Skocz do zawartości
BoDeX

BD PETER GABRIEL 2D/3D - hit jesieni ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to pierwsze tego typu wydanie firmy Eagle Rock Entertainment. Koncert Gabriela został zarejestrowany w wysokiej rozdzielczości i trójwymiarze w marcu tego roku. Płytka Blu-ray 3D pojawi się w sklepach 25 października. Mówię o dacie premiery na Zachodzie. W Polsce, jak to zwykle bywa, może być później (lub wcale).

Wydanie składa się z płyty Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Nośniki dwuwymiarowe są niezbędne do posłuchania utworu „Washing Of The Water”, który z jakichś powodów nie będzie dostępny w 3D.

Oto pełna lista utworów znajdujących się w tym wydaniu HD:

  • Intruder
  • Wallflower
  • The Boy In The Bubble
  • Apres Moi
  • The Drop
  • Washing Of The Water (tylko na nośnikach 2D)
  • The Book Of Love
  • Darkness
  • The Power Of The Heart
  • Biko
  • San Jacinto
  • Digging In The Dirt
  • Signal To Noise
  • Downside Up
  • Mercy Street
  • The Rhythm Of The Heat
  • Blood Of Eden
  • Red Rain
  • Solsbury Hill
  • In Your Eyes
  • Don’t Give Up
  • The Nest That Sailed The Sky

Przewidywana cena – 35 dolarów za wersję 3D i 20 za 2D.

http://bluray.highdefdigest.com/5730/gabriel_new_blood_3d.html

http://bluray.highdefdigest.com/5729/gabriel_new_blood.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... no i baaardzo zacny zestaw utworów. Dużo z mojej ulubionej "4"...

Ponieważ nie mam upodobania w 3D to z niecierpliwością czekam na wersję 2D BD. Choć z drugiej strony - znając upodobanie PG do nowości technicznych/technologicznych i perfekcji wykonawstwa - to może być ciekawie i .... już czekam na opinie (wkrótce) posiadaczy !

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mam upodobania w 3D to z niecierpliwością czekam na wersję 2D BD.

Dzięki Andrzej.

Peter Gabriel: New Blood - Live in London 3D

W menu jest wybór, wersja 3D lub 2D.

Setlist:

01. Intruder

02. Wallflower

03. The Boy In The Bubble

04. Apres Moi

05. The Drop

06. Washing Of The Water (2D disc only)

07. Th0e Book Of Love

08. Darkness

09. The Power Of The Heart

10. Biko

11. San Jacinto

12. Digging In The Dirt

13. Signal To Noise

14. Downside Up

15. Mercy Street

16. The Rhythm Of The Heat

17. Blood Of Eden

18. Red Rain

19. Solsbury Hill

20. In Your Eyes

21. Don't Give Up

22. The Nest That Sailed The Sky

Aspect Ratio(s)

1.78:1

Audio Formats

English DTS-HD MA 5.1 (48 kHz / 2579 kbps / 16-bit)

English Dolby Digital 5.1 (640 kbps)

English LPCM 2.0 (48 kHz / 1536 kbps / 16-bit)

Subtitles/Captions

None

Supplements

None

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w MM kupiłem wydanie 2CD do zestawu dodany był kupon z kodem, umożliwiającym ze strony www.petergabriel.com/nb24bit ,pobranie 1,52GB ze strony w formacie FLAG24 NEW BLOOD wersji 2 płytowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Gabriel zawsze lubił eksperymentować na scenie. Na jednym z koncertów np. jeździł na rowerze, kamera oczywiście z nim i do tego śpiewał oczywiście :)

W 3D powinna być jatka sądząc po screenach i recenzjach

http://www.blu-raydefinition.com/reviews/peter-gabriel-new-blood-live-in-london-blu-ray-3d-review.html

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra realizacja 3D.

Na temat muzy się nie wypowiadam bo nie jestem fanem Gabriela. Za spokojnie jak dla mnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelka! Może i za spokojnie ale dla samej orkiestry warto mieć ten koncert. No i 3D oczywiście wymiata. Szkoda że ps3 wypuszcza wtedy tylko core ale i tak jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelka! Może i za spokojnie ale dla samej orkiestry warto mieć ten koncert. No i 3D oczywiście wymiata. Szkoda że ps3 wypuszcza wtedy tylko core ale i tak jest moc.

Wypuść sobie 2ch PCM ... spodoba ci się.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla fanow Gabriela .... !!!

Symfoniczene aranzacje , jak dla mnie nie przekonywujace i po dluzszym sluchaniu nudne ...

