Skocz do zawartości
Plesken

plugin pod XBMC - polska TV [weeb.tv] i filmy/seriale [ekino.tv]

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka, od dwóch dni zarówno skrypt KSV jak i wtyczka XBMC wróciła z powrotem do pełnej funkcjonalności premium... Wygląda na to, że coś zmieniali na serwerze i poprawili z powrotem. Mam nadzieję, że tak zostawią, bo jak dotąd strasznie trują użytkowników "nie - webowych".

m.in. dla XMBC plugin

XBMC to fajna sprawa, jednak zawsze pozostajemy w obrębie kompa. Ja używam XBMC głównie dlatego że mam tam podpiętego pilota, jakby nie było tego pilota to w sumie niewielka różnica czy z webu to odpalać czy z XBMC (przynajmniej jak dla mnie).

Natomiast duży sens bym widział żeby zrobić plugin w javie do PS3 media server, żeby można było dystrybuować content z weeb.tv na różne odbiorniki DLNA które się ma w domu (konsole, telewizory, urządzenia mobilne). Myśleliście o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMC to fajna sprawa, jednak zawsze pozostajemy w obrębie kompa. Ja używam XBMC głównie dlatego że mam tam podpiętego pilota, jakby nie było tego pilota to w sumie niewielka różnica czy z webu to odpalać czy z XBMC (przynajmniej jak dla mnie).

No dlatego że masz pilota to to działa jako player i jest cholernie elastyczne w stosunku do popcornów i tych innych.

Natomiast duży sens bym widział żeby zrobić plugin w javie do PS3 media server, żeby można było dystrybuować content z weeb.tv na różne odbiorniki DLNA które się ma w domu (konsole, telewizory, urządzenia mobilne). Myśleliście o tym?

Pewnie można by zrobić. Najpierw trzeba poczytać czy PS3 umożliwia dopisywanie pluginów. Jak nie, to trzeba w kodzie javy zmieniać, a czy PS3 media server udostępnia kod? Tego nie wiem.

Kod udostępniony, jest jakieś forum do ps3 także można działać. Ja niestety nie posiadam ps3...

Edytowane przez Plesken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego że masz pilota to to działa jako player i jest cholernie elastyczne w stosunku do popcornów i tych innych.

Tak, jak najbardziej nie przeczę sensowności plugina do XBMC. Pilot to bajka, zresztą nawet jakby nie pilot to i tak ma dużą wartości że jest to zintegrowane w ogólnej platformie multimedialnej, gdzie masz dostęp do "wszystkiego". Natomiast są publikowane np. takie standalonowe playery jak TiWi - i tego akurat nie kumam po co używać, skoro można to samo robić ze strony. Czegoś tu nie łapię po co to używać...

Pewnie można by zrobić. Najpierw trzeba poczytać czy PS3 umożliwia dopisywanie pluginów. Jak nie, to trzeba w kodzie javy zmieniać, a czy PS3 media server udostępnia kod? Tego nie wiem.

Kod udostępniony, jest jakieś forum do ps3 także można działać. Ja niestety nie posiadam ps3...

Już to dziś sprawdziłem, akurat miałem to szczęście że niedziela wolna. PS3 media server udostępnia architekturę pluginów, przy czym jest już napisana ogólna warstwa abstrakcji dostępu do streamów spod PMS w postaci pluginu PMSEncoder. Jest to napisane w groovy i relatywnie łatwo swój plugin byłoby dopisać (pobierający listę kanałów, logujący i pobierający token do transmisji), nie widzę tam więcej roboty niż powiedzmy dwa dni. Niestety to wszystko jedzie na rtmpdump-ie, więc ten sam problem co z XBMC - albo dostarczasz spatchowaną wersję w systemie, albo sam się bawisz... Niestety nie do ogarnięcia przez zwykłego usera.

