Skocz do zawartości
Bylon

Kupno telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim pragnę się z Wami przywitać, wszak jest to mój pierwszy post na forum!

Idąc jednak do sedna - jestem na kupnie telewizora. Odległość od ekranu to ok. 2,3-2,5m, więc zapadła decyzja (niepodważalna) o kupnie 32 cali. Co do technologii podświetlenia, nie mam żadnych oporów zarówno przed CCFL, jak i przed LED (choć - nie ukrywajmy - zdecydowanie bardziej z wyglądu podobają mi się LED).

Budżet nie jest duży, bo wynosi ok. 1750 zł. Z tym, że zdecydowanie wskazane byłoby zmieszczenie się w 1500 zł, a jeśli innej możliwości nie ma, będę wdzięczny i za propozycje w granicach 2000 zł.

Co do obrazu, nie mam żadnych większych preferencji, bo w temacie obrazu jestem jednak częściowo laikiem. Nie mam jednak ochoty na obraz "przeostrzony", a tym bardziej na zbyt miękki. Interesuje mnie też czas reakcji czy wszystkie "100hz", aby obraz był wystarczająco płynny.

Z bajerów - WiFi mogłoby być ciekawe, ale nie jest konieczne, cieszyłbym się natomiast z sensownych predefiniowanych kalibracji, żeby się z tym zbytnio nie męczyć. Cieszyłbym się na myśl o LEDzie, smuklejsze-ładniejsze, ale nie jest to konieczność i pogodzę się z CCFL. Cieszyłbym się jeszcze z głośników o niezłym brzmieniu (nie, nie chodzi o moc!).

Koniecznie: FullHD, możliwość zawieszenia na ścianie (bo tak LCD będzie montowane), wszystkie technologie wymagane do odbiory DVB-T (z tego powodu kupowany jest telewizor).

3D w żadnym wypadku nie jest pożądane, ale jak będzie jakaś jego namiastka (jak w D5500 Samsunga), to też się nie zdenerwuję.

A, jak już o Samsungu mowa, to preferowanymi markami są: LG, Samsung, Sharp, Sony. Do innych też oporów większych nie mam, ale te lubię najbardziej.

Mam nadzieję, że ilość informacji wystarczająca. Bardzo proszę o pomoc i już teraz za nią dziękuję!

Pozdrawiam,

Bylon

PS. Jeszcze jeśli ktoś byłby mi w stanie powiedzieć, czy:

1) powieszenie telewizora na ścianie nie będzie negatywnie wpływało na jakość dźwięku i jego ew. przestrzenność,

2) gdyby w przyszłości kupować odtwarzacz BD, to podłączać amplituner właśnie do niego, czy raczej do telewizora,

3) Sony'aki z serii EX mają dekodery Dolby Digital/Dolby Digital Plus, i co to w praktyce daje jeśli nie ma się kina 5.1, a tylko głośniki telewizora i (ewentualnie) amplituner z podłączonymi kolumnami stereo,

to byłbym szalenie wdzięczny.

Edytowane przez Bylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość od ekranu to ok. 2,3-2,5m, więc zapadła decyzja (niepodważalna) o kupnie 32 cali.

37cali!!!zaufaj że po pewnym czasie będziesz żałował że kupiłeś 32cale

ja mam 42" na 3m,a miałem 37" i nie jeden forumowicz będzie ci doradzał większy :)

moja propozycja LG 37LV570S yu masz specyfikację

http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-led-tv-37LV570S.jsp

jego ceny

http://www.skapiec.pl/site/cat/99/comp/2330111

TV ma DVB-T w mpeg-4 praktycznie wszystko to co chciałeś oprócz 3D

PS. Jeszcze jeśli ktoś byłby mi w stanie powiedzieć, czy:

1) powieszenie telewizora na ścianie nie będzie negatywnie wpływało na jakość dźwięku i jego ew. przestrzenność,

2) gdyby w przyszłości kupować odtwarzacz BD, to podłączać amplituner właśnie do niego, czy raczej do telewizora,

3) Sony'aki z serii EX mają dekodery Dolby Digital/Dolby Digital Plus, i co to w praktyce daje jeśli nie ma się kina 5.1, a tylko głośniki telewizora i (ewentualnie) amplituner z podłączonymi kolumnami stereo,

to byłbym szalenie wdzięczny.

