Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Do tej pory byłem tylko biernym czytelnikiem, ale pomyślałem, że się ujawnię.

Wtyczki Pleskena używam od momentu otrzymania Raspberry Pi, wcześniej nie miałem jakoś potrzeby używania xbmc.

Po pierwszym zachłyśnięciu sie dostępnością wszystkich materiałów na ekranie telewizora przyszła refleksja "ciekawe co jeszcze da się na tym małym czymś zrobić".

No i okazało się, że wtyczka działa doskonale :)

Mój stary Sharp nagle stał się nie mniej smart jak najnowsze telewizory samsunga ;) obsługa przy pomocy CEC jest bardzo wygodna :)

TVN player - jest i działa doskonale (sybkie łącze w domu pozwala spokojnie oglądać programy w HD).

Noobroom - zauważyłem, że czasami filmy nie chcą startować, zarówno w SD jak i HD. po kliknięciu na serwer - następuje chwila zastanowienia (w prawym dolnym rogu zaczyna obracać się kółko), po czym następuje powrót do wyboru serwerów. Jako że ciąglę się ucze - niedługo może będę mógł poudostępniać logi, sam jestem ciekaw dlaczego czasami działa, a czasami nie :)

ekino.tv - dzięki temu portalowi w końcu obejrzałem dwie ostatnie części Harrego Pottera ;) bezbłędny streaming, jak już się odpali to leci bez zająknięcia. Nie wiem tylko gdzie można sprowadzić swój login i hasło, żeby oglądać bez limitu. Reinstalowałem z repozytorium ostatnio ale w ustawieniach nie mogę znaleźć miejsca do spisania loginu i hasła.

Samo Weeb.tv -> większość kanałów działa (nie mam wprawdzie konta premium). Miałem tylko lekki problem z discovery ID - pojawiała się pierwsza klatka ze strumienia, leciał głos a video stało. ale nie będę tego roztrząsać dopóki nie powrócę z logami.

Inaczej jak kolega powyżej - TVP VOD działa mi bez problemów, sam obejrzałem z żoną dwa - trzy odcinki "ja to mam szczęście", ale jeszcze mogę to potestować.

Do pełni szczęścia brakuje mi właśnie logowania do ekino.tv, no i dodanie kinomaniak.tv (nad czym słyszałem że pracujecie, trzymam kciuki:)

Ogólnie polecam połączenie Raspberry pi z systemem openelec z wtyczką Pleskena.

Po prostu działa :)

Pozdro

EDIT: jeszcze spróbuję wgrać oficjalną wtykę z weeb.tv, zobaczę czy rozwiąże to problem z discovery ID :)

Edytowane przez brathaneq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pełni szczęścia brakuje mi właśnie logowania do ekino.tv, no i dodanie kinomaniak.tv (nad czym słyszałem że pracujecie, trzymam kciuki:)

EkinoTV we wtyczce polishtv.live nie wspiera logowania, pasowalo by to dodac, ale to kwestia czasu i checi.

kinomaniak.tv bedzie, tak jak obiecalem, do konca miesiaca. Narazie obowiazki domowe spowolnily prace :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EkinoTV we wtyczce polishtv.live nie wspiera logowania, pasowalo by to dodac, ale to kwestia czasu i checi.

kinomaniak.tv bedzie, tak jak obiecalem, do konca miesiaca. Narazie obowiazki domowe spowolnily prace :(

Ahoj :)

Nie pośpieszam, i tak na razie jest co oglądać. niemniej kciuki trzymam :D

sprawdzilem discovery ID - na oficjalnej wtyczce weeb.tv też jest tak samo. więc może to kwestia jakiejś konfiguracji po mojej stronie. zrobie update openelec'a i zobacze czy to coś zmieni

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dzieki za ta wtyczke, nareszcie moja zona moze uczyc sie polskiego ogladajac perfekcyjna pania domu :D (ok, ok, miedzy innymi... ).

Uzywalem na Apple TV2 i smigalo w zasadzie bez wiekszych problemow (tyle ze streamy TVP byly chyba zbyt dobrej jakosci dla tak malego pudelka).

Teraz proboje odpalic wtyczke na raspberry pi, ale cobym nie robil to dostaje blad skryptu... Log wklejony na wklej.org:

http://wklej.org/id/854138/

Probowalem na OpenELEC i Xbian (najnowsze wersje), ale bez rezultatu...

Jakis pomysl o co chodzi? Blad wyglada na niezaimplementowana funkcje executehttpapi, ale to chyba niemozliwe?