Można by za to wykorzystać bibliotekę flazr w javie, która implementuje również klienta rtmp, ale domyślną wersję. Trzeba by to było patchować na wzór KSV, a to już więcej roboty... Przeglądałem jego fixy i trochę tam jest roboty, w ogóle jestem ciekaw jak on do tego doszedł co i jak poprawić, albo jest genialnym macherem od śledzenia transmisji sieciowej, albo deasemblerował kod playera, w każdym razie chylę czoła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w trakcie budowy, właściwie konfiguracji HTPC, czyli komputera mającego pełnić funkcję kina domowego. Ponieważ chcę, aby wszystko działało praktycznie z pilota, i nie trzeba było najpierw włączać systemu, potem odpowiedniego programu, zainstalowałem od razu XBMC w wersji Live, czyli po prostu XBMC jako system operacyjny. Wszystko udało mi się zainstalować, nawet wtyczkę do polskich baz VOD, jednak działa mi tylko ipla i nic poza tym (w ramach tej wtyczki). Widziałem, że są do zainstalowania jakieś dodatkowe patchty, bardzo zależy mi na Tvn Player oraz weeb.tv, niestety nie mam pojęcia jak to zrobić. Jeżeli byłby ktoś tak miły i wytłumaczył mi jak to trzeba zrobić, zarówno w wersji Live, ale również na Ubuntu 10.10, bo taki system mam na stacjonarnym i tam też bym chciał móc w pełni skonfigurować Xbmc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za pomoc. Jak by ktoś miał problem to tu jest wszystko dokładnie opisane:

http://pgc-play.pl/poradniki/94950-telewizja-kablowa-na-komputerze-v2-przez-xbmc.html

Tylko jest taki problem, ponieważ działa wszystko poza weeb.tv (e-kino i iitv też, ale ich zbiory były zdziesiątkowane przez zamknięcie megavideo, to może dlatego). Jednak, jak napisali na stronie weeb.tv najpóźniej 10 marca będzie oficjalna wtyczka do XBMC działająca niezależnie od zmian na stronce itp. Zatem chyba nie ma sensu bawić się już w kolejne pachty, tylko spokojnie czekać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Witam

Mam ogromna prosbe, moze mi ktos wyslac wtyczke z dzialajaca IPLA?

Wiem ze autor juz jej nie udostepnia ale pewnie ja macie na dyskach :)

Prosze podzielcie sie wiedza jak uruchomic ponownie IPLE

Jakby co to arecky@gmail.com

Dzieki

Temat nie aktualny

Edytowane przez arecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ogromna prosbe, moze mi ktos wyslac wtyczke z dzialajaca IPLA?

Wiem ze autor juz jej nie udostepnia ale pewnie ja macie na dyskach :)

Prosze podzielcie sie wiedza jak uruchomic ponownie IPLE

Jakby co to arecky@gmail.com

Dzieki

Nie udostępnia, bo mu nie wolno czy że po prostu nie działa? Grzebałem w tej wtyczce i widziałem tam pewne rzeczy zakomentowane # - może wystarczy to odkomentować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak, jak napisali na stronie weeb.tv najpóźniej 10 marca będzie oficjalna wtyczka do XBMC działająca niezależnie od zmian na stronce itp. Zatem chyba nie ma sensu bawić się już w kolejne pachty, tylko spokojnie czekać.

Czyżby nasi koledzy pracowali nad tym... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość wymuszenia aby programy z VODu TVN'u działały w lepszej jakości niż zwykłe SD?

Teraz stream leci w rozdzielczości 720x576, a zdaje się że TVN (przynajmniej kiedyś) udostępniał też stream HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę do kogoś dobrze obeznanego w temacie i z odpowiednia ilością wolnego czasu, o jeśli to możliwe, przywrócenie funkcjonalności iitv... gdyż obecnie ilość dostępnych hostingów filmów zmienia się z dnia na dzień, a obecna wtyczka obsługuje bodajże tylko nie działający megavideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bailiff trzeba mieć czas aby to wszystko ogarnąć i poprawić/dopisać.

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez napisałem. Jestem swiadom ile takie cos zajmuje czasu i bron boze nie naciskam, ani nie zadam tego, tylko tak napominam jakby znalazl sie chetny na zrobienie nam "dobrze" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakiś sposób żeby iplex.pl odpalić pod linuxem?

Przecież jest napisane we wcześniejszych postach że działa. Wystarczy nałożyć patch na ffmpeg w xbmc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość wymuszenia aby programy z VODu TVN'u działały w lepszej jakości niż zwykłe SD?

Teraz stream leci w rozdzielczości 720x576, a zdaje się że TVN (przynajmniej kiedyś) udostępniał też stream HD.

