Skocz do zawartości
santiagoiso

Który Sony odtwarza BR,MKV i napisy txt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Który odtwarzacz BluRay Sony odtwarza pliki :

-MKV

-napisy w formie TXT

-no i jak wiadomo filmy z płyt BluRay czyli typowy BD

....no i opcja najtańsza bo mam kryzys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV odtwarza większość jak nie wszystkie odtwarzacze blu-ray, jak nie .txt to .srt czytać powinny a co do płyt BD to po to to jest aby czytać niebieskie krążki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie powyżej kolega zauważył, warunki które określiłeś spełniają nieomal wszystkie odtwarzacze wyposażone w port USB. Jest jednak jeden maleńki haczyk. Tylko pojedyncze perełki odtwarzają dyski sformatowane na NTFS, a to znacznie ogranicza wielkość czytanych plików. Chyba, że zaczniesz je porcjować na kawałki po 4 GB. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy zauważyli, że kolega pytał o odtwarzacz SONY a nie jakiś tam odtwarzacz - a z tego co się orientuję to do niedawna raczej sony nie wspierał kontenera MKV. Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, Sony Blu-ray BDP-S480 odtwarza MKV. Z drugiej strony ja ostatnio kupiłem kino domowe Sony z odtwarzaczem Blu-ray i nie odtwarzało...

Edytowane przez Nagly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-S370 odtwarza MKV i napisy z txt aczkolwiek lepiej napisy wmuxować w plik mkv - są wtedy większe. Od 300 zeta, zazwyczaj 400-500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie sam odpowiedzieć na pytanie :D

Znalazłem chyba najtańszy dostepny Sony z tymi parametrami które wymieniłem.Cena średnio 300zł.

http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc-player/bdp-s280#pageType=Overview

Jest Ntfs :)

Jawnie formatu mkv nie wymieniono, poza tym nie wiadomoc czy duze pliki > kilkunastu GB, z kompresja nagłówka są odtwarzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-S280 odtwarza mkv z napisami srt.Obsługuje dyski NTFS.Odtwarza nawet ripy 1:1 z płyty BD zrobione w MakeMKV i to z dźwiękiem HD (testowane na pliku o wielkości 28 GB).Przy odtwarzaniu plików nie ma trybu 24p.Dla niektórych może to być problem.

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDP-S370 odtwarza MKV i napisy z txt aczkolwiek lepiej napisy wmuxować w plik mkv - są wtedy większe. Od 300 zeta, zazwyczaj 400-500.

Wszytko super, tylko nie wspiera NTSF przy USB. Tak więc odtwarza mkv, ale nie zobaczy plików większych niż 4GB ( czyli standardowych ripów 720p mających 4,2-4,4 GB nie zobaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tylko nie wspiera NTSF przy USB. Tak więc odtwarza mkv, ale nie zobaczy plików większych niż 4GB ( czyli standardowych ripów 720p mających 4,2-4,4 GB nie zobaczy)

Własnie o to chodzi, a uzyteczne pliki mkv nierzadko mają przeciez kilkanascie GB. W końcu odtwarzacz BR słuzy do odtwarzania materiałów HD, które maja wysoka rozdzielczosc i duze rozmiary plików .

Brak możliwości ich odtwarzania, sprawia że taki odtwarzacz to 'zabawka'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko super, tylko nie wspiera NTSF przy USB. Tak więc odtwarza mkv, ale nie zobaczy plików większych niż 4GB ( czyli standardowych ripów 720p mających 4,2-4,4 GB nie zobaczy)

Sprawdzałeś ? Mam taki odtwarzacz BD i przez USB normalnie odtwarza pliki większe niż 4 GB.

Tylko nie mogę jakoś dojść, jak odtworzyć plik mkv z textem txt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ? Mam taki odtwarzacz BD i przez USB normalnie odtwarza pliki większe niż 4 GB.

Tylko nie mogę jakoś dojść, jak odtworzyć plik mkv z textem txt...

Jak masz sformatowany dysk??? Na FAT, czy NTFS - to jest kluczowe pytanie. Na dysku FAT nie upchasz plików powyżej 4 GB w całości. Chyba, że je dzielisz na kilka mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy z .txt zapewne nie będą działały z dysków FAT32 jak i NTFS... ;) Piszę zapewne, bo nie mam tego Sony, ale .txt to polski wynalazek i mało co go obsługuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sformatowany dysk??? Na FAT, czy NTFS - to jest kluczowe pytanie. Na dysku FAT nie upchasz plików powyżej 4 GB w całości. Chyba, że je dzielisz na kilka mniejszych.

Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro FAT nie obsługuje plików >4GB, to muszę mieć dysk sformatowany w NTFS.

