Skocz do zawartości
Krzy$

Optoma HD33 - killer 3D 1080P

Rekomendowane odpowiedzi

Za około miesiąc będzie dostępna w Polsce w dobrej cenie OPTOMA HD33 - 3D 1080P.

Pierwsze testy, które się pokazały, wróżą sukces jak HD20. Fabrycznie projektor bardzo dobrze skalibrowany.

http://www.projectorcentral.com/optoma_hd33_3d_projector_review.htm?em

Cena jeszcze nie ustalona na Polskę - w okolicy 6000 zł. brutto.

Jest to dużo taniej, jak aktualna oferta innych producentów.

Podstawowe zalety, okulary DLP-Link lub radiowe (nowy model optomy), 2x HDMI 1,4a, przetwarzania obrazu PureMotion zapewnia płynne, bez drgań obrazu.

kontrast 4.000:1, jasność 1800 ANSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze nie ustalona na Polskę - w okolicy 6000 zł. brutto.

Jest to dużo taniej, jak aktualna oferta innych producentów.

... no i oczywiście dużo drożej niż za wielką wodą ( 1495 $ - dostawa FREE )

Pozostaje jedynie upewnić się co do honorowania World Guarranty .

1495 $ = 4 300 pln. a to faktycznie niedużo za podstawowy model 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i oczywiście dużo drożej niż za wielką wodą ( 1495 $ - dostawa FREE )

Pozostaje jedynie upewnić się co do honorowania World Guarranty .

1495 $ = 4 300 pln. a to faktycznie niedużo za podstawowy model 3D

Brak doliczenia VATu, cła, gwarancja w Polsce nie honorowana.

Edytowane przez Krzy$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, jak to 3D będzie wyglądać. Bo cena tak czy siak zapowiada się super skoro ma 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, ze ta Optoma będzie mogła wyswietlic max. 720p 3D. 1080p tylko 2D. Tak wynika z forów zagranicznych i z Datasheets Optomy HD33. Porownajcie sobie datasheets Optomy HD33 z Optoma HD3300. Premiera rozwieje wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś poplątałeś - jeśli panel ma rozdziałkę 1920 x 1080 to efekt trójwymiarowości uzyskuje się przy pomocy naprzemiennego wyświetlania informacji dla lewego i prawego oka.

Z tego co wiem, to ta OPTOMA ma pracować w 120 Hz , co jest idealne dla materiałów 24 Hz jak i 30 jak i 60 Hz . Co tu ma do rzeczy zmiana rozdziałki, to nie wiem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

Jakby nie wygladal za takie pieniadze masz ponad 100 cali w 3D. To juz jest to co mozna zaakceptowac jesli chodzi o ogladanie 3D. Za Optoma pojda pewnie inne firmy z normalnymi cenami i modelami 3D:Mitsubishi, Vivitek,Epson.

Fajnie bo to oznacza, ze co 3 lata mozna sobie spokojnie zmieniac projektor za normalne pieniadze.

Juz zacieram rece na takie cenowe nowinki, a moje maluszki jeszcze bardziej. Bajki w 3D w domu bez koniecznosci placenia grubej kasy za bilety do kina - rewelacja.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się jednak crosstalku. Na stoisku LG był projektor i była masakra :( To chyba musi być mega trudne z projektorami... Tylko JVC póki co najbardziej mi podszedł ale ta cena. Jest ciężka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na info nowej serii Epsonów *wszystkie z 3d) najniższy z seri tj. TW-5900 ma kosztować 1100 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na info nowej serii Epsonów *wszystkie z 3d) najniższy z serii tj. TW-5900 ma kosztować 1100 Euro

Obawiam się jednak jednego w tej serii epsonów brak wsparcie 24p. Możliwość przebić jak w TV LCD.

Optoma ma 24p, wsparcie 3D 1080p, osoby które już widziały obraz z optomy są zachwycone, wg informacji obraz porównywalny jak z projektorów 2-3 krotnie droższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak jednego w tej serii epsonów brak wsparcie 24p. Możliwość przebić jak w TV LCD.

Optoma ma 24p, wsparcie 3D 1080p, osoby które już widziały obraz z optomy są zachwycone, wg informacji obraz porównywalny jak z projektorów 2-3 krotnie droższych.

Skąd te rewelacje?

DLP ze swoim efektem tęczy jest nie do przyjęcia.Czym się zachwycają?

