Skocz do zawartości
aL1En

Jaki Odtwarzacz DVD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki polecicie kupic Odtwarzacz DVD ?

Samsung HD950
Samsung HD850 (podobno lepszy obraz i lepsza wspolpraca z divix ? ktos tak pisal na tym forum ;])
Panasonic S52

albo dozbierac i Denon 1930 ? Panasonic S97, 99 ?

Mam zamiar podpiac taki odtwarzacz do Philipsa 9551 po componencie albo HDMI (ale podobno obraz migocze, wiec nie wiem), dobrze by było jakby dobrze upscalowal obraz np. do 720p.

Czy jakoś wyświetlanego obrazu na tych tańszych jest OK ? jak tak to, ktory z nich jest najlepszy ? ;P Dotychczas ogladalem DVD na konsoli PS2 :D

I raczej będe takiego odtwarzacza używał tylko do oglądania DVD. Dvix wystarczy mi na Xboxie.

Dzięki za propozycje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier musisz się zastanowić czy to ma być na chwilkę czy na jakiś czas. Oraz jak stoisz z kasą.

Jak sobie odpowiesz to już masz z górki. Mam podobny dylemat, nie chcę wywalać starego sprzętu ale chcę mieć upscaler (w starym nie mam). Nie chcę też dysku bo recorder będzie miał wiec niepotrzeny wydatek.

Myślę nad pionierkiem 969, można go kupić za 580 zł a za jakiś czas i tak trzeba się będzie przesiąść na hd dvd czy br. A taki denonik ok 1600zł. Nie wiem czy warto ale jak masz kasę to wal denonka.

Autorus


[quote name='aL1En' post='18428' date='29.10.2006, 15:20 ']Witam.

Jaki polecicie kupic Odtwarzacz DVD ?

Samsung HD950
Samsung HD850 (podobno lepszy obraz i lepsza wspolpraca z divix ? ktos tak pisal na tym forum ;])
Panasonic S52

albo dozbierac i Denon 1930 ? Panasonic S97, 99 ?

Mam zamiar podpiac taki odtwarzacz do Philipsa 9551 po componencie albo HDMI (ale podobno obraz migocze, wiec nie wiem), dobrze by było jakby dobrze upscalowal obraz np. do 720p.

Czy jakoś wyświetlanego obrazu na tych tańszych jest OK ? jak tak to, ktory z nich jest najlepszy ? ;P Dotychczas ogladalem DVD na konsoli PS2 :D

I raczej będe takiego odtwarzacza używał tylko do oglądania DVD. Dvix wystarczy mi na Xboxie.

Dzięki za propozycje.

Pozdrawiam.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej na dłużej ;p hddvd br jak wejda to i tak z 2,5-3k albo i więcej beda kosztowac do tego nie wiadomo jak bedzie z wydaniami filmow na tych nosnikach w naszym pieknym kraju.

1600 zl za tego Denona ? widzialem na Allegro po 1200 zl, czemu taka roznica ?

Ale z drugiej strony to ten Denon strasznie drogi jak dla mnie, a mozliwe, ze jednak te tansze wystarczylyby, no ale nie wiem ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktos Pioneer'a ? DV490, albo DV696 ? wiem, ze jest/byl problem ze skalerem w tym modelu 490, ale podobno to wina tylko softu i ze wystarczy odeslac do serwisu, hm ;p Ma ktos ten model albo ten drozszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup Panasonica S97. Super odtwarzacz i z dobrym stosunkiem cena/jakośc.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Do momentu rozpowszechnienia się Blue-ray lub HD DVD chcę zakupić w miarę tani odtwarzacz DVD z HDMI z dobrym skalerem do 1080i i przyzwoitym dzwiękiem (stereo). Wyboru chcę dokonać z dwóch modeli:

1 Panasonic S-52
2 Samsung HD-950

Z danych technicznych wynika, że przetwornik c/a video Panasonica to 108 MHz/12 bit, a Samsunga tylko 54 MHz/10 bit. Czy ta różnica będzie widoczna w jakości odtwarzanego materiału, czy decydujące znaczenie na jakość ma tylko skaler? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, fajnie, ale mam pytanie czy nie można tańszym sumptem kupić (na pewien okres, az stanieją lepsze odtwarzacze?) DVD z funkcją HD, taki jak np.:
[url="http://www.allegro.pl/item141239412_wiwa_hd_238_usb_odtwarzacz_dvd_divx_mp3_jpeg_238u.html"]ten tutaj na aukcji?[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adams32' post='19295' date='02.11.2006, 09:40 ']
Ja mam s52 i nie narzekam; za te pieniądze?
[/quote]

przymierzam sie powoli do wymiany mojego obecnego panasa s-35 (ten legendarny juz model :D), jesli mozesz mi odpowiedziec na kilka pytan:

1. Odtwarzanie Divx - czy sa jakies problemy? co z napisami, czy moze byc dowolny format? najczesciej wystepuja one w .txt zarowno z zapisem klatkowym jak i czasowym, czy player przyjmuje je?
2. Co z divx nagranymi na plycie DVD - mozna odtwarzac?
3. Napisy musza miec ta sama nazwe co plik z filmem?

4. Czyta DVD+-R/RW?
5. Czy generalnie ten model jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DZIELNA6' post='19343' date='02.11.2006, 11:43 ']
Mam podobny problem. Do momentu rozpowszechnienia się Blue-ray lub HD DVD chcę zakupić w miarę tani odtwarzacz DVD z HDMI z dobrym skalerem do 1080i i przyzwoitym dzwiękiem (stereo). Wyboru chcę dokonać z dwóch modeli:

1 Panasonic S-52
2 Samsung HD-950

Z danych technicznych wynika, że przetwornik c/a video Panasonica to 108 MHz/12 bit, a Samsunga tylko 54 MHz/10 bit. Czy ta różnica będzie widoczna w jakości odtwarzanego materiału, czy decydujące znaczenie na jakość ma tylko skaler? Proszę o pomoc.
[/quote]
Witam!
Jeżeli chodzi o przetwornik wideo c/a ( cyfrowo-analogowy) to na zwykłym telewizorze nie zauważysz różnicy. Różnica będzie na telewizorach płaskich typu LCD, Plazma. W zależności od jakości tego przetwornika obraz będzie lepszy lub gorszy. Czym lepszy przetwornik tym cena odtwarzacz wyższa. Przy podłączeniu po wyjściu cyfrowym (DVI lub HDMI) nie ma znaczenia jaki jest w nim zastosowany przetwornik c/a. Sygnał wideo jest cyfrowo przesyłany do telewizora i nie podlega obróbce cyfrowo-analogowej.
W zależności jaki w odtwarzaczu znajduje się cyfrowy procesor wideo, obraz będzie lepszej lub gorszej jakości, analogicznie jak przy przetwornikach c/a. Najlepiej kupić odtwarzacz z dobrym procesorem skalującym do wyższych rozdzielczości. Cena takiego urządzenia kształtuje się w granicach 500-1000 zł, Oczywiści są na rynku dostępne odtwarzacze w kwotach powyżej 15,000 zł. z zaawansowanymi procesorami wideo np. Denon, Marantz, Meridian lub oddzielne procesory wideo, ale to już wyższa półka dla fanów wideo.
Nie podaje Ci konkretnych modeli ponieważ w tańszych odtwarzaczach jakość obrazu jest porównywalna.