PS. Poradziłem sobie już z napisami. Po prostu konwertuję txt na srt i ładuję je do środka pliku mkv.

Zrobiłem też update firmware odtwarzacza, działa lepiej w plikami, ale brakuje mi możliwości usuwania plików z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ostatnie posty odnoszą się do BDP-S370. Zapewniam Cię, że ten odtwarzacz nigdy nie odtwarzał i nie będzie odtwarzał plików z dysku NTFS. Luknij raz jeszcze o jakim odtwarzaczu piszesz, bo kogoś możesz wprowadzić w błąd, a przecież tego nie chcemy.

Co do napisów, robisz bardzo słusznie. To jest najprostsze rozwiązanie, aby bez kłopotów wyświetliły się napisy. Niekiedy udaje się z folderu, gdzie zapisano film i plik z napisami txt, tez poprawnie odtworzyć. Warunek jest taki, że folder, film i napisy mają identyczna nazwę.

Jeżeli mam być szczery to napiszę, że od kilku miesięcy nie korzystam z USB w odtwarzaczu. Zbyt wiele popełniał błędów, które mnie irytowały. Zakupiłem oddzielny odtwarzacz, a w zasadzie tuner mpeg-4, za 145 PLN i czyta mi teraz wszystko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o wspomnianym BDP-S280 - taki właśnie mam i taki właśnie odtwarza pliki mkv i dyski NTFS.

Pliki txt nie są czytane łącznie z mkv, tylko z avi, jeśli oczywiście mają tę samą nazwę.

Teraz już wszystko jest w porządku i ten odtwarzacz spełnia moje wymogi w 100%, czego np. nie potrafił PS3...

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem podsumowac i doprecyzowac kilka faktów (poprawcie mnie jesli sie myle)

1.roznica miedzy s280 a s380 to tylko ilosc gniazd usb ?

2. mam rozumiem ze s370 czytal mkv z txt ? ale nie czytal ntfs

3. dlaczego zatem s380 nie czyta mkv z txt (mam na mysli ten sam folder i nazwe)

* oczywiscie moge do kazdej plyty dograc plik srt zamiast txt bo plyty maja otwarta sesje, tylko pytanie czy sony nie zwariuje i zobaczy nowa sesje nagrania ?

4. rozumiem ze modele sony czytaja plyty DVD R DL 8,5 GB bo nie znalazlem takiej informacji.

dzieki wielkie za pomoc, zastanawiam sie jaki model sony wybrac ktory bedzie czytal pliki mkv z napisami z plyt dvd r dl, jesli nie txt to chociaz srt po dogranej sesji, czekam na propozycje, jak narazie wybralem s280 lub s380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem oddzielny odtwarzacz, a w zasadzie tuner mpeg-4, za 145 PLN i czyta mi teraz wszystko. wink.gif

Pochwal się co to za cudo, może i ja kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co to za cudo, może i ja kupię :)

też jestem ciekaw co to za maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co to za cudo, może i ja kupię :)

co to za cudo Edytowane przez szaula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od marca będą dostępne BD Sony na 2013 rok. Jak Wam wiadomo niedawno wystawili je na CES2013 więc cena będzie dość spora ale za to mają obsługiwać system plików NTFS.

Na polskiej stronie sony.pl dostępne są informacje póki co o trzech modelach

BLU-RAY SONY 2013

BDP-S1100

BDP-S4100

BDP-S5100

Wygląd futurystyczny ale nie chcę się wypowiadać póki nie widzę czegoś na żywo :).

80015a38ae718770c627d3992091de4d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna maszyna. Zwykły tuner TV MPEG-4 z portem USB do podpięcia dysku zewnętrzengo. Oczywiście dysk podpinam do obudowy mającej własne zasilanie, bo duże dyski nie odpalą z napięcia USB.

W ostatnim czasie jest prawdziwy wysyp tunerów do odbioru TV cyfrowej. Oczywiście trzeba być czujnym przy zakupie i dokładnie zapoznać się ze specyfikacją. Nie polecę Wam konkretnego modelu - sami poszperajcie w sieci. Dość dobrze opisany sprzęt można znaleźć na forum Emitela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam najprostszy odtwarzacz Sony (BDP-S185) i okazało się, że żeby mi odtwarzał napisy (txt i srt) z mkv i mp4 wystarczy zmienić rozszerzenie pliku video na avi, bez żadnych konwersji itp.

Także widać, że to nie problem samego sprzetu tylko jakiegoś błedu lub celowego ograniczenia w oprogramowaniu. Tak czy inaczej nie potrzeba zadnych czasochłonnych zabiegów, wystarczy zmienić rozszerzenie na avi i mimo, że to nadal plik w formacie mp4 to odtwarzacz otwiera to poprawni i co istotne wyświatla napisy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...