1.nie będzie wpływało

2.zależy o jakim ampli mowa,a bardziej możliwości jego połączeń-najlepiej szukać przyszłościowo BD z dwoma wyjściami HDMI

3.w/w LG też ma i nie tylko on bo pozostałe modele też tak samo jak i innych marek

co do DD i DD+ to nic nie daje jeśli nie masz ampli,jeżeli masz ampli to zmienia kolej rzeczy-jeżeli jest z wyjściem na TV HDMI ARC to będziesz miał możliwość puścić dźwięk DD i DD+,jeżeli brak ARC to tylko DD po optyku

Edytowane przez AR-kadius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37'' absolutnie nie wchodzi w grę, niestety. Nie myślcie sobie, że nic nie robię sobie z Waszych rad, po prostu aktualny 21'' JUŻ wystarcza do w miarę komfortowego oglądania telewizji, a na ścianie jest zdecydowanie zbyt mało miejsca (nie jest to salon ogromny, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie), by wieszać na niej 37 cali. Nie wspominam już nawet o większej cenie takich modeli, która jest zbędna, skoro wystarczające w 100% będzie dla mnie 32'' (widziałem już takie telewizory, wiem, na co się porywam).

Sama propozycja LG w wersji trzydziestodwucalowej wydaje się całkiem sensowna, ale pojawia się problem najprostszy - cena. O ile jeśli byłoby to Full LED (a może jest...? Albo może to rozwiązanie z tego chwalonego Sony'aka BX8500, z "pokrywą"?), to cena wydawałaby się nawet-nawet, to za Edge LED na pewno nie mam ochoty płacić ponad dwóch tysięcy złotych.

Czy naprawdę nie ma nic sensownego, zarówno jeśli chodzi o CCFL, jak i o LED'y, w cenie >1500/>1750/>2000zł?

Może Samsung D5000? Albo Sony EX501/EX700?

Przeglądałem też przed chwilą ofertę standardowych LCD Samsunga, może warto się zainteresować którymiś z nich? Możecie coś powiedzieć o LE32C650/C630/D550? A może któreś inne modele 32'' tej [lubianej przeze mnie] marki są warte uwagi (Zdaję sobie sprawę, że CCFL często za niższą cenę oferuje lepsze parametry obrazu, więc i je biorę pod uwagę - mimo gorszego wyglądu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37'' absolutnie nie wchodzi w grę, niestety. Nie myślcie sobie, że nic nie robię sobie z Waszych rad, po prostu aktualny 21'' JUŻ wystarcza do w miarę komfortowego oglądania telewizji, a na ścianie jest zdecydowanie zbyt mało miejsca (nie jest to salon ogromny, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie), by wieszać na niej 37 cali. Nie wspominam już nawet o większej cenie takich modeli, która jest zbędna, skoro wystarczające w 100% będzie dla mnie 32'' (widziałem już takie telewizory, wiem, na co się porywam).

Sama propozycja LG w wersji trzydziestodwucalowej wydaje się całkiem sensowna, ale pojawia się problem najprostszy - cena. O ile jeśli byłoby to Full LED (a może jest...? Albo może to rozwiązanie z tego chwalonego Sony'aka BX8500, z "pokrywą"?), to cena wydawałaby się nawet-nawet, to za Edge LED na pewno nie mam ochoty płacić ponad dwóch tysięcy złotych.

Czy naprawdę nie ma nic sensownego, zarówno jeśli chodzi o CCFL, jak i o LED'y, w cenie >1500/>1750/>2000zł?

Może Samsung D5000? Albo Sony EX501/EX700?

Przeglądałem też przed chwilą ofertę standardowych LCD Samsunga, może warto się zainteresować którymiś z nich? Możecie coś powiedzieć o LE32C650/C630/D550? A może któreś inne modele 32'' tej [lubianej przeze mnie] marki są warte uwagi (Zdaję sobie sprawę, że CCFL często za niższą cenę oferuje lepsze parametry obrazu, więc i je biorę pod uwagę - mimo gorszego wyglądu)?

Oczywiście, że EX500 jest bardzo sensowny i raczej nie ma co dalej szukać. D5000 Samsunga jest gorszy więc go olej (wyższe ok ale nie tak niskie jak D5000). W tej cenie nic innego bardziej sensownego nie znajdziesz. Tylko mega szkoda, że taki mały. EX500 40" można nabyć za taką kasę jak masz. Idealny. 32 to jak dziurka od klucza z takiej odległości. Ale ok, skoro tak uważasz ;) Tak czy siak to dobry model, myślę, że nic więcej do szczęście nie będzie Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - to mi się podoba, piękne dzięki za treściwą odpowiedź!

Co do wielkości, jestem przyzwyczajony do naprawdę niewielkiego jak na dzisiejsze realia kineskopu 21'' (zresztą Samsunga, połowa domowego sprzętu to Samsung...) i 37/40'' byłoby naprawdę zbyt dużą "dziurką od klucza". Nie mówiąc już o tym, że specyficznie wyprofilowana półka na resztę sprzęcicha (na której aktualnie stoi też kineskop, jak telewizorek pójdzie na ścianę będzie miejsce na więcej sprzęcicha i książek ^^ :)) nie pozwala na umieszczenie na ścianie czegoś większego niż jakieś 35''.

Przed chwilą przeczytałem jeszcze cały temat o Samsungach z serii C650 i innych z 2010 roku, i wniosek jest jeden - C650 wygląda bardzo kusząco, powiedziałbym nawet, że to między Sony'akiem i tamtym Samsungiem rozgrywałaby się ostateczna batalia. Czy ktoś mógłby porównać (oczywiście w kilku zdaniach) Sony i Samsunga? Może to ten drugi byłby sensowniejszym wyborem?

Prawdę mówiąc, jestem już troszeczkę skołowany tym wszystkim, ale wrodzona umiejętność dostosowywania się do tematu aktualnie kupowanego produktu (;)) pozwoliła mi na zdecydowanie się na CCFL - badziewiarskim Edge LEDom podziękuję, bo - jak wynika z opinii ludzi je posiadających - uczta dla oka jest w połowie. W tej połowie, kiedy telewizor jest wyłączony.

Dlatego w grze zostają CCFL - sensowniejszym wyborem byłby Samsung C650 (a może jakiś inny?) czy Sony EX501 (różnica jakaś pomiędzy EX501 a EX500 jest, czy tylko arcyważne przesunięcia o milimetr wejść USB lub zmniejszenia ramki o cały 0,01 cm?)?

A, właśnie - ciekawi mnie jeszcze dźwięk z tychże głośniczków - maniakiem video nie jestem, lecz cząstkę audiofila w sobie mam. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, iż z takich małych "brzęczawek" nie uzyskam jakości wzmacniacz z kolumnami Tonsila, ale czy orientujecie się, jak wygląda sprawa dźwięku w telewizorach Samsunga i Sony'ego? (Samsung ma rzekomo THX, ile w tym prawdy, a ile przekupstwa - nie wiem).

Tradycyjnie już teraz wielkie dzięki za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Bylon

PS. Czy brak 24p True Cinema przez Samsunga będzie, o ile zainwestowałbym w odtwarzacz BD, to się jeszcze zobaczy, znacząco wpływać na pogorszenie się jakości odtwarzanych Blu-Ray'i (których trochę posiadam)?

Edytowane przez Bylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że bezkonkurencyjnym telewizorem będzie http://www.skapiec.pl/site/cat/99/comp/2010054_techniczne

Nie będę się tutaj rozpisywał bo wszystko znajdziesz w internecie. Bawiłem się już tym telewizorem i moim zdaniem za te pieniądze nic lepszego nie kupisz.

Z ciekawostek dodam że ma input lag na poziomie 20 ms. (wg. konkurencyjnego forum), to znaczy że pod tym względem jest to najwyższa extra liga :).

No i cena też jest atrakcyjna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to ciekawe, ale, ale - czy w tymże Panasonicu nie zostało przypadkie zastosowane LED? Czy E-LED czymś się od LED różni? Mimo wszystko nie krążą zbyt dobre opinie o LEDowych telewizorach, dopiero w znacznie wyższej półce cenowej niż moja dochodzą rozwiązania, które - rzekomo - znacznie niwelują minusy tej technologii, ale dla mnie cena zaporowa (często powyżej trzech-czterech tysięcy złotych), więc to nie dla mnie...

Może jednak napiszesz coś więcej o tym Panasonicu? Wolę opinie ludzi z HDTVPL, niż anonimowych osób z Internetu (i pracujący dla firm się zdarzają).

Edit. A cena wcale zbyt atrakcyjna nie jest - 1700 zł to wartość Viery tylko w jednym sklepie, internetowym dodatkowo, a ja w Internecie raczej (ba! na pewno!) kupować bym nie chciał, przy, jak by nie patrzyć, dość drogim sprzęcie, jest zbyt duże prawdopodobieństwo problemów z telewizorem/dostawą/sklepem samym w sobie.

Edytowane przez Bylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę o nim napisać...! Tak, jest to podświetlenie Edge Led co ma swoje wady, jak nierównomierne podświetlenie na rogach z tego co go testowałem , ale nie jest tak uciążliwe by go od razu skreślać ( naprawdę musi być ciemno by to zauważyć). Największą zaleta jest panel na IPS-alpha co kąty boczne nie tracą na jakości, tym bardziej że tv ma jak piszesz wisieć :). Praktycznie wszystko czyta z pena, ma NAPRAWDĘ dobre skalowanie obrazu SD, ( jedne z najlepszych jakie widziałem na lcd, mimo że jestem miłośnikiem plazm :) )

Podobno bardzo dobrze współpracuje z kompem (mimo że tego akurat nie sprawdzałem),jeśli wierzyć testom :) , ale się z tym zgodzę że ponieważ osiąga 40 ms input lag na wszystkich trybach a w trybie gra 20 ms, naprawdę pod tym względem jest lepszy niż konkurencja a tym bardziej w tej klasie cenowej.

Z minusów jeszcze dodam że patrzenie na niego z góry, a sam to widziałem traci na jakości , tak jak tracą prawie wszystkie lcd pod kątem.

Ale najlepiej samemu go zobaczyć na żywo i ocenić, jak ja miałbym osobiście kupować lcd to właśnie ten model, ale sam podejmiesz decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Faktycznie ciekawe, ale to chyba nie dla mnie - jak już oglądam telewizję, to zazwyczaj są to filmy, a zazwyczaj filmy lecą w godzinach wieczornych-nocnych, kiedy to jest ciemno. A lampka niszczy klimat, więc chyba jednak LED to nie jest to.

Oczywiście odtwarzanie z pena/dysku przenośnego to niezaprzeczalne plusy, ale na taką skalę, na jaką będę to robił (czasem zdjęcia, w skrajności muzyka), to każdy to ma. Natomiast podłączanie do komputera nie ma już dla mnie najmniejszego znaczenia, bo PC jest od telewizora oddalony o wiele, wiele metrów. Chociaż przyznaję (siedzę od wieków w komputerach i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że się w nich orientuję), przed lagiem 20ms w telewizorze (kiedy to niektóre monitory oscylują w tego okolicach) trzeba chylić czoła.

Chyba jednak pozostanę przy CCFL, chociaż wszystko rozjaśni wizyta w Saturnie (jutro, zapewne) - wtedy zobaczę jak wygląda porównanie CCFL do LEDów (starając się trzeźwo brać pod uwagę to, że FullHD w hipermarketach elektronicznych niewiele ma wspólnego z SD, nawet cyfrowym, sprawdzę raczej jakość, równomierność podświetlenia).

Na chwilę obecną zostają CCFL'e Samsunga i Sony. A potem? Potem się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. z tego co piszesz to chyba by ci najbardziej przypadła plazma :) , no ale niestety zaczynają się od 37 cali :(

Jeżeli będziesz w jakimkolwiek sklepie to spytaj się sprzedawcę o pilot !!. Bo z obserwacji WIEM że telewizory w sklepach są źle poustawiane, polecam również nagrać na pena jakieś materiały od najgorszej jakości do najlepszej jakości ( ja tak zawsze robię ) i wtedy mam pewność jak telewizor zagra np. na słabym sygnale.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rady bardzo się przydadzą. Jednak co do pendrive'a i materiałów, to, choć takie coś planowałem, zamierzam spróbować dopiero przy konkretnym wyborze - jeśli jutro bym się wybierał, to tylko na ogólny pogląd, nie na zakupy same w sobie (telewizor kupowany, jak już pisałem, z myślą o odbiorze telewizji cyfrowej, więc najpóźniej nawet za niecałe dwa miesiące, czyli kiedy wejdzie w Krakowie drugi multipleks - ale raczej wcześniej, stąd tak wcześnie zakładałem temat).

Zapytać o pilot? O co konkretnie chodziło Ci w tym zdaniu, bo przyznam ze wstydem, że nie do końca załapałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli pilot od telewizora który będzie cię interesował,( sprzedawca powinien ci go dać i nie robić z tym problemu) by samemu się tym tv trochę pobawić. Bo tak jak napisałem, telewizory są często źle poustawiane i obraz nie do końca jest taki jak powinien . Czasami bywa tak że celowo są źle poustawiane a inne dobrze by tylko zachęcić klienta do kupna np. Modelu co dostanie za niego premię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ta rada zdecydowanie się przyda. Dzięki raz jeszcze.

No to czekam jeszcze tylko na opinię Gmeru'a - oraz innych osób - co do Sony vs Samsung... A jutro do sklepu. I zobaczymy, czego te LEDy/CCFL'e warte.

Edytowane przez Bylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32EX500 jest to tv trochę przestarzały,jak by nie patrzeć dwa lata na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Samsung C650, jako że nowszy, będzie lepszy?

Nie wiem jak to jest z telewizorami, ale np. w kolumnach czy wzmacniaczach nie liczy się wiek, często starsze modele bywają znacznie lepsze od nowych. Co konkretnie tracę, kupując telewizor mający już na karku dwa latka, a nie np. rok? Jakość obrazu, design czy tylko bajery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, akurat EX500 jest cały czas w sprzedaży Sony a to o czymś świadczy (nigdy tak nie było z innymi modelami). CCFL jest w tej chwili jak na lekarstwo i Sony dobrze o tym wie i dlatego trzyma ten model, który w swojej klasie praktycznie nie ma konkurencji (i nie brakuje mu niczego więcej pod względem wyposażenia niż jakieś inne modele z tego roku). C650 też całkiem całkiem bo nie Edge LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem z Waszych opinii jednoznacznie wynika, że Edge LED to tragedia. Pozostaje moja, dzisiaj/najpóźniej jutro (napięte wakacyjne plany dnia ^^) wybiorę się do tego Saturna. Co prawda przy tamtym świetle pewnie nierównomiernego podświetlenia nie zobaczę w pełnej klasie, ale częściowo na pewno. Albo i nie - wtedy może się przekonam, ale aktualnie tylko CCFL. Co prawda EX700 dostał u Ciebie całkiem pozytywną ocenę, Gmeru, ale to dalej E-LED. A jeślibyś/jeślibyście miał/mieli wybierać pomiędzy Samsungiem C650 (oczywiście z matrycami SQ lub AA, inne chyba odpadają) i Sony EX500, to co byście wzięli? Ja dalej nie jestem przekonany ani do jednego, ani do drugiego. Sony ładniejszy, Samsung nowszy. A właśnie, jakie różnice są pomiędzy Samsungiem C650 a Samsungiem C630? Ten drugi odpowiadam mi bardziej z wyglądu, ale nie dość, że bywa o kilka złotych droższy, to jeszcze numerek niższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przekonasz jak zobaczysz który wg. ciebie będzie najlepszy bo trudno jednoznacznie ocenić który jest lepszy, każdy ma jednak inne wymagania co do tv. Mnie osobiście przypadają plazmy mimo że mam LCD :). Fakt faktem że Saturn, M.M i inne tego typu MOLOCHY :) mogą nie oddać prawdziwych wad lub zalet tv, bo to dopiero dostrzeżesz w warunkach domowych, ale zawsze masz w razie czego prawo oddać tv z powrotem, oczywiście ze wszystkimi nienaruszanymi foliami , naklejkami na obudowie i td.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...