Jakość TVN Player jest najlepsza z możliwych, zazwyczaj są trzy niska, standard i dobra

Jako że jest to materiał przeznaczony na telefony i tablety jest słabszej jakości niż ten na stronie www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanie mam jak sobie poradzic z weeb.tv na mac os? udalo mi sie poprawnie zainstalowac plugin, odtwarza darmowe tv ale niestety nie potrafie odpalic weeb.tv (z platna subskrypcja)

nie moge namierzyc gdzie podmienic plik o ktorym jest mowa w tym watku...

prosze o pomoc

... i jeszcze takie- pewnie glupie- pytanie: co to znaczy "nalozyc patch"? czuje sie staro... ;)

Edytowane przez pcstud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcstud

pliku do podmianki nie namierzych bo chyba go jeszcze nikt nie skompilował dla MacOS X, jest tylko dla ATV (ale on nie będzie pasował)...

jak będę miał czas i będzie zapotrzebowanie to mogę spróbować go skompilować, tylko muszę trochę miejsca na dysku sobie zrobić bo XCode to kilka GB a mi dysk już w szwach pęka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) cierpliwie więc poczekam; jakby się tylko dało chętnie udostępniłbym te kilka GB na własnym dysku ;) dzięki za włożoną pracę

a powiedz mi jeszcze czy na Apple TV da się uruchomić Iplex, iiTV czy Ekino? Weeb TV udało mi się odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest napisane we wcześniejszych postach że działa. Wystarczy nałożyć patch na ffmpeg w xbmc.

Witam,

@Plesken - pewnie już to nie jedna osoba pisała ale świetna robota:)

Ten patch rtmpdump-git20111213-0001-weebtv.patch na ostatnią wersję rtmpdump z git nie nakłada się pewnie już się coś w kodzie pozmieniało.

Druga sprawa to jakiej distro linuxa używasz bo chodzi mi o ten moduł PyCrypto, jestem ciekaw czy w paczkach debiana/ubuntu znajdę to.

Nie wiem czy ten co znajduje sie w python-gnutls "crypto.py" będzie ok.

A tak na marginesie, ktoś tutaj z używających linuxa ma XBMC, które obsługuje mu dźwięk DTS-HD/ TrueHD ? Tylko tego do szczęścia w sumie brakuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie, ktoś tutaj z używających linuxa ma XBMC, które obsługuje mu dźwięk DTS-HD/ TrueHD ? Tylko tego do szczęścia w sumie brakuje:)

HD Audio pojawi się w v12 Frodo. poszukaj na gitcie brancha XBMC z AudioEngine i daj znać po kompilacji jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Audio pojawi się w v12 Frodo. poszukaj na gitcie brancha XBMC z AudioEngine i daj znać po kompilacji jak to działa.

Pewnie trzeba na to będzie trochę poczekać. Ok postaram się skompilować to i dam znać jak to działa. Pod windowsem nawet mam jakiegoś builda, na którym DTS-HD/TrueHD działają.

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie trzeba na to będzie trochę poczekać. Ok postaram się skompilować to i dam znać jak to działa. Pod windowsem nawet mam jakiegoś builda, na którym DTS-HD/TrueHD działają.

Panowie powiedzcie mi co jest nie tak: patch nałożony rtmpdump co pokazuje help

--token|-T key Key for SecureToken response

--jtv|-j JSON Authentication token for Justin.tv legacy servers

--weeb|-J string Authentication ticket for weeb.tv servers

--hashes|-# Display progress with hashes, not with the byte counter

--buffer|-b Buffer time in milliseconds (default: 36000000)

--skip|-k num Skip num keyframes when looking for last keyfra me to resume from. Useful if resume fails (default: 0)

rtmpdump skopiowany do /usr/local/bin/, /usr/bin/ bibloteki do /usr/local/lib/ i /usr/lib/ i zastanawiam się skad xbmc bierze dane o tym rtmpdump ze nie widzi source weeb. Wiem że niedługo ma pojawić się oficjalna wtyczka ale chciałęm już wykorzystać aktywowany kod..

rtmpdump widzi juz source weeb.. byla bibloteka jakas systemowa od rtmpdump w /usr/lib/i386-linux-gnu/ to tak dla potomnych:)

Ale jak jedno poszło to coś innego musi nie działać. Wtyczka jest pewnie zablokowana bo w logach mam jakiś access denied pomimo konta premium, z www przez ich playera działa: http://pastebin.com/XfGn5nP3

Pewnie trzeba bedzie poczekac na oficjalna wtyczke

Edytowane przez forall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...