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' post='19073' date='01.11.2006, 14:09 ']
A ma ktos Pioneer'a ? DV490, albo DV696 ? wiem, ze jest/byl problem ze skalerem w tym modelu 490, ale podobno to wina tylko softu i ze wystarczy odeslac do serwisu, hm ;p Ma ktos ten model albo ten drozszy ?
[/quote]

na avforums chyba wszyscy potwierdzili, ze 696 ma ten problem zlikwidowany
(DVD w PAL przy skalowaniu do 720)

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janku' post='21850' date='13.11.2006, 11:00 ']
na avforums chyba wszyscy potwierdzili, ze 696 ma ten problem zlikwidowany
(DVD w PAL przy skalowaniu do 720)

--
pozdr
janku
[/quote]


o co chodzi z skalerem w 490
właśnie jestem na kupnie

jest to duży problem, trzeba musowo do serwisu oddawać??
i czy w każdym 490 to wystepuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem w kropce bo zastanawiam sie nad hd860 , pansem s52 i pionkiem 490 w zasadzie skłaniam sie nad s52 ale gdybym wiedział ze pionek nie ma juz tego problemu z pal to pewnie łyknoł bym pionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='macias' post='21725' date='12.11.2006, 18:20 ']
przymierzam sie powoli do wymiany mojego obecnego panasa s-35 (ten legendarny juz model :)), jesli mozesz mi odpowiedziec na kilka pytan:

1. Odtwarzanie Divx - czy sa jakies problemy? co z napisami, czy moze byc dowolny format? najczesciej wystepuja one w .txt zarowno z zapisem klatkowym jak i czasowym, czy player przyjmuje je?
2. Co z divx nagranymi na plycie DVD - mozna odtwarzac?
3. Napisy musza miec ta sama nazwe co plik z filmem?

4. Czyta DVD+-R/RW?
5. Czy generalnie ten model jest dobry?
[/quote]
1. Nie miałem problemów z prawidłowo zrobionymi divxami. Z napisami jest tak jak w poprzednich modelach.
2. Można bez problemu (mp3 też).
3. Chyba tak, domyślam się, bo ja zawsze z przyzwyczajenia tak je zapisuję.
4. Czyta.
5. Jak już pisałem, za te pieniądze jest naprawdę przyzwoity, ale do wielkoformatowych odbiorników przydałby się lepszy skaler. No, ale tu i pozostałe modele z tej klasy dobrze sobie nie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mkoma' post='21923' date='13.11.2006, 17:06 ']
o co chodzi z skalerem w 490
[/quote]

wg userów z AVForums, 490 kaszani się przy odtwarzaniu DVD przeskalowanym do 720p
puszczonym przez HDMI (czasem jakieś przesunięcia linii, stop obrazu itp.)
tutaj o tym piszą: [url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=321535"]Pioneer DV-490 and DV-696AV[/url]
(nie pamiętam, czy pisali, że serwis to poprawia, podobno problem leży w starszym chipsecie)

696 wydaje się być ciekawszym i pewniejszym rozwiązaniem - cóż, droższy jest, ale ma
przy okazji wiecej ficzerow (m.in. DVD-Audio, SACD, optyk, Divx 6, lepszy przetwornik CA).
tu jest [url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=365162"]watek o 696[/url] z tego samego forum

