Skocz do zawartości
lftv

TV do dłuższych seansów

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telewizora, kryteria wyglądają następująco:

1). Przekątna ekranu 32" - 37" (Ograniczona wymiarami miejsca w zestawie mebli, gdzie będzie ustawiony telewizor).

2). Odległość od ekranu podczas oglądania będzie wynosiła 1,5 - 2 m.

3). Źródło sygnału - kablówka (w tej chwili najprawdopodobniej analogowa, możliwość przejścia na cyfrową) plus zwykła telewizja jak sądzę (sam nie oglądam, jedynie doradzam przy zakupie, stąd taki stan wiedzy w temacie).

4). Telewizor będzie używany wieczorami oraz w nocy, kilkugodzinne seanse, osoba starsza (60 kilka lat).

5). Cena - okolice 2.500 zł, możliwość małej ruchomości w dół/w górę (co jest raczej bardziej prawdopodobne).

Inne kryteria/wymagania: dobry telewizor, tak czy inaczej większość ma zapewne podobne wyposażenie i bajery. Zakup planowany w jednym z elektromarketów.

Szukałem telewizorów z funkcją wyświetlania 3D, znalazłem kilka modeli:

Z 32":

Z 37":

Proszę o radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsza osoba, sześćdziesiąt kilka lat, analogowa kablówka i 3D (trochę dziwne jak dla mnie) zestawienie....

Modele, które wybrałeś mają podświetlenie LED - do tych warunków bym sobie zdecydowanie odpuścił...'

Może lepiej ten model Sony, nie najnowszy, ale....SonyEX500

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/889162

Tak w ogóle to tutaj raczej pasowałaby Plazma....

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ktoś stukający mozolnie laską po chodniku, dość aktywna jak na swój wiek osoba, zatem nie ma konieczności zamykania jej w wiekach średnich ;)

Ma ochotę na coś dobrego, współczesnego, co dorówna aktualnym standardom i wystarczy na kilka/x kolejnych lat. A po zakupie telewizora najpewniej zmieni opcję kablówki. Zestawienie wynika z braku styczności z telewizyjnymi realiami.

Nie dopisałem tego wcześniej: ostatnio, ze względu na zainteresowanie fotografią, lubi oglądać pokazy slajdów itp. na ekranie, ale to, w dobrej jakości, zapewnia chyba każdy ze współczesnych modeli.

Dlaczego odpuścić LED LCD? Z tego co czytałem tu i tam, plazma ma sens od 42" wzwyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy funkcji 3D w Samsungu pamiętaj, że trzeba dokupić okulary za kilka stówek. Może, więc lepiej zastanowić się na jakimś LG, do którego wystarczą pasywne za kilkanaście złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że nie pomyślałem o tym, czy okulary są w zestawie. U LG regułą są pasywne?

Zaproponowany przez marciniozo telewizor jest niestety zbyt duży pod względem wymiarów, czy ktoś widzi w tym przypadku TV, który spełniłby 'wymagania' i służył satysfakcjonująco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić ten model Sony w 32 calach. Co do wieku to oczywiście nie chciałem nikogo urazić!! Masz rację, świat idzie do przodu i każdy może korzystać z wszelkich nowinek technicznych.

Co do 3D (zwłaszcza przy małym ekranie jaki chcesz kupić) to traktowałbym to jako dodatek a nie coś przyszłościowego. Na dzisiaj to ta technologia nie jest jeszcze do końca dopracowana. Lepiej kupić dobry TV, który będzie jak najlepiej wyświetlał obraz SD ( a z tym bywa różnie, zwłaszcza w tanich modelach LCD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w kilku sklepach, jako że rozmiar ma znaczenie, wybrałem jeden z modeli -> Sony.

37", LED, bez 3D, wymiary akceptowalne. Co o tym sądzicie?

Jeśli to błąd, z 32" myślałem o:

Planuję jutro zamówić 37" Sony, o ile do tego czasu ktoś mnie od tego nie odwiedzie, proszę Was o opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...