Skocz do zawartości
santiagoiso

Który Sony odtwarza BR,MKV i napisy txt ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupiłem w końcu BDP-790 i nie odtwarza plików zakodowanych w DivX... (nawet AVI :angry2:)

Szkoda, ale mała - bo jak zauważyłem, że większość filmów mam w XviD. Konwersja w AVI ReComp nie trwa też długo.

Duży plus za obsługę dysków z NTFS w 790. Ostatnio kupiłem teściom TV 40 EX650 i zonk... :blink: nie czyta NTFS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem:

Posiadam BDP-390, który odtwarza pliki z rozszerzeniem ".mkv", ale niestety nie radzi sobie z napisami do tego formatu. Zarówno wmuxowane w plik napisy jak i te w osobnym pliku (o identycznej nazwie) z rozszerzeniem ".txt" i ".srt" nie są obsługiwane. Support SONY zasugerował mi... konwersję pliku. Śmiechu warte. Zamierzam reklamować odtwarzacz z uwagi na niezgodność towaru z opisem. Czy macie jakieś pomysły jak ewentualnie rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem:

Posiadam BDP-390, który odtwarza pliki z rozszerzeniem ".mkv", ale niestety nie radzi sobie z napisami do tego formatu. Zarówno wmuxowane w plik napisy jak i te w osobnym pliku (o identycznej nazwie) z rozszerzeniem ".txt" i ".srt" nie są obsługiwane. Support SONY zasugerował mi... konwersję pliku. Śmiechu warte. Zamierzam reklamować odtwarzacz z uwagi na niezgodność towaru z opisem. Czy macie jakieś pomysły jak ewentualnie rozwiązać problem?

I dobrze Ci zasugerował, napisy mają być w formacie srt (kodowane UTF-8) a to co zapewne ty zrobiłeś to zmieniłeś rozszerzenie pliku z napisami na srt, tak to niestety nie zadziała.

Zainstaluj sobie jakiś program do edycji napisów i za jego pomocą przekonwertuj a wszystko będzie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy konwertowałem, nie zmieniałem "ręcznie" rozszerzenia na ".srt". Miałem nadzieję, że to pomoże choć sądziłem, że nie powinno być tak, że skoro w plik ".mkv" wmuxowane są napisy to odtwarzacz nie powinien mieć z tym kłopotów. Mam więc sytuację taką, że ani napisów "wgranych" w film ani tych w osobnym pliku odtwarzacz nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisy konwertowałem, nie zmieniałem "ręcznie" rozszerzenia na ".srt". Miałem nadzieję, że to pomoże choć sądziłem, że nie powinno być tak, że skoro w plik ".mkv" wmuxowane są napisy to odtwarzacz nie powinien mieć z tym kłopotów. Mam więc sytuację taką, że ani napisów "wgranych" w film ani tych w osobnym pliku odtwarzacz nie czyta.

A kodowanie jakie wybrałeś przy zapisie plików?

Najczęściej działa UTF-8.

Gdy go brak to przeważnie nie ma polskich liter ale spotkałem już urządzenia które nie pokazywały plików z napisami gdy nie było tego właśnie kodowania.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejne podejścia:

1) plik z napisami zapisany w formacie ".srt", kodowanie UTF-8

2) plik z napisami zapisany w formacie ".txt", kodowanie środkowoeuropejskie

3) plik z napisami zapisany w formacie ".txt", kodowanie UTF-8

Dalej napisy nie są odtwarzane. Najbardziej irytuje fakt, że odtwarzacz "widzi", że są napisy (pokazuje się ikonka, o której mowa w instrukcji obsługi) ale ich nie odtwarza. Wielki zawód jeśli chodzi o SONY.

Edytowane przez FiLiPoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...