Doskonala jakosc dzwieku i brazu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam - uniwersalny hicior .... szczerze polecam . ( oczywiście nie dla Discopolowców, blackmetalowców i innych skostniałych uszu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM Chorzów:

Jednopłytowa wersja: Blu-Ray - 109 zł

Trzypłytowa wersja: 3D Blu-Ray + 2D Blu-Ray + DVD - 139 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM Chorzów:

Jednopłytowa wersja: Blu-Ray - 109 zł

Trzypłytowa wersja: 3D Blu-Ray + 2D Blu-Ray + DVD - 139 zł

Gdzies czytalem, ze wersja 3D ma na tym samym nosniku rowniez 2D i tutaj w przeciwienstwie do wydania pojedynczego 2D jest obraz 1080p, a nie 1080i. Ponoc obraz jest minimalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj poogladałem i posłuchałem , rewelacja zarówno dzwiekowo jak i obrazowo 10/10 , nejlepszy koncert jaki posiadam na BR, aranzacja z orkiestra mimo ze nie jestem fanem tego typu experymentów u Piotrka na 5+, 3D tez rewelacyjnie nakrecone , polecam to wydanie 3 płytowe na amazonie.uk za 19 funtów z przesyłka do polski kurierem DHL w 3 dni jest na miejscu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem wydanie trzypłytowe w płytą 3D, 2d i DVD w MM za jedyne 19 pln drożej od wydania jednopłytowego 2D. Na płycie 3D jest również warstwa 2D i tak jak pisałem już wcześniej obraz jest 1080/24p, a płyta w wydaniu 2D jest nagrana w roździelczości 1080i. Po obejrzeniu kilku utworów z jednej i drugiej płyty widać, że materiał został różnie zmixowany (obraz) dla wersji 2D i 3D, choć jest wiele krótkich fragmentów identycznych w obu wersjach. Miałem czasami nawet wrażenie, że utwory minimalnie sie od siebie różnią w wykonaniu i jutro zrobię małe sledztwo :unsure:

Obraz: czasami wzorowy, ale niestety miejscami widać, że nie wszędzie była możliwość instalacji kamer HD i nie wszystkie miejsca na scenie zostały odpowiednio doświetlone. Koncert Symfoniczny Stinga w tej kategorii wypada lepiej. 3D nie testowałem. Ponoć jest bardzo dobrze.

Audio: maisterstueck, rewelacja. Mix wzorowy, bardzo głośne słuchanie potęguje doznania i nie męczy. Dźwiek czytelny, szczegółowy i brak jest wszelkich ostrości oraz bardzo różnorodny w dole. Realizacja koncertu Stinga wygląda blado na tle tej płyty, przynajmniej na moim sprzęcie. Koncert Stinga nie jest wzorcem, ale porównywałem oba koncerty, bo oba zagrane były w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Jestem większym fanem P. Gabriela niż Stinga i dlatego nowe aranżacje na orkiestrę w tym przypadku przypadły mi do gustu bardziej niż te stingowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ze wersja 3D ma na tym samym nosniku rowniez 2D i tutaj w przeciwienstwie do wydania pojedynczego 2D jest obraz 1080p, a nie 1080i. Ponoc obraz jest minimalnie lepszy.

Płyta 2D: koncert w 2D - 1920x1080i @ 60 Hz, zupełnie inaczej zmontowana niż płyta 3D

Płyta 3D: koncert w 3D oraz w 2D; oba 1920x1080 @ 24Hz; krótsze piosenki, brak 'Washing Of The Water', brak dodatku 'Blood Donors' (19 min)

Koncert na płycie 2D jest sporo dłuższy od tego na płycie 3D/2D, jest inaczej sfilmowany i zmontowany, podejrzewam, że wrzucili sporo kwałków z drugiego dnia (Gabriel grał w Hammersmith Apollo 23 i 24 marca 2011)

Np. Red Rain jest dłuższe o niemal 2 minuty.

Oglądałem tylko fragmentami dysk 3D/2D oraz 2D only i od razu można stwierdzić, że to są 'dwa różne koncerty'

Check this out:

pg.jpg

witam

wczoraj poogladałem i posłuchałem , rewelacja zarówno dzwiekowo jak i obrazowo 10/10 , nejlepszy koncert jaki posiadam na BR, aranzacja z orkiestra mimo ze nie jestem fanem tego typu experymentów u Piotrka na 5+, 3D tez rewelacyjnie nakrecone , polecam to wydanie 3 płytowe na amazonie.uk za 19 funtów z przesyłka do polski kurierem DHL w 3 dni jest na miejscu

pozdr

Zgadzam się z powyższym, realizacja 3D, sam koncert i produkcja - czysta rewalacja!

Też polecam wersje 3 płytową, bo tak naprawdę otrzymujemy dwa koncerty Petera.

Edytowane przez depe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...