Skocz do zawartości
slavoll

Filmy 3D z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znalazłem tematu poruszającego odtwarzanie filmów BluRay 3D z dysku komputera.

Mam Tv Sony HX800 (3D Ready), komputer odtwarzający z dysku wszystkie zripowane z płyty filmy, nawet te w trójwymiarze.

Pytanie moje jest następujące:

Czy wystarczy kupić Transmiter 3D do tv wraz z okularami, odpalić film z dysku? Czy jest coś o czym nie wiem?

Czy tv rozpozna sygnał z komputera? Teraz, kiedy uruchamiam film w 3D, włącza się wersja 2D. Rozumiem, że wspomniany transmiter jest nie tylko dla sygnału do okularów, ale też do uaktywnienia opcji trójwymiaru w tv?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,kupisz transmiter 3D i wtedy dopiero z TV wyjdzie sygnał do kompa, że ma on odpalić film i uaktywni opcję 3D. Dokładnie będzie tak jak tutaj to opisywałem już: http://hdtvpolska.com/topic/21107-nvision-3d-avatar-game-3d-itd/page__view__findpost__p__231686

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię Sony Poland i powiedziano mi, że dopóki moja karta graficzna nie bedzie miała HDMI 1.4, to sygnał z kompa nie przerobi się na 3D tak, by TV to poprawnie odczytał. Mam kartę graficzną z HDMI 1.3, więc film 3D wyświetla się w dwóch wymiarach. Podłączając transmiter będę mógł "przerobić" go na trzeci wymiar, lecz nie będzie to "pełne" 3D.

Czyli ostatecznie muszę kupić rzeczony już transmiter z okularami i kartę graficzną?

Odpalę film z kodekami K-Lite, czy muszę mieć płatne Power DVD?

Edytowane przez slavoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh to lepiej czytaj forum a nie dzwoń na infolinię ;):unsure::o :o Ja mam w SLI: 2xGeForce GTX 295 on jest HDMI 1.3 i na HX900 HD Ready z transmiterem tak jak opisałem w linku filmy chodziły ok.

Ciekawe co to może znaczyć: niepełne 3D :lol: :lol: :lol: (może bez dźwięku HD ? : ) ).

Kupuj transmiter będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prawie 3D" tzn. że przerobi film tak, jak telewizję - jednak prawdziwe 3D to nie jest.

No, to poprawiłeś mi nastrój :)

Napisz proszę jeszcze, czy video player ma znaczenie i zamawiam sprzęt:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dużo nie bawiłem bo nie używam kompa do takich rzeczy. Robiłem tylko testy > działa nie działa. Nawet nie pamiętam w czym to odpalałem w tej chwili. Chodzi o to, że bez transmitera na TV nie jesteś w stanie włączyć trybu 3D. Dlatego w tej chwili u Ciebie to nie działa. Jak podłączysz transmiter i kabel HDMI to telewizor przełączy się w tryb 3D z PC i będziesz mógł zrobić konfigurację jak z mojego linka.

Ale jak to z kompem bywa na pewno trzeba się trochę z tym wszystkim pobawić.... Zawsze coś może nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już transmiter i okulary.

I niestety, czarny scenariusz potwierdził się.

Nie ma pełnego 3D, tylko symulowany z 2D na 3D.

Faktycznie, po podłączeniu transmitera pojawiło się kilka opcji w 3D telewizora, ale najważniejsza z nich, regulacja "GŁĘBI 3D", widoczna lecz nie aktywna, co potwierdza półprodukt. Oglądając Avatara w trójwymiarze i "zwykłego" nie ma różnicy. Jest lekka głębia (symulacja), ale to jeszcze nie to.

Zamieniłem swego Radeona HD2600XT na 6850 HIS, jednak okazał się wadliwy, więc efektu nie poznam, dopóki go nie wymienię...

Zobaczymy jutro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Masz ATI więc konfiguracja musi być inna. Ale jak to nie wiem bo mam konkurenta. Oczywiście symulacja to lipa i nie o to chodzi. Pobaw się dobrze z tym wszystkim.

Może ktoś na forum ma ATI itd bo nie wierzę, żeby nikt się tym nie bawił na tyle osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie ma odwrotu. Kasa wydana, więc poprowadzę to do końca.

Jak tylko opanuję temat, odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem opanowany.

Wszystko działa jak powinno...

Jednak zamiast karty ATI, kupiłem GeForce GTX 550Ci. Okazało się, że seria Radeona 68.. ma konflikt z płytami głównymi SLi (moja to 650).

Tak jak Gmeru wyjaśnił, trzeba przeprowadzić synchro okularów z kartą w komputerze, zmienić odświeżanie na 24Hz i wszystko gra.

Player to zwykły MPC z kodekami K-Lite.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy procesor i3 z chipem graficznym 3000 obsługuje 3D , zaś płyty główne do niego ( socket 1155 ) zbudowane na chipsecie Z68 obsługują HDMI 1.4 , USB 3.0 i SATA III + THX studio ceriticate ... taki bajer. :)

Stosunkowo ekonomicznie i mniej prądożernie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...