Pozdrawiam,

ronszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z raspberry problem leży w użytym w danej kompilacji XBMC. U mnie na przkład na Xbian 0.8 nasza wtyczka działa bezproblemowo natomiast Xbian 0.8.3 niekoniecznie. TVN Player (bład skryptu) bądz brak najnowszych odcinków, Włacz tv niedziała i niedziałało na obu. Ekino coraz częściej informuje o ograniczeniach i koncie premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale teraz mi już w ogóle tvp vod nie działa. Próbowałem instalować jeszcze raz repo oraz wtyczkę, ale cały czas wywala błąd skryptu. Korzystam z xbmc eden.

Nie wiem gdzie znaleźć log to bym go wkleił ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że nie w temacie, ale chciałem zapytać czy działa Wam na xbmc wtyczka Grooveshark. Swego czasu była to istna kopalnia muzyki. Niestety od jakiegoś czasu wyświetla się komunikat "Unable to get a new session ID" i lipa. Natomiast na wtyczce GrooveShark XBMC wywala komunikat "Unable to login" mimo że w ustawieniach mam login i hasło. Może ktoś z Was poradził sobie z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Tymczasem rozwiązałem problem pobierając osobną wtyczkę TVN Player z rep smuto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że jest problem z mrknow w dziale Filmy HD cały czas wyskakuje "Błąd skryptu" podczas próby załadowania jakiegokolwiek filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy chłopaki to poprawią i będzie działać z najnowszą wersją XBMC

W tej chwili spietrzylo sie kilka problemow, tvpvod, ekinotv i jeszcze doszedl ten z tvnplayerem. Kwestja czasu, wiec uzbrojcie sie w cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że jest problem z mrknow w dziale Filmy HD cały czas wyskakuje "Błąd skryptu" podczas próby załadowania jakiegokolwiek filmu.

Zaraportuj na jego stronie projektu. Z tego co pamietam to jes na googlcode, xbmc-films-pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy chłopaki to poprawią i będzie działać z najnowszą wersją XBMC

naprawione, sciaganij nowa wersje tvn.py albo przeinstaluj wtyczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawione, sciaganij nowa wersje tvn.py albo przeinstaluj wtyczke.

Wszystkie wyżej wymienione błędy zostały naprawione?

Zaraportuj na jego stronie projektu. Z tego co pamietam to jes na googlcode, xbmc-films-pl.

Dzięki za podanie, raport później wyślę.

Czy ktoś z was ogarnia jak zainstalować dodatek RTMPDumb? Znalazłem poradnik, ale coś nie działa mi to: http://www.xbmchub.com/forums/apple-tv-2-discussion/344-rtmpdump.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawione, sciaganij nowa wersje tvn.py albo przeinstaluj wtyczke.

@jantr, dzięki tvn smiga aż miło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyżej wymienione błędy zostały naprawione?

Raczej tak, wyglada na to ze zaden z serwisow nie wywala sie juz, ale wciaz trzeba zrobic kilka poprawek (np. Gruppwanie seriali, programow w TVPVOD) jak i dopisanie logowania do Ekinotv. Dlatego prace na kinomaniak.tv zostaja narazie wstrzane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPG sa generowane na kilka dni, wiec co jakis czas musisz sciagac nowe. Autor WIKI pokazal jak zrobic plik BAT, ktory bedzie ci sciagal EPG po kazdym uruchomieniu Windows. Mozesz wsadzic ten plik do Schedulera (zamiast autostart) i ustawic sciaganie co 24hr i nic recznie nie musisz robic.

Edytowane przez jatrn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPG sa generowane na kilka dni, wiec co jakis czas musisz sciagac nowe. Autor WIKI pokazal jak zrobic plik BAT, ktory bedzie ci sciagal EPG po kazdym uruchomieniu Windows. Mozesz wsadzic ten plik do Schedulera (zamiast autostart) i ustawic sciaganie co 24hr i nic recznie nie musisz robic.

Tak tylko widzisz ja korzystam z XBMC za pomocą Apple TV. Da się coś podobnego wykonać na tym urządzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze da rade dorobic instrukcje pod ATV, ale ani ja nie mam ATV (mam ale z crystalbuntu), ani autor WIKI. Jesli znajdzie sie ktos kto bedzie chcial sie podzilic swoimi doswiadczeniami to napewno dorzucimy to do WIKI.

wracajac do tematu: w komentarzu WIKI dalem sposob jak znalesc langinfo.xml, potwierdz czy to dziala (wyslij mi email, zeby nie zasmiecac forum). Druga sprawa to trzeba potwierdzic czy ATV ma wget i cron. Jesli tak to bez problemu mozeby zrobic cron job ktory bedzie ci sciagla plik epg jak tylko czesto chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...