--
pozdr
janku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Ja również mam zamiar kupić odtwarzacz dvd, tylko bardziej zależy mi na dźwięku, bo jak narazie telewizor crt, i chce używać odtw. do słuchania muzyki jako zestaw do amplitunera. Tylko, że z 2 strony dobrze by było żeby czytał divx i pliki txt. bo po co kolejne "pudełko" podłączać?? Z tego też względu mocno przymierzałem się do kupna Denona 1930 bo ponoć rewelacyjny dźwięk można z niego uzyskać, ale nie wiem jak u niego z divx( pisze, że czyta, ale czy wszystko) no i chyba wcale plików txt. nie widzi? Ktoś ma może jakąś wiedzę na ten temat? A może coś innego polecacie tak do 1500 zł, myślałem też o Marantzu DV6600, Panasonic-u s-99 (ale on chyba nie ma divx) i Pioneerze 696 ale on to już niższa półka więc jakość dźwięku i obrazu będzie niższa z racji użycia gorszych podzespołów. Prosiłbym więc o doradę, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu odtwarzacza dvd. Zależy mi na odtwarzaniu WMV9 HD, jakimś dobrym skalerze i na divx. Co możecie mi polecić?? Edytowane przez MIIKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam DENONA 2930, mam taki odtwarzacz :) i jest super, ma wszystko, divx, elegancko skalor do 1080p, itd.. cena allegro ok 3000 zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a ja posiadam Samasunga HD 850...ale jak kupiłem Denona 1930(na 2930 trzeba jeszcze poczekać)....i mogę powiedzić jedno....10 do 5 dla Denona Układ wizji jest zdecydowanie lepszy(DCDi robi swoje) w Denonie....hmm,ale to też inna grupa cenowa.Denon jest dwa razy droższy od Samsunga.Wniosek jeśli ma się kasę to brać Denony:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tco99' post='24582' date='27.11.2006, 07:47 ']
...a ja posiadam Samasunga HD 850...ale jak kupiłem Denona 1930(na 2930 trzeba jeszcze poczekać)....i mogę powiedzić jedno....10 do 5 dla Denona Układ wizji jest zdecydowanie lepszy(DCDi robi swoje) w Denonie....hmm,ale to też inna grupa cenowa.Denon jest dwa razy droższy od Samsunga.Wniosek jeśli ma się kasę to brać Denony:-))
[/quote]
A co z DVD-3930, czy może wiesz czym się różnią i jaki ma to wpływ na oglądanie??? Wszak trza dorzucić jeszcze ok. 2k w porównaniu z 2930, mam chyba dobry TV Sharp 52Xd1E :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż Denon 2930(chwilowo w strefie moich marzeń)...to już wyższa klasa..."profesjonalny" skaler wideo + "audiofilski" tor dźwięku....ma chyba co zawodowy wyrafinowany "oglądacz"(szczególarz) może sobie życzyć...recenzja (po niemiecku) pod tym adresem [url="http://www.areadvd.de/hardware/2006/denon_dvd_2930.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2006/denon_dvd_2930.shtml[/url]
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam 2930. Sprzet jest KAPITALNY - warty kazdej złotówy

Scaler jest TEN SAM co w 3930 !!
Jedyna roznica miedzy REALTA a REON-VX polega na tym ze REON'a nie mozna reprogramowac (np poprzez update softu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon 2930 jest doskonały dla drogich zestawów Home cinema / wysokiej klasy display i amplituner/ . Tylko takie pozwolą w pełni wykorzystać jego "kosztowne" zalety. Jednak nazwanie 2930-ki "audiofilskim" jest pewnym ...nadużyciem :D. Dźwięk jest bardzo OK dla kina, ale prawdziwie audiofilski tor audio pojawia się dopiero w modelu 3930. Ten wyzszy ( choć nadal nie "szczytowy") model ,stanowi dopiero prawdziwie "uniwersalne" żródło . Szczegolnie polecany dla odtwarzania wielokanalowych formatów SACD i DVD-Audio. Denon wybrał tutaj prawidłową drogę ( czyli okrakiem ) w wojnie tych formatów i implementował obydwa do swojego sprzętu :). Reasumując; do perfekcyjnego kina domowego wystarczy wydać troche poniżej 3000 PLN na 2930, ale jezeli macie dwa oddzielne systemy dla kina i audio, 3930-ka jest aktualnie najlepszym bo uniwersalnym ( jeden dla obu systemów) i dlatego dość ekonomicznym ,przy jego zaletach , wyborem .
I wiadomość z ostatniej chwili ; w tym tygodniu pojawiają się wreszcie pierwsze realnie dostępne na naszym rynku egzemplarze 3930 od oficjalnego dystrybutora. Dwa miesiące po USA i ponad miesiąc po D. :)

Edytowane przez Corrigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MIIKI' post='24548' date='26.11.2006, 23:41 ']
Przymierzam się do zakupu odtwarzacza dvd. Zależy mi na odtwarzaniu WMV9 HD, jakimś dobrym skalerze i na divx. Co możecie mi polecić??
[/quote]

Z tego co wiem to żaden odtwarzacz DVD nie odtworzy formatu HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...