Edytowane przez Irek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się jednak jednego w tej serii epsonów brak wsparcie 24p. Możliwość przebić jak w TV LCD.

Optoma ma 24p, wsparcie 3D 1080p, osoby które już widziały obraz z optomy są zachwycone, wg informacji obraz porównywalny jak z projektorów 2-3 krotnie droższych.

Skąd informacja o braku 24p? Projektory trafią na rynek dopiero w październiku i dopiero wtedy będzie możnaporównać co lepsze: Optoma czy Epson. Mimo wszystko Optoma to dlp z wszystkimi wadami tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek39,

Z ta tecza to troche przesadziles. Zaloze sie, ze wiekszosc nie wie nawet co to jest a co dopiero zobaczy. Ten efekt teczy to juz w wiekszosci przypadkow mit.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd informacja o braku 24p? Projektory trafią na rynek dopiero w październiku i dopiero wtedy będzie można porównać co lepsze: Optoma czy Epson. Mimo wszystko Optoma to dlp z wszystkimi wadami tej technologii.

W najtańszym modelu brak wsparcia 24p to pewne, a przy obniżonej jakości szczególnie z przebarwieniami obrazu.

Efekt tęczy - w 3D w ogóle nie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@braavoo

Absolutnie nie przesadziłem.Nawet moja dziesięcioletnia córka w trakcie każdej projekcji pyta o kolorowe plamy [Optoma HD20].

@Krzy$

Nie spotkałem się jeszcze z nowym projektorem przeznaczonym do kina bez wsparcia 24p.

Może źle szukałem.Nie sądzę - taki produkt nie ma racji bytu.

Nie dziwię się,że tak deklasujesz Epsona.To w końcu konkurencja.

Tyle,że piszesz o sprzęcie którego jeszcze nie ma na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek39 nie przesadzilem.

Mam w domu jeszcze obecnie Vivitek h1085 (DLP) i moje dwie blizniaczki w wieku 9 lat nie widza zadnej teczy. Podobnie z wieloma osobami, ktore pozniej kupily ten sam model. Byc moze Optoma ma cos takiego w swoim modelu HD20.

Przymierzam sie do zmiany projektora na 3D wiec dokladnie sprawdze co i jak w tej Optomie model 33. Jesli bedzie kiszka do przestawie sie na JVC.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce lepszą czerń, jest Optoma HD83, oczywiście droższa.

Edytowane przez Krzy$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już ktoś ma ten projektor i może podzielić się wrażeniami.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@braavoo

Absolutnie nie przesadziłem.

Nawet moja dziesięcioletnia córka w trakcie każdej projekcji pyta o kolorowe plamy [Optoma HD20].

Śmiem twierdzić, że konfabulujesz .:D

Czy Twoja córka ogląda filmy z napisami ? Podejrzewam, że nie, a nawet gdyby, to jest to

jedyny element na którym podczas mieszania kolorów można doszukiwać się efektu tęczy.

Kolorowe plamy to efekt spożywania grzybów halucynogennych - zmień może dziecku dietę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że konfabulujesz .:D

Czy Twoja córka ogląda filmy z napisami ? Podejrzewam, że nie, a nawet gdyby, to jest to

jedyny element na którym podczas mieszania kolorów można doszukiwać się efektu tęczy.

Kolorowe plamy to efekt spożywania grzybów halucynogennych - zmień może dziecku dietę ? :)

Tak,ogląda bajki w oryginale.Uczy się angielskiego.

Ostatnie zdanie Twojego posta pozostawiam bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest aż tak źle ?.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale tak źle - kolorowe plamy to wymysł, nawet laboratoryjnie spreparowane testy nie dadzą takiego obrazu.

Tęcza tworzy sie przy mieszaniu kolorów do czystej bieli, na wyraźnie kontrastujących płaszczyznach pojawia się ona

najszybciej w napisach, to tam najłatwiej ją znaleźć , ale nie jest to też oczywiste - mało ludzi tego doświadcza. Przy

lepszym kole ten znikomy efekt nie występuje ( dla percepcji ludzkiego oka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Gdyby tak było źle to projektory DLP nie miałyby wzięcia tak jak plazmy.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwołują się do HD20. Jeśli podobna jakość obrazu (zwłaszcza poziom czerni i odwzorowanie kolorów) to nie bedzie to żaden killer. Ot, sympatyczny, tani sprzęcik dla mniej wymagających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...