b.ciemne drewno. Dokładnie 77 cali. W 3D będziesz żałował że to tylko 77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobię z kolumnami ?

Jeżeli ustawię ekran na maksa to zakryje kolumny. Muszę zachować bazę pomniejszy kolumnami, to wtedy podstawa ekranu będzie mała, niestety.

W moim przypadku maksymalna podstawa ekranu to 170 cm tj około 77 cali.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Rozumiem, że nie da rady rozstawić kolumn nieco szerzej? Jeśli centymetry grają rolę, to (przy założeniu iż projektor jest na wprost ekranu) odsunięcie kolumn od ściany i ich "skręcenie" do wewnątrz, spowoduje że ekran będzie mógł być szerszy o dobre 10 cm od odległości pomiędzy przednimi ściankami kolumn.

Jakiej wysokości są kolumny? W pewnych warunkach, przy nie za wysokich frontach (szczególnie z pochyloną ścianką przednią) ekran może być po prostu bezpośrednio nad nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten: http://sklep.rms.pl/index.php?p1805,suprema-andromeda-fa-m77-ekran-projekcyjny-16-9-170-4x95-8-rozwijany-elektrycznie

Nie faluje, nie śmierdzi, zrobiłem sterowanie przez harmony, kasetę okleiłem na b.ciemne drewno. Dokładnie 77 cali. W 3D będziesz żałował że to tylko 77.

Możesz wrzucić trochę fotek jak to rozwiązałeś?

@windmill

Kolumny mam Dynaudio Audience 122.

31226219527175567522.jpg

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran niemal metr od podłogi to dla mnie za wysoko, ale jeśli ma się mocno odchylone do tyłu oparcie to kto wie? Poza tym, pozostaje pierwsza opcja, odsunięcie kolumn od ściany, co i tak jest praktykowane ze względu na walory akustyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja bym zaryzykował - trochę mała odległość od ekranu, ale rozwiązanie z ekranem STAŁYM - CIH 2:40 byłoby rewelacyjne .

Andsie - zaszalej ...... :) Ekran stały, na sztywnej, pomalowanej płycie, to nie jest wielki koszt, a eksperyment cenny . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danych warunkach, odsunięcie kolumn o 20 cm pozwala uzyskać obraz szerszy o 15 cm.

911157174ab88e90.jpg

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić trochę fotek jak to rozwiązałeś?

Tak na szybko wygląda to tak

img0001jam.jpg

img0002wtm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja bym zaryzykował - trochę mała odległość od ekranu, ale rozwiązanie z ekranem STAŁYM - CIH 2:40 byłoby rewelacyjne .

Andsie - zaszalej ...... :) Ekran stały, na sztywnej, pomalowanej płycie, to nie jest wielki koszt, a eksperyment cenny . :)

Myślałem o takim rozwiązaniu, ale co zrobię z TV.

Nie mam na niego miejsca. Musi być w tym w którym jest obecnie. W rachubę wchodzi jedynie ekran elektryczny rozwijany przed telewizorem.

@montas

To w końcu jakiej wielkości masz ekran ?.

@windmill

Wszystko ładnie. Ale musisz pamiętać o tym, że kolumny nie są przeznaczone tylko do KD. Wykorzystuje je do stereo a tu rządzą inne prawa.

Dzięki Panowie.

Mam dużo materiału do przemyślenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rachubę wchodzi jedynie ekran elektryczny rozwijany przed telewizorem.

JASNE - ale dobrze, aby był w formacie 2.35: 1 , a nie 16/9 -- chyba Kraftman robi pod klienta w normalnych cenach .

Ew. szukać : http://www.amazon.co.uk/PC106MET-106-CinemaScope-2-35-Tab-Tensioned/dp/B002YZ1QIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z filmami 16/9 m.in koncerty, sport ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@montas

To w końcu jakiej wielkości masz ekran ?.

Dokładnie 77 cali netto bo dochodzą jeszcze bordery. We wcześniejszym linku masz dokładną specyfikację.

ps. Od proja już nie uciekniesz, połknąłeś bakcyla ;)

ps2. Dla zasobnych w gotówkę http://www.prismasonic.com/english/description_hd5000r.shtml

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1062938

ps3. I dla majsterkowiczów http://www.enrarot.net/anamorph/anamorph.html

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjście.

Kupić ekran w formacie 2.35: 1 a filmy 16/9 oglądać przy zmniejszonym formacje.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czas o tym mówimy - filmy ZOOM i mamy cały ekran 2.35 , a jak coś leci 16/9 , to mamy to bez zoomowania na środku ekranu ... z boku ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam temat Optomy HD 83 bowiem od ok. 2-3 tygodni jestem jej posiadaczem.Swiecę na ekran Magic Screen Future.Nosiłem się z zamiarem sprzedaży ww. ekranu jednak połączenie MS+Optoma sie sprawdza zatem ogłoszenie o sprzedaży postanowiłem usunąć.

Jakość obrazu jak dla mnie jest fenomenalna.Sczególnie w 3D Optoma sobie świetnie radzi.Głębia,plastyka,kolory wszystko to sprawia niesamowite wrażenie.Jeżeli szukacie projektora w granicach ok. 8 tyś zł to koniecznie musicie wziąć pod uwagę Optomę HD 83.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wcześniej świeciłeś, że chciałeś ekran sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się jeszcze podzielisz